Má môj bývalý šancu uspieť na súde?

maca2020
10. dec 2021

Ahojte ..ako by som začala v skratke proste môj bývalý ma opustil keď som bola v 2 mesiaci tehotenstva...po roku dačo sa ozval ..ale za tú celú dobu vyzivoval cudzie dieťa..o malú žiadny záujem..má šancu na súde čo mám robiť ...už bolo dosť poníženia ..mi chceme pokoj ...

thereisabear
10. dec 2021

Šancu na čo na súde? Čo od teba teraz chce? Posiela ti peniaze?

pribinak
10. dec 2021

@maca2020 je zapísaný ako otec v rodnom liste? Ak nie, tak nemá na dieťa žiadne právo. Ak áno, tak môže požiadať o stretávanie sa s dieťaťom, ale keďže je v útlom veku, tak súd určí, že v tvojej prítomnosti

maca2020
autor
10. dec 2021

@thereisabear nie žiadne peniaze mi neplatil ja som ani nechcela ...vyzivoval cudzie dieťa ..

thereisabear
10. dec 2021

@maca2020 a teda čo od teba chce?

maca2020
autor
10. dec 2021

@pribinak není zapísaný v rodnom liste ale môže si požiadať o to

janewithane
10. dec 2021

@pribinak este doplnim ak aj nie zapisany v RL, moze poziadat o určenie otcovstva.
Ale zbytocne sa neobavaj dopredu, mnoho zien počulo rozne vyhrazky, tolko muzov chcelo striedavku ale ani len navrh na sud nepodali...

maca2020
autor
10. dec 2021

@thereisabear že on trpí že chce malú vydať a. Tak ...že ja som mu ublížila

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thereisabear
10. dec 2021

@maca2020 Skús mu pripomenúť, že bude musieť platiť. Možno ho to utrpenie aj prejde.

pribinak
10. dec 2021

@maca2020 no môže. Ale ako som napísala, pri takýchto maličkých deťoch je styk pod dohľadom osoby ktorá sa o dieťa stará

21oktober
10. dec 2021

@maca2020 zas netreba prenášať osobne spory do záujmov dieťaťa. Pokiaľ skutočne chce malú vídať a podieľať sa na jej výchove, je potrebné mu to umožniť . Ale musí si uvedomiť že má aj vyživovaciu povinnosť voči nej .
Už ju niekedy videl ?

maca2020
autor
10. dec 2021

@21oktober nie nechcel veď od tehotenstva sa staral o cudzie

21oktober
10. dec 2021

@maca2020 tak keď sa ti ozve, ukáž mu ju a potom to nechaj na ňom . Ak sa dokáže starať o cudzie , dokáže sa o svoje. Ak sa chce s ňou stýkať , tak je mu potrebné povedať že je potrebné na ňu aj adekvátne prispievať. Nie že si budem chodiť ako sa mi zachce ale malá neuvidí od neho ani euro . Keď práva , tak aj povinnosti.
Peniaze od neho prijmi , nie sú pre teba ale pre malú . Má na ne nárok .

21oktober
10. dec 2021

@maca2020 muži sa starajú o deti žien ktoré milujú . To je asi aj dôvod prečo od teba odišiel zrejme k inej žene.

mamina0078
10. dec 2021

ak je to jeho dieťa má právo uspieť v tom aby ju vídal. Aj keď nie je zapísaný v rodnom liste môže požiadať na súde o určenie otcovstva.

cacianka
11. dec 2021

Načo stále opakujes že živí cudzie dieťa, aj keby nie je to podstatne. Radšej si mala riadne napísať podstatné skutočnosti, ako ste to mali, riešili a čo máte teraz.
Choď do skupiny (nie poradne) tu na koni, Právne poradenstvo, tam máš mrte odborných rád a mrte skúsenosti žien.

jaskolka
11. dec 2021

To, či živí cudzie dieťa, je úplne irelevantné. Ak si požiada o určenie otcovstva, súd môže nariadiť Dna skúšku a na jej základe ho uznať ako otca.
Keď ma skutočne záujem vídať dcéru, chce jej prispievať a podobne, tak prečo mu v tom chceš brániť?
Lebo ja mam skôr pocit, že ty sa na neho hneváš za to, že "živí cudzie dieťa" a teba nechal "s vaším". Ale tak to vyzerá to ze chce živiť aj svoje dieťa, podľa toho, čo píšeš.
Neviem teda, v čom je problém. Lebo ak je to jeho dieťa, a nie je nejaký grazel a a social, súd mu môže bez problémov po odkázaní otcovstva určiť výživné a tiež stretávanie s dieťaťom.

cacianka
11. dec 2021

@viestta plus nech povie že chce preplatiť polovicu nákladov tehotenstve, napr. šaty, vitamíny, poplatky u lekárov za trochu vyšší štandard, tehotenské potreby, potom výbavu pre dieťa od plienok, hygieny, oblečenia, kočík, postieľku, vaničku, matrac, obliečky, deky,fusak, oteplovacky, spacie vaky....tak chlapcovi odpali dekel😋
Ak bude charakter tak pôjde slušne v prospech dieťaťa, ak nie už sa neozve a dá pokoj.
Autorka to môže dobre vyskúšať a smerovať kam chce