Majetkové vyrovnanie pôžičky po rozvode

danielka1989
20. feb 2014

Ahojte, píšem za kamošku lebo je bezradna. S bývalým manželom su rozvenený už cca4 roky a pri rozvode neprišlo k majetkovému vyrovnaniu. Ide o to že jej bývalý manžel je podvodník,má toho viac na krku a hľadá ho aj polícia. Ked s ním žila ukradol jej občiansky preukaz a s jeho vtedajšou "frajerkou" zobral pôžičku vtedy to bolo nejakých 100000SK.. Ona o tom vobec nevedela až jej prisiel výpis a zistila čo je vo veci..dotým poctivo účty skrýval..tak sa s ním dohodla že bude to splácať,,tak sa aj stalo no splácal to len nejake tri mesiace.Už ma druhý vzťah a s terajším manželom si chceli zobrať uver na kupu domu no nechcu im ho priznať nakolko je písana ako dlžnícka a dana pôžička sa vyšplhala až na nejakých cca 7000e..Je bezradná nakoľko s bývalým sa nevie skontaktovať,je na úteku, no má dokaz zmluvy že na nej nieje jej podpis, uplne inak sa podpisuje...(zmluva bola podpísana jej vtedajsou "frajerkou")..pôžička sa už neda riešiť s bankou nakoľko to prevzala nejaka exekutorska kancelária v Bratislave.. Nemáte nejakú podobnú skusenosť ako by sa to dalo riešiť? nakolko právnik jej poradil že má ísť do tej exekutorskej kancelárii a žiadať ich že nemali majetkové vysporiadanie a že podla zákona by to malo byť tak že po troch rokoch sa majetky delia na polovicu takže ona by zaplatila tých 3500e a on 3500e...i ked z penazi požičky nic nevidela a pôžičku ani nepodpísla..nevie sa pohnuť dalej ....babulky prosím radte...veľmi pekne dakujeme

luba28
20. feb 2014

@danielka1989 ved tu ide o riadny podvod,..isla by som na policiu,...a exekutorovi tiez napisala,ze je to podvod,....a kedze ona nic nepodpisala tak nema co platit za ex pozicky,....

anatalia77
20. feb 2014

@danielka1989 presne tak,skusila by aom policiu,alebo dobreho pravnika,prip.dodat nejaky dokaz,ze som v tom case podpisu zmluvy nemohla byt na daanom mieste,lebo som trebars pracovala od rana do vecera...cokolvek.
Kamaratka to mala riesit HNED,a nie sa spoliehat,ze on to poctivo zaplati.Mala trvat na majetkovom,a tam jesnoznacne pozadovat,aby bolo zaznamenane,ze je uver iba jeho...
No ma co robit,hadam sa to podari vyriesit.

dana341
20. feb 2014

Ahojte, volám sa Dana a chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka - je anonymný. Potrebujem to na diplomovú prácu. Je určený pre rozvedené mamičky. Nájdete ho na tomto linku https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... na konci stačí kliknúť na odoslať ...veľmi pekne Ďakujem

danielka1989
autor
20. feb 2014

@luba28
@anatalia77 ano kocky viem mate pravd..kiezby to bolo tak jednoduche..pri rozvode sa na to zabudlo..bola stastna ze sa ho zbavila a s tou policiou to je zbytocne lebo jeho policia aj tak uz pre podvody hlada..udavat ho chodi pravidelne uz len kvoli vyzivnemu kedze ho neplati..ide o to ze aj sud by boli zbytocne vyhodene prachy..lebo on sa tam nedostavi a bude sa to odrocovat, za sud vyvali neskutocne prachy o pravnikoch ani nehovorim a ten uver na kupu vlastneho domu sa v reale nedockaju nikdy..a kedze su uz obaja skoro 40-tnici uver im uz ako 50-rocnym nik neda..ach jaj ale i tak dakujem za rady..odovzdam ich

luba28
20. feb 2014

@danielka1989 nemyslim si,ze sud by bol zbytocny,..vsetko sa da dokazat,ze ten podpis neni jej,.....nech ide do toho,ved sudne trovy ostanu tomu kto prehra,....

nikita72
20. feb 2014

súd môže prebehnúť aj ked sa nedostaví,ved tam ide o podvod a falšovanie podpisu,skúsila by som políciu a poradila sa s právnikom

draik
20. feb 2014

Podať trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu - to je však len prvý krok. Ak na zmluve je jej meno ako spoludlžníčka resp. ručiteľka, tak by jej žiadne tzv. majetkové vyrovnanie po rozvode nepomohlo, ale len preukázanie neplatnosti jej podpisu. To bolo potrebné napadnúť v čase, keď banka vyvolala predčasnú splatnosť úveru a zrejme podala návrh na vydanie platobného rozkazu. Domnelá dlžníčka neurobila nič? Nedostala nič zo súdu?
Je možné sa brániť aj v súčasnej situácii, ale bude to komplikovanejšie. Exekútor jej obstaví účty a majetok a doručí jej upovedomenie o začatí exekúcie. Bude mať 14 dní na podanie námietok. Podľa zákona je možné podať návrh na odklad a na zastavenie exekúcie. Ako účastníčka exekučného konania môže nahliadnuť do spisu u exekútora.

dana341
22. feb 2014

Ďakujem všetkým rozvedeným mamičkám za vyplnenie dotazníka. Dotazník je ešte stále aktuálny tak môžete vypĺňať aj ostatné rozvedené mamičky 🙂 na záver stačí kliknúť na odoslať, Ďakujeeeeem https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... je anonymnýýýý 🙂

zvolsiinylogin
13. mar 2014

@danielka1989 ahoj, moja mama riesila to iste....nebudem rozoberat podrobnosti, ako prisla vyzva o zaplateni, a ona si bola vedoma, ze ziadnu pozicku nepodpisovala, a bol sfalsovany jej podpis, dala to do ruk dobremu pravnikovi a viac sa nestarala...iba potom jej prisiel papier, ze nad spolocnostou, ktora odkupila pohladavku od banky, ktorej mala zaplatit aj s dajakymi urocikmi, prehrala....ako tam bolo napisane,sudne naklady a pravnika zaplatila spolocnost, lebo sudny spor prehrala...