Partner neplatí výživné

dadka28
8. máj 2013

ahojte...potrebovala by som poradiť za sestru...jej bývalý partner neplatí výživné už roky,alebo keď aj zaplatí...možno raz za pol roka nej.sumu-neviem presne to by som zistila..
ale problém je v tom,že predtým žiadala sociálku o náhradné výživné a o nej.čas od nej pýtali tie peniaze naspať/je sociálne slabšia rodina,kde si nemože len tak dovoliť splacat naspať vyživné/...pritom bývalý partner zaplatil len nej.trápnu sumu a preto pravdepodobne musela vracať všetky prachy???teraz by chcela žiadať náhradné výživné ale sa bojí a nechce tak isto dopadnúť,na co si má dávať pozor???

lucinda1711
8. máj 2013

Ja som poziadala socialku o nahradne vyzivne,ale najprv som musela dat exekuciu na byvaleho,az po troch mesiacoch ak nevymohol od neho nic tak som isla za exekutorom po potvrdenie a odniesla som ho na socialku,to je podmienka na nahradne vyzivne tri mesiace na exekucii.potom mi socialka zacala vyplacat ale kazdeho pol roka som sa musela hlasit a ak mi za ten pol rok byvali nieco zaplatil tak som to musela vracat na socialku.nema dovod platit naspet vyzivne len oni to tak beru ze ked vyplaca socialka a potom zaplati aj otec tak by mala za ten mesiac dva krat vyzivne a ich to nezaujima ze otec zaplatil omeskane vyzivne,bere sa to ako terajsie.omeskane vyzivne riesit len cez policiu.ked poda prvy krat a on nezaplati bude sud a bude mat podmienku,druhy krat uz je basa

yasminka137
8. máj 2013

@dadka28 ,ahoj,tak ja to mam podobne a je to veru tak...mojmu nariadil sud platit na mojich dvoch synov 230eur dokopy,no kedze neplatil a presne ako si pisala,ze obcas,stacilo ze zaplatil za 1mesiac a tym sa aj trestne stihanie aj vsetko zastavilo na polroka a tu sumu co on vyplatil...som ja musela vracat,on mal pokoj na polroka a ja tak polroka bez penazi,takze prisiel na to,ze ked 5mesiacov neplati a potom vyplati ten mesiac,nic sa mu nestane ,akurat ze sa mu to kopi a dlh zvysuje,ale je nezamestnany,takze mu ani nic neurobia...a ja stale po polroku...odznova vsetky papierovacky,podat trestne oznamenie,exekutor,socialka..no hrozne,ah tiii muzi...takze ona moze stale po polroku poziadat a vracia sa statu len vtedy a ta suma,ktoru on vyplati...drzim pace,je to taky zacarovany kruh

lucinda1711
8. máj 2013

nahradne vyzivne sa zrusi ked byvali ti zaplati tri mesiace za sebou vyzivne

dadka28
autor
8. máj 2013

@lucinda1711
@yasminka137 cize dobre to chápem,že bývalý zaplatí hoci len raz,tak tým pádom vracia všetko čo dostala spatne od sociálky??tak to potom nemá význam o to žiadať...či ako má postupovať ak náhodou zaplatí?
ak napr bude dostávať od sociálky peniaze/tých 90eur čo má určené/ a on zašle raz napr 100eur...tak tých 100eur má dať sociálke??

dadka28
autor
8. máj 2013

lebo jej nič nekázali sa hlásiť kaž.polrok ...že či niečo poslal-či to mala akože sama vedieť-to nepov edia?

yasminka137
8. máj 2013

@dadka28 no ja som musela podat trestne oznamenie,tak ako pise aj lucinda....navrh na exekuciu a potvrdenie,ze nic nevymohli odniest na socialku,po zaslani rozhodnutia mi zacal stat vyplacat nahradne vyzivne,neskor milostivy vyplatil ciastku,asi mu to niekto poradil,no a tym padom ja som musela vracat taku sumu,co mi stat vyplatil ,ten rozdiel co ostal,som si nechala,podla sudu ma platiti 230eur,no stat mi vyplacal 206,kedze tam islo o nejake minimum...takze ja som im vratila 206 a ten rozdie do 230,teda 24eur mi ostava,za par mesiacov sa toho nazbieralo viac...ono by ti malo prist po polroku predvolanie zo socialky,kde donesies aj potvrdenie o prijme,ci nahodou nie si v baliku...tym padom by to mohli aj trosku znizit...mne nastastie nechali,kedze som bola na urade prace a coskoro sa chystam na matersku,tak mi to dufam aj ostane,a taktiez dufam,ze moj ex zase nepride a daco vyplati a mne to stopnu,lebo sa mi nechce zase tie papierovacky podstupovat...

lucinda1711
8. máj 2013

ano je to tak neni to zbytocne lebo socialka bude platit kazdy mesiac pol roka to je 6x90 euro a napr byvalemu sa uraci poslat 100 euro tak bude musiet vratit len 100 euro,ostatne peniaze su jej co poslala socialka.musi sa chodit hlasit mne to hned povedali a prisiel mi domov aj list s datumom kedy sa mam ist hlasit.oplati sa to.ja som mala tiez nahradne vyzivne,len byvali zaplatil 3 krat po sebe tak mi to stopli ale idem zase poziadat

lucinda1711
8. máj 2013

a este toto som chcela socialka jej bude platit kazdy mesiac po napr 100 euro ako je urcene vyzivne 6 mesiacov,byvali nezaplati nic za tych 6 mesiacov pojde sa hlasit ze nezaplatit a znovu 6 mesiacov jej bude socialka posielat vyzivne,a nahodou keby sa jej priatel umudril a poslal napriklad 800 euro tak vrati socialke len 600 za sest mesiacov ostatne 200 euro je jej.nestopne sa jej vyzivne,iba v pripade keby to bolo 3 po sebe nasledujuce mesiace zeby jej posielal vyzivne.Dufam ze som sa vyjadrila dost jasne 🙂 🙂

dadka28
autor
8. máj 2013

@lucinda1711
@yasminka137
dakujem kocky zatial,odkazem,v pripade nejasnosti vam zasa napisem...diki zatial 😉 😉

melana
9. máj 2013

ja napisem iba nieco na tuto temu,ziadna matka to nema lahke sama s dietaom,vzdy ten muz je vo vihode,teba budu prehanat aby si si vsetko vybavila a nic stoho ta matka nema iba zabija cas behanym,takym ktory neplatia by maly byt prisnejsie tresty ale sme na slovensku a matky si nepomozu je to na zaplakanie

antuanet
12. máj 2013

Ahojte, v oktobri 2012 som odisla od priatela, mame spolu 3rocneho syna, odvtedy mi neposlal este ani cent, na vychove sa chce podielat ale o plateni nechce ani pocut. Poradte mi prosim ako mam postupovat, s nim sa dohodnut neda...co treba spravit ako prve, za kym ist? dakujem...

katulienka01
12. máj 2013

@antuanet Neviem, či máš určené výživné na dieťa. To je pre teba prvoradé. Je potrebné spísať to na súd, na nete nájdeš vzory. (podanie - Návrh na určenie výživného na maloleté dieťa ...nájdeš aj to, čo tam treba, tj. všetky tvoje výdavky spojené s dieťaťom,..., a sumu, ktorú mesačne požaduješ od svojho ex.) Keď budeš mať súdom určené výživné, je postihovateľný. Ak nebude platiť, daj na neho exekúciu, po troch mesiacoch bežiacej exekúcie môžeš potom požiadať o náhradné výživné. Nie som odborníčka, ale niečo podobné mám za sebou... Držím palce a prajem pevné nervy a veľa veľa síl 🙂

antuanet
13. máj 2013

@katulienka01 dakujem za radu pustim sa do toho 🙂

katainas
13. máj 2013

@lucinda1711 ahoj mohla by som sa opýtať, mne tiež schválili náhradné výživné, žiadosť som dava v apríli a rozhodnutie mi prišlo v piatok, chcela by som vedieť okolo akého dátumu môžem čakať peniažky, či sa vypláca okolo 15. alebo neskor...ďakujem za odpoveď

lucinda1711
14. máj 2013

@katainas ahoj,mne to chodilo postou 17teho spolu s rodinnymi.

katainas
14. máj 2013

@lucinda1711 ďakujem pekne

lucinda1711
16. máj 2013

@katainas malo by ti prist spatne aj za april,nepametam si to uz tak ale sa mi zda ze mne prislo za dva mesiace,daj potom vediet ako ti prislo