Starostlivosť o 2-ročné dieťa po rozchode rodičov

stankazakova
11. apr 2024

Dobrý deň
S parneteom sme sa rozišli a mame spoločnú 2rocnu dcérku.
Minulý týždeň mi dal ultimátum že do konca pracovného týždňa vysťahovať z bytu aj s malou. V utorok prišiel po mňa ocino s tým ze si mam zbaliť veci a keď nás vyhodil tak ze nás zoberie. Keď sa to dozvedel ze zavolal policajtov na mňa ze chcem hniest dieťa. Zostali sme zatiaľ v byte. Včera mi povedal ze mam v piatok odísť.
Chce podať návrh na súd o zverenie malej do jeho starostlivosti. S malou nemá vybudovaný boh vie aký vzťah. Oblecenie plienky aj stravu kúpi to s tým nemá prosblem , len po chvíľke keď je s ňou sama nemá už nervy na ňu ani trpezlivosť začne po nej kričať keď len spadne na zem alebo keď sa jej niečo stane a začne plakať.
Moja otázka znie : na koľko % mu môže súd zveriť malú do starostlivosti?

januska12323
11. apr 2024

Prečo si nepodala žiadosť o zverenie ty? Pekne sa zbal, zavolaj otcovi a choď preč. Nemôžeš uniesť dieťa kým nie je nikomu zverené, obaja ste rodičia. Potom mu napíš sms kde sa dieťa nachádza a spíš žiadosť o výživné.

kiki68
11. apr 2024

Mozes mu nechat adresu pobytu dietata ( tak ti nemoze byt unos), isla by som podat na sud to iste na vyhradnu. Budete mat asi striedavku tym padom.

majlo1234
11. apr 2024

@kiki68 to je ozaj v prospech tak maleho dietata dat striedavku? Ja som bola v tom, ze do urciteho veku ma byt dieta s primarnym rodicom(naschval nepisem ci otec, ci matka, lebo urcitr su pripady, ked je primarny rodic otec)

pribinak
11. apr 2024

Nech otec príde pre teba a chod preč aj s malou. Pošli mu sms mail a odkaz cez sociálne siete že kde je mala na akej adrese, mizes aj list ale povie že ho nenašiel
Ak mu pošleš sms či mail alwbo cez fcb tak máš dôkaz že si mu dala vedieť kde maloleta je

Nechápem načo čakáš? Podaj si na súd navrh na zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti
Ak to nevieš napísať tak si nájdi právnika lebo chod do centra právnej pomocí

julish
11. apr 2024

@stankazakova požiadaj na sociálke o z ereniw do starostlivosti, je to nejaké predbežne opatrenie, partner nech sa potom súdi, ak chce. Takéto malé deti sa zverujú mamám, musela by si byt veľký extrém, aby ti ho nedali. Pekne sa zabávajte s rodičmi, súd potom okrem výživného bude zvažovať aj ten faktor, že ste zvyknuté už inde… držím palce, tiež som si tým presla.

damian85
11. apr 2024

@stankazakova v prvom rade si podaj neodkladné opatrenie a potom môžeš odísť. Rady ako choď s dieťaťom - možno v 90% prípadoch sa nič nestalo. Nechcem tu dávať print screen rozhodnutí súdu kedy sa to neskôr proti žene obrátilo. Niktorá z diskutujúcich ak sa náhodou niečo " poserie " tvoj život žiť nebude. Takže urob všetko po právnej stránke správne. Neskôr môžeš ľutovať. Priprav sa na to - že neodkladné opatrenie je od slova neodkladné - musíš mať neprestrieľné dôkazy o tom - že ho treba schváliť. Únos to síce nie je - ale do rozhodnutia súdu - ste obaja rodičia rovnakým dielom. Polícia ti nepomôže.

pribinak
11. apr 2024

@julish nie na sociálke, na súde musí požiadať o zverenie
Sociálka žiadne rozhodnutie vydať nemôže, to súd

majkabambulik
11. apr 2024

Tak ako ti radia vyssie a nezabudnit si nahravat dokazy ako sa vam vyhraza, sud to bude tiez pocuvat a cim viac dokazov o jeho labilnom psychickom zdravi - nakrici na nu atd a mas- videa, smsky, telefonaty, tym lepsie pre teba, aby malicka ostala s tebou. Ak mas dokaz ze on ublizuje psychicky aj jej tak mas dobre karty pri zvereni starostlivosti o dieta.

damian85
11. apr 2024

@stankazakova percentuálne sa to vyjadriť nedá. Tebe osobne bude v podstate jedno že si jedna z 20 žien - ak to budeš práve ty. Osobne poznám nie jeden prípad verejne je dostupných mnoho iných zakladateľka iniciatívy Vymazaný rodič Beata J. a moderátorky diskusii , v česku Barbora Plachá - osobná otca - toho času médiami prebehla správa o striedavke Soukopového dieťaťa a i všetko deti plus mínus rok až dva.....nie je to bežné - no nie je to vylúčené - každa urobila na začiatku jednu chybu - otcovi zobrali dieťa a druhá strana to náležite využila. Videá sms rozhovor a i. si sice zaobstarať môžeš - použiť ich však nemôžeš bez súhlasu druhej strany - toto nie je trestný čin kde sú takéto veci prípustné.

caramellka
11. apr 2024

@stankazakova Myslím, že na ÚPSVaR - oddelenie sociálno-právnej ochrany detí a soc. kurately by mohli vedieť poradiť, čo a ako. Príp. skús aspoň tu na MK skupinu Právne poradenstvo.