Stretávanie otca s dieťaťom

trinastka
29. dec 2011

co myslite maminy? sme necely rok rozvedeni,sudom je dane stratavanie otca s dietatom,nebranim tomu....ani som nebranila.... Otec hrdinsky rozpraval ako chce pre dceru len to naj..... potom pisal sms,obhajoval sa tym,ze sa s nou chce stretavat,aby nanho nezabudla...... ibaze mala jeho pristupom ze si sam dirigoval kedy on chce byt s nou,atd. zacala odmietat ist s nim (teraz uz ma 3 roky),nehovorim o protestoch spat u neho,co sa odzrkadlilo na istu dobu v jej hroznych snoch,vykrikoch a podob. moment. nespava unho,lebo nechce.....takze je taka kludnejsia .....Ale to som chcela: otec akosi, mam pocit, si z urcenych dni a hodin robi dobry den. priviezol ju bud neskor alebo skor,napisal sms,ze na miesto zajtrajska si pride po malu az pozajtra. a mala by byt do 2.januara u neho. Ja sa musim zariadit presne na tie stanovene dni a casy,na co som si uz aj zvykla. A ON? ma to v paži ako vidim. prejde ho to?

alenah31
29. dec 2011

ahoj moja🙂takže predpokladám, že bývalý manžel má súdom upravený styk s dieťaťom na určité hodiny, dni - podľa toho ako ste sa asi na súde dohodli. Áno je pravda, že musíš byť, resp. nachystať malú ex tak ako súd určil. Ale pozor!!! Ak existuje prekážka, kvôli ktorej prísť nemôže MUSÍ ti to oznámiť dostatočne vopred. Taktiež musí malú načas doviezť pokiaľ ste sa dopredu nedohodli inak, dokonca je ti povinný dať info kde malú berie a tiež poskytnúť na neho kontakt ak ho budeš chcieť. Nie je pravda, že pokiaľ je s ňou on môže si robiť čo chce ísť s ňou kam chce, lebo pri súde bola zverená tebe!!!!! Pokiaľ mu ty dáš dieťa v iný deň či hodinu, je to len na Tvojej dobrej vôli, ale neodporúčam to. Z praxe viem, že sa to väčšinou otočí proti týmto maminkám. Nahlás to na súd, nech mu nanovo upravia styk s malou, môžeš žiadať svoju prítomnosť počas ich stretnutí keďže ešte nemala 6 rokov. Nie je zodpovedný, rozhodne by som mu dieťa v inom čase nedávala aj keď keď viem, že je to veľmi ťažké najmä ak sa snažíš udržať aké také dobré vzťahy medzi Vami. Ale je to v prvom rade tvoja zodpovednosť, aby sa malá cítila v bezpečí, a aby s ou otec nejednal ako s vecou. Pokiaľ s ňou nechce byť zajtra a nemá na to relevantný dôvod ako napr, že je PN tak nech si počká na ďalší deň, ktorý má určený súdom - dieťa nie je hračka!!!!!!!!!!!!

janemari
29. dec 2011

Ja mám podobný problém len s tým,že mám oveľa menšie dieťa a nesmiem pri stretnutí byť.Nebudem hovoriť ,ako to malá znáša a anjhoršie je že nemôžem nič robiť.Len sa modlím,aby to malá v zdravý prežila a nezasiahlo to do jej vývoja. 😖 A presne ako píšeš snažím sa dodržať termíny a otec si robí holubník,chodí ked je oddychnutý,resp. si potrebuje niečo vybaviť.

alenah31
29. dec 2011

@janemari Nemôže si z návštevami hýbať ako sa mu páči, na to je zákon!!!!!!!! Máš právo byť s malou pri jeho návštevách, vyžiadaj si na ňu psychologický posudok - choď na ÚPSVaR majú oddelenie právnej pomoci zdarma. Nedodržiavanie návštev okamžite nahlás. Viem, že je to ťažké, ale ak to neurobíš ty môže to neskôr on využiť na súde proti tebe, keď budeš trebárs po čase žiadať o zvýšenie výživného, napr. povie, že mal dcéru v inom čase preto, lebo si o to požiadala ty nakoľko si chcela mať od nej pokoj!!!!!!! Neverila by si čoho sú chlapi pri súde schopní - bráň si svoju malú, keď treba aj pred jej vlastným otcom.

xlucia
29. dec 2011

@janemari ako????? ze nemozes byt pri tom????? do troch rokov mas na to pravo!!!!!!!!!

janemari
29. dec 2011

@xlucia
@alenah31 tak je v rozsudku napísané mám mu malú odovzdať a on mi ju v danom čase vráti. A ked nepríde v danom termíne npr.kvôli práci musím mu dať náhradný termín. Chodím po úradoch,ale nikto nič nerobí,skrátka je otec a má právo na dcéru ako ja a nikoho nezaujíma ako malá reaguje.

xlucia
29. dec 2011

@janemari kojis? ako casto a na kolko ju ma?

janemari
29. dec 2011

@xlucia bohužiaľ nie,lebo ma toľko stresoval,že som o mlieko krátko po pôrode prišla.

renatka737
29. dec 2011

@trinastka ahoj stav mu podmienky a ked ich nechce dodrziavat tak bohuzial. hovori sa ze 3krat a dost.
drzim palce. ked malinka place urcite to vyriesi psych. poradi vam obom ako na to.

lenka311
29. dec 2011

@janemari Ja som to mala stanovené súdom takto isto, tiež mi nikto nepomohol, tiež si z toho robil aj v podstate robí dobrý deň... Ak pôjdeš na sociálku, možno to začnú riešiť, mne však moc nepomohli - mal ju od pol roka 2krát do týždňa na 2hod. dopoludnia a na 3popoludní - býva odtiaľto 120km... no a po riešení sociálky - vtedy mi ju uniesol domov sme mali nariadené sedenia u psychologičky, keďže Natália mala už 12mesiacov, aj keď som ju kojila, dovolila mu ju psychologička brávať domov od rána do večera - raz do týždňa... ani to nebolo dobré - spávala mi po sedačky v aute.... Tak som navrhla dosť rapídne riešenie, ale som s ním viac menej spokojná, aj keď malú nedokážem naučiť na nejaký pravidelný režim a niekedy mám z toho fakt nervy - berie si ju každý druhý víkend domov od piatka do nedele - a to od 14mesiaca - to som ju aj dostavila od prsníkov... kupodivu klape to celkom dobre, prinajhoršom si prehadzuje víkend.... jediné čo mi vadí je, že napr..učila som ju na šerblík, už nám to celkom išlo... no a po víkende u otca sme zase na začiatku... máme rozhádzaný spánok... tiež si nedá povedať, ako vždy... no a niekedy si len tak zavolá...idem okolo, chcem ju vidieť - dá mi vedieť tak pol hodinku predtým a vezme si malú von, tiež to neviem dopredu a niekedy takto zavolá a nedojde vôbec, lebo nestíhal...
Ale malá sa na neho teší, občas síce nechce ísť, aj keď sme ho dllho čakali pri okne a vyzerali kedy príde, tak naposledy pustila strašný plač, už dole pri aute sa ukľudnila.... ale to bolo prvý raz...
Jediné o čo môžeš požiadať je aby si bola prítomná pri jeho návštevách.. Deti proste majú právo aj na svojich otcov a je to dobré, aspoň som ešte stále o tom vnútorne presvedčená, len keby niektorý chlapi neboli taký nezodpovedný magori....

janemari
29. dec 2011

@lenka311 len tu ide o viac vecí,ako sa správal voči mne ked som bola tehotná,teraz sa o malú vôbec nevie postarať,malá plače po stretnutiach s ním,má problémy zo spaním,dokonca mi už odmietala aj jesť. Ked som s nimi vidím,že sa ho bojí,mám problém ju dostať do normálu a potom nechce byť s níkým lebo sa bojí.Dožadovala sa každodenneho styku s malou,má odklepnuté 3 krát do týždna ani to nechodí,niekedy sa neukáže aj 2 týždne. A viem aký je preto sa bojím o malú ,aby jej niečo neurobil.

lenka311
29. dec 2011

@janemari Ku mne sa tiež správal fakt hnusne keď som bola tehotná, aj po pôrode, doteraz sa hadrkujeme o peniaze, je mi na vracanie keď ho vidím a mám stále problém s ním komunikovať, vyvoláva vo mne pocity ho dokopať a stále ešte aj strach.... ale aj keď som spomenula moje tehotenstvo na súde, nebrali to do úvahy, dieťa je už na svete, má záujem, tak sa otcovi nebráni.... Ja som dokonca sudkyňu prosila, aby bola prítomná jeho matka - Natáliina babička pri návštevách, neprešlo, nebola som ani ja a nepostaral sa o ňu dobre... Bývala precikaná, niekedy dokakaná, často strácal čapice... no už nebudem ani komentovať... Teraz je to lepšie... a spoleham sa na jeho matku keď je malá u nich...
Jediné čo môžeš dosiahnuť je to aby si bola prítomná pri návštevách.. Ja viem aké to je, prešla som si tým a stále prechádzam...

janemari
29. dec 2011

@lenka311 lenže on chce aby malá robila čo chce on a ked nie tak peklo.Na jednej strane vzorný ocko v slovách a v skutkoch pravý opak.

lenka311
29. dec 2011

@janemari Opakujem, jediné o čo môžeš požiadať aby si bola prítomná pri návštevách, máš na to právo, len je otázne nakoľko to vydržíš Ty a ako to bude vplývať na malú... ja som vedela, že by to pre malú dobré nebolo a tak som to riešila takto..
Otec má vždy právo na svoje dieťa...
Poznám len jeden prípad kedy bol súdom zakázaný styk otca s deťmi a s bývalou maželkou a tam išlo o hrubé fyziké násilie...

janemari
29. dec 2011

@lenka311 má právo,ale nech je otcom vždy a nielen vtedy ked mu to vyhovuje.Nech neurčuje koľko dieťa môýe zjesť,koľko plienok môže minuť.Na výbavičku nedal ani cent,však mi štát dal peniaze,netrápi ho,že zo 190 eur nevyžijem.Ked idem na stretnutie slovne ma napáda,uráža a deptá,nevenuje sa dcére.

trinastka
autor
29. dec 2011

@lenka311 jaj toto mi niekoho pripomina,ibaze sa zacal hnusne spravat az ked to vypuklo von,ze ma druhu,a ze bude rozvod.len potom som ho poznala a nechapem doteraz ako sa to vnom mohlo schovavat. takze terajsia komunikacia je na bode totoalneho mrazu. presne,najradsej by som ho schuti oplula,dokopala,aby mi dal svaty pokoj a nespraval sa tak arogantne,egoisticky,sebecky ,aj dokonca dakedy pred malou.A ta to pravdaze ,ako male deti kopiruju dospelych aj dakedy so mnou tak komunikuje,az mi dych vyraza.
@renatka737 psycholog. som prave preto vyhladala,pretoze to bolo az neunosne.aj denne zachvaty jedu,dupotu,kriku,revu...... to bola hroza pozerat.....ja som bola zufala z nej..trapilo ma to.raz som dkonca aj ja uz toto nemohla pocuvat a pozerat sa na nu,na jej zachvat zlosti,kde jacala a jacala a ja som trpezlivo cakala ,ukludnovala ju,no skusila som aj ja kricat ako ona,az ma to dohnalo k placu pred nou. nedalo sa tomu ubranit.plakali sme obe. u psychol. bola mala tusim 3x,posledny raz bola z nej vytesena ,ze ma pocit ze je mala OK. pripravena aj spat u otca. na toto som pripravena kazdy druhy vikend,ale nie je tak. ja som to proste nechala uz na nu.nebudem ju predsa nasilu podsuvat,aby mala potom problemy. zariadi to ona. no ,uvidim co bude v sobotu a dalsie dni. kazdopadne mA tieto jeho postoje vedia dobre rozhadzat.to je o com,o tom ze otcovia maju pravo na svoje biol.deti? su nezodpovedni chvastuni........ ja som rada ze nie som pri nom,a je mi ukradnuti,neplacem za nim..FUJ!....ale tak ked uz chce byt aj otcom,tak nech sa tak chova a neriesi to cez malu
@janemari VYSTIZNA posledna veta

lenka311
29. dec 2011

@janemari Ani mne na výbavičku nakoniec nedal ani cent...
A to ako sa správa neovplyvníš. Ja mám to isté..
Jediné čo Ti môžem popriať je pevné nervy a čo sa týka vyžitia z tej smiešnej sumy -ani nehovor, ale čo sa týka Tvojho ex máš ešte nárok na príspevok nevydatej matke a to do dvoch rokov veku dieťaťa a musí Ti to doplatiť od narodenia. Túto sumu mi dali, len sa odvolal a od leta to mám stále na kraji, takže neviem či vyhrám...
Možno raz tí chlapi dospejú...

lenka311
29. dec 2011

@trinastka Tak toto obdobie ma ešte bohužiaľ len čaká... A tiež sa bojím ako ju budú ovplyvňovať víkendy u otca v období vzdoru, ešte sa asi dočkám bolestivých odpovedí od malej aj reakcíí...

@trinastka
@janemari Držte sa baby, idem spať.... aj tak tu nič neporiešime a rozumu im nedáme...

trinastka
autor
29. dec 2011

@janemari boze,co sme mali obe takych tupcov? nic ine,len slovne vyhrazky,utoky,obvinenia.... zhadzovania aka som neschopna,ze aspon raz si poviem svoj nazor apod. toto bolo neustale,a to trvalo vsetko az ked sa odstahoval,ja som si povedala svoje (aj ked nie v takej sile ako by som chcela,pretoze taku guraz nemam),protirecila som nebodaj,ale vsetko to bolo pravdou,mylsiac na malu...... a uz to islo..... v zivote som ho takehoto nepoznala,aj druhi su z toho paf..... no ale, nechcem takeho .dakujem ,neprosim,stacilo. chcem byt stastna,tuzim po tom,ale po boku milujuceho cloveka,ktory mi bude oporou a nie ja nejakou handrou,do ktorej sa utrie kedy on chce!!!!

lenka311
29. dec 2011

A nedá mi to - jeden vtip /je v češtine a veľmi sa sem hodí/
Když Bůh stvořil Adama a Evu,
zbyly mu ješte dvě věci, které jim chtěl dát.
Bůh řekl:
"Mám pro vás jestě dva dárky,
pro každého z vás jeden.
Ten první je moci čurat vestoje."
Adam ho přerusil:
"Já to chci, já to chci! To bude báječné a můj život bude
mnohem jednodušší a veselejší!"
Pak se podíval na Evu a Eva přikývla a řekla:
“No proč ne, pro mne to není
tak důležité."
Tak dostal Adam od Boha tento dárek.
Výskal radostí, poskakoval a čural tu zde, tu onde, běžel na pláž,
čural i tam a obdivoval se obrazcům, které se mu podařilo
vytvořit v písku.
Bůh s Evou pozorovali Adamovo nadšení a tu se zeptala Eva Boha:
"A ten druhý dárek, který jsi nám chtěl dát?"
"To je mozek, Evo. To je mozek."

trinastka
autor
29. dec 2011

@lenka311 hej,obdobie vzdoru na nu sadlo ako serbel na ritku,ale toto to len zhorsilo.chce to vela vela trpezlivosti..... ja sa obavam tych otazok malej. aj to je uz zvedava a zbadala ze tatino nie je pri nas,ze nespi doma atd. aj to mala problem isty cas spracuvavat a stale sa tak deje

trinastka
autor
29. dec 2011

@lenka311 bombaaaaaaaaa

janemari
29. dec 2011

@trinastka asi tak nejako ako píšeš,ani ja neľutujem,že je už ex.Ľutujem len to,že so ho vôbec spoznala a naletela mu.Zo života s ním sa budem veľmi dlho spamätávať a nikdy nezabudnem. Viem,že bude malú proti mne štvať,ale nič neurobím. Jediný kto to môže vyriešiť sú naše deti. Pokiaľ sa priklonia na stranu otcov mi stým nič neurobíme,bude nás to bolieť, ale o to viac to bude bolieť deti ked pochopia kde je pravda.

trinastka
autor
29. dec 2011

@janemari vystizne riadky............ do poslednej bodky
drza sa moja,velmi to potrebujeme.aj ked mne osobne sa cez toto vianoc.obdobie tazko cez to dostava,je to cesrtve,boli to....boli to kvoli malej. kvoli nemu? nie...nikdy len vysporiadat sa s tym potrva

renatka737
30. dec 2011

@trinastka mas to tazke... tak mu navrhni ze malu nech pride pozriet k tebe a zatial nech tam nechodi spat. a ked bude mala vacsia bude chciet ist sama prespat. ale zatial by som to riesila takto. Ak to nebude akceptovat vypytaj si papiere od psychologa a ziadaj od sudu stretavanie pod tvojim dohladom zatial. drzim palce daj prosim vediet ako to dopadne no dufam ze dobre.

lujza123
30. dec 2011

@trinastka myslim ze deti su velmi vnimave k nevyslovenym pocitom svojich rodicov, hlavne teda mami. Ked tvoja dcerka nejako vyciti co si myslis/citis o tom ze ma ist k nemu tak to da najavo a nebude tam chciet chodit. Moze to byt obdobie vzdoru, moja mala s tym tiez niekedy zacina ze nie k tatinkovi ( A pritom tam spava a chodieva velmi casto a rada ) ale ju to hned prejde ked ho zbada. Tiez ma napadlo ze ak tam predtym chodila bez problemou a zacala teraz vymyslat bohvie ci sa jej tam nieco nestalo..treba opatrne zistit od ex. Deti sa vedia na smrt vylakat aj takej blbosti ako mikulaš, hocijakej navstevy..alebo prestahovaneho nabytku...moze to byt cokolvek
Pokial ho vida menej casto, ze raz za ten tyzden dva som si vsimla ze deti sa sice tesia na otca ale sa aj hambia..treba ju vzdy navnadit, neviem dohodnut sa s nim na dakom rituale, nech jej vzdy donesie dake kinderko/brumika pripadne daky vylet...povedat ze s ockom pojdete tam a tam..proste nech sa tesi...u nas ju tato vzdy vezme na tie detske automaty (vlacik, auticko) mala je uz tak vycvicena ze odo mna ani peniaze na to nepyta, vie ze vlacik je vzdy zalezitost s tatinkom, ten tam vzdy blbec nahadze aj 5 eur

Tie prichody otca ..no to poznaame , kym bola mensia maval ju vzdy od soboty obeda do nedele vecera, samozrejme hlavne v lete to mal dost v pi.. kolkokrat sa ani neunuval zavolat ze nedojde. Samozrejme mala uz naucena ze soboty chodieva tatinko, som jej ani nemusela nic hovorit, vtedy som este byvala u nasich doma a ta ako videla ze su doma a nie v praci tak jasna vec tatinko pride tatinko pride jedina veta hned od rana, zbalila ten detsky batoztek s plienkami, vzala si caj, maca s ktorym spava a hned ako sa poobede vyspala si sadla na chodbu k dveram a nepohla sa odtial. Bolo mi do placu ked som to videla a vedela som ze on nepride. Tak som to nahrala na mobil spolu so srdcervucou scenou ked som jej oznamila ze nepride, mala spustila plac a tym vycitavim hlaskom tatiinkooo priideee.+ hodenie sa o zem a naarek....no video hodne oscara, fakt sa mi to podarilo ked som mu to potom ukazala tak som videla ze to pohlo aj s nim, takze sa potom ciastocne aj polepsil v tomto. A tiez som mu dala zopar prednasiek o tom ze ked sa dva tyzdne neukazal tak sa po nom uz ani nepitala ani sa na neho tak netesila, ze na male dieta je to strasne dlhy cas, ze rastie ako s vody a zakazdym co nepride pre nu ochudobni nielen ju ale aj seba, k tomu bonus vsetky tie blaboly ako straaasne potrebuje muzsky vzor a taak. Jasne ze to mala nikdy nebrala tak tragicky ako som mu to narozpravala ale aspon to malo daky efekt a trochu sa polepsil.

A tiez som mu raz spravila to iste co on mne..mal ju doniest v nedelu vecer a ked volal ze uz ide tak som mu oznamila ze som neni doma, som prec usiel mi autobus a blablabla a najblizsie hodiny ani nebudem nech ju donesie v pondelok rano. Penil ako hovado, mal sa s niekym este ten vecer asi stretnut neviem a musel sediet s malou doma 😀 ...urobil s toho strasne haloo aka som nezodpovedna naco som mu povedala ze sa to stalo len raz zatial co mna on nechal takto xxxxx krat. Kazdopadne bol to dlhy boj, veeela vela trpezlivosti a prekusnutia vselicoho hlavne s mojej strany, kolkokrat by som najradsej ovalila nejakou lopatou po tej jeho zdutej tvari ale s maximalnym premahanit som sa mu snazila v dobrom dohovorit o jeho nenahraditelnej a potrebnej ulohe otca. Mam stale tu vyhodu ze sme spolu predtym boli dost dlhu dobu takze ho poznam ako vlastne gate a viem co cca na neho plati a ako sa s nim mam rozpravat.

Ved aj penazi mi na nu bohvieako nedaval, 50 e za mesiac a niekedy sa na to vysral...tiez som to vyriesila malym klamstvom..malu som vyobliekala ako miss secondhand do tych najstasich najubohejsich a najderavejsich veci ake som nasla a ked som mu ju davala spustila som ze ako chudatko musi chodit oblecena ze teplaciky su jej male (vtedy som ju skoro 2r navliekla do fakt handry velkosti 68) ze zima ide bundicku nema ze ci by nemohol nieco kupit v tescu ked on zaraba..takze mi ju vratil po wikende vyobliekanu do noveho 🙂..takisto sunar aj plienky mi v tej dobe akoze naahodne vzdy dosiel takze jej musel kupit nove a kedze to tyzden otvorene nevydrzi ( podla mojej verzie) tak mi vzdy aj ten nacaty sacok sunaru musel doniest...proste som si to vyzivne vybrala takto v naturaliach. Proste co sa tyka jeho klamem vymyslam az sa prasi ale vacsinou sa mi ho podari dostat tam kam chcem

Teraz je to podstatne lepsie , myslim ze je to aj tym ze ju mava velmi casto tie tri dni v tyzdni urcite a uz ju aj inak vnima ako ked ju videl raz za dva tyzdne. Mame presne urcene dni kedy je u neho a viacmenej sa to dodrziava. Ked ju ma mat a potrebuje niekam ist tak je u jeho mamy, ked sa inak neda zavola mi ze ju moze mat menej a to iste zneuzivam aj ja ...ked musim ist do prace napriklad tak mu hned volam ako mi ju nema kto postrazit a straasne omacky

Kazdopadne komunikacia s nim ma stoji neuveritelne vela sebazaprenia , trpezlivosti a nervou ale robim to pre malu. Lebo viem ze keby s nim nekomunikujem, necham to na sudy, vidia sa kazdy druhy wikend tak po case by to dopadlo tak ze by ju prisiel pozriet tak dva krat do roka a dost

janemari
30. dec 2011

Tak u nás je ten problém,že nedodržiava stretnutia,viac nechodí ako chodí,aj ked príde tak len vtedy ked je oddychnutý,resp.ide si niečo povybavovať tak mimochodom odbehne za malou. A všade sa sťažuje ako sa nemôže stretávať s malou a aká som s.... a pritom ho musím naháňať aby za malou vôbec prišiel. Lebo nielen malá si potrebuje na neho zvyknúť,ale aj ja na to,že si ju beráva.Lenže ked chodí tak ako chodí tak si na to zvyknúť nedokážeme ani jedna ani druhá. A aj ked príde a malá nerobí čo on chce tak mi ju vráti skôr a stále sa sťažuje na sociálke.Najväčšie svinstvo je ,že sa rozvedieťe,lebo s tým človekom nechcete mať nič spoločné ,ale kvôli sieťatu s ním musíte neustále komunikovať a tak vlastne ako by ste ani neboli rozvedené,len skrátka spolu nežijete.

trinastka
autor
30. dec 2011

@renatka737 hm,ibaze ona u neho spavala zo zaciatku,ked silou mocou tvrdil,ze ona si musi zvyknut...a nebral ohlad na to,ze je este mala,ze vedel ako je naviazana na mna,kedze vsade sme chodili spolu,aj to chcela byt viac pri mne.... zaspavala len so mnou,on skusil raz,aj to som bola prekvapena..... a zrazu ked chcel ON aby spala a spala aj u nho,na margo toho sa ona v noci strhavala...jednoznacne to bol problem. Na sude potom vravel,ked uz mala odmietala ist s nim aj len na ulicu....tvrdil,ze mu je jasne ze urcitu dobu mala s nim nebude chciet spinkavat,ale ze on chce mat poistku. totizto pri rozv.konani bolo urcene :styk neobmedzeny.ale on si to riadil kedy sa mu chcelo,mala mala problemy ake som pisala, a naposledy ma aj pred nou slovne napadol,vyhrozil sa,nastojil si na svojom ze mi ju privezie vtedy kedy to napisal do sms.co vsak nebola pravda,mala som ju ulozenu ako dokaz. no,vyrutil sa na mna ako nikdy predtym,a to uz som potom sla za koliznou opatr. pretoze to bolo neunosne. takze bolo pojednavanie v priebehu neceleho roka upravene na dni,ktroe si zas on urcil.nebudem hovorit ako som bola zo samotneho sudcu "paf". presne ako to pisu maminy na MK: je to jej otec,ma na nu pravo,zaujima sa o nu a podob. dristy. nebral ohlad na to,ze mala ma problemy,ze navstevujem s nou kvoli tomu psychol.,ze nebranim tomu a ani som nikdy,len jednoducho treba pozerat na tuto stranku. len co najlepsie pre dieta. a pozri? poviem si aj,nech si ju uzije tatko,ale keby to robi spravnyms sposobom?!

trinastka
autor
30. dec 2011

@trinastka ospravdlnujem sa za preklep:pojednavanie bolo v priebehu neceleho polroku upravene

trinastka
autor
30. dec 2011

@lujza123 dala si dobre,vhodne tipy. to mi aj jedna kamoska poradila
@janemari to je to najhorsie,ze sa s nim musim stretavat.a ze zabudni..... ked ma tak nastartuje pri jeho vylevoch nalad,jeho povyseneckeho postoja..... brrrrrrrrrrrrr

lenka311
30. dec 2011

@lujza123 Vyriešila si to fakt výborne, len u nás to nezaberá... Keby som ju naobliekala ako zo sekáča - čo aj je, nové veci nekupujem, tak mi ju vráti v tom čom som ju dala a akurát mi tak povyčíta to že ja mám rodičovský a on nemá nič - vyhodili ho z roboty keď mala Natália asi tri mesiace - odvtedy robí ale nie normálne - len námatkové brigády - aspoň čo viem,a stále sa akurát vyhovára, že na nás nemá a mám byť šťastná za alimenty aké mám... Plienky som mu musela vždy nabaliť, ale raz som sa nasrala, dala som mu asi 10ks látkových a poštoľkové nohavičky a odvtedy som mu nedala plienku ani jednu, len tú čo mala na zadku... A to že by som ho poprosila aby chodil častejšie ako každý druhý týždeň tiež nejde, lebo býva odo mňa 120km... Občas ma tu prepadne že ide okolo, občas zavolá, že je chorý alebo cez víkend niečo má a tiež mu to vyčítam, aby sa videli, lebo aj podľa mňa nie je dobré keď sa vidia niekedy raz za mesiac - a to si ju vezme domov na dva dni....
Ja ho poznám tiež ako vlastné boty, boli sme spolu 3roky, ale viem že je tvrdohlavý - je baran so všetkým a začne mi asi pomáhať keď si od neho bude priamo niečo pýtať malá, lebo ja mu môžem hovoriť čo len chcem aj tak mi to nepomôže...
Ale Teba obdivujem, výborný systém... 😉