Výživné pri zárobku 1 300 - 1 500 eur

esmeralda1414
6. júl 2021

Koľko prosím vás môže sudkyňa dať výživné keď muž zarobí 1300 až 1500 ale prešiel na dvanastky, tak tých 1500 bude mať plus ma daňový bonus na malého okolo 46eur.Pridala som aj papiere o mojom a maleho zdravotnom stave nakoľko malý ma problém so svalstvom, takže dr napísala, že to bude finančne náročné rehabilitácie atď.Ja tiez nem dobrý zdravotný stav a som na rodičaku. Peniaze mi nedava,ale plati byt cca 500. Ja mám ešte ďalšie dve deti z predošlého vzťahu, ale syn býva so mnou, takže sa staram o dve deti samozrejme skoro všetko im zabezpečujem sama. D

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
6. júl 2021

No ze ti plati byt 500 euro asi aj staci, dost o tom pochybujem, ze ti bude prispievat 1000 euro a navyse na dalsie dve deti, ktorych nieje otcom, treba si pytat od dalsieho ocka

sisa_s
6. júl 2021

Nie je to tak, ze ked ste sa nedohodli, tak sud sice stanovi vyzivne, ale uz nebude mat povinnost platit ti byt?

0silvia0
6. júl 2021

@esmeralda1414 plati byt tebe a detom, alebo plati byt kde byvate vsetci spolu, cize aj on?

syslik81
6. júl 2021

uprimne 500 je viac ako dost ... ved mas este prveho manzela aj ten ti isto plati na 2 deti ... zas z niecoho musi aj ex zit ... viac ako 500 mu podla mna neda ziaden sud skor menej ako viac ale tym padom uz nebude tebe platit byt ...

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klip0
6. júl 2021

No ja by som sa asi aj bála dávať návrh, lebo viac ako 500e čo ti dáva teraz na byt mu určite neschvália a aby potom neprestal platiť toto a nebola si natom horšie ako teraz

esmeralda1414
autor
6. júl 2021

@klip0 V byte byvame ešte spolu po rozvode odchadzame byt je spoločný a samozrejme ja nežiadam, aby platil na deti, ktoré niesu jeho,keďže on nekúpi ani svojmu. Právnička dala do návrhu výživné 500 plus spetne výživné samozrejme viem,že to neprejde ale vraj treba dať viac. On si vari sám a ja kupujem aby som mala pre deti s čoho uvariť. Mám tri deti takže z rodičaku mi to len tak tak vide. Len ja davam pre seba do liekov 100.

esmeralda1414
autor
6. júl 2021

@syslik81 Prvy muž mi nič neplati on ma dcéru ja syna takze tam nieje žiadna vyživovacia povinnosť

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sankysa1
6. júl 2021

Nam schválili pri plate cca 1550€. 210€ výživné
Tak neviem 🤷‍♂️

draik
6. júl 2021

@esmeralda1414
To, že Vám otec ďalších dvoch detí neplatí, nie je dôvodom na to, aby terajší exmanžel platil viac. Ak má spoločné dieťa zdravotné problémy, je to dôvod na priznanie vyššieho výživného, ale veľa závisí od nákladov na dieťa (a tie napríklad na jeho bývanie sú nižšie, keďže máte aj ďalšie dieťa v osobnej starostlivosti). Ak by aj bolo priznané vyššie výživné, časť z neho môže byť určená na tvorbu úspor.

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmeralda1414
autor
6. júl 2021

@evamarek77 Ako som už pisala byt je spoločný najprv riesime rozvod, potom sa bude vysporiadať byt, to že mam narok na polovicu to viem, len som sa pytala na výživné viem že neschvalia toľko budem rada za každé euro. Maly bude mať dva roky. Dôvod rozvodu psychicke a fyzicke tyranie. Dokonca ma zbil aj ako tehotnu. Cele tehotenstvo sa nezaujimal dokonca ma posielal na potrat a teraz žiada striedavú starostlivosť, samozrejme preto aby nemusel platiť. Čo sa tyka maleho ked pridem s nim od doktora vôbec sa nespyta čo nove. Dokonca mame byť hospitalizovaný kde mu budu zisťovať, ci nema svalovu distrofiu ani o tom nevie, lebo sa nezaujíma o jeho zdravotný stav.

mogaa
6. júl 2021

@esmeralda1414 psychické a fyzické týranie sa veľmi ťažko dokazuje, hlavne ak stále bývaš s 2-ročným dieťaťom v spoločnom byte...čo sa týka bytu, jeden z vás bude musieť toho druhého vyplatiť, takže predpokladám že budeš mať kde bývať ak ťa manžel vyplatí, preto je divné že tam nejdeš bývať teraz....tebe hypotéku nikto nedá a ťažko zoženieš sama s dieťaťom prenájom bytu....na dvojročné dieťa výživné veľa nečakaj, aj keď má zdrav.problémy berie sa do úvahy aktuálny zdrav.stav(nie v akom stave bude v budúcnosti) a teda preukazuješ výdavky na zdrav.starostlivosť....

esmeralda1414
autor
6. júl 2021

@mogaa Fyzicke tyranie je dokazane pretože mam papier s policie no a psychicke dokáže môj 11 ročný syn takže asi tak

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
6. júl 2021

@esmeralda1414 v každom prípade výživné na dvojročné dieťa vysoké nečakaj....to dokázané týranie - si si istá že je dokázané alebo si ho len nahlásila a prišli policajti? lebo to sú 2rozličné veci...predpokladám že ak by tam bolo fyzické týranie tak je minimálne obžalovaný a žiadaš zákaz styku súdnou cestou + samozrejme máš doložené lekárske správy o fyzickom ublížení.....lebo povedzme si pravdu facka ako fyzické týranie neprejde....čo sa týka psychického týrania - výpoveď 11ročného dieťaťa súd nemusí akceptovať - ide o dieťa....možno ak by tam bol znalecký posudok od psychiatričky že dieťa bolo týrané tak ano, ale inak ak máš len tvrdenie 11ročnéh dieťaťa tak to nemusí prejsť....stále bude právnika tvojho muža zaujímať(aj sudcu) prečo stále žiješ s deťmi s mužom ktorý ťa týra....

esmeralda1414
autor
6. júl 2021

@kate211 To ako myslite, že som si to vymyslela a kde mam podľa vás ísť, keď ma vyplati vtedy môžem odísť, momentálne si idem požiadať o socialny byt a som tam preto pretože ked som volala policajtov odvtedy je kľudny nerozpravame sa vôbec

lesana25
6. júl 2021

@esmeralda1414 s bývalým máš syna a dcéru a jeden je u neho a druha u teba, či ako si to myslela? Ste si tie dve predošlé deti podelili?

kate211
6. júl 2021

@esmeralda1414 Neviem si predstavit brutalneho tyrana a zit s nim v jednom byte. To sud zaujimat bude. A pravdepodobne to vyhodnoti tak, ze az taky brutalny tyran nebude. Nazor 11r syna sid zaujimat nebude. Len v pripade, ze by bol lekarsky posudok o jeho zlom psychickom stave, ktory mu sposobil Vas manzel. Pokial si myslite, ze sud si predvedie Vasho 11 r syna ako svedka v psychickom tyrani, to sa mylite. Vy ste ten byt kupovali na hypoteku ako manzelia? Pokial ano, tak vam vyplati len polovicu zo splatenej casti. A vyzivne Vam fakt 500 eur ziadny sud neschvali pri jeho prijme. Budete rada ak dostanete 250 eur.

mogaa
6. júl 2021

@esmeralda1414 no na sociálny byt môžeš čakať roky.....to že máš tri deti a ostaneš sama nie je dôvod na pridelenie sociálneho bytu....takých prípadov majú v poradovníku stovky...a sama uznaj že je nanajvýš divné ak ťa muž fyzicky a psychicky týra a ty s ním stále žiješ s deťmi v jednom byte....ako som už písala . to že máš papier od policajtov nič neznamená, lebo je to len tvrdenie proti tvrdeniu, predpokladám že ťa nebil pred policajtami....ak by ťa bil, tak minimálne ho vykážu z bytu a začne sa proti nemu trestné stíhanie....

esmeralda1414
autor
6. júl 2021

@kate211 ano byt sme kupovali počas manželstva viem že mam narok na polovicu splatenych splátok, vidite aka som silna, ze dokážem byvat v tom istom byte.Teraz je kľudný, alebo mam ist s deťmi pod most Ja mam take iste prava ako on. A nemyslite si ze situaciu neriešim zhaňam byvanie ale treba všetko naplánovať nejde to zo dňa na deň

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
6. júl 2021

@esmeralda1414 len prepáč, ale u teba to celé podľa toho čo píšeš znie ako kalkul - teda celé psychické a fyzické týranie.....nikto ti netvrdí že si to vymýšlaš, len naozaj tam potrebuješ mať presvečivé dôkazy že ide o týranie....žiadny tyran neostane kľudný len preto že naňho zavoláš raz policajtov....1-2facky síce môžu byť dôvodom na rozvod, ale zase to žiadne týranie nemusí byť....

esmeralda1414
autor
6. júl 2021

@mogaa zbil ma trikrát ale nahlasila som ho len raz, či mi uveria alebo nie s tym nič neurobím budem rada keď už bude po všetkom

ofzuza
6. júl 2021

Este dodam, ze ked uz spolu byvat nebudete, nebude mat ex narok na danovy bonus.

solange7
6. júl 2021

Pri podobných príspevkoch, keď sa začnú ľudia pýtať na viac informácií, vždy autor začne dopĺňať "fyzicky ma týral" alebo "je to psychopat". 😀
Na začiatku čistá kalkulácia a potom citová hra. No každopádne nerátaj s tým, že ti príklepnú vysokú sumu.

esmeralda1414
autor
6. júl 2021

@solange7 A čo som mala písať úplne všetko dopodrobna hneď snažím sa postupne reagovať, ako nerozumiem, aky dôvod by som mala klamať kto neveri jeho problém, ale zase chápem su aj take čo si navymyšľaju a potom všetkých samozrejme hadžu do jedneho vreca.