Výživné na deti

18. jan 2022

Dobre ráno. Chcem radu, chcem si podať výživné na deti, neviem koľko pýtať ( zastupuje sa sama) no lenže sú tu problémy, muž má veľa veľa veľ dlhov, plat ma 1300€ v čistom dlhý ma dokopy aj s bývaním 1500€ mesačne, čo teraz? Rozvod ma teraz nezaujíma, BSM mam s nim už rok zrušené... Rozvod asi by som riešila už s právnikom ci lepšie je to porad spolu s výživným? Horšie je to, že v jeho byte som tiež nechala nejakú čiastku a veľa dôležitých vecí, je vôbec možné vybojovať aspoň 1200€ aby mi dal?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arriana29
18. jan 2022

Aspoň 1200€ ? 😱 Aj keby ma ten plat 1500€ bez dlhov tak ti toľko neodklepnu. Nie to z dlhmi.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
18. jan 2022

Výživné mu súd určí aj keď má dlhy. Výživné má prednosť pred splácaním dlhov a pôžičiek.
Druha vec je, či ti bude reálne platiť. Skôr to vidím tak, že po súde budeš riešiť náhradné výživné.

timing
18. jan 2022

Vyživne 1200?€ 😳 kolko mas deti? Ake mas mesacne vydaje na dieta/deti? Robis ? Mas aj ty dobry plat?
Aby si porozumela, povinny rodic by mal prispievat polovicou na vydaje dietata. Mesacne vydaje na dieta su teda 2400€ ?
Ono to nie je o tom co ty chces a dup. Je to komplexna vec,ktora sa riesi individualne u kazdeho.