Zapretie otcovstva na súde

babls5
15. nov 2013

Do kedy ma sud povinnost sa vyjadrit k navrhu na sud ?cakam uz tri mesiace a stale nic nechodi

m_ij_ka
15. nov 2013

@babls5 ahoj, väčšinou lehota podľa správneho poriadku je 30 dní, vo výnimočných prípadoch sa dá lehota predĺžiť na 60 dní /nar. v prípade doloženia nejakých dokladov a pod./. Ak ti súd neodpovedá, tak skús zavolať na súd, nejakú odpoveď ti predsa musia dať.

klincek
15. nov 2013

@babls5 pokial neslo napr. o predbezne opatrenie, tak to este nie je dlho..bohuzial, ale je to tak.
po podani navrhu je standardny postup taky, ze sa odstranuju vady navrhu (ak nejake su), vyrubi sa sudny poplatok (ak ide o spoplatneny navrh), potom sud vyzve na vyjadrenie druhu stranu a az potom sa nariadi pojednavanie. kludne mozes zavolat na sud a opytat sa, pripadne ak by to trvalo pridlho, poziadaj o nariadenie pojednavania (to treba pisomne).

alice107
15. nov 2013

@babls5 uz tvoja otazka je zle polozena. sud sa NEVYJADRUJE k navrhu navrhovatela.

takze co sa vlastne chces opytat? co tym myslis, cakas 3 mesiace? ty si navrhovatelka,ci odporkyna?
ak cakas na vytycenie pojednavania,tak ako uz tu bolo vyssie napisane,zalezi to od viacerych okolnosti . aj od toho,ci navrh ma vady, ci sa knemu uz odporca vyjadril a a aj ci sud ma vela podani.
takze pri riadnom navrhu/nie predbeznom opatreni/ 3 mesiace neznamenaju este prietahy v konani.
ak bude necinnost sudu trvat dhsie, mas pravo podat staznost na prietahy v konani na prislusny okresny sud .

stechovalenka
21. okt 2017

Toto by aj mna zaujimalo...pred skoro 6mes som podala navrh na zapretie otcovstva a este zo sudu neprisla ani ciarka ci potrebuju este nejake doklady alebo co proste nic....preto aj mna zaujim ked nieco podate na sud do kedy sa ma sud ozvat ci uz na dolozenie dokladou alebo uz na vytyce je pojednavania a atd...dakujem.....

11mirka22
21. okt 2017

@stechovalenka skús zavolať na súd , ja som podávala takýto návrh 13 januára a pojednávanie sme mali 19 júna , ale koncom mája som tam volala že čo sa deje keď sa nič neozývajú . Za zavolanie nič nedáš . A dodávam , že návrh bol v poriadku a nechýbali žiadne doklady, takze asi to tak bežne dlho trvá

stechovalenka
22. okt 2017

@11mirka22 dakujem sak nas uz ide stoho slak trafit este aj rozvod medzitym ale to sa nam aspon po 4mes ozvali ze im chyba este to a to a potom odporca vyjadreniek navrhu atd atd ale nam dali aspon uz pojednavanie ale k tomuto navrhu este ani tuk....dakujem skusim si tam zajtra zavolat ved to uz je nonsens aby clovek cakal 6mes.....ja chapem ze niesom jedina ale 6mes?to je uz aj na hlavu

11mirka22
22. okt 2017

@stechovalenka áno, je to na nervy, chápem ťa. daj vedieť potom, ako si pochodila. Držím palce.

stechovalenka
22. okt 2017

@11mirka22 dakujem pekne urcite dam vediet aby som sa podelila o skusenost s ostatnymi s rov akym ci podobnym problemom 😉

stechovalenka
23. okt 2017

@11mirka22 tak bola som dneska na sude osobne a mame vytycene pojednavanie na 30.11.'17 a dost im bolo na informaciach divne ze mi nepdislo este nic ale ze tak asi mi uz pride ale ze ak naaahodou stale nic mam 10 dni pred pojednavanim im zavolat a i formovat ich ze mi neprisla pisomnost a budu to riesit ale ze pojednavanie plati....mno bolo nacase 😞

11mirka22
23. okt 2017

@stechovalenka aj nám prišlo predvolanie až týždeň pred termínom. Veľa šťastia, nech to máš už za sebou.

stechovalenka
23. okt 2017

@11mirka22 dakujem pekne...veru uz to chceme mat za sebou aby ame mohli malu aj pokrstit a hlavne nech sa mi uz pohne aj rozvod .... toto au take opletacky ze dovi dopo...zacinam mat toho plne zuby sak to je na hlavu 😲

simkam2912
9. nov 2017

@stechovalenka ja som tiez podala navrh v juli a stale nebolo pojednavanie.aku mas sudkynu?

stechovalenka
9. nov 2017

@simkam2912 ahoj to zalezi od okresu ake su navrhy a kolko je sudcov...napriklad na pojednavanie na rozvod sme cakali tiez 6mes bo zevraj bolo malo sudcov v ga a poyom ked dosli dajaky kym si prestudovali spisi a tak to trvalo...ale rozvody s maloletymi detmi maju prednost pred rozvodmi bez deti tak preto to nebolo az tak dlho ako co mam znamich a niektorym to trvalo 8mes ci rok a pol ale nemali deti a okrem toho podavali v BA kde je zas ina vytazenost....