Zapretie otcovstva

nena62
5. jan 2013

Ahojte...chcem sa opýtať,či je možné,ked dávam na súd zapretie otcovstva,nakolko moja dcéra sa narodila v čase,ked ešte neuplynul rok od rozvodu,tak je jej otec zapísaný exmanžel...bude sa to dať aj keď nechcem uviesť bio otca malej do rodného listu,nakolko je to riadna svina a nechcem,aby bol tam zapísaný aj ke´d statím nárok na výživné,stojí mi to zato.Ďakujem za odpovede..

lypka
5. jan 2013

@nena62 myslím, že zaprieť otcovstvo by musel on, nie ty a všetko okolo týchto vecí je hrozné komplikované...

nena62
autor
5. jan 2013

nie..ja...už som sa nato informovala...len to neviem,či sa to bude dať..ak bio otca nechcem mať v rodnom liste malej...

sisaha
5. jan 2013

@nena62 tak nechaj zapisaneho exa ak mu to nevadi

nena62
autor
5. jan 2013

@sisaha jasné,že mu to vadí a ani by som ho tam nenechala....

sisaha
5. jan 2013

@nena62 tak potom ok..

sisaha
5. jan 2013

@nena62 a otec dietata myslis ze sa nebude domahat otcovskych prav?

nena62
autor
5. jan 2013

@sisaha joooj jeho malá nezaujíma odkedy bola v brušku až doteraz...má už rok a pol...

sisaha
5. jan 2013

@nena62 len aby sa raz nezobudil.., ale tak mozno by si mohla pred sudom vyhlasit, ze nevies kto je otcom 😉 (neviem ci sa to ale da..)

anieli_1
5. jan 2013

@nena62 podla mna mozes byt ako slobodna matka kludne ....... ved kolko matiek je takych co nemaju v rodnom liste otca dietata a ak sud potvrdi dna teszami ze tvoj ex neni otec tak podla mna ta nikto nutit nebude uviest praveho....... 😉

nena62
autor
5. jan 2013

@anieli_1 snád to bude tak 🙂

nena62
autor
5. jan 2013

@sisaha on sa nezobudí...jemu záleží len na sebe...🙂

anieli_1
5. jan 2013

@nena62 ja si myslim z urcite pokial viem tak nikde neni zakonom dane ze musis uviest otca .....a vela dievcat tu pisalo ze neudaju otca a osobne poznam taku babu co nema otca dietata v RL......takze podla mna to bude len o tom ze jeho vymazu z rodneho listu a oslobodia od povinnosti a ty budes vedena ako slobodna matka...drzim ti palceky nech ste spokojne a stastne a nech sa najde tatinko ktory vas bude lubit 🙂

nena62
autor
5. jan 2013

@anieli_1 dakujeme....velmi pekne🙂

kamajka
5. jan 2013

@nena62 Ahoj,ja som riesila toto iste, otcovstvo sa zaprelo na sude, sud poslal matrike rozsudok, ze moj ex nie je bilogickym otcom dietata a tak ho na zaklade toho vymazali. Pokial otec dietata nepojde s Tebou na matriku vyhlasit ze je otcom dietata, tak ho tam nezapisu. Zapisat by ho mohli jedine vtedy, ak by si Ty, alebo on podal navrh na sud o urcenie otcovstva a upravu prav a povinnosti k malol.dietatu. (moj pripad😀).
Na pojednavani ked bude zapretie povedz ze nevies kto je otcom dietata a na matrike zapisu ze otec nie je znamy.

nena62
autor
5. jan 2013

@kamajka ahoj,ďakujeem,si ma potešila 🙂 a ty si prečo nezapisala bio otca do rodného listu,tiež si mala také šťastie na hajzla?

kamajka
6. jan 2013

@nena62 presne tak, no nakoniec si on sam podal navrh na urcenie, v decembri sme mali uz aj pojednavanie, urcili mu vyzivne aj styk a teraz ho mam na tacke kazdy den.... katastrofa. no ale co uz.

nena62
autor
6. jan 2013

@kamajka veru,čouž,ani j aneviem ako to celé nakoniec dopadne...ale snád sa neozve už...

dodusik
18. jan 2016

Ahojte,chcela by som sa spytat ohladom navrhu na zapretie otcovstva.Prisli mi papiere z okresneho sudu a mam sa pisomne vyjadrit k navrhu,ci uznavam narok navrhovatela v celom rozsahu.Nikdy som nic take nerobila takze vobec netusim ako by malo take vyjadrenie zniet.Prosim napiste ak mate skusti,budem vdacna za kazdu odpoved.PS:suhlasim s tym nacrhom len netusim ako postupovat...Este raz dakujem za kazdu radu

miiceencoovaa
25. aug 2019

@nena62 myslím si, že keď povies na súde, že nevieš kto je otcom, tak tam nedajú nikoho 🙂 a tvojho ex dajú odtial preč, keďže nie je otec tvojej malej 🙂