10 ročný syn behá po dome a kričí, že nechce zomrieť

smoulinka1988
27. okt 2015

Dobrý večer dámy,môj syn už druhý krát urobil to isté Z ničoho nič začal behať po izbe držal sa za hlavu A hovoril že nechce zomrieť.... Chcem s ním ísť na psychologické vyšetrenie, ale môžem až V pondelok zatiaľ by som rada vedela či máte podobnú skúsenosť alebo vás názor čím to je.Ďakujem krásne pekný večer prajem

cervikpepik
27. okt 2015

ahoj,nehrava nejake bojove pocitacove hry?vecer popripade neskoro vecer?

smoulinka1988
autor
27. okt 2015

@cervikpepik praveze nie ani nepozerá také filmy

mimik79
27. okt 2015

rozmyslala by som ci to niekde nevidel, mozno v nejakom filme a sa mu ,,zapacila" ta scena a ked sa ho spytas co ti na to povie?

smoulinka1988
autor
27. okt 2015

@mimik79 povedal že raz sa mu snívalo že zomrel A že vždy keď ho to napadne tak musí takto vyvadzat, dnes to chcel urobiť V skole A udržal sa lebo sa bál že sa mu budú smiať

vejula
27. okt 2015

@smoulinka1988 možno si teraz začína uvedomovať definitivum smrti a ma z toho paniku. Tiež si pamatam, že ako mala (hadam i o čosi mladšia od tvojho syna) som večer pred zaspatim plakala, že sa bojim, že ked zaspim tak sa rano nezobudím...

cervikpepik
27. okt 2015

Mozno v citlivej chvilke,ked je dajme tomu sam sa mu vratia spomienky na sen...a to,ze pobehuje....ktovie ako,,zomrel,,...ci pred niekym alebo niecim neutekal...mozno preto pobehuje po dome....ma 10r.skus z neho dostat nejake info.

miinka3333
27. okt 2015

Ja som ako decko mala presne toto isté. Nič som nesledovala,pohreb sme nemali len neviem prečo som sa strašne bála,ze raz zomriem.nebolo to ničím podmienené. tiež som mohla byť v tom veku.vedela som,ze ľudia sa rodia a umierajú.A keď bola tma a nedarilo sa mi zaspať,vždy ma napadlo,ze raz zomriem a už nebude nič.nikto nebude so mnou.... vždy som utekala za mamou a ta mi sľubovala,ze pán doktor uz matake leciky,ktoré mi kúpi a nikdy nezomriem... Tak som sa ukludnila.bože pamätám si to všetko ako dnes....
A s tou smrťou som sa vyrovnala až vekom, ale stále mám rešpekt pred tým....pred prázdnotou.....

janinah
27. okt 2015

no,a nám treba helovíny 😒
so synom sa treba o smrti rozprávať samozrejme primerane veku,a aj podľa toho či ste ne/veriaci

womankc
28. okt 2015

@smoulinka1988 môže sa jednať o také nutkavé strachy, naša dcéra to mala , u nej sa to spustilo po návšteve bojníc , išli s krstnými , že rozprávkovébojnice a to bol stredoveký večer a bolo tam mučenie a rôzne takéto dobové maškrty a dospelákov nenapadlo, že to ona nezvládne / hlavne , že svoju dcéru nechali vonku 😖 / no a potom dva roky mávala také nutkavé strachy , keď sa schyľoval deň , dávala som jej taký homeopatický prípravok , také granulky to boli a každý deň som jej dala jednu lyžicu, pomohlo nám to len si za nič nasvete nemôžem spomenúť na názov toho prípravku bol to nejaký bylinný výťažok , taká okrúhla umelá krabička ako krém a boli to také granule a užívalo sa to po lyžicy polievkovej
m ôže syn byť len citlivejší , dávajte mu večer medovkový čajík , pôsobí ukľudňujúco

womankc
28. okt 2015

@smoulinka1988 inak ešte som chcela dodať , že tieto desi zo smrti som mávala aj ja ako dieťa , neviem prečo . A napriek tomu, že som dospelá a chápem spôsob príchodu a odchodu z tohto sveta, niekedy ešte teraz sa mi stane , že tento stav príde a chytí ma táka panika , že sa spotím do sekundy ľadovým potom a premýšľam , že čo bude keď zomriem 😖 😅 treba malému pekne porozprávať aj o smrti primerane veku . U nás sa takáto téma nikdy nejak nepreberala a ja som mala doslova paniku vôbec ísť na cintorín ako dieťa, potom neskôr som síce chápala o čo ide, ale bolo mi neskutočne nepríjemné tam ísť, Prešlo ma to zo dňa na deň , keď mi zomrela mama ....... len teda sem tam tá panika príde ....... Už síce zriedkavo ,a le predsa
Mne psychologička na toto raz povedala, že takýmito nutkavými stavmi trpia príliš vnímaví ľudia .........

timikaj1
28. okt 2015

@womankc Nie náhodou Sativol? Ale mám pocit, že už sa k nám nevozí...Ešte je pre deti z homeopatie na ukľudnenie Sedalia sirup...

libka1
28. okt 2015

Smrt a zivot patria k sebe. Rozpravaj sa s nim primerane jeho veku a chapaniu o tom, aby chapal ze smrt nie je nic strasne, proste je to fakt ktory patri k zivotu. Ty ho najlepsie poznas a vies ako mu to podat. Ta jeho reakcia je ale zvlastna dost 🙄

womankc
28. okt 2015

@timikaj1 áno áno sativol , ďakujem bol super 😀

womankc
28. okt 2015

@smoulinka1988 skúste si zohnať ten sativol a dávať mu ho .......nám to pomáhalo

timikaj1
28. okt 2015

@womankc akurát na tej stránke, čo si dala link sú otázky a odpovede, píšu, že liek sa už nevyrába 😉 , kuk... To bol rok 2013

womankc
28. okt 2015

@timikaj1 hej viem videla som to, ja len kvôli tomu obalu výrobku som pridala

nada1326
17. nov 2015

Ahojte. Mam podobny problem s dcerou. Raz za cas ju vecer chyti plac a des ze naco sa vobec narodime ked aj tak zomrieme.... snazim sa jej to dookola vysvetlovat ze preco zijeme, ale niekedyuz nemam argumenty.... mate niekto napady?

danaholanova
18. nov 2015

Niekde som čitala, že deti okolo 3 rokoch si začínajú uvedomovať smrť, ináč dieťa vám povie , že keď ho zrazí auto pôjde do nemocnice a príde. Po 3 roku ale je to aj o skúsenosti v rodine, či niekto zomrel alebo ako sa o tom rozprávate, si to začína uvedomovať. Asi nie ste veriaci, lebo táto otázka by už v takom veku bola zodpovedaná, že duša ide do neba atď, alebo iné náboženské vysvetlenia. Ale mňa by zaújmalo ako to beriete vy, čo bude po smrti. Deti sú strašne vnímavé, ak sa o tom nerozprávate a dokonca máte strach vy, deti to hneď vytušia. Ale neviem si sama predstaviť, žeby som čakala, že keď zomriem že tma nič. To by ma tiež netešilo. Nie som praktizujúca veriaca, ale určite viem, že tu nie sme, aby potom bola tma... U nás má syn 8 a je tiež citlivá dušička, ale normálne ak potrebuje sa o tom rozprávame aj o iných vyznaniach čo bude po smrti. Ak sa o tom neviete porozprávať bez strachu tak psychologička určite len pomôže. 🙂