Bežná škola - deti s NKS/dysfáziou

majus142
11. máj 2024

Ahojte milé😊prosím,sú tu nejaké mamičky,ktoré majú dieťa s NKS/dysfázia a chodí do bežnej školy?Ako to zvládajú?Náš
8 ročný chodí do 1. triedy do školy pre deti NKS a teraz už ideme do spádovej,ale do špeciálnej triedy.Dufala som,že pôjde do bežnej,ale keďže naša škola má takuto triedu,tak automaticky nás tam posúvajú,stále ale premýšľam,ci by zvládol bežnú triedu, nie som s tou špeciálnou triedou stotožnena,keďže tam bude mix rôznych deti,aj keď vraj s normointelektom.
A časom sa plánujeme sťahovať z Ba do Pd,čo odkladáme práve kvôli možnostiam škôl v Ba,ale viem,že tu nezostaneme a mám obavu, ako bude bežnú školu zvládať,keďže napr. V Pd a iných mestach sú mensie možnosti,čo sa tychto deti týka.
Malý je sikovny, rozpráva už pekne,ale bude mať zrejme poruchy učenia.Nema iné diagnózy.
Ďakujem za prečítanie a skúsenosti♥️

kacena4
12. máj 2024

ako mu ide 1r? treba sa s nim naučiť zaklady ucit sa potom to pojde lepsie a sak necakaj jednotkata. nakolko je tam porozumenie narusene bude mat (asi ma) problém s prijimanim instrukcii. speci trieda je super uci sa to co v beznej triede ale inym sposobom je tam menej deti. iny rozdiel medzi beznou skolou a speci triedou nie je. ak pracujete s dieťaťom denne na nks , skola pojde. drzim palceky