Čitateľský denník pre 9. ročník

25. nov 2023

Prosím poraďte nejakú knihu, má to byt roman, na čitateľský denník pre 9.roc.
Pani ucitelka nechala slobodný vyber.

Ďakujem

anavixy
25. nov 2023

Chlapec, dievca? Malé ženy napr. ☺️

autor
25. nov 2023

@anavixy dievča a žiadny záujem o knihy. Žiadny

stanulienkat
25. nov 2023

Jana Eyrova. V tom veku moja srdcovka.

autor
25. nov 2023

@stanulienkat aj moja, dokonca tu knihu mame doma, ale že je to príliš hrubé

anavixy
25. nov 2023

Vajce a ja by mohlo byt tiez fajn.. ma to byt klasika ci aj nieco moderne moze byt? Tych knih ze milion, mozno nieco o tom co ma rada.. ja napr milujem Burlive vysiny aj Janu Eyrovu, no neviem ci 15r dievca bez zaujmu o knihy by to chytilo 🤔

autor
25. nov 2023

@anavixy vajce a ja nepoznám, ani ona. Ideme zistiť čo to je
Ja som jej ponúkala napr Annu zo zeleného domu,

anavixy
25. nov 2023

Anna by bola tiez vyborna volba 😊

autor
25. nov 2023

@anavixy že nie. Ona nemá o knihy žiadny záujem.

lugie
25. nov 2023

Anna zo zeleného domu. My sme to mali povinne ale teda mňa tie knihy veľmi zaujali. A to som mala ešte aj menej rokov.. tiež som nebola a ani niesom nejaký extra nadšenec do kníh 😂

autor
25. nov 2023

@lugie ja milujem tu knihu, moja dcéra je neromanticky typ. Maximálne tak číta časopisy o cestovani a pustá si Podcasty

ivangeline
25. nov 2023

Idiot. ;D Roman neznamena romanticka kniha..

autor
25. nov 2023

@ivangeline Idiot je náročné dielo. Ja som už napísala že ona nemá vôbec vzťah ku knihám

ivangeline
25. nov 2023

Ale ved to je jedno ci ma vztah,ma napisat obsah z nejakeho romanu... ;D

ivangeline
25. nov 2023

Agatha Christie?

autor
25. nov 2023

@ivangeline aha, to by mihlo byt fajn

galganka
25. nov 2023

...ak chce len odfajknúť úlohu a hľadá tenkú knihu, ťažko ju ukecať na krásne knihy. Čo tak trebárs Peter a Lucia? To je jednohubka.

autor
25. nov 2023

@galganka áno, vyslovene hľadá ako to rýchlo a ľahko vybaviť. Nemá žiadny vzťah k čítaniu. Ale Peter a Lucia je fajn

julish
25. nov 2023

Niečo s revoltou voči svetu, Kto chytá v žite majú mladi radi. Alebo niečo s cestovaním teda, Moby Dick napríklad. Anna ju unudi

autor
25. nov 2023

@julish áno, Anna je vyslovene romantika

eminaaaa
25. nov 2023

Určite Jana Eyrová

autor
25. nov 2023

@eminaaaa to je príliš hrubá kniha, to nemá zmysel jej to ponúkať

basska_b
25. nov 2023

Jana Eyrova nema zmysel, to muzova dcera precitala jednu stranu a koniec bol. Tam sa treba preniest cez vela vaty, ku koncu to uz zacne byt putave. Priznam ss, ze neviem, co beru a co citaju deviataci. Musite asi vybrat nieco od autorov, ktorych preberali, ci? Alebo z tych obdobi

diewcatqoo
25. nov 2023

Neviem, aka oblast slecnu zaujima, ale tak teoreticky pubertaka by z tych kratsich romanov, ktore patria do klasiky mozno mohlo zaujat Kto chyta v zite od Salingera, Smrt sa vola Engelchen od Mnacka, Moj stryko Osvald od Roalda Dahla, Parfum: pribeh vraha od Suskinda... kazda kniha z ineho sudka, kazda priblizne 200 stran.
Btw, Peter a Lucia nie je roman, to vam u slovencinarky asi neprejde.

autor
25. nov 2023

@diewcatqoo R. Dahl píše celkom vtipne

11mirka22
25. nov 2023

Chlapec v pásikavom pyžame

autor
25. nov 2023

@11mirka22 to by mohlo byt fajn

diewcatqoo
25. nov 2023

Ano, myslim, ze ten Dahl by ju mohol zaujat, pise vtipne a lahko sa to cita. Moj stryko Osvald ma aj trochu sexualny podton, ale myslim, ze pre 15tku je to ok. Pripadne este aj Matilda od neho je fajn, ale Matilda je uz pre mladsich.

floren
25. nov 2023

Verne 20000 mil pod morom, Dva roky prázdnin

jakubkoanjelik
25. nov 2023

Nám na čitateľský denník vyberala knihy učiteľka, doteraz si pamätám knihu čo mi zadelila . Autor bol Peter Holka - normálny cvok. ja ho mám doteraz medzi obľúbenými autormi. Písal knihy pre deti a mládež, možno u neho niečo nájdete. Len treba opatrne vyberať , dosť diel má sexuálny podtón. Ale teda, ako puberťákov nás to vedelo zaujať .

11mirka22
25. nov 2023

Môj deviatak, nečitatel ju zhltol za deň a zanechala v ňom dojem.