Tipy na knihy do čitateľského denníka pre štvrtáka

teerinka
15. sep 2016

Ahojte, mám štvrtáka, hľadám nejakú inšpiráciu na knihy do čitateľského denníka vhodné pre jeho vek (9rokov). Nie je nejaký vášnivý čitateľ, tak postupujeme pomalinky - máme prečítaných pár kníh od Roalda Dahla a viacero častí Grázlika Gaba, chcelo by to však niečo nové 🙂
Ďakujem za tipy

sovica
15. sep 2016

Ja mám teraz piataka, takže môžem dať inšpiráciu... Očko špehúň - Gabriela Futová (dostal na Vianoce a prečítal to asi za 3 dni - bol nadšený). Od Gabiky Futovej by sa mu mohlo ešte páčiť: Brata musíš poslúchať, Nezblázni sa, mamička..., ale od Gabiky sa nám páčilo všetko - treba popozerať v knižnici.
Syn číta aj knihy Traja pátrači. Z tých, čo sa mu najviac páčili pár vyberám: Záhada zajakavého papagája (2), Záhada siedmich brán (56), Záhada čierneho škorpióna (61), Záhada podmorského obra (35)... Ale skoro všetky sú dobré. Viem, že sa mu nepáčila Záhada internetového upíra (to prečítal len pár strán a knihu odložil).
Veľmi sa mu páči Denník odvážneho bojka (má prečítané všetky časti).
Samozrejme, Roald Dahl. Nemá prečítané ešte všetko, ale z toho, čo čítal sa mu najviac páčil: Danny - majster sveta, Matilda, Čarodejnice, Fantastický pán Lišiak, Kamoš obor...
Jo Nesbo - Prdiprášok doktora Proktora (všetky časti).
Branislav Jobus - Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda, Ako muflón Ancijáš cestoval na západ, Ako muflón Ancijáš sľub dodržal - to čítal skôr, asi ako druhák, ale je to také smiešno - milé, aj poučné - kľudne aj pre štvrtáka. Od Braňa Jobusa boli krásne aj Láskavé rozprávky, ale neviem, či by sa to páčilo vášmu synovi - treba pozrieť...
Ak ma ešte niečo napadne, dopíšem 🙂

simsalabim
16. sep 2016

@teerinka Harry Potter ... moja mladsia ho zacala citat asi od 2. triedy na ZS a stale je to jej najoblubenejsia kniha, cita ju vkuse dokola. Super je aj Narnia. Roalda Dahla tiez zboznuje. Super knizky su od slovenskeho spisovatela Jozefa Zarnaya - Tajomstvo Dracej steny a Kolumbovia zo zakladne Ganymedes. Tieto knihy som zboznovala ako dieta a obom mojim dceram sa tiez velmi pacili. Myslim, ze aj Traja patraci by sa mu mohli pacit.