Čo by ste robili, ak by dieťa domov donieslo darček, ktorý nebol pre neho?

lenkadenisa
3. feb 2022

Ahojte, stala sa mi taká vec 😄
Moja Miška má spolužiaka a kamaráta z detského domova. Dávali sme mu darček na Vianoce a kúpila som mu aj na meniny (Dávid). Odvtedy buď ale škola nebola, alebo bola dcéra u otca. Takže darček sme vzali do školy až tento utorok. No ráno deti zababušené, respirátory... Ja natešenà, že aha, to je Dávidko, pchám mu tašku, že to má ešte na meniny. Nepovedal nič. Poobede Miška že on sa ani netešil. Hovorím si, asi sa hanbil. No a dnes ideme do školy a ten chlapec ide tiež. Akurát, že Dávid je doma v karanténe 😂 Takže darček dostal niekto cudzí. Na taške bolo napísané "pre Dávidka na meniiny od Mišky". Čo by ste robili vy, keby vám dieťa domov donieslo darček, ktorý nie je preňho?

lenkapk2
3. feb 2022

Nič.Čo si ho chceš pýtať späť?smola,stalo sa.

ckocka
3. feb 2022

Ak by som to zistila budem sa snažiť doručiť ho správne, ale ako ten kto darček podstrčil nesprávnemu dieťaťu by som to nechala tak - nejaké decko bude mať v každom prípade radosť.

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaseiner
3. feb 2022

tak je v karantene alebo ho nespoznala ani ona?

h2
3. feb 2022

@lenkadenisa Skúšam si predstaviť situáciu z pohľadu toho omylom obdarovaného chlapčeka. Zrejme je tichý a nesmelý, keď ani nepovedal, že on nie je Dávid. Je dosť dobre možné, že tašku ani nedoniesol domov, možno ju niekam položil a nechcel s tým mať nič spoločné.
Ak by som bola matka takto obdarovaného dieťaťa a doniesol by mi to domov, tak by som sa snažila zistiť, či vie, kto mu to dal, či pozná Mišku, alebo Dávida. Ak áno, snažila by som sa, aby sa to dostalo k jednému z nich. Ak nie, dala by som to synovej učiteľke a vysvetlila jej situáciu.

h2
3. feb 2022

@ell_mala Nad tým som aj ja rozmýšľala, ale zrejme to bude tak, že nie sú spolužiaci z jednej triedy a videli sa v ten deň len tam pred školou, kde ho v čiapke, šáli a rúšku nespoznala ani ona. Zrejme aj preto mu dávali darček tak neskoro.

ivett1
3. feb 2022

@lenkadenisa ja by som ako matka omylom obdarovaného dieťaťa, darček vrátila...logicky ... ak by som bola na tvojom mieste, že sa pomýlil, tak by som toho chlapčeka pri najbližšej príležitosti zastavila a vysvetlila mu o čo ide a aby mu nebolo ľúto, dala by som mu čokoládu 😉

ivett1
3. feb 2022

@lenkadenisa ...teda, za predpokladu, že by ešte ten darček mal a naozaj mi ho vrátil😁

prabinka
3. feb 2022

nic nechala by som to proste tak, ako nezhanala by som komu sme ten darcek dali a nebrala by som mu ho. chyba sa stala, takze bud to nechate tak, alebo nieco male tomu pravemu davidkovi kupite

jaskolka
3. feb 2022

Viackrát som to čítala, aby som vôbec pochopila.. Čiže ty si ráno dala tašku úplne cudziemu chlapcovi, lebo si si ho pomýlila s Davidom? A nespoznala ho ani tvoja dcéra? Neviem, ale fakt je možné, že bol taky zababuseny, že si ho nespoznala, ani dcéra? Lebo ozaj mi to príde zvláštne, aj keď, dobre, omyl sa stane. Chudák dotyčný chlapec asi bol zaskočený, že cudzia teta mu pcha igelitku, že tu máš Davidko, darček... Ktovie, možno aj on sa volal Dávid, keď sa nijako neohradil, alebo ozaj bol prekvapený a nesmelý sa ozvať.
V každom prípade teraz nič, normálne kúp dáku drobnosť alebo pár sladkosti, daj už tomu pravému Davidovi a neriešte to. Veď ani nevieš, kto skutočne ten darček vzal, k akej je triedy a doma sa tiež možno čudujú prečo to dostal, ale čo majú robiť? Prísť do školy a hľadať komu darček mal ísť? Ja by som na mieste matky si povedala, že sa stal omyl a hotovo. A keď skutočne ešte sa aj ten chlapec volal David (náhoda môže byť) tak len premýšľajú za co to vôbec dostal a od akej Misky. Snáď ste tam nemali dáke extra drahé veci, že by ozaj to bolo problém

hapkova
3. feb 2022

Obavam sa ze som to ani ja nepochopila, ale ak si dala darcek niekomu komu nemal ist lebo si ho nespoznala tak zavolaj jeho mamine, ze proste omyl a je to.

h2
3. feb 2022

@hapkova A komu má volať, keď ani nevie, komu ho dala?

ivett1
3. feb 2022

@h2 veď písala, že ho stretli, keď išli do školy...a David už bol v karanténe...

h2
3. feb 2022

@ivett1 Prepáč, nejako nerozumiem.

terry2003
3. feb 2022

Vaša dcéra toho chlapca pozná? Keď hovoríte že ten chlapec dnes išiel do školy dnes tiež.
A vaša dcéra za celé vyučovanie neprišla nato že ten chlapec nebol Dávid?

ivett1
3. feb 2022

@h2 že toho chlapca, ktorému dali omylom darček, stretli ráno, keď išli do školy, z toho som usúdila, ze ho "spoznali" ...či...

h2
3. feb 2022

@ivett1 Ja som to pochopila tak, že ho spoznali, že to je ten chlapec, ktorému to deň predtým dali. Nie, že by ho spoznali, že vedia, kto to je.

ivett1
3. feb 2022

@h2 jáj, dobre si to pochopila👍, aj ja... len ja som už myslela na to, že keď ho spoznali, tak už sa dá ľahšie zistiť kto to je🙂

strongi
3. feb 2022

Keďže nevieme, čo sa stalo s darčekom a určite bol chlapec prekvapený, možno ani nevie, kto mu ho dal, keďže ste mali respirátory, tak by som proste neriešila a kúpila nový darček. Tešili by sa aspoň dvaja😊