Čo robiť, keď prváčka plače?

mo1911
11. sep 2014

Mam doma prvacku ktora prve dva dni vobec do skoly neplakala a teraz kazdy den...ja viem,ze nato potrebuje este cas aby si zvykla ale toto iste robila aj v skolke...co s tym robit?Poradte prosim som zufala...

kreska
11. sep 2014

Moj malý plakal skoro celý rok aj sa povracal ale našťastie len v septembri. Všetky učiteľky sa snažili špeciálne kvôli nemu tam chodili sestričky Uršulínky, ktoré ho ráno chlácholili. Musíš to prijať, že to tak je neriešiť to, neboj oni cez vyučovanie neplačú. Aj som sa bola tajne na neho pozrieť a jašil sa. Teraz je už druhák a zatiaľ je kľud 😀 A v škôlke reval celé tri roky každé ráno 😝

mataba155
11. sep 2014

Aj ja mam teraz prvacku, chvala bohu neplace, zatial to je v pohode. Ale to ti nechcem pisat, mali sme taky problem s mojou najmladsou sestrou ked kedysi nastupila do skoly. Zaslo az tak daleko, ze pravidelne kazdu nedelu vecer dostala vysoke horucky, alebo vracala a veci podobne.... Vzdy v pondelok sme boli s nou u doktora. Az po roku z nej vyslo, ze ju tam 3 spoluziacky " terorizuju". Takze zatial iba pokial place, urcite si postupne zvykne. Je to typicky jav prvakov, prvy tyzden v pohode, a potom place, viem ze pre teba je to strasne, a urcite mas stresy kazde rano viac ako ona, ale urcite najdete sposob, ako to vyriesit. Pocitajte spolu dni napr. " este 3 krat do skoly" a potom 2dni sme doma. A snaz sa cez vikendy jej co najviac venovat, chodit po vyletoch, alebo spravit si nejaky pekny program. Vzdy sa bude tesit na vikend. A ani nevies ako ten rok ubehne. Drzim palce

nananka
20. sep 2014

ahoj, aj my máme tento problém, ráno vstane v pohode, oblečieme, najeme, a keď sme už na chodoch aby už šla, začne plakať..že je unavená, na chodníku už neplače..v škole v pohode, aj učiteľka vravela, že neplače, že je živá..aj ona keď je doma sa teší, robí s knihami, píše..len ráno je to cca. tie tri minúty...zatiľ to riešim tak že na parapete mám vreckovky, jej už dám do ruky, a nevravím jej nič, iba jej utriem slzy..a pošlem ju..keď som ju čičíkala bolo to horšie..keď som jej povedala ahoj, tak spustila rev, že s s ňou lúčim../ no des../..tak teraz to riešim potichu..

hausknechtova
20. sep 2014

aj my mame podobny problem len moja sa do školy teší aj sa jej tam pači ale zase cez vyučovanie plače hlavne ked sa jej niečo nepodari alebo je v pisani posledna uz sme sa objednali k psychologovy lebo učitelke a zda moc hrava

nikusssik
20. sep 2014

ja som učila (v ZUŠ) malé decká a tiež som mala dievčatko, ktoré zvyklo plakávať často...učila som ju aj v školke, proste hocikedy sa mi rozplakala len tak...dlhšie sa to s ňou ťahalo, ale nie až do tretej triedy 🙂 postupne ju to prešlo a terza je už 12 ročná slečna, nič jej nechýba, spokojná, puberta a všetko je ok 🙂

anelehka
20. sep 2014

ahoj nas sice naplace,ale rano mi zvracia,som z toho smutna,dufam,ze ho to prejde,lebo ma to trapi,ze mu robi skola taky stres 😝

patamato
20. sep 2014

moj syn plakal na zaciatku a potom este cely tyzden,musela som byt s nim v triede aj po zvoneni aj 10minut kym ma pustil.Bal sa ked prisla ina ucitelka aj ucitel na telesnu.Vela som sa s nim rozpravala a pomohlo to,hlavne abY sa nebal ze aj iny Ucitelia ho chcu nieco naucit nove.Cez hodinu angictiny chytil triednu za ruku a musela ho vziat so sebou do 5 triedy.Teraz sa mu paci v skole aj sam sa pyta ze kedy uz pojde.Tak nic ine nepomoze len to vydrzat urcite to bude dobre

sandracs
20. sep 2014

Škoda, že to nieje diskusia, závisí prečo dieťa plače-dobré by bolo porozprávať sa s učiteľkou.

bibistec
9. sep 2019

To vazne? A je zrely?mne pride ze vela deti do skoly nepatri ze su emocne nezrele. Prepac ze to pisem. Mozno ma ľ n take.obdobie a prejde to ale sledovala by som ved aj s ucitelkou sa porad.

veronikaszabova
9. sep 2019

@bibistec 5r stara tema

elysiacik
9. sep 2019

@bibistec to či je zrelý do školy myslím, že zváži aj psychológ, aj ten rodič to už vidí, netreba ale za všetkým vidieť emočnú nezrelosť. Niektoré deti proste majú na začiatku problém 🙂

veronikaszabova
9. sep 2019

@elysiacik stara tema

elysiacik
9. sep 2019

@veronikaszabova viem, ale snáď sa môžem vyjadriť k tomu, čo ona písala 🙂