Dcérka nevie spojiť písmenká do slabiky

lusi36
28. sep 2022

Ahojte ja už si neviem rady s mojou dcérou.Pismenka vie všetky ale keď ma spojiť písmenká do slabiky tak nerozumie.Uz neviem ako jej to mám vysvetliť.Je prváčka a teraz bola chorá tak len robíme domáce úlohy a to čo preberali v škole.Poradite ako jej to mám vysvetliť.Dakujem

kacena4
28. sep 2022

nestresuj este je len september ak bude mat problem spajat pismenka v januari potom zacni stresovat 😉 dovtedy je to len a len o trenovani ak mate slovo mama zacnite predlzenim slabiky mmmmmmmmmaaaaa a podobne drzim palceky

77katarina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
77katarina
28. sep 2022

@lusi36 Neporadím Vám, ale moja dcéra keď bola prváčka tak sme mali taký istý problém. Učila sme ju to skoro 2 mesiace kým to pochopila, už som bola z toho na prášky. Chce to len pevné nervy a stále s ňou opakovať. Moja dcéra keď som jej povedala: spoj K A a ona miesto KA povedala napríklad taký nezmyseľ F ....

lusi36
autor
28. sep 2022

@kacena4 ďakujem ☺️

lusi36
autor
28. sep 2022

@77katarina ďakujem ☺️

moze
28. sep 2022

@kacena4 No praveze mne sa tiez nepaci, ze v septembri alerbo oktobri zacali spajat pismenka do slabik. Vacsina deti este ani pismenka poriadne neovladala, tak boli vo vsetkom pozadu. Uplne hlupo sa to teraz uci. Kedysi bolo najlepsie, ak dieta pri nastupe do skoly nic nevedelo a teraz, aby deti aspon slabiky ovladali. Hroza.
@lusi36 Ja uz si nepamatam, ako som to s detmi robila, jedno dieta malo problem vacsi, druhe mensi. Ale urcite treba trpezlivost. Drzim palceky.

katkaseiner
28. sep 2022

nech taha pismenka kym precita jedno aj druhe pismenko... ono to pojde, len je to pre nich neprirodzene zatial..

77katarina
28. sep 2022

@lusi36 Držím palce 👍 fakt chcete to tréning. Moja dcéra ešte v novembri mala s tým problém. Takže ako bolo hore spomínané, keď to nebude vedieť v januári až vtedy treba robiť paniku.

lilitela
28. sep 2022

@lusi36 Syn je tiez prvak, a nejde mu hlaskovanie slov zase, tazko urci vobec prve pismeno, alebo ze kde sa nejake pismeno v slove nachadza, ci v strede, na konci a pod. Dokonca nevedel ani spocitat slova v jednoduchej vete, stale pocital slabiky a predstav si, vcera pochopil, co je slovo. Ale vidim postupom casu male zlepsovanie aj s pismenkami, takze to chce cas, aby mozog dozrel, + precvicovat (ak tam teda nie je nabeh an nejaku dyslexiu a pod. )

teridra
18. okt 2022

Dobrý deň, perfektý na toto je tréning fonematického uvedomovania podla Eľkonina, ak má dieťa problém práve v tejto oblasti. ☺️