Integrovaný žiak

27. máj 2022

Dcéra je v 6 r.maju spolužiaka, ktorý má ADHD chodí k psychológovi.Rad provokuje, robí deťom zle veľa krát bola matka v škole správanie sa nastupujúcou pubertou zhoršuje.cez hodinu sa otočí a napluje deťom na zošit, potkyna ich, provokuje, sace...učiteľka nevie čo s nim, riaditeľka nevie čo s ním.Bola zavolana psychologickáa, ktorá s nimi mala prednášku na tému šikana.Spisaki záznam a ideme ďalej...matka žiaka sa nám smeje do tváre, že chlapca v triede nemajú radi a on si vydobika svoje miesto.Chlapec sa im smeje do tváre, že on má papier, že má diagnozu
Moja dcéra nechce chodiť do školy boli ju brucho, nevie čo od neho čakať...3 roky sa to opakuje a výsledok žiadny.Bolo mi poradene dať dcéru do vedľajšej dediny

autor
27. máj 2022

Kde ju nechcú prijať, lebo to nie je naša Spádová škola.Do ďalšej dediny to má ďaleko.Ako to riešiť?Prečo moje dieťa má odísť do nového kolektívu?
Je zlý, využíva svoju diagnózu, na kieho čerta je dobrá integrácia, aby jeden spratek robil teror celej triede?Asistentku nemá, lebo nie sú.Ucitelka povedala, že počas dozoru cez prestávku ho nevedia ustrážiť, lebo nemôžu stáť pred našou triedou.Decko mi doma plače, že nechce chodiť do školy, lebo sa ho boji.Som veľmi nahnevaná, sklamaná, že všetci dávajú od toho preč ruky

elizabet173
27. máj 2022

skvelý príklad integrácie za každú cenu. 🙉 Nepomáha to ani chlapcovi s ADHD a ostatným deťom v triede už vôbec nie. V triede je nezdravá atmosféra, učiteľka väčšinu času musí venovať jemu a nemá čas na to, aby sa venovala deťom slabším, ale aj nadaným. Integrovať a integrovať je nesmierny rozdiel. Dcéru by som preradila do inej školy.

pribinak
27. máj 2022

Cela trieda sa podpísať a žiadať aby šiel na diagnostický pobyt do zariadenia

loliki
27. máj 2022

Sťažovať sa hromadne.

79viktoria79
27. máj 2022

chod s dieťaťom k psychologicke,a potom to ries so školou,ja by som dieťa nedala preč,nech ide ten spratek,u nas tiež bol taky chalan,az ked zacal aj do uciteliek skakat zacali to riešiť

autor
27. máj 2022

@79viktoria79 na konfrontácii s matkou mi bolo povedané, že moja dcéra je precitlivela a ona má problém a mám ísť s ňou k psychologicke.To mi povedala mama chlapca.
@pribinak všetci sa sťažujú, keď sa rozprávame, ale hromadnú sťažnosť nechcú napísať, že aj tak si nič nepomôžeme....Nemozem dospelým niečo prikazovať.

@elizabet173 deti s diagnózou by mali mať svoju triedu a tam nech sa provokujú a predbiehajú kto má viac posudkov s diagnózou.Tento žiak zničí celú triedu.Matka sa cíti ukrivdena, lebo deti ho nemajú radi.No ako ho môžu mať radi, keď slovne ubližuje a už aj fyzicky.Zoberie dieťaťu peračník a ukryje ho na druhej strane triedy, odsúva im stoličky.Vsetci sa tvária, že mu treba pomáhať a všetci vieme, že robí zlo v kolektive

autor
27. máj 2022

@79viktoria79 učiteľka povedala, že školská dochádzka je povinná a oni mu nemôžu prikázať, aby zmenil školu.Ma papier, je integrovaný...

luxus10
27. máj 2022

a das do inej skoly a tam bude toto iste....bohuzial, dnes je toho vsade a plno....este krajsi pripad je, ked sa ucitelka takehoto ziaka roky zastava, on robi stale zle, detom on sam hovori, ze on moze vsetko, lebo on uz 2 zo spravania ma, a ucka ho pred detmi obhajuje, ze on je dobry chlapec, on za to nemoze, ona s nim aj dycha....a deti vidia ze robi zle, a k tomu pocuju, ze to je vlastne na pochvalu.....

cele zle....a na 1.st. ucka povie, ze ona nie je povinna byt cez prestavku v triede, a ani nebude...takto takehoto grazla premosti na 2.st. a na 2 st. sa mozu vstci aj zblaznit....

ale vidime, ze je to ciel...rozdrbat celu triedu...deti potom podavaju slabsie vykony....

vladi4444
27. máj 2022

Pracujem v poradenskom zariadení, kde rozhodujeme o tom, či žiaka integrovať alebo nie a chcem len povedať, že papier neznamená, že si chlapec môže robiť čo chce. Nie je univerzálne chránený. To, že má niekto ADHD tiež neznamená, že sa môže správať a robiť čo chce. Z integrácie vychádza len individualizacia prístupu, nechráni ho to pred zlými známkami zo správania, prepadnutim. To, ako sa správa nie je len výsledkom primárnej diagnózy. Ťažko s takým chlapcom, ja by som ho osobne odintegrovala (ako špeciálny pedagóg) pri rediagnostike keď vidím, že to nemá zmysel. vysvetlila mu, že si nemôže robiť čo chce, ten papier ho neospravedlňuje a posunula niekde na terapiu, korekciu ale to je v kompetenciach rodiča.. Žiaci s ADHD sú vždy v bežných školách, tych nikam do špeciálnych tried nedávame. Mrzí ma taka situácia, chcem len povedať, že to sa môže stať hocikde aj u žiaka, ktorý žiadnu diagnózu nemá.

elizabet173
27. máj 2022

ja ti úplne rozumiem, jedno takéto dieťa dokáže zničiť atmosféru a vzťahy v triede. Či sa to mamičkám týchto detí páči, alebo nie, tieto deti narúšajú nonstop vyučovací proces a mala by navštevovať iný typ školy. Aj toto je dôvod, prečo učitelia odchádzajú pracovať do iných oblastí, žiaľ aj jazykári, matematikári, ktorých je nedostatok

pribinak
27. máj 2022

Mala si tej materi dať facku. Ale poriadnu. A by sme videli kto je precitlivelý

Šla by som tá riaditeľkou a povedala jej, že alebo začne situáciu riešiť, alebo hodlá kontaktovať média, aby 1 žiak tyranizoval celu triedu

autor
27. máj 2022

@pribinak zvolala psychologicku prednášku, že viac nemôže

katus226
27. máj 2022

Vzdy budem proti takejto akoze integracii. Mam dve deti s dg, ale v tomto state strasne chybaju asistenti. Ked integracia, tak poriadne a nie iba takto, aby bolo. Nasmu mamemu asistenta nechceli dat, nechceli ziadat obec o financie na neho. Na zaklade toho ho vylucili. Ale my mame posudok z CSPPaP, ze asistenta potrebuje. Chodila matka s tamtym chlapcom niekam? Kto rozhodol o integracii?

lilke
27. máj 2022

Bohužiaľ, oficiálny zákon chráni integrované dieťa. Naozaj riaditeľka s tým nepohne. Ani neviem, či je vôbec šanca mať asistenta na dieťa s ADHD.
V dcerinej triede bolo presne takéto dieťa, ktoré nonstop ublizovalo iným, rušilo. Mali vynikajúcu učiteľku s x-rocnymi skúsenosťami, schopnú skrotiť hádam aj tigra, celé prestávky bola v triede (ešte 1.st.), no s chlapcom nepohla. Matka bola tiež čosi podobné vašej matke, vyhrážala sa hneď medializovanim, že jej synčekovi ubližujú iní. Spojili sme sa my, rodičia, žiadali sme nápravu. Riaditeľka spočiatku stiahla najraznejsiu vychovavatelku aj na dopoludnie ako jeho individuálnu asistentku (netuším, či to riešila nadčasmi), kvôli ochrane detí, no nestačilo. Riaditeľka, výchovný poradca (inak veľmi známy z médií, s konexiami) zisťovali, ako sa dá situácia riešiť... Bohužiaľ, nedá, ak rodič nespolupracuje a dieťa nedá sám na psychiatriu alebo do diagnostaku... U nás nejakým zázrakom matku dotlačili k zmene školy, lebo naša škola nebola chlapcova spadova... Pre naše deti super. Ale problém sa presunul na spádovú školu. Just jednej mamičky známej dcérka bola jeho spolužiačkou. Problémy sa vraj ešte vyhrotili, dievčatko tiež s kŕčmi chodilo do školy, plakavalo. 😟

bosorka2302
27. máj 2022

Matka chlapca moze navstivit pedopsychiatra a trosku ho medikamemtozne nastavit na mensiu agresivitu. Prip.umiestnenie do diagnostickeho centra, ale musi v prvom rade matka chlapca chciet situaciu riesit

rebekamarcusko
27. máj 2022

Moj syn je integrovany,ale keby sa takto s0raval osobne stojim na tom aby isiel do specialnej skoly. Nastastie moj syn ma spravanie dobre. Skor ucenie mu robi problen a tiez ma diagnozu adhd+narusena kom.schopnost,ale v zivote sa takto k nikomu nespraval. Normalne som nasrana za teba

pribinak
27. máj 2022

Môže, môže kontaktovať socialku a cez nich odoslať žiaka na diagnostický pobyt

Ak povie, že viac nemôže, klame

lilke
27. máj 2022

@pribinak sociálka rieši, ak sa rodič nestará o dieťa. Aj tam je to na dlhé lakte.

panelacikova
27. máj 2022

tak ak sa im chlapec smeje do tváre, tak až taký psycho problém tam nebude..... táto integrácia bude zrejme jednou z tých "vynútených", kde rodičia robia všetko preto, aby decko integrované bolo a aby sa zbavili zodpovednosti za vzdelanie vlastných detí....

heleninamama
27. máj 2022

Riaditeľka nekoná, lebo nechce. Takže kontaktujte zriaďovateľa školy a popíšte celú situáciu. Aj postoj vedenia školy aj chalanovej matky. A pokojne to medializujte - JOJ, Markíza... Nech aj slniečkári, ktorí horlia za integráciu, vidia, čo sa v školách deje a s čím musia deti aj radoví učitelia bojovať.
Toto nie je len ADHD, toto je predovšetkým absentujúca výchova a nulové hranice. A papier z CPaPP slúži k tomu, že chalan je za svoje konanie prakticky nepostihnuteľný. Treba urobiť hanbu materi a aj tým odborníkom, ktorí taketo deti odporúčajú zaradiť do bežného detského kolektívu.

nttnnt
27. máj 2022

nuz zrejme nehra do kariet ani to ze nema voci ucitelke ziadny respekt - zas to nie je dement co by nevedel co si moze a nemoze dovolit..moj syn je tiez integrovany ma poruchu pozornosti a slabsie mu to pali inac je utiahnuty skor ale mali tam takeho experta ktoreho stacilo len preradit do triedy kde bol triednym ucitel a hned bol klud, chalan veeelmi rychlo skrotol len asi taka moznost nie je u vas

pribinak
27. máj 2022

@lilke riešia aj takéto veci

sandri
27. máj 2022

Bohuzial som v podobnej situacii. Syn ma spoluziaka - asperger a je to uplna katastrofa. Nostop vyrusuje, detom velmi vulgarne nadava a uz sa zhorsilo spravanie celej triedy. Moj syn dnes doniesol poznamku, ze vulgarne nadaval. Od koho to asi ma, ked ho asperger cely minuly tyzden oslovoval vyhradne slovom "koko*"? A syn mi este povie - preco mam ja poznamku a jemu ucitelka nic nepovie? ☹ riaditelka nam povedala, ze nic nezmoze, lebo je to jeho spadova skola ☹

autor
27. máj 2022

@sandri tak si vieš predstaviť moju zlosť a frustráciu.Az som si dnes naliala pohár vína, keď mi decko place doma, že ona tam má kamarátky a prečo má odísť?
@pribinak si si istá?Už pôjdem kdekoľvek...
@panelacikova chlapec používa mamine reči, že je integrovaný má ADHD plus inú diagnózu úzkosť neviem čo všetko.On to má ako alibi, je jedináčik a mama je arogantná a čo všetci po ňom chceme...má diagnózu chodí k psychiatricke, psychologicke...

autor
27. máj 2022

@nttnnt skôr toto on nemá hranice, úctu ide si svoje.Nikoho nerespektuje

pribinak
27. máj 2022

Som. Kamoska robí v detskom domove, poznám 1000 príbehov.
Ak zoberieš dveru preč, tak ju potrestáš. Odísť má agresor. Chod za sljskoz psychologickou nech dá na papier ako s ním pracuje a aké má výsledky, chod s dcérou k psychologické, te nie je precitlivelá, ale reaguje normálne.
A potom nech dá triedna na papier aké sú s ním problemy.
Sociálka mize zavolať matku a povedať jej, že sk sa to nezlepší, dajú návrh aby chalan šiel do diagnostaku

Zvyčajne sa čaká a čaká a čaká až kým sa niečo nestane
To je taka dobrá tradícia na Slovensku

minutka
27. máj 2022

Nech ho muz chyti po skole a riadne si ho poda sopliaka. Toto nie je diagnoza, ale nevychovanost

pribinak
27. máj 2022

Určite ti dobre poradí aj @
@bosorka2302

echo
27. máj 2022

Mmmusi to byť pre dcérku ťažké. Podľa mňa to nemá nič spoločné s ADHD, je to nevychovaný zasran. Môj syn je tiež integrovaný, porucha pozornosti, ADHD. Sú v triede traja integrovaný, z toho jeden ma aspergerov syndróm a robí niečo podobné. Syn a druhý chlapec sú v pohode, majú kopec spolužiakov kamarátov, dokonca syn aj spolužiačky kamarátky 🙂
Držím palce nech sa podarí problém vyriešiť.

lilke
27. máj 2022

@heleninamama tak mám pre teba zaujímavú info. Aktuálne ministerstvo pripravuje zrušenie všetkých špeciálnych škôl, koniec integrácie, bude inklúzia. A to ešte len bude "zábava". Teraz ešte špeciálne školy veľa problémových či handicapovanych žiakov viažu.