Prečo učiteľ niektorých žiakov nevyvoláva?

lavanta
27. sep 2016

Ahojte maminky skolakov, pani ucitelky. Moja dcera je v 6 rocniku, uci sa na same jednotky a pokial viem, nevyrusuje, snazi sa vsetko co sa od nej ako od ziaka ocakava splnat. Sedi v prvej lavici a doma sa mi sem tam postazuje, ze aj ked sa vela hlasi ucitelia ju nevyvolaju. No nie je to tym ze by vedeli ze to vie a chcu dat sancu druhym, pretoze viem ze v triede su aj lepsi ziaci a tych vyvolaju. Jej to pride nefer ked uz maju na zaziatku roka niekt. jednotky akoby zadarmo pretoze sa zatial opakuje ucivo z predosleho roka.
Nepokladam to za velky problem, len ma zaujma nazor, mozno najlepsie ucitelky, preco sa niektori ziaci mozu hlasit o dusu a jednoducho ich nevyvolaju?

atreyu
27. sep 2016

Tak nech sa nehlási 🙂 bude posobiť dojmom, že nič nevie tak bude lákadlom pre učiteľa 😝

lavanta
autor
27. sep 2016

@atreyu 😀 ale to uz bude rozohrata akasi hra, a nechcem ju moc do toho tahat, no ked to inak nepojde 😖
nechcem aby ju to demotivovalo, kedze je sikovna a hlavne chce

jarka87
27. sep 2016

Teraz moja skúsenosť :D ja som tiež mala vždy dobré známky, snažila som sa, hlásila. Na strednej som si nesadla s učiteľkou slovenčiny /teda neviem doteraz, prečo som sa jej nepáčila, lebo som bola vzorný študent/. V prváku som sa ešte aj snažila hlásiť, ale potom som prestala, keďže ma tiež vôbec nevyvolávala. A absolútne jej to bolo jedno :D Teraz bez srandy, za celé 4 roky, smrteľne vážne, ani raz som neodpovedala, ani raz ma nevyvolala, známky som mala len z písomiek, ústne som odpovedala pred ňou prvýkrát na maturite :D Ja len tak, že je to tak a nerieš. Keď to vie, nech sa hlási, alebo ako sa píše vyššie, nech sa nehlási a uvidíš, ale to je zase také, predsa má len 12, tak to inak bere ako ja na strednej. Držte sa.

natalym
27. sep 2016

@lavanta U nás podobne. Lenže naša to berie ako výhodu. Zvyšok roka má pokoj. 😀

lavanta
autor
27. sep 2016

@jarka87 no ja som jej to tiez tak vysvetlila, ze proste su to tiez ludia a niekedy nevies , neries....nech sa uci z hodiny na hodinu a dolezite je nech ju teda nevyvola ked sa hlasi a vie ako ked ju ma vyvolat ked sa hlasi a nevie 😀

stardust
27. sep 2016

inak, v prvej triede ucitelka u nas vyvolavala spoluziakov podla vzhladu...blondate, modrooke deti, to bolo jej. Prislo mi to vtedy nefer a prestala som byt aktivna na ZS. Skus sa porozpravat s jej ucitelkou, mozno vyriesite problem.

lavanta
autor
27. sep 2016

@stardust este to necham par tyzdnov a uvidim ci sa nieco zmeni...a doma ju budem podporovat, motivovat a chvalit...

sense
27. sep 2016

Ked som fhodila do skoly bolo to u nas napodobne cim viac som sa hlasila tym viac som bola prehliadana,tak som sa prestala hlasit...a neskor ked som bola starsia ked som "chcela pozornost" tak som este sj vyrusovala kedze som sedela vzdy vzadu lebo som bola najvyssia...a ked som chcela klud a citat bravo tak som zo dvakrat zdvihla ruku a potom cucala ako bos pod chradtou a citala si

dominika6
27. sep 2016

@lavanta oni na rodičovskom povedia sami...vaše dieťa je v pohode,je vždy pripravené,vidím že sa hlási,nieje s ňou problém...
to hovorí za všetko...
čiže je dobré nech sa sústavne pripravuje na každú hodinu,lebo sa stane,že raz sa neprihlási,vyvolá ju a ona fakt nebude vedieť nič...
môžeš jej iba vysvetliť,že je super,že je aktívna,pani učiteľka to vidí a tebe na rodičovskom to aj povie,takže snaha nieje márna ani nespravodlivá... a známky sa zbierajú na písomkách

lavanta
autor
27. sep 2016

@dominika6 ano, musim to doma dohanat. Len som myslela, ze to ocenia aj ucitelia. Ale su to len ludia 😝

lavanta
autor
27. sep 2016

@sense vidis ? citala si bravo namiesto ucenie a to ja nechcem 😀

akvi
27. sep 2016

@lavanta nech sa jej to dcera opyta, ked ju to trapi..

rebeka7501
27. sep 2016

Ak majú rovnakú učiteľku ako v 5. ročníku, učiteľka vie o tom, že dcéra je výborný žiak, pripravuje sa na každé vyučovanie, a to môže byť dôvod, prečo ju nevyvoláva. Z vlastnej skúsenosti si pamätám, že učitelia vyvolávali častejšie slabších alebo pasívnych spolužiakov. Osobne si myslím, že už je dosť "stará" na to aby pochopila prečo ju učiteľka sústavne nevyvoláva.

lavanta
autor
27. sep 2016

@rebeka7501 praveze ucitelia sa vymenili....a vyvolavaju aj dobrych ziakov, to je na tom to najhorsie...

lavanta
autor
27. sep 2016

@akvi nechceme zatial stupat na hada bosou nohou 😀

rebeka7501
27. sep 2016

@lavanta je možné, že ak sú to učitelia, ktorí na škole pôsobia dlhšie, určite o dcére vedia zo zborovne. tam sa toho preklebetí...........

rebeka7501
27. sep 2016

@lavanta a prečo ? že sa opýta učiteľa prečo ju nevyvoláva ? nie je to žiadna otázka, ktorá by bola osobná voči učiteľovi, ponižujúca......

lavanta
autor
27. sep 2016

@rebeka7501 no to je pravda 😅 len v triede je este jedna taka dobra ziacka, mozno o level lepsia, a ona uz ma vela jednotiek, pretoze ju vyvolali a moju to mrzi...a mna ako rodica tiez.

lealikk
27. sep 2016

Tak trosku chapem aj tych ucitelov ze za 45 minut nestihnu vsetkych ziakov vyvolat ale mali by sa aspon trosku snazit ich prestriedat. Viem ze s tymto maju aj ine mamicky problemy ze ich deti moc casto nevyvolavaju. Treba sa skusit s tou ucitelkou porozpravat a povedat jej nech strieda ziakov a vyvolava vsetkych

rebeka7501
27. sep 2016

@lavanta to už je potom asi súperenie medzi tvojou dcérou a spolužiačkou.....

lavanta
autor
27. sep 2016

@rebeka7501 a aj keby je to fer? . ..ale nie je to kokretne len ona

akvi
27. sep 2016

@lavanta podla mna normalna otazka na ucitelku, nevidim v nej nic zle..

rebeka7501
27. sep 2016

@lavanta a život je fér ? budem asi pre niekoho "drsná", ale život nie je prechádzka ružovou záhradou. Deti sa musia učiť ako tolerancii tak aj "ostrým lakťom".
Ja napríklad za moju dcéru takéto veci neriešim, musí si sama určiť miesto v hierarchii, či na konci, v strede alebo na začiatku. Deti predsa nemôžeme ochraňovať do ich smrti, dláždiť im cestičku úspechu, postavenie v spoločnosti...Každý človek je osobnosť sama, či má 5 mesiacov, 10 rokov alebo 40 rokov.

sense
27. sep 2016

@lavanta moja mama sa aj pytala na rodicku a bolo jej povrdane naco ma maju vyvolavst ked vidia ze to viem... Vyvolavali slabsich... Citanie brava mi ale neuskodilo napriek tomu som skoncila s vyznamenanim,ked sa vysvetlivalo ucivo davala som pozor ked skusali ms to nebavilo... Boli predmety z kt som mala vdaka tomu minimum znamok len z pisomiek kedze ma takmer nikdy nevyvolali a ked aj vyvolali lebo di mysleli ze nedavam pozor vzdy som vedela odpovedat...
Urcite sa spytaj ucitelky,bez vycitky nie je na tom nic zle...

mimla
27. sep 2016

@lavanta Skús na rodičovskom učiteľke argumentovať, že je síce super, že chápe tvoju dcéru ako dobrú žiačku, ale aj tvoja dcéra potrebuje spätnú väzbu od učiteľky. To, že učiteľka "vie", nie je spätná väzba. Tvoja dcéra má nárok na nejaký feedback od vyučujúceho, tak ako ostatní, vrátane "o level lepšej spolužiačky". Je to o vzťahu učiteľ-žiak.

lavanta
autor
27. sep 2016

@mimla presne 🙂

papricka33
27. sep 2016

@lavanta vieš, kto vie ako to naozaj je. Možno to len dcérka tak vníma. Ako Murphyho zakon- Keď stojis v zápche, vedľajší pruch je vždy rýchlejší 🙂
Nech sa skúsi prestať hlásiť a možno ju vyvolajú.

mirka17
27. sep 2016

ja pochádzam z východu, na škole som sa učila 2 jazyky, ruštinu a nemčinu, z nemčiny ma vyvolala iba raz, a po mojom "vystúpení" mi povedala, že nech sa nehnevám, ale že už ma nebude vyvolávať, lebo ten môj "východnarsky prízvuk, s ruským akcentom" sa v nemčine nedá počúvať 🙂. mala som 4 roky pokoj a vôbec som sa nešťažovala 🙂