Prváčik a mladší súrodenci

vieruna
10. sep 2012

Ahojte.
Este sa ma tato tema az tak netyka, ale mam z toho dopredu trosku strach. A mozno by sa mi podla vasich rad podarilo dopredu sa pripravit. Od buduceho roka bude moj starsi syn chodit do prvej triedy. Asi ako kazde dieta sa hneva, ked on nieco musi a jeho mladsi surodenci nie. Ako si pomoct, ked som poobede az do vecera na deti sama a starsi syn sa bude musiet pripravit do skoly a mladsi mu do toho kybicuju, v tom lepsom pripade. V tom horsom oni kukaju telku, alebo sa hraju a starsi chce tiez? Mam skusenost, ked sme so starsim chodili k logopedicke a doma sme museli cvicit. KATASTROOOFA! 😝 Ako to riesite?

cairka
10. sep 2012

My zatiaľ máme len týždňové skúsenosti, ale zatiaľ píše mladšia úlohy pri stole so staršou (do svojho zošita). Horšie to bude, keď začnú čítať, to asi budeme musieť prelepiť menšej pusu 😅 Tiež mám z toho obavy, ako to bude 😕 Len u nás teda nie je problém v tom, že staršia musí, ale v tom, že mladšia musí, keď aj staršia môže 😅

majusa4444
10. sep 2012

@cairka aj u nas je to tak 🙂 teda toho sa bojim tiez maly vsetko opakuje co starsi 🙂 vsetko musia rovnako xixi.. tak som sa schuti zasmiala ze malej prelepis pusu 🙂 moj chce tretie a to si neviem predstavit o rok ako budem robit ulohy a ucit sa z malym ked by bolo este par mesacne k tomu 🙂

xenicka13
10. sep 2012

moje baby musia mat to, co syn, cize stare ruksaky, stare peacniky, farbicky, papiere a idemeee 😀

ivett1
10. sep 2012

aj my máme zatiaľ len týždňovú skúsenosť, je to u nás podobné ako píše @cairka ...mladší syn musí všetko opakovať po staršej sestričke...takže, keď ona píše "úlohy" (mali len dve...) tak on ide písať tiež (telka ide bokom...) ...tiež som zvedavá, dokedy mu to vydrží🙂...(ale vyzerá to tak, že bude všetko opakovať...ako doteraz..😀)

digysa
10. sep 2012

@vieruna Ja len jednu radu by som mala.... Nedavaj pozerat dvojicky televizor, ked sa ma tvoj prvak ucit. Daj dvojickam robit nejaky projetk.... aby mal prvak klud a nemusel mysliet na to, ze oni si pozeraju a on musi "pracovat".

U nas zatial problem nemame. Moje deti su rovnako stare ako tvoje (resp. rovnaky vekovy rozdiel).
Ale moja mladsia si kresli a maluje a nikdy brata neotravuje. Syn, ked si robi ulohy, tak je sam so mnou a mame klud.
Ale stava sa, ze sestra pride okukovat a vtedy jej brat zacne vysvetlovat, co robi.
Pri citani je to uplna malina. Syn, ked cita rozpravku, tak sestra sedi a pocuva ho. 🙂

andrejka1974
10. sep 2012

ja sa ucim este aj so starsimi detmi a tie mladsie sa pozeraju , ked sa uci starsi syn tak ten mladsi za ten cas robi poriadok a potom opacne ak je aj dcerka dom a zo skolky tak si ju dam na kolena a uci sa s nami bavi ju to a ked nespi babatko Rianka uci sa s nami tiez 🙂 🙂 🙂 🙂

cat
11. sep 2012

malá robí to čo malý, teda píše, učí sa..takisto ako jej velký brat. Telka je od 3.9. tabu už úplne.

michalag
11. sep 2012

Tak my mame tiež len tyzdnovu skusenost, ale ucit, resp domace ulohy zacali mat az vcera. Starsieho ucim aby si dal nejaky rychly olovrant, napil sa a hned zacali robit ulohy a nevymyslal medzi DU, zatial neprostestuje. Horsie je to s dcerkou, ona je na nom ako kliest, tiez vsetko opakuje a chce byt pri nom. Ale potom sa ide hrat s legom alebo s bratovymi autami, lebo ich ma vtedy len pre seba 😀
No vcera mal syn vytlieskat basnicku "Adam v skole nesedel ..." a mala uz basnicku vie naspamat a aj ju vytlieskavala.
Mladsi surodenci sa popri starsich rychlo a vela naucia

bets
11. sep 2012

ked syn robil ulohy, cital, alebo pripravoval projekty, tak mladsia bola stale pri nom a robila veci spolu s nim, dokonca si nosila jeho pracovne zosity do skolky a robila tam ulohy. a starsi bol rad, ze ma pozornost, mohol dceru neustale poucat.