Prvák nechce v škole pracovať

maminai
13. okt 2014

Môj syn nastúpil do prvej triedy a stále máme problém s tým že nechce v škole pracovať.Stále je to horšie a horšie doma si v pohode robí domáce úlohy ale každý deň hovorí že do školy nechce ísť.Poradíte ako ho motivovať aby ho to v škole bavilo?Za všetky rady vopred ďakujem.

pribinak
13. okt 2014

A co hovorí on? Sťažuje sa na učiteľku? Frflu na nejaky konkrétny predmet? Ako to cele komentuje? Nápis viac konkrétne ;)

maminai
autor
13. okt 2014

@pribinak no Patko vzdy povie ze jemu sa nechce a len tak sedí a nic nerobí učitelka pisala ze stále viac odmieta pracovat na hodinach.minulý rok nastupil do prvej triedy ale ho vratili spat a mal aj rok odklad predtym.chodí do specialneh triedy pre děti s poruchami reci je tam 5 deti

maminai
autor
13. okt 2014

@pribinak učitelku maju dobru je velmi milá patko sa na nu nestazuje

katarina644
13. okt 2014

@maminai ja by som rozmyslala, ci to nie je diagnozou alebo cim, ked chodi do specialnej skoly.

pribinak
13. okt 2014

@maminai nemajú na škole psychologicku? Možno by poradila nejaky systém odmenovania

maminai
autor
13. okt 2014

@katarina644 no preto som ho aj dala do takej triedy ze si tam s ním poradia ale asi si nevedia no patko mal teraz 9 rokov a isiel len do prvej triedy.

maminai
autor
13. okt 2014

@pribinak maju tam aj psychologicku ta ho minulý rok po tyzdni vrátila spat do skolky inak chodime aj k nasej psychologicke ale ta vecsinou sa len mna vypytuje a dala mu len lieky a to je vsetko.s patkom sa ani nerozpravala.

katarina644
13. okt 2014

@maminai a preco isiel tak neskoro? ma nejaku diagnozu alebo nieco? v com je vlastne u vas problem. lebo ked clovek nevie o tomto probleme, nemoze ani poradit ani komentovat.

maminai
autor
13. okt 2014

@katarina644 no jemu v 3 rokov diagnostikovali leukemiu dovtedy pekne rozpraval potom sa mu rec pokazila a do skolky nastupil ako 6 rocny

katarina644
13. okt 2014

@maminai aha, chapem. no mate to tazke, leukemia nic moc. no tak to bude trosku tazsie. a co on preziva vo vnutri to je dolezite. my mame tiez maleho chore, kopec diagnoz, ale momentalne sa drzime. ideme dat maleho az do predskoskej do skolky, a kedze je oktobri tak za dva roky. a potom do skoly, ale chcem sa mu este povenovat, nech sa z najhorsieho dostane. treba sa len detom venovat, co robite. vsetko ide pomalicky, ale urcite pojde. treba mat trpezlivost. mam prvacku a kym sa nastartovala, tiez nam to dlhsie trvalo a je zdrava. trpezlivost a trpezlivost a vydrzat a nevzdavat sa...

pribinak
13. okt 2014

Nenavrhla Vám psychologicka nultý ročník? Tempo je tam pomalšie, ucitelka ma viac času individuálne pracovať s dieťaťom
Možno Vám navrhnú preradenie do nultého teraz, naši susedia tak urobili minuly škôl. rok a velmi si pochvaľovali

maminai
autor
13. okt 2014

@katarina644 aj moj je oktobrovy takže mu zle vychádzaju roky a mal dva roky odklad.no hej malý to mal dost tazke este aj pred 5 rokmi mu zomrel bratranec a před rokom otec.

maminai
autor
13. okt 2014

@pribinak no nulty ročník nam bol navrhnuty az ked nás vratili zo školy do skolky a to az v polovici roka co uz nebolo možné keďže sa uz ostatně děti dost naučili to nam navrhla psychologicka v skolke uz dost neskoro.patko mal uz dva krát odklad skolskej dochadzky a ma uz 9 rokov tak u nás uz ten nulty ročník asi nepřipadá do úvahy.

sendy182
13. okt 2014

@maminai skús sa opýtať na asistenta či ho nemá škola.....

katarina644
13. okt 2014

@maminai no tak sa ani necudujem. chlapec preziva ine peklo v dusi. treba vela pochopenia a pomalicky zacinat a vydrzat. myslim, ze chlapcovi chyba strasne ocko. musite to spolu prekonat... psychologicka, ty ako matka ani nehresit, len sa furt mu venovat. inak si nepomozete....

maminai
autor
13. okt 2014

@sendy182 ano maju tam aj asistenta ale ten je tam jeden na dve triedy

sendy182
13. okt 2014

@maminai skús sa porozprávať s riaditeľkou a učiteľkou....môžu vyskúšať......

maminai
autor
13. okt 2014

@sendy182 vyskusam v stredu idem za učiteľkou sa porozpravat

sendy182
13. okt 2014

@maminai skús držím palce.....treba si nájsť cestu... 🙂

sendy182
13. okt 2014

@sendy182 ešte ma napadlo čo doma?.....nemyslím úlohy ale čo ho baví?......vydrží určitú činosť dokončiť?.....kresí si.....čo básničky.....rozprávky.....a čo keby si si s ním prešla učivo jednej látky dopredu....čo budú preberať.....ako by potom reagoval v škole.......

sendy182
13. okt 2014

@maminai to malo ísť tebe

maminai
autor
13. okt 2014

@sendy182 no jeho bavi asi najviac behat a skákat po dome.ale odkedy chodí do školy si aj začal viacej kreslit píše si všelijaké písmenka býváme aj s jeho dvoma sesternicami 10 a 13 rocnymi tak sa spolu hravaju aj na školu.no oni v škole to preberaju vselijako nejdu vzdy po stranách niekedy ich a preskakuju neviem ci by mi učitelka dopredu povedala co budu preberat na další den.ale mavaju dost úloh tak neviem ci by sme to vsetko aj stihali.chodí aj na kruzky karate a keramiku

sendy182
13. okt 2014

@maminai tak je šikovný chalan.....držím palce....možno si musí k nemu nájsť učiteľka cestu

pribinak
13. okt 2014

Ak nie nultý ročník a ani asistent, tak možno individuálne vzdelávanie doma, možno na prvé dva ročníky

V každom prípade držím palce ;)))

tova
14. okt 2014

@maminai urcite ho nieco trapi, a ma nejaky blok. Posuvat ho stale do skolky neni riesienie. Kedze mal tazke situacie v ziovote, neskusala si nejaku pozitivnu zmenu? napr. moje deti funguju ovela zivsie, pozornejsie po dovolenke, da im to energiu, ine prostredie, vsetko nove, sama radost. Nemozes ho vziat niekde prec z domu aby zmenil prostredie na tyzden?

hausknechtova
14. okt 2014

Ahoj mas teraz vratili zo školy do školky kvoli tomu že mala je strašne hrava snažila som sa vybavit nulty ročnik no mali plno ale na tvojom mieste by som asi zmenila psychologičku aby sa venovala aj jemu nie len sa s tebou rozpravala my čo chodime ku psychologičke sa približne 45 minut venuje malej ja som za dverami a potom mi povie ake ulohy robili a čo mame precvičovat teraz mi navrhla že vraj je neaka psychologicka priručka vola sa mačka mnau a ze by skusila podla nej malou pracovat nakolko my okrem hravosti mame problemy aj s rečou nevie povedat R a s celkovym vyvojom je pozadu nepracuje ako 6 rocne dieta chodime tam kazdy tyzden boli sme dva krat a vidim pokroku každopadne držim palce

lalanka
14. okt 2014
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

treba jednoznacne zmenit asi psychologicku...

maminai
autor
14. okt 2014

@tova no teraz ho asi na tyzden nemozem nikam zobrat keďže chodi do školy ale inak chodievame cez leto bol aj v onko tabore a chodime aj k tete na prázdniny inak si dovolenku nemozem dovolit som nezamestnana.

maminai
autor
14. okt 2014

@hausknechtova aha aj vas vratili no mne sa vsetci cudovali ze mi ho tak skoro vratili ze ho tam nenechali aspon pol roka.A to mam aj tej psychologicke oznámit ze chcem od nej odist a hlásat si inu?len neviem podla čoho mam zistiť ci sa bude venovat aj malému.my chodime k nej raz za 3-4 mesiace

maminai
autor
14. okt 2014

@hausknechtova inak má este napadlo ze mi vlastne chodime na psychiatriu nie k psychologicke neviem Aky je medzi tým rozdiel ci mam teda zajst aj k nejakej psychologicke alebo změnit psychiatricku.