Sťahovanie do zahraničia a zaradenie dieťaťa v škole

luci78p
29. sep 2013

Zaujímalo by ma, ako riešite zahraničie, pokiaľ sa sťahujete so školopovinným dieťaťom ? Neviem si predstaviť ani ČR, nieto ešte UK, alebo inú krajinu, kde dieťa nepozná jazyk - rieši sa to jazykovkou, alebo neakou pripravkou ... kolko to trvá?? Dá sa to vôbec - a napr. v prípade ČR takéto niečo existuje, či ho rovno šupnúť do školy a trápiť sa s ním doma??? Ďakujem za každý názor a skúsenosť 🙂

rybecka
8. apr 2016

Ahojte,
tak hlasim sa z naseho noveho domova Rakuska
Deti chodia do skoly od septembra nastupili uplne bez jazyka
Momentalne su na tom tak ze starsi syn 9 rokov 3 na ZS rozprava po nemecky a dokonca cita knihy a vie aj ich obsah napisat som z neho hotova
Mladsi syn menej komunikuje ale rozumie dost vela uci sa na 1 trieda a ide mu to vyborne diktaty v nemcine bezychbne. a to sa im tazsie pise ale chytil sa na moje prekvapenie
Zhrnutie : Deti to zvladnu niekto skor niekto neskor ale adaptuju sa rychlejsie ako my mamy pre mna je to najtazsie manzel v kuse v praci deti v skole a ja doma sem tam brigada ale kvoli detom sa mi neda najst praca lebo koncia velmi skoro.
Dufam ze od septrembra sa to zmeni ked deti budu dlhsie v skole 😉 Takže maminky nebojte deticky su sikovne 😉

ned
5. aug 2016

Ahojcek , prosim o info.Kedy sa podavaju prihlasky do skoly?Moja dcera buduci rok ide do prvej triedy ZS v AT a neviem co,kde a ako vybavit.Dakujem sa kazdu radu.

monikamiskonatalka
29. nov 2016

Ahojte, ja so synom 4roky sa chystáme za manželom do UK Manchester. Mám nejaké otázky ohľadne školy tak mi prosím napíšte. Ďakujem.
PS: fakt mám strach ako to zvládne malý a ja ☹ Ale rodina ma byť spolu.

tina55
9. jan 2017

@monikamiskonatalka ahoj uz ste sa prestahovali? Mame v plane tiez okolie Manchester a mam obavy na aku skolu maleho dat ma 8r. Zijeme v kuwaite tu chodi do jednej z naj sukromnych skol ( lebo na statnu nemame narok a aj zaroven je velmi skovny) sa obavam aby sme nespravili chybu pri vybere skoly ( ci uz z hladiska pedagogy. Ale aj socialneho-prepacte vsetci prointegrujuci zastanci ale naozaj nemam zaujem o skolu plnu socialnych pripadov). Prosim ked sa ti podarilo nieco zistit daj vediet.

monikamiskonatalka
9. jan 2017

@tina55 Ahoj, este tam nie sme tak velmi neporadim. Sama zhanam viac informacii.

drengubakova
27. sep 2020

@anjelicek26 už ste presťahovaní?