Učiteľka vzala synovi mobil

maria112
28. nov 2011

ahojde kočky.dnes sa nám stala vzláštna vec a vobec neviem ako mám na to reagovať--moj syn je žiakom 3.triedy na Zš.dnes robyli na prirodovede projekt.učitelka im povedala .kto má hodiny nech stopuje čas kolko nám ten projekt trvá.moj sy a dalších 6.chlapcov vytiahlo mobili,že idu stopovať kolko to teda trvá.no a pani učitelka sa prešla po triede a všetkým im ich vzala....tak neviem?no a po2--mobil vytiahlo aj jedno dievča a jej ho nevzaa--a po3.pokušala som sa ko vždy synovy o 14,55 dovolať že čo a ako poobede(mobyl si inak zapína až v družine)najskor zvonila potom bol vypnutý.no a ja som mala byť dlhšie v práci ale ked som nevedela čo sa deje ,že prečo je vyp.tak som utekala domov.tak ako sa mám teraz zachovať voči pani učitelke.no keby som syna nezastihka pred panelákom ,kto vie kde by bludil po meste....alebo aj čosi sa mohla stať.

sisaha
9. dec 2011

@slamienka hovoris z praxe, ale nie sme v roku 1980, svet sa posuva dalej...Suhlasim s tym, ze cez vyucovanie ma byt mobil vypnuty...ak to deti porusuju, treba do konca vyucovania zobrat, potom ale vratit. A dosledky vyvodzovat uz pocas prveho preslapu. No natiska sa mi otazka...preco maju deti cas sa hrat cez vyucovanie s mobilom? nie je to tym, ze hodina je nudna, nezaujimava, ze sa vyucuje podla starych metodik??? O tom pisem, doba sa posunula dopredu a vyucovat treba aj zazitkovo, alebo trochu "inak" nez na co sme boli zvyknutí...

slamienka
9. dec 2011

@kvetinqa skolsky poriadok jasne hovori v sekcii "mobily" co nie je dovolene. Kazda skola si schvaluje svoje pravidla Skolskeho poriadku, u nas na skole je to "zakodovane", ze ucitel moze vziat dietatu v urcitych bodoch mobil.

kvetinqa
9. dec 2011

@sisaha zase ale budme ferovi. Ak mas v triede 30 ziakov, nikdy nezaujmes vsetkych. Kazdemu vyhovuju ine vyucovacie metody, postupy.. NIKDY. to sa neda.

emily_666
9. dec 2011

@slamienka
ako zobrať a nevrátiť ? zvláštna metóda

kvetinqa
9. dec 2011

@slamienka toto nie je o skolskom poriadku, ale o zakone. Neviem jeho cislo, ale ziakovi jeho osobne vlastnictvo vziat nemozes..

kepassa
9. dec 2011

v prvom rade si myslim, ze tak malemu dietatu 8 rokov podla mna je v dnesnej dobe /obzvlast ak chodi sam domov hoci je to cez ulicu v ramci sidliska staci jedna blba cesta ako je u nas v case spicky...kde chodia ako blazni nehladiac na deti, zeny - matky s kociarmi, dochodcov o palickach...zial smutne ale je to tak/ ak by mne toto spravila ucitelka mojho dietata tak urcite to hned riesim s nou. V prvom rade, mohla to dat vediet rodicom aspon sa pokusit - zatelefonovat ved musia mat kontakty na rodicov a povedat im, ze dieta bude mat vypnuty mobil, pretoze som ho vzala nakolko ho mal zapnuty pocas hodiny...ved by som umrela od strachu ak by som bola v praci a zrazu moje dieta neodpovedalo, resp. by malo zapnuty nato vypnuty mobil ked sme ako je autorka dohodnuta, ze si telefonuju hned po skole...to je uz na dalsiu debatu, zeby so mnou riesila, ze sme porusili skolsky poriadok a dieta ma mat v skole vypnuty mobil pretoze je to zakazane. Ja mam 3,5 rocne dieta no ale urcite v dnesnej dobe sa nan nehladi ako na hracku ale ako na nutnost pretoze je ina doba ako pred 30-timi rokmi. Ved je tolko automobilov na cestach, tolko zvratenych ludi chodi po tomto svete...Boze zle pomysliet.
Mna vyberala mama do 4.triedy som musela do druziny, lenze robila u mojho otca /podnikatel/ a tak mohla odist kedy potrebovala, nie kazdy ma tuto moznost z prace zial aj na toto sa treba pozerat z oboch stran. Ako ste reagovali niektore,kt. ste ucitelky tak sa na to treba pozriet najprv z hladiska rodica. Jasne treba vysvetlit dietatu, ze sa s nim nesmie hrat na hodinach, ze ho moze zapnut az ked vyjde zo skoly a podobne ale tiez zas nie len klapky na ociach a riadit sa tvrdohlavo tym co bolo nariadene pred rokmi. Ak sa dieta s mobilom hra ma zasiahnut rodic a vychovavat...treba kompromis

slamienka
9. dec 2011

@sisaha teda, mne to na hodinach nerobili, asi si to tak pochopila. Vobec neucim staromodne, moje hodiny su niekedy az pretechnizovane, dokonca ani pisomku, poznamky im nediktujem, ci neprefocujem na papieri, ale maju to na dataprojektore. Maximalne sa snazim viest deti k samostatnosti aj na vyucovani. Poviem Ti ktore deti sa na hodinach hraju s mobilom, ktore si skolu zamienaju za nejaku hernu. "Idem sa pobavit, ved doma by som sa nudil..." Ked rodic spolupracuje s rodicom, nikdy sa take nieco nemoze stat, lebo dieta vie, ze ho doma caka trest..... Ale rodicia na taketo veci nemaju cas.....Sami si skolu zamienaju za nejaky odklad deti, kym sa vratia z prace....Jednoducho, to je na velku diskusiu... Mobil do skoly nepatri a bodka....

kaja73
9. dec 2011

@slamienka Moj nazor je ten, že doba sa nema porovnavat-ved kedysi ani auta neboli,ani pocitace,dokonca sa zilo v jaskyniach. 🙂
Toto nie je argument a kedysi nebolo tolko uchylov,nechodilo po vonku tolko aut-nehrozilo tak, že sa dietatu nieco stane,ako to hrozi teraz.
To sa NEDA porovnavat. 😉
Ja som za , aby si deti nosili mobili do skoly akonahle maju chodit domov same-to je bez debaty-doba je pre deti nebezpecna a ja ako rodic co som v praci, chcem mat istotu kde je moje dieta a ci je v poriadku.
Jasne ze som za to, aby deti nemali mobili zapnute cez vyučko,ale učitel nema pravo im mobil zobrat-max.po dobu vyučovania ano a na dlhsiu dobu len riaditel -ale len do doby co si mobil vyzvihne rodic.
Je to sukromny majetok.
Myslim si ,že kažy rodic,ktoremu dieta chodi same domov,je rad ak v dnesnej dobe to dieta mobil ma-ved aj pomoc si nim vie zavolat.
Ak dieta mobil zneuživa,tak je na rodicovi ako to bude riesit-ucitel može cez vyučko mobil zobrat a tak ma problem vyriešeny-netreba z toho robit taku vedu.
Moj syn ma 13 rokov a viem kolko strachu preživam aj dnes ked ide sam cez cele mesto domov,cez plno križovatiek,kde ide auto za autom. Ked sa do určitej doby neozve,tak mu hned prave na ten mobil volam a kontrolujem, ci je vsetko OK.
Myslim si ,že vsetko ma svoje plus aj minus a je chybou nevyužil plus mobilu.
Ked som ja ako dieta chodila sama domov,stretla som tak 5 aut za celu dobu. 😨

sisaha
9. dec 2011

@kvetinqa ak zadas ulohy, ku ktorym sa ziak ma dopracovat, tak neexistuje, ze sa bude hrat s mobilom...mam vystudovane ucitelstvo a pocas praxe som bola na niekolkych hodinach..1. nikdy v triede nebolo 30 ziakov (mozno som mala stastie, ale aj u mojej dcery je ich v triede 18). 2. hodiny boli tak putavo robene, ze deti sa same chceli zapajat...vyucovanie bolo robene viacmenej formou hry a objavovania... O tom je inovacia skolstva a zmyslania.. pri priestupkoch proti skolskemu poriadku treba tvrdo zakrocit a nepovolovat ziadne vynimky...Ziak musi vediet ake su jeho povinnosti, ale aj prava..

slamienka
9. dec 2011

@emily_666 zobrat a vratit az rodicovi, ked si pon pride. Nasli sa aj rodicia, ktori si od hanby po mobil radsej neprisli. Radsej dietatu kupili dalsi mobil.

kvetinqa
9. dec 2011

@sisaha nie vzdy mozes zadat ulohy. a nie vsetkych ziakov bavi objavovanie a hry, ak samozrejme nehovorime o prvom stupni zs...

emily_666
9. dec 2011

@slamienka
nuž, je to na zváženie, ale ja byť učiteľkou, tak celý večer doma kakám bobky a modlím sa, aby sa tomu dieťaťu, ktorého síce nebavila moja hodina, nič cestou domov nestalo a ten mobil nepotrebovalo.
Pretože táto doba je tak ................ ťoť vsjo

solinkarka
9. dec 2011

@emily_666 ja byt ucitelkou tak mu ho po vyucovani vratim lebo je pravda cez vyucovanie nema co robit zapnuty...a ako vravis dnes je blba doba a stat sa moze cokolvek..

kvetinqa
9. dec 2011

@emily_666
@kaja73 suhlas. Aj moje dieta bude nosit do skoly mobil. A to som ucitelka.

sisaha
9. dec 2011

@slamienka to je fajn, ze takto ucis a deti tym padom nemaju moznost robit hluposti...Ale tema rodicia a deti je naozaj strasne siroka a mohla by sa zapisat na niekolko stran. Vsade najdes dobrych a zlych ucitelov a dobrych a zlych rodicov. Mozno niektorí dieta "odkladaju" do skoly kym vecer pridu z prace, ale zial, celkovo je zla doba. Rodicia niekedy ani nemaju moznost prist z prace skor, pretoze by ich zamestnavatel vymenil za lojalnych a dlho vysedavajucich v praci...ak chce rodic rodinu uzivit, musi sa prisposobit trhu prace a tu zacina zacarovany kruh..

kepassa
9. dec 2011

@emily_666 presne tak

jaja018
9. dec 2011

Pripojim sa do temy. Nemyslim si ze by ucitel bez upozornenia hned zobral mobil a nevratil. Mam o 10 rokov mladsiu sestru ktora je este skolo povinna a donedavna som bola aj ja nakolko mam len 20. U nas na skole boli mobili cez vyucovanie zakazane mali byt vypnute a v taske. To samozrejme malo kto respektoval. Ucitelia vzdy najprv napomenuly a (niekedy aj niekolko krat) a az potom zobrali. Niektry vratili po hodine niektory dali triednemu ucitelovi a tan vratil po vyucovani. U sestri na skole (druhy stupen zakladnej) je to tak ze ucitel zobere a nevrati. Ale zavolaju si rodica, povedia ze žiak sa hral s mobilom a pod. a daju mobil rodičovi. Myslim si ze tak je to spravne lebo rodic o tom vie a vie tiez upozornit svoje dieta. A zaroven ak ucitel rodicovi hned zavola ze dieta nema mobil nakolko mu ho zobrali tak sa rodic nebude strachovat ak dieta nezavola ked dorazilo domov. Ale jednoznacne nesuhlasim s tym aby v skole zobrali mobil dietatu na dlhu dobu (napriklad do konca skolskeho roka)

effkaa
9. dec 2011

@kvetinka211 mila kvetinka 😀 😀 mobily su na skolach zakazane zakonom. cislo neviem, zisti si 🙂
kedze som ucitelkou... s ucitelkou sa vzdy najlepsie dohodnes, ked za nou osobne zajdes a normalne vecne si s nou vsetko vydiskutujes. Podla mna ucitelka tak malemu dietatu nemala mobil vziat, mala hned volat rodicom, ked jej vobec nieco take napadlo. Ako prve mala upozornit deti na zakaz mat mobily a az po neuposluchnuti by som ich vobec nejako trestala. Ale tak ucitelia sme rozni... Tak ako aj vy - rodicia ste rozni. A keby sa nahodou s tou ucitelkou rozumne nedalo, treba ist za vedenim skoly. Ak je to dane nejakymi pravidlami skoly, ze ho hned mala zabavit, ten mobil, treba sa informovat a normalne diskutovat. Uz si ta viem predstavit ako tu nepredposratu 😅 😀 😀 ako tam budes na chodbe robit rososo... no... ja by som to radsej takto neriesila, mohlo by to vyzerat dost komicky 😀

mamabiba
9. dec 2011

@jaja018 presne ako píšeš, učiteľ by mal mať právo odobrať žiakovi mobil, pokiaľ sa s ním cez hodinu hrá, alebo ho má zapnutý atď...no mal by upozorniť rodiča, že tak spravil a kedy si ho môže u neho vyzdvihnúť. Tým pádom sa s rodičom môže o danej situácii porozprávať.

kaja73
9. dec 2011

zabavit pocas vyučovania ak sa dieta s mobilom hra,to ano,ale nie si ho nechat aj po vyučovani-zbytocne zavola rodicovi,ten kludnejsi nebude len preto že vie ,že dieta mobil nema.
Ak si rodic praje byt informovany od dietata o ceste zo skoly,chce ma istotu, že si dieta vie privolat pomoc-tak mu to telefonat od učitelky moc neulahci. 😝,len bude vediet, že aj ked sa nieco stalo,tak mu nik nezavola 😒
A predvolat sa rodic predsa da aj bez toho, aby ten mobil rodicovi odovzadl až učitel. 😉
Mna by velmi nasralo,keby mi moje dieta nemohlo zavoat cestou domov-kedže cesta mu trva 45 minut a vobec by ma neukludnilo, že ten mobil ma predsa ucitel.
A ked ma učitel predvola,tak pridem, aj ked mobil bude mat moje dieta už doma-na tom moja spolupraca s učitelom nestoji. 😉
Ved je mnoho inch pruserov co deti narobia-pobiju sa,nieco znicia atd a nic sa pritom dietatu nezoberie-rodic,ktory spolupracovat chce do skoly pride tak ci tak a ktory nechce a pride LEN pre mobil aj tak spolupracovat nebude.
Nikdy by som si nedovolila zobrat mobil aj po vyučovani,tu zodpovednost za to co sa može stat vonku na ulici by som si na triko nebrala.
Vsetko sa da riesit cez ziacku knižku a predvolanom rodica-na to ten mobil nemusi byt u mna v skrini-radsej ho vratim dietatu , aby mohol plnit ulohu na ktoru je urceny.

zuzana76
9. dec 2011

@mamabiba ja som napisala, ze ak sa ziak hra s mobilom na hodine, tak mu je tiez odobrany - hned v prvom prispevku v tejto diskusii som pisala, tiez by som nieco taketo riesila s rodicom, ak sa jednalo o porusenie poriadku skoly a ziak by neuposluchol moj prikaz mobil schovat, hral sa s nim, pustal hudbu atd..., niekedy deti, ako aj tato mamicka pisala, mobil vytiahnu uz akosi podvedome, /tu ich dokonca mala vyzvat samotna ucitelka na merianie casu projektu/, ak si idu pozriet kolko je hodina a pod, vtedy su upozorneni, ze mobil ma byt schovany a vypnuty. Potom som dalsej prispievatelke napisala, ze v takomto pripade, ako pisala zakladatelka temy by som mobil nevzala, ak by som sama vyzvala dieta, ze ma merat cas pokusu - hoci na mojich hodinach sotva, ucim NJ, ale dajme tomu, ze by som zadala nejaku ulohu s meranim casu, a ziak by vytiahol mobil a meral cas mobilom, tak to by som mu ten mobil nevzala, ak by neporusil vlastne nic, len uposluchol moje pokyny, teda odmeral cas projektu a mobil potom odlozil zase spat do tasky.

zuzana76
9. dec 2011

@mamabiba ale aj to meranie casu mobilom je otazke, lebo ich maju mat vypnute v taske, takze ak by sa ich hodlali zapinat na mojej hodine, tak to by boli upozorneni, nech ich schovaju a meraju cas hodinami

janka_pn
9. dec 2011

nechce sa mi to cele citat, ale som rovnako nazoru, ze 8rocne deti nemaju mat co v skole mobil. a ak je to uz nevyhnutne, tak prisny zakaz zapinania si ho pred druzinou... pozri si pravidla danej skoly, mozno to v nich stoji napisane. a ak si si pytala tc skoly a nikto ti ho nedal, tak si sa mala pozriet do telefonneho zoznamu alebo na skolske stranky sama...

janka_pn
9. dec 2011

si myslim, ze ak dieta surne nieco potrebuje, vzdy moze mat niekde zapisane tc matky a poprosit ucitelku, aby zavolala, pripadne teda ten dany mobil dieta na to jedno zavolanie pouzilo. nechcem tvrdit, ze este nema mat mobil vobec, len urcite nie pocas vyucovania.

bv_alexandra
9. dec 2011

na našej škole je zákaz použivať mobily no kedže učitelia chápu že potrebujeme bzť v spojení s deťmi ak chodia napr. samé domov, môžu ich mať ale nesmú použivať počas školského procesu, ani počas prestávok a ked bola dcéra ani v družine. Ak potrebujeme niečo súrne nato je tč do školy. Ja to schvalujem a prisposobila som sa týmto pravidlám. Ked potrebujem niečo súrne od dcéry tak jej pošlem sms a ked jej skončí vyučovanie tak si tel. zapne a prečíta. 🙂 😉

bv_alexandra
9. dec 2011

@janka_pn presne tak suhlasím, aj ked je dcére napr. zle ide za učitelkou aby mi zavolali, nikdy ju nenapadlo volať mi priamo. Jednoducho sa treba prisposobiť pravidlám tej danej školy.

mamabiba
9. dec 2011

@zuzana76 Čítala som tvoje príspevky na začiatku a veľmi sa mi páčili. Podľa mňa, školský poriadok treba dodržiavať...no ani my sme ho nedodržiavali, ale vedeli sme, že ak sa na to príde, bude zle a to nielen v škole, ale následne aj doma. no a možno v tomto je pes zakopaný. Dnes rodičia majú sam neviniatka a na vine je vždy učiteľ...má si ich vedieť ukočírovať...ale ako, keď nemá na ne žiadne páky? nepomáhajú poznámky, na rodičovské sa nechodí a rodičia chcú aby úlohu vychovávateľa prevzal učiteľ, miesto toho, aby sa o svoje deti a problémy v škole viac zaujímali. Nezávidím Vám učiteľom, je to veľmi ťažké povolanie samo o sebe a my rodičia Vám to určite v poslednej dobe ničím neuľahčujeme, dokonca mám pocit, že dakedy až sťažujeme. Ja som ešte stará škola, kedy sme pred učiteľmi mali ako taký rešpekt a aj rodičia a vyžadujem to aj od svojej dcéry, aby sa v škole správala slušne. Držím palčeky a veľa pevných nervov s tými našimi harantami 😀 😀 .

cmulinko
9. dec 2011

pridavam sa k mamickam,ktore si myslia tiez,ze mobil do skoly nepatri...vsak nebolo to az tak davno,ked som si aj ja kratila nudnu hodinu prave brazdenim tlacitok a aplikacii na mobile 😀 @sisaha v tvojom prispevku som sa hned nasla 😀 ale nastastie som mala malo nudnych vyucujucich 🙂 ale suhlasim aj s mamickami,ktore argumentuju s velmi relanym prikladom tejto nie najlepsej doby...som rada,ze zatial nemam deti v takom veku,aby museli byt vybaveni akymkolvek mobilom,ale ak tomu raz dojde,tak som si ista,ze to bude ten najnudnejsi mobil na svete...cim viac hovadiniek mobil ma v sebe,tak tym je to aj pre dieta putavejsie a ma problem polozit to z tej ruky aspon na 45min,kym hodina skonci....vsak viem co niektori muzi dokazu robit s mobilom na pracovisku a to sa uz tituluju na dospeleho jedinca 😀 😀 😀

zuzana76
9. dec 2011

@mamabiba a mne este celkovo vadi spolocenske postavenie ucitela, je to vysokoskolsky vzdelany clovek, viem,ze mame svoje chyby a muchy, sme len ludia, a nejde mi ani tak o financne ohodnotenie, aj ked je slabe, ale ide o to, ze dnes uspech=peniaze a teda uz male deti su vedene k tomu, ze stastny je jedine clovek ak ma materialne statky a su vedene k porovnavaniu sa navzajom. Ja ucim starsich ziakov a tam to teda bolo dost citit, ze pre nich bol vzorom uspesnosti jedine nejaky pravnik, mozno lekar - to skor pre tych sikovnejsich , podnikatel, atd.. ucitelom nechcel byt skoro nikto 😀

cmulinko
9. dec 2011

a este som chcela dodat,ze nikdy nie je dost skoro ucit dieta k discipline....existuje x zamestnani,kde su mobili zakazane...aj ta moja a veru aj v praci mame mobilomaniakov,kotri uz nie raz mali pokarhanie od sefa....a osobnu skusenost mam tiez pestru....zazila som zvoneneie mobilu ucitelovi pri mojej maturite 😀 ,zvonil mobil pri mojom cisarskom reze 😀 a zvonil mobil aj panovi fararovi pocas omse na ktorej som bola 😀 . Ja...odkedy som dospela 😀 ,tak som sa ocitla v kategorii,ze mobil sice mam,ale mne sa len tak lahko nedovolate...nepouzivam mobil skoro vobec,takze casto nemam sajnu,kde je polozeny 🙂