Kde vyrábajú prilbu na zležanú hlavičku v okolí Sniny alebo Humenného?

drozdajkahra
16. mar 2021

Ahojte, nájde sa tu maminka z okolia Sniny, Humenného, ktorej dieťatko nosí /nosilo prilbu na zležanú hlavu? Kde ste dávali vyrobiť prilbu? Nikde som sa nedočítala, či vyrábajú aj po blízku...ďakujem za odpovede

nika23t
16. mar 2021

@drozdajkahra no neviem... Brat mal neskutočne zlezanu hlavu, pamätám si to, pretože sa narodil, keď som mala 17nast. Ale prilbu? Ono by sa to malo časom upraviť, ako dieťatko rastie. Mama striedala strany a obracala ho, aj keď bol tvrdohlavý a vždy sa krútil na svoju stranu. Každopádne sa mu hlavička pekne vyrovnala. Mal dva roky a už nič nebolo vidiet. Nemyslíš, že budeš s touto prilbou trápiť bábätko aj seba?...

drozdajkahra
autor
16. mar 2021

@nika23t ďakujem za komentár, ale pýtam sa na niečo iné...

nika23t
16. mar 2021

@drozdajkahra máš pravdu, prepáč. Len mi to pripomenulo brata a ako to riešila mama, ale týmto som nepomohla. Presne ako píšeš. Otázka bola iná...

yanni
16. mar 2021

@nika23t Niektorym detom, hlavne uz starsim babätkam, sa to zlezanie jednoducho samo nevyrovna. Tam treba uz pomoct tou prilbou. My mame taky pripad v rodine. Treba si o tom trosku postudovat, pokym napises nejaky koment.

yanni
16. mar 2021

@drozdajkahra Ziel nepomozem. Skus vyguglit. Anebo sa opytaj pediatra ak tu nenajdes odpoved. Na to traba asi aj nejake odporucenie.

drozdajkahra
autor
16. mar 2021

@yanni asi áno treba na to odporúčanie, s doktorkou sme sa už bavili o hlavičke a prilbe, len sme sa nebavili o tom, kde tu prilbu robia, teraz je doktorka 2tyzdne mimo, tak skúšam tu, či nevie niekto

drozdajkahra
autor
21. mar 2021

Pripomínam sa, zatiaľ sa nikto neozval. :(

kristina011
22. mar 2021

Skús zavolať, či nie je niečo poblizku

http://www.ortoprotetika.sk/novinka/remodelacna...

meluela
22. mar 2021

@drozdajkahra chodte ale aj na vysetrenie k neurologovi a tak, nech vas posle obvodna ... ci su v poriadku lebecne svy

drozdajkahra
autor
22. mar 2021

@kristina011 ďakujem, diskusie som si prešla, ale nenašla som tam, čo som chcela, konkrétne v tejto samé výlevy tých najmúdrejších.. Viem, že treba ísť k našej lekárke a od nej k ortopédovi, neurológovi, atď. Len momentálne sa našej neviem dovolať tak sa pýtam zatiaľ tu
Ďakujem za komentár
@meluela

zofia_15
22. mar 2021

@drozdajkahra neviem ti presne poradiť, ale mali sme tento problém v rodine a helma veľmi pomohla. Bohužiaľ nežijú v Snine, tak ti neviem nikoho v okoli odporučiť. Ale chcem ti povedať; aby si to nenechala len tak a keď odporúčajú helmu, aby ste ju dali vyrobiť. Možno to bude stať viac úsilia vyrobiť ju, ale určite dieťatku pomôže 😊

drozdajkahra
autor
27. apr 2021

Takže píšem pre tých, ktorí hľadajú odpovede ako som hľadala ja...po mojom naliehaní u našej doktorky, syna poslala na rehabilitácie, tam nám navrhli helmičku, dokonca nám poskytli kontakt na pani doktorku ktorá to robí v Košiciach, bližšie to nieje...este pred tým sme absolvovali vyšetrenie u detskej neurologičky. Tak keď sa nájde niekto kto by potreboval kontakt tak bez problémov poskytnem a bližšie vysvetlím, my sme teraz vo fáze čakania na helmičku, výroba trvá cca 3 týždne

michellina29
15. aug 2021

@drozdajkahra a ako to nakoniec merali sadrovou metódou alebo skenovaním v Ke?

kattky
23. mar 2022

@drozdajkahra ahoj. Ako ste nakoniec dopadly s tou helmickou? My sme od Michaloviec a tiez na poradni planujem ukazat maleho hlavicku. Ma ju zlezanu do jednek strany v zadu.

marylis205
11. sep 2022

@kattky Ahoj - boli ste v tych Kosiciach? Alebo ste sli niekam inam?

kattky
12. sep 2022

@marylis205 ahoj. Nie neboly. Nastastie zacal sa sam polohovat a hlavka sa mu zagulatila pekne