Mám 17 rokov a chcem si svoje dievčatko nechať

nikolinkamoja
9. okt 2014

Dobrý deň mamičky a oteckovia. Mám 17 rokov a som v 7. mesiaci tehotenstva. Naši chceli aby som si bábätko dala vziať. Dohodla som sa s nimi že to neurobím a že dám dieťatko k adopcií. Ako plynuli mesiace, veľmi som sa na Nikolku naviazala. Čítam jej knižky , počúvame spolu hudbu, rozprávam sa s ňou, cítim jej pohyby veď to poznáte... Desím sa dňa kedy, sa moje dievčatko narodí a ja sa ho budem musieť vzdať. Nikolka mi je všetkým hoc ešte nieje na svete. Keď som otehotnela, bola som sklamaná ale neodpustila by som si ak by som zabila vlastné dieťa. Prvé mesiace boli ťažké. Hnevala som sa na Nikolku že mi robí zle, že ma stále bolí hlava, že som nervózna no nikdy som neoľutovala že som nešla na potrat. Uvedomila som si, aký je to dar, že práve ja som sa stala matkou a i to že chcem Nikolku pri sebe. Som v druhom ročníku na bilingválnom gymnáziu. A moja otázka znie, zvládla by som život s Nikolkou či už po finančnej, psychickej alebo školskej stránke ? Pomoc s opaterou mám od jej starkej (zo strany otca), ale finančnú len minimálnu. Ďakujem

monicka79
24. okt 2014

@fidka79 jasne, ale ved to je jedno, ked clovek zarobi 300e, tak z takej mzdy ta materska nie je ovela vyssia ako ten rodicak. Bude mat 190 rodicovsky, lepsie ako nic. Materska je aj tak len kratko.

ivca88
24. okt 2014

Nezdavaj sa kocka !!! V 17- tich mas vacsue gule a vacsiu zodpovedbost niest nasledky za ciny ako vacsina zien.od 20-30 rokov ..... nevzdavaj sa ... jed ju lubis tak ju neopust..... tvoji rodicia sa tiez do nej zamiluju ked ju porodis !! 😉 ver tomu...bude dobre

Financna stranka : da sa to.... sama pises ze byvanie mas bezplatne..., pokial budes kojit - tak umelu vyzivu ktora je draha - nepotrebujes,...

A co sa tyka vybavicky - chod tu na bazar na modrom koniku.... zeny predavaju detske oblecenie komplet do 1.roka dietata za 20 e .... ci navstiv skupinu darujeme alebo pomoc socialne slabsim 🙂 ,... ver tomu ze to zvladnes.... iba zbabelec sa vzda bez vyskusania .....
Co sa tyka nabytku - to absolutne neries ... to dieta nepotrebuje...to chce rodic .....

Drahe su plienky - mozes vsak pouzivat látkove (kopec ludi ich stale úouziva ...je to lepsie pre bábo ..no špinava robota)

Kociky tu zienky predavaju do 100 e ... keby je to vela...mozes ju nosit v šatke - he to uzasne ..aj ja tak budem nosit bábo...

Moja sestra dala dietana adopciu...a to mala 23 rokov.... teraz ide mat 31 ... a nedokaze sa s tym stale zmierit.... kazdy pohlad na jej dcerku (co ma s manzelom) jej pripomina tu ..ktorej sa vzdala ...,.

egiginka
24. okt 2014

@nikolinkamoja ... urcite skus rodinu prehovorit, ze to zvladnes🙂.. aj mamu ked uvidi tvoj poklad, si ju priliz po poride a dlho koj a kojenim bude mala zdrava a sikovna a hlavne mala zatial bude potrebovat len mliecko a maminu🙂... a neboj su stranky na facebooku, kde zadarmo posielaju satocky a vybavenie.. a urcite aj v skole vyjdu v ustrety po roku mozes dat malu do jasliciek kym budes mat skolu a kym ju skoncis bude mala chodit do skoly... zvladnes to.. 🙂 neboj sa.... citim, ze by si to neprezila bez nej... a ked sa narodi urcite ti pomozu vsetci aj rodina, priatelia ,ucitelia,susedia.... a aj tvojich rodicov to rozciti..... ja by som umrela keby mne niejto zobral babatko a vzivote by som ho nemohla kojit.. ( a to tuez nemam az tak strasne vela rokov,. babatko sa mi narodilo v 3r na vyske)

katarina1984
24. okt 2014

Nevzdavaj sa jej! Vsetko sa da zvladnut!My sme sa o nasu Elisku pokusali 4 roky a nezaobislo sa to bez laparoskopii,v celku ich bolo 3.Sme neskutocne stasni rodicia i ked nas vie aj potrapit,ani financne na tom nie sme super,ale prezijeme aj z toho mala...takze,NEDAJ SI NIKOLKU VZIAT!!! Je to na cely zivot..ak s nou,budes najstastnejsia mamina,ak bez nej,najnestastnejsia!

dafnea
25. okt 2014

okrem toho štát ti na výbavičku dá nejakých 700€ pri narodení dieťatka. zvládneš to. som si istá a nemusím ťa ani poznať. každá žena to zvládne. S tou schopnosťou sme sa narodili.

majka2804
25. okt 2014

Ahoj 🙂 Táák ja mám 19 r., síce sme spolu s priateľom už žili a chceli sme veľmi bábo, hlavne kvôli mojej diagnóze od gynekológa.. v skratke, radšej skôr ako potom nikdy.... takže len Ti chcem povedať, že veľa ľudí sa na mňa aj v škole pozeralo, hlavne tí, ktorí ma nepoznali, že chodím do školy s bruškom, maturovala som s bruškom na 1-tky... Väčšinou spolužiačky mi omieľali dookola, že si zničím mladosť, život a ktovie čo ešte... ale teraz... zastavia sa, pozerajú na malého a hovoria aký je nádherný, zlatučký, rozkošný... že závidia aaaa ŽE AJ ONI CHCÚ.... zistili, že o nič neprichádzam, len mám oveľa viac ako ony.... Som najšťastnejšia na svete!! A s peniazmi si nerob starosti, nám rodičia nepomáhajú nijako a zvládame všetko 🙂 Priateľ pracuje a chodí mi mesačne 226 € ... Budeš ľutovať, ak si ju nenecháš.... VŠETKO SA DÁ A DIEŤATKO JE ZÁZRAK, KTORÝ NIE KAŽDÝ DOSTANE AKO DAR...

samanta82
2. nov 2014

Presne.Všetko bude ok len musíš zabojovat a presvečit blízkych že malinkej bude najlepšie pri tebe. Držííím vám obom palce 😉 😉 😉

mahalo
2. nov 2014

Pokial mas byvanie bezplatne a daju ti tam aj najest, tak ti tie peniaze na bvabo hlavne v prvych dvoch rokoich urcite stacia..strasne vela veci co matky kupuju, ani nepotrebujes, oblecenie sa da kupit aj v bazare a radi ti niejtore mamicky poslu aj zadarmo. Pokial budes kojit, tak za stravu prvy polk rokja na babo nedas nic. Vacsie naklady ako kocik atd. To sa vies zmestit z prispevku pri narodeni dietasta co je vysse 800eu...takze ano min dva roky pokial mas kde byvat a stravovat sa , tak sa s tym vyzit da...potom uz budesmoct ist pracovat, alebo bude uplne ina situacia a ty budes mat este vacsiu podporu 😉 drzim palce, nechod proti svojim citom..vsetko sa da ked sa chce..a nebude to vecne tazke! 😉

fleskoval
2. nov 2014

ja si myslim ze pokial budes mat nejaku oporu v rodine... budes mat byvanie.... tak to zvladnes... a vasi ked s anarodi ju budu lubit 🙂 prepac mozno to vyznie hnusne ale podla mna je lepsie zobrat teda zodpovednost ci si chcela alebo nie otehotniet ale postarat sa o dietatko... dietatko je dar.... a skola ..individulane studium..kolke mamicky studuju individualne popri detickach .. da sa to zvladnut ... dokazes sama sebe rodine a ludom naokolo ze si zodpovedna a vies sa postarat..kolke mamicky su aj mladsie.... ja nie som za to aby mala mlada mamicka v 16-17tich dietatko ale ked uz teda tak sa postarat..dietatko je to najkrajsie co nam zivot da 🙂 urcite to zvladnes

enka111
2. nov 2014

@nikolinkamoja Ahoj. Ako sa máš a ako sa má malinká? Neboj sa zvládneš to a možno oveľa lepšie, ako ženy, ktoré mali deti vo vyššom veku a boli zabezpečené. Lebo ty budeš dávať svojej dcérke lásku, učiť ju skromnosti a keďže si mladá, tak ju budeš vedieť lepšie pochopiť napr. v puberte, lebo jej budeš ako staršia sestra. Prajem ti, aby ti všetko dobre dopadlo

ericka2503
6. nov 2014

@nefertiti Pri prirodzenom spolodení sú vždy dvaja.Myslím,že sa zachovala rozumnejšie a dospelejšie ako spolusploditeľ.Je prirodzené,čo teraz cíti,nie je predsa z kameňa,stáva sa MAMOU,spôsobujú to aj hormóny,inak by každá z nás bola schopná ísť na interupciu,alebo sa dieťaťa hneď po narodení vzdať.Za čo ju vlastne súdite,má právo na svoje dieťa a skôr sa čudujem príbuzným(veď ide o ďalšieho člena rodiny),že ju nechajú napospas takejto životnej dileme a trápeniu a nerešpektujú jej city a túžbu si dieťatko nechať,podať jej pomocnú ruku,môže ju to v každom prípade poznačiť na celý život.Urobili by ste toto Vy svojej dcére,hoci nedospelej,keby mala už čokoro porodiť Vaše vnúča?Netuším,aké sú finančné pomery rodiny,ale vždy je možnosť.Ponúkam konkrétnu pomoc,skromne,ale zo srdca-oblečenie,kočík...Nie nové,po mojich deťoch,ale zachovalé.Viem,že to nie je všetko,dieťa je starosť na celý život,ale nebude trvať dlho a mladá maminka bude schopná časom pre svoju dcérku zarobiť a postarať sa o ňu,potrebuje len teraz zo začiatku trochu viac pomôcť.

pipinulkaa
13. nov 2014

nechaj si svoje babo.. mam kamaratku ktora porodila ako 16rocná zaciatky boli zle ale vsetko sa dá zvladnut. Velmi by si to casom lutovala ze si dala prec svoje babo ☹ a neboj aj tvoji rodicia pomozu. Mozno su nahnevany na teba.. ale ked porodis vsetko sa zmeni.. Uvidis 🙂

tjaden
23. nov 2014

@nikolinkamoja nechaj si svoje bejby celý život by si za ňou plakala a neboj dá sa to zvládnuť bude to ťažké ale nie nemožné, tiež na tom finančne nie som naj matka mi vyčítala že "decko bude mať decko" a teraz rozpráva že kde som? že ako je možné že neklopem každý den na dvere o pomoc? stačí byť dva dni sama s bejby a uvidíš aká šikovná žena sa z teba stane, čo mám skúsenosti s mamičkami tak mladšie to niekedy zvládali lepšie ako tie staršie, len musíš porozmýšľať či si ochotná všetkého sa vzdať, školu ťažko dokončíš ako vôbec dokončíš, žiadny chlapci žiadne kamošky žiadna tv žiaden fb budeš len ty a bejby 24hodin denne len plač papanie prebalovanie preobliekanie kupanie hranie...budú chvíle keď budeš šťastná že si sa dostala na wc fakt aj take sa mi už stalo :D a najväčším zážitkom dňa bude chvíla keď má bejby zdravú stolicu :D a neboj isto sa nájde niekto kto ti pomôže či rodina alebo kamošky, až sa na teba začne malá usmievať a nebude sa chcieť od teba odtrhnúť budeš šťastná že ju máš 😉

eririka
23. nov 2014

určite si bábätko nechaj!!!celý život by si to neprepáčila keby že ju dáš,ešte si len tehotná ale už tvoje bruško kope,a ked jej vyjdú prvé zúbky,urobí prvý krôčik odvtedy sa tvoj život bude začínať 🙂 🙂 🙂 to že si mladá tým lepšie,skôr môžeš užiť vnúčatká 🙂 🙂 🙂 lenže na nikoho nepočúvaj len na tvoje srdiečko lebo ludia sú všeliaký 😉 aj u nas jedna porodila v 17 rokoch,a boli aj druhé tehotne v 17tich,lenže oni si dali zobrať a klebetili o tej ktorá porodila ☹takže s ľudmi pozor!!! prajem Ti krásne chvíle s Nikolkou a veľa!zravia!!!

kiki68
23. nov 2014

nechaj si to babo, uz teraz mas pre nu meno. Nevzdavaj sa jej. Pocuj, moja sesterka mala dietatko mlada, vlastne koncila gympel,ked zistila,ze je v tom. Nad potratom sa neuvazvalo,lebo otehotnela na antikoncepcii a gynekologicka jej tvrdila,ze neni tehu,ze ma urcite cystu. Ziadna cysta. Ako nebolo to lahke, hlavne ako tehotnu si ju podavala rodina a pozerali na nu, rodicia to dost predychavali, nalozil tomu aj pan farar,co chcel vsimne,aby ju vraj nespminal v kazni namiesto volakej marie magdaleny. No ale vsetci nejako sklapli,ked sa male narodilo. Zmenilo to uplne situaciu a nakoniec jej otec,co to nevedel predychat vobec chodil po spickach,aby male nezobudil. Uz to blo vnuca, bolo ich a dnes sesterke aj trosku zavidim,lebo ona si to odkrutila ked mala cas, bola mlada, ani sa nebala. Vlastne to vsetko islo, porodila, otecko dietata bol rozvedeny chlapek,takze alimenty nula bodov. Ale ona ma dietatko, cela rodina ho miluje, sesterka si spravila vysku,ma super flek. Mna to este len caka a rozbura mi to komplet karieru, na to ma za sebou a moze sa venovat kariere a rodine. A nasla si aj dalsieho muza, v pohode cloveka. Ved nemusi byt za svatu cely dalsi zivot. Uvidis vela veci sa zmeni ked to bude na svete, teraz maju mozn rodicia silne reci,ale urcite by Ti to nakoniec nedovolili dat na adopciu.

jana497
21. dec 2014

Dobry den chcem vediet ako si sa rozhodla malu si nechavas ?

barborakoryt
21. dec 2014

Aj mna by zaujimalo,ako si sa napokon rozhodla a ci si sa porozpravala s rodičmi.
Drzim ti palceky,ja som otehotnela ked som mala 18 ale nie som slobodná mamička, učila som sa a zmaturovala s dcérkou po boku a kludne by som si trufla aj na VS ale kvôli financiam to nebolo možné, ale aj tak pre mna vzdy bude dieťa dôležitejšie ako škola. Nevzdaj sa jej, pretože ta to bude trápiť celý život, určite to zvladnes

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mayusik
19. jan 2015

@nikolinkamoja držím prsty. S Božou pomocou všetko dobre dopadne. nebola som v podobnej situácii,no dieťaťa by som sa nikdy nevzdala. Určite sa jej nevzdaj,uvidiš kolko stastia a radosti ti prinesie do zivota. Dôležitejsia je laska,ktoru jej das ako drahe oblecenie... je take prislovie "Ked da Pan Boh kravičku da ja travičku". všetko dobré prajem. A verím,že aj rodičom zmekne srdce ked uvidia to malinke stvorenie.

mikema
19. jan 2015

@nikolinkamoja zvládneš to!!! Zvládli to aj iné.je krásne že máš také pocity. Nenechaj si ju zobrať!!!

michaellasp
13. júl 2015

@nefertiti neda mi nereagovat na tvoju "zmysluplnu" spravu. Predpokladam ze slecna si dieta nerobila umyselne a je vela báb ktore sexuju v jej veku a podobna situacia sa im nestane. Nemusi to byt vzdy len jej chyba. Tak komentare typu ze je osoba ktora si nezasluzi vychovavat dieta si nechaj.. Neviem ako je na tom tato slecna ale dufam ze Nikolku si nechala a nepocuvala tvoje priblble komentare... Pekny vecer...

katarinakate
13. júl 2015

Neda sa m nereagovat. Nikdy nenechaj za seba rozhodovat druhych, az neskor pochopis, ze to, co citis ako svoj pocit/rozhodnutie je to najspravnejsie. Zacala si mat pocity, ake ma kazda maminka, a ak to citis tak, ze si drobciatko chces nechat, tak si malicke nedaj zobrat nikym, ani ak ti to hovoria tvoji rodicia. Moze sa kludne stat, ze to po case olutuju, ale ty budes nestastna najviac.... Ak sa rozhodnes, ze budes maminou, tak sa cely vesmir postara, aby ste boli v poriadku....laska mamtky a dietata je ta najvacsia sila, ktora ti da silu vsetko zvladnut....drzim vam obom palceky....

dellfi
10. nov 2015

Ach moja co ti mam poradit. Je mi smutno, ze taketo pripady vobec su! A som zaroven rada, ze si babo nezabila. Toto vedomie ti musi dat silu do dalsich dni. Tato spolocnost je cela zle, ale rozmyslaj co je najlepsie pre Nikolku. A podla toho sa rozhodni, nech mas ciste svedomie.

petuska123
31. dec 2018

Ahoj určite si dcéru nechaj vychovávaj ju ty.a pre tvoju dcéru budeš ty najlepšia mama a aj kamoska keď budeš taká mladá maminka.aj my sme chceli len 2 deti a tiež zlyhala ochrana a boli sme na vážkach či nechať alebo potrat ale nakoniec keď už to babo vo mne rástlo chcelo žiť tak sme mu to právo nevzali a máme 3 deti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre