Nečakane som otehotnela a neviem sa s tým vyrovnať

8. júl 2022

Ahoj, prepáčte že anonymne no potrebujem sa zdôveriť.
Som tehotna. Hanbím sa - nemám sa načo sťažovať, mám 30, mám manžela s ktorým sa lubime, máme dve malé deti : 3 a 2 ročne obe plánované, niesme bohatí no máme 3izbak, dvor, auto taký normálny život.
No nečakala som to, viac deti sme neplánovali. Neviem sa s tým vyrovnať. Nechápem to, nechceli sme už deti. Bojim sa ako to zvládneme, finančne keď podrastú a budeme 5ti v 3 izbovom byte? Ale hlavne ja už nechcem rodiť. Zmeni sa to a budem to dieťa chcieť? Otehotneli ste nečakane a nakoniec Ste to zvládli? Neviem či je to prvotny sok ale neviem normálne fungovať som z toho taká rozrušená.

vero96
8. júl 2022

Otehotnela si aj napriek tomu, že ste sa chránili? antikoncepcia? teliesko? kondom?

lucia147852
8. júl 2022

Vždy keď máš sex mozes otehotnieť 🤷🏽‍♀️ Pod tým nečakala si to, myslis že ste mali prerušovaný styk?

ajko2011
8. júl 2022

Keď ste nechceli viac detí, chránili ste sa?

anjelicek26
8. júl 2022

Ano je to prvotny sok, kym si rozplanujes v hlave vsetko... myslim, ze kazda zena, ktora otehotnie neplanovane ma taketo pocity prve tyzdne.. obe starsie budu o rok v skolke, ty budes mat doma len najmladsie, trojizbak - dvaja starsi spolu, v najmensej izbe to najmladsie - moze tiez fungovat, zavisi od pohlavia deti, neskor to mozes prehadzat...ked bude v skolke aj c3 a ty pojdes do prace, mozete zmenit aj byvanie perspektivne... sok je sok samozrejme... ale bude dobre. My sme mali tiez tretieho ako taky bonus (zarobeny 2 dni pred ocakavanou MS), aj to bol terorista maly riadny, ale dnes je to milacik a slniecko rodiny...

cimage
8. júl 2022

Zvladnete to, vsetko bude dobre. Ja som tak bola s druhorodenou. Hladala som si pracu po rodicovskej a nie a nie ju najst, tam hore asi vedeli preco. Druhe som zatial neplanovala, ale podarilo sa a tiez som bola asi tyzden z toho mimo, ale muz ma ukludnil. On sa tesil od prvej sekundy a potom aj ja. Vsetko sa poriesilo a uz mame aj tretie 😁

autor
8. júl 2022

@vero96 roky používame kondom, plus sledujem si cyklus a keď mám tesne pred menzesom mame niekedy prerušovaný. 2 roky takto fungujeme až sme asi dofungovali

snehulak77
8. júl 2022

Ja som otehotnela plánovane a aj tak to bol šok a prvé dni ako mi vyšiel pozitívny test tak som sa cítila veľmi zvláštne, že či to bolo dobre rozhodnutie. Pritom sme sa o tom rozprávali, dohodli, veľmi som túžila po dieťatku. Len som nečakala, že to vyjde hneď 🙈🙈
Proste teraz sú to aj hormóny, aj nová situácia. Niekedy ma človek problém spracovať silnú emociu, aj keď je pozitívna, nieto ešte negatívna. Ale to sa utrasie, neboj. To je proste to prvotne: čože?
Naši susedia bývali v bytovke v 3izbaku 5ti. Boli teda dosť solventni, ale vyhovovalo im to takto. Veľa síl prajem 😉

zuzana9393
8. júl 2022

Ja ozaj nechapem, naco sa jej vypytujete ako sa s muzom chrania 🤦‍♀️ si predstavte, ze ja som musela prestat uzavat antikoncepciu a hned v ten prvy mesiac nam praskol kondom. Nahoda ako svina. A uz ide do skoly.... Su mamzelia, tak asi sexuju,ked sexuju, vzdy sa moze stat.

Poa mna ten sok prejde. Ja som ho mala pri prvom neplanovanom, ale aj pri druhom planovanom 😄 neviem preco. Velmi sme ho chceli, ale kym som to nepovedala muzovi a nevidela jeho radost, akosi mi to nedocvakavalo. Je to obrovska zmena, tehotenstvo, porod, starostlivost o doeta, byt doma 3 roky... Ale ked sa narodi, isto si povies, ze nelutujes. Ako kazdy 🙂

lucia147852
8. júl 2022

No tak to bude z tej prerušovanej 😅 neboj zvládnete. Takéto deti niekedy bývajú tie najlepšie, milacikovia. Muž je z troch deti, bývali v 3 izbaku s všetko bolo ok. Tretie mali tiež neplánovane 😅 tie pocity su zo šoku.

smileba
8. júl 2022

ja som bola na tom podobne vo februári keď som zistila ze som tehotna 😉 tiež prvotný sok, keďže to nebolo plánované veľmi. Nastupila som chvíľu predtým do novej prace, zmluvu som mala len do 30.6. takze mi to jednoducho "nepasovalo", kedze ta praca je taky môj dreamjob. Ale nakoniec sa to všetko na dobre obrátilo, v praci to akceptovali, predĺžili mi zmluvu lebo chcú aby som sa po materskej vrátila a teraz si konecne tehotenstvo užívam a teším sa na nášho ďalšieho drobca 😉 podľa mňa vždy všetko príde vtedy keď to najmenej čakáš a je všetko tak ako ma byt 😉

vero96
8. júl 2022

@zuzana9393 možno preto, že 98% neplánovaných tehotenstiev je vlastne plánovaných lebo muž a žena sa nijako nechránia a potom sú prekvapení, že na teste sú dve čiarky 😉

nevenka
8. júl 2022

Ved mat 3 izbak je v pohode. My mame malicky, ani nie 60m2 byt, mame 3 deti, stvrte cakame. Svokrovci mali trosku vacsi byt a vychovali v nom tiez 3 deti, dalsi z rodiny mali 2 - chlapca a dievca, obaja v 1 izbe a nic im to neuskodilo. Ja som vyrastala v RD, ale detsku sme mali so sestrou az neskor, aj to bola prechodna izba, takze sukromie 0,00, nebolo to ktovie co, ale prezili sme to.
Byvanie sa vzdy ale da poriesit, my sa budeme stahovat, ale kedze je vsetko teraz predrazene a este aj bude tak neviem kedy. Prerabame stary dom, kym sa stvrte narodi, to nestihneme ani omylom, takze budeme siesti v malickom 3 izbaku. Ale hlavne, ze sa mame radi a budeme zdravi. To si zelam najviac a ostatne sa podda. Dobrych ludi sa vsade vela zmesti, tak si hovorim. Mat dieta v dnesnej dobe je este vacsi dar ako volakedy. Kolko ludi nemoze mat ani to jedno.
Ked sa uz stalo, stalo sa, to sa na to da zvyknut. Ja som v 12 tt., a uz sa tesim, hoci obavy mam. Budeme mat tretiaka a prvacku a 2 rocneho. Budem s 2 malickymi doma. Dejavu tak trochu 😅.
Neboj, na drobca sa urcite zacnes tesit. My sme teda neplanovali ani jedno, deti k nam tak nejak proste prisli, myslim, tie prve 2 a tretie bolo total prekvapko a nemenila by som. Stvrte je tiez taky bonus, ked sa mi totalne narusil cyklus po covide a ovulacia bola netusim, kedy...Beriem to uz tak, ze to malo tak byt. Lubim ich vsetkych nadovsetko. Budes aj Ty, urcite 😉

drahomirrra
8. júl 2022

@autor
Ja si myslim, ze pri podmienkach, co si napisala to uplne v pohode zvladnes. Ako baby pisu, o rok mas prve dve v skolke a doma budes len s najmensim. Byt tiez nie je maly, moj muz tak vyrastal v 3i s dvoma surodencami, a zije, je tu.
Najskor z teba hovoria hormony, aj ja by som bola vyklepana, prekvapena a asi aj nasrata na muza 🙂
Bude dobre, hlavne budte zdravi. O chvilku to rozdychas.

alchemilkazltozelena
8. júl 2022

A muž ako reagoval?

suve99
8. júl 2022

..no, ja som otehotnela aj druhý i tretí krát "neplánovane" - tiež zo začiatku to bol šok...a tie šoky majú dnes už 22,20 a 18 rokov...a nemenila by som... Neboj, zvládnete to.. my žijeme 5 dospelí v 3.izbovom byte i so 40kg psíkom a neuveríš, všetci sa pomestíme - deti sú už i tak viac preč, než doma...dve sú na VŠ, syn ide do maturitného ročníka

syslik81
8. júl 2022

hold stalo sa .. porodis ani nevies ako a rovnako rychlo vyrastu deti... poporode sa daj podviazat a rovno aj manzela ... lebo ani kondom a ani ina antika nieje 100% .. co sa mao stat stalo sa

diaszoky
8. júl 2022

Tak potom to tak ma asi byt🙏🏻

mikadooo
8. júl 2022

Ahoj, áno, zvládli. Jednoducho to jedného dňa spracuješ a prijímeš to ako realitu 🤷. Ale kedy to bude, tak to ťažko povedať, myslím si, že je to u každého individuálne.

rastika
8. júl 2022

Úplne ťa chápem, mne sa to stalo pri štvrtom (!) dieťati. S odstupom času ti napíšem len dve zistenia:
1. Keby každé dieťa bolo plánované, ľudstvo by už dávno vyhynulo, takže chvalabohu za aj tie neplánované
2. Nič lepšie sa ti nemohlo stať. O rok uvidíš 😉

zuzana9393
8. júl 2022

@vero96 dobre, ale to ze urobili hovadinu uz asi zistili. A to, ze si mali davat pozor, asi tiez uz vedia a netreba im to pisat. By ma zaujimalo, ci tie ktore to pisali, nemali ani jeden jediny krat stres, ze ci nahodou....

drahomirrra
8. júl 2022

@zuzana9393 Co si. Tu su len superzeny, so super muzmi. Super truper poslusnymi detmi, nablyskanou domacnostou, perfektnou pracou a kopou penazi. So vseobecnym rozhladom, ci sa to tyka politiky, hokeja, pandemie, prania pradla, pedagogiky, psychologie, ci prava. A samozrejme, dokonalou znalostou antikoncepcie 🙂

luccija
8. júl 2022

Byvas v lokalite kde Ti zoberu deti do skolky od 3 r?starsi uz ide ci chodi?ja som otehotnela pred menzesom nie je to rarita.

any_soj
8. júl 2022

Švagriná je teraz tak, s tretím, ktoré už neplánovali. Najprv šok, smútok, hnev, mala rozrobené nejaké projekt, že po 5 rokoch materskej od septembra začne ... Potom sa zrazu doktorovi niečo nezdalo na sone - odvtedy začala dúfať, báť sa o dieťa a tešiť sa. Inak, my máme dvojizbak s dvomi deťmi a zvažujeme aj tretie :D keby sme chceli, máme možnosť väčšieho bytu, ale nám sa páči tento, prerobili sme si ho a tak. Nechceme z neho preč 🙂 neboj, prejde to, zvládnete ... A budeš sa aj tešiť.

autor
13. júl 2022

Ahojte už niesom tehotná, dostala som menzes spravila som si rýchlo test a už je negatívny. Nemám to komu povedať a teraz ma to strašne mrzi

autor
13. júl 2022

😭

gercakovci
13. júl 2022

Presne nas pripad. S manzelom sa velmi lubime, mame dve male deti 6 a 3 rocne. Dalsie uz nechcel ( covid, vojna, zdrazovanie). Zijeme v trojizbovom byte. No a si predstav, prave mam na rukach 13 dnovu dcerku. Bol to sok, manzel sa hneval, ja plakala prvy trimester. No milujeme ju rovnako ako prve dve. Ta laska prisla taka silna ako pri prvych porodoch . Deti ju miluju.

any_soj
13. júl 2022

💔 veľmi ma to mrzí, poznám ten pocit. Aj stratu dieťaťa, v 7. aj 38.tt, aj že mi predtým kadečo počas tehotenstva napadalo, aj také, že nechcem ani jedno dieťa, nieto ešte ďalšie. Každopádne to s tým nijako nesúvisí, nie je to trest ani nič také. Posielam ti ako som to vnímala 3 týždne po pôrode dcéry. Manžel o tom vie? Píšeš, že sa nemáš komu zdôveriť. Manželovi to isto povedz, ak si ešte nestihla. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfb...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre