Nezvládam materstvo

22. nov 2023

Čaute,mám syna s dg.autizmus a nezvladam jeho naschvály.Hrozne ma to vytáča,keď ma provokuje.Je to zacyklene,,stále dookola a stále to skončí po nejakom case tak,že vybuchnem a nakricim naňho.Teda nie je to často,vačšinou sa nejak vynájdem a ono to nejak ustojím.No píšpem zacyklené,lebo robí to denne a raz,dvakrát do mesiaca nezvládnem a vybuchnem.Strašne mi je to ľúto,teda mnohokrát aj seba nejak ohrozuje,tak že tak.On to síce nejak neprežíva,skôr ho to baví,keď dvihnem hlas.No mňa to moc mrzí a vždy si vravím,že už nikdy a zas po dlhšom čase skriknem.Nechcem vôbec kričať.Poradte,akmate nejakú mantru🤔 alebo spôsob,ako to zlepšiť.Nie je to často,no nechcem to vôbec.

deti95060810
22. nov 2023

lieky neberie?

zuzinka888
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. nov 2023

@deti95060810 nie,neberie,len cbd.Skusali sme rispen ,no ten nepomohol.No popravde,robí naschvál veci a ešte na mňa pritom pozerá,dáva si veci do úst,aj vonku spánku,doma srobne predmety,zavesí sa zo zábradlia a pod,,prípadne niečo vysype,hodí na zem a tak.Caka na to,kedy bude veselo asi

autor
22. nov 2023

@zuzinka888 Samozrejme,je vedené odborníkom,prešli sme terapiami a tie naschvály naozaj robí.Kazfe dieťa je iné,no.Tiez mi dlhšie trvalo,než som to odpozorovala.

autor
22. nov 2023

@zuzinka888 prepáč,ale ja ho netyram,len nechcem zvyšovať hlas.Hladam radu.Ale ďakujem teda aj za tú Tvoju.

autor
22. nov 2023

Vonku ohorky z cigariet

deti95060810
22. nov 2023

autorka, však sú aj iné lieky ako rispen... jednoznačne k pedopsychiatrovi....
škola sa nesťažuje na dieťa? tam je všetko Ok?
miesto Rispenu sa dáva aj Olanzapín, Arispa, Prothazin....

autor
22. nov 2023

@deti95060810 už sme objednaní,vďaka.No snáď bude lepšie

miadi
22. nov 2023

Skus sa viac zamerat na seba aby si mala trpezlivost a nestratila nervy . Nejaky mentalne relax ked nie si snim. Hobby co ta bude naplnat. Urcite to mas tazke tak aj niekoho komu sa mozes postazovat..ventil . A ked pride ta situacia ked uz nevladzes a ides vy buchnut.,tak Rataj do 10, alebo chod na chvilku do ineho priestoru na minutu dve a spominaj na to ze nechces nanho kricat. Hoci jemu to nic nerobi .. tebe to robi . Sudis sa mas vycitky si zo seba sklamana. Mozno chod raz za cas do lesa vykricat pretlak emocii do vzduchu .

autor
22. nov 2023

@miadi ďakujem

any_soj
26. nov 2023

Ja len že klobúk dole, že vybuchnes len raz za mesiac, tiež by som chcela byť taká statočná...

autor
26. nov 2023

@any_soj si milá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre