Pozitívne vnímanie seba a svojho života

slniecko365
31. júl 2017

Pekný,deň Vám Prajem ženičky. Tak ako ste si určite všimli som tu nová, a rada sa podelím o pozitívnu myseľ. Určite každá z,nás prežila,alebo zažíva nejaké problémy. Preto píšem túto diskusiu aby sme si navzájom napísali čo je tá pozitívna myseľ.Dlhé roky som nevedela čo je to tá pozitívna myseľ, ale som na novej ceste objaviť svoje vnútorné ja. Ak máte chuť podťe som nou vykročiť po tejto ceste.🙂 Plné lásky,pochopení,nehy,láskavosti,dobrosrdečnosti,pomáhať sebe ako aj druhým.

radolina
31. júl 2017

Hmmm prepac ale pride mi to ako pozvanie do nejakej tej sekty alebo co. Neviem, nepacia sa mi taketo prispevky a uz vonkoncom nie, ak mi pride, ze ludi takym to sposobom do nieoho nepriamo ale isto nutite☹

slniecko365
autor
31. júl 2017

@radolina Tak,určite to nie je tak ako si to myslíte,Nenútim ľudí, len píšem tak ako to cítim, rozumiem Vám,ale nepoznáte ma a určite by som ľudí nenútila prečo by som to robila.?

zuzanka7117
31. júl 2017

@slniecko365 velmi rada sa pridam.....tiez som na svojej novej cesteuz viac ako rok a pol a konecne som vzala svoj zivot a svoje stastie do svojich ruk. Uplne Ti rozumiem ako to citis a preco si zalozila tuto diskusiu 🙂

slniecko365
autor
31. júl 2017

@zuzanka7117 Ďakujem,áno mám zdravotné problémy veľmi závažné a preto som sa rozhodla že nebudem v kútiku plakať ale budem vnímať život inak a spolu s vami možno že mi dáte nejaké dobré typi,alebo by ste radi som nou stretli.🙂 Som vám kedykoľvek k dyspozícií.🙂

dada7701
31. júl 2017

aj ja by som rada zmeniť svoje myslenie a svoj život k lepšiemu...ako na to ? máte tipy...rady...sem s nimi...aj ja mám zdravotné problémy a nie je to ľahké usmievať sa a radovať zo života, ked nie je všetko ok...

slniecko365
autor
31. júl 2017

@dada7701 Mám, treba máť rada najprv seba až potom druhých,Viem je to tažšké,ale človek to dokáže ked si to povie. Potom musí človek sa človek venovať tým druhom veciam ktoré v živote pomáhajú,ja sa učím venovať atrologii,horoskopom,zverokruhom, a mnohým mnohým iným veciam. Nie je na to presný typ myslím si že najpodstatnejšie je žiť v prítomnom okamihu užívať si život, spoznávať nové zákutia života. a brať veci pozitívnejšie. Nejde to vždycky ale určite sa to dá, ked si človek za tým ide.

kvetinka75
31. júl 2017

@slniecko365 tiež som sa o niečo snažila ale nejako sa to nedá, aspoň u mňa, nakopilo sa mi toho veľa a nejako ma to vždy prevalcuje opačným smerom ale rada siprečítam diskusiu

slniecko365
autor
31. júl 2017

@kvetinka75 Ďakujem, že si ma podporila.🙂 Neboj,sa on ten čas príde všetko, príde správny čas.🙂

slniecko365
autor
31. júl 2017

Ženičky, krásny pondelok Vám prajem. Som šťastná že ste. Vy ste slniečka.🙂 Ďakujem že ste🙂🙂

lilyianka
31. júl 2017

@slniecko365 mne to cele pripomina Suvadovu a musim pouzit jej legendarny a pozitivny pizdrav "ahojte svetielka" :D

slniecko365
autor
31. júl 2017

@lilyianka Tak, to potom neviem ale, chápem Vás.Neviem ako mám nato to reagovať.🙂

dada7701
31. júl 2017

Preco hhľadáme hneď a tým niečo zle? Nemá byť táto diskusia v pozitívnom duchu ? Kto nechce nech to nečíta...
😉

slniecko365
autor
31. júl 2017

@dada7701 To je už na Vás, ja som napísala čo som cítila.🙂

kvetinka75
31. júl 2017

@dada7701 tiež tým nemusí byť nič zlé myslené. Ja tiež nepatrím k žiadnej skupine, sekte a mám v živote dosť prolbémov, niekedy sa snažím takto sa naladiť. A nie je za tým nič iné. Aj keď to nejde ale mám také kamarátky, ktoré stále sršia dobrou náladou, sú optimisticky naladené a tiež nie sú v žiadnej sekte. A dobre to na mňa pôsobí, keď sa s nimi stretnem. Či aj opačne, to neviem, 😉 ale pred svetom nejako nedávam najavo svoj pesimizmus či zlú náladu, to len občas. Ale vnútorne som tak naladená nie je a to je možno chyba

slniecko365
autor
31. júl 2017

@kvetinka75 Nie,je to nič zlé myslené. Ale chápem aj takéto reakcie som čakala. Chápem ale zároveň aj skúška je možná.

bondy
31. júl 2017

@slniecko365 nastoupila jsi na svoji cestu a proto je dobre kdyz se clovek snazi ji pochopit a byt pri tom stastny.kdy neznas odpoved a nevis jak reagovat netrap se je to problem jine uzivatelky ne tvuj.ono I v beznem zivote je dobre se nekterym lidem vyhnout.svoji filosofii jsem nasla pred nekolika lety a nyni jen vylepsuji.kazdy ma svoji viru a ty se sve drz a ostatni kteri smysleji podobne taky. Virou nemyslim boha kazdy to ma jinak a rika tomu napr vesmir,bozstvi,buh apod.

slniecko365
autor
31. júl 2017

@bondy Ďakujem, ja som sa len snažila to napísať tak ako to cítim. Ale vôbec sa na tie reakcie nehnevám ani nie som prekvapená, lebo každý sme strojcom svojho šťastia.

bondy
31. júl 2017

@slniecko365 ano,svoje negace dava najevo kazdy jinak,mozna bych na ty prispevky ani nereagovala,aby se to tady neplevelilo ale je pravda ,ze to spatne se ma vracet ,proste nam to nepatri takze sup to zpatky .

0silvia0
31. júl 2017

@slniecko365 keď čítam tvoju diskusiu a čítam tvoje naladenie, vychádza mi z toho len to, že potrebuješ práve túto knihu:
http://www.martinus.sk/?uItem=35606

libawet
31. júl 2017

@slniecko365 tak ja sa teším napríklad z maličkostí, ktoré život prináša, a to ma robí šťastnou. Napríklad - keď mi rozkvitne kvetinka na záhrade, ktorú som si sama zasadila alebo sa jej darí, alebo mi naprší plný sud dažďovej vody, s kt. potom polievam kvety v črepníkoch alebo navarím džem z domácich marhúľ alebo keď všetkým chutí moje kuchárske umenie alebo keď sa darí synovi v škole ( že je to tak aj trošku moja vizitka a starostlivosť o neho ) alebo sa teším v telke na pekný film alebo na peknú knihu...proste maličkosti a ešte rada obdarúvam blízkych a kolegov v práci alebo ich pochválim, keď sa mi čosi na nich páči, v podstate tak robím radosť sebe. Asi šípim, kam touto témou mieriš - vo svete je veľa zla a na dobré sa veľmi ťažko pozerá a ešte horšie sa to chápe, väčšina ľudí aj za dobrým, vidí len to zlé - " čo tým dotyčný myslí, keď ma chváli? Nerobí to len pre svoj prospech? Prečo je ten a ten sám? Nie je to gay? Málokoho by napadlo, že je sám preto, lebo ešte nenašiel tú pravú/pravého pre seba a proste len hľadá...." takých príkladov je mnoho, kde radšej volíme zlo a prikláňame sa k nemu. Je to jednoduchšie a pre mnohých aj logickejšie, akoby už mnohí z nás v dobro, len také čisté a prosté, neverili. A tak zlo vyhráva, bohužiaľ.

anuska74
31. júl 2017

Myslím, že už je toho na nete habakuk, ženské kruhy, ženy v meste, kde sú aj konkrétne linky, odkazy, ako v sebe objaviť ženu, pekné príklady, na čo sa sústrediť, ako vnímať seba a iných, prípadne sa , zúčastníť s podobne zmýšlajúcimi rôzne na semináre a pod.
Lebo takto si tu napísala tak síce pozitívne ,ale všeobecne, máš konkrétnu predstavu o čom sa tu bude diskutovať, podporovať a pod. Mne to príde , že si len tak napísala pocitovo , ale ako vidíš na MK, aj to vadí ,skús skôr skupinu vytvoriť

slniecko365
autor
31. júl 2017

@libawet Ďakujem, áno tak to som to myslela.🙂 Nemusíte to čítať len som napísala svoj život a môj príbeh.

slniecko365
autor
31. júl 2017

@anuska74. Tak to si nehnevaj sa potom nepochopila, nie nemyslím si že by som mala urobiť nejakú skupinu, mne to to vyhovuje ale proste chápem, aj takéto reákcie sú a nie som prekvapená. Tak že ak to to nie je pre vás tak to,pochopím.Ale ja mám aj tak z toho radosť.🙂

katarinapekna
31. júl 2017

@slniecko365 ad psychiater! Zmeniť liečbu!

0silvia0
31. júl 2017

@katarinapekna ale no...🤒

sabina_es
31. júl 2017

Ja nemam nic proti tomuto prispevku ale nedokazem pochopit to, ako sa mozu osoby ktore su si v podstate uplne cudzie navzajom podporovat a hladat tu utesenie. Nemyslim konkretne len tu ale celkovo na MK. Vsak ked mam nejaky problem tak to budem riesit so svojimi kamaratkami a ludmi ktori su mi blizki a poznaju ma. Ale tak mozno som v tomto ja divna. Neviem.

dijefcatko
31. júl 2017

@sabina_es celý kôň je "akože", aj vzájomná podpora a hladkanie ega sú "akože", jednoducho virtuálna realita. ak to pani stačí, fajn 🙂

deti95060810
31. júl 2017

@sabina_es niekedy je dobré poznať aj názor niekoho nestranného...popr. si prečítať ako by to riešil niekto iný - ten môj problém. Však viac hláv - viac rozumu...

lukukuk
31. júl 2017

.

slniecko365
autor
31. júl 2017

@bondy Nerozumiem, čo ste tým prepáčte chceli povedať.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre