Som v 30. týždni a stále neviem prijať dieťa

30. jún 2022

ŽIENKY, ja uz neviem ako ďalej proste partner má prehovoril nechat si babatko (aj ked sme deti nikdy nechceli, stalo sa a on si ho chcel nechat prehovoril aj mna) nešla som na potrat teraz som v 30 týždni, navštevovala som pravidelne psychológa no stale to nedokážem prijať a proste stále to dieta nechcem.. ja uz ne komu sa mam vyvraviet

deti95060810
30. jún 2022

ešte počkaj keď bábo uvidíš po pôrode...
tiež mi to bolo úplne jedno celé tehu a po pôrode som sa priam zaľúbila.... samozrejme do môjho bábätka.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
30. jún 2022

no už len porodiť a potom ho dať zveriť buď priateľovi do starostlivosti, platiť výživné a ísť si po svojom, alebo ho dať na adopciu... alebo ešte môžeš skúsiť odbornú pomoc - psychológa, nejaké terapie. Držím palce, aby to celé dobre dopadlo pre teba aj dieťa.

dada153
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkazuzu
30. jún 2022

Nechapem co to je,ze prehovoril? Uz si sa raz rozhodla,tak sa k tomu postav zodpovedne. Skoda je, ze uz ked je v brusku,vela veci babatko citi a vraj aj vela traum moze pochadzat este z prenatalneho stadia. Ja by som si asi VEDOME prenastavila hlavu a sustredila sa na vyhody mat dieta,aj ked najdes len jednu,mysli len na nu. Co citis ked kope? A presne moze sa aj stat,ze po porode sa donho proste zalubis. Ak nie,nastuduj si moznosti adopcie. Drzim palce 😊

beronsche
30. jún 2022

urobila si rozhodnutie, musis niest nasledky...
Hlavne je dolezite, aby to dieta nikdy nevedelo, ze bolo nechcene a ze je nelubene.... Na toto sa nastav uz teraz. Dieta musi dostat lasku.
Pretoze prave bezpodmienecna laska je potrebna pre zdravy vyvoj, bez toho z dietata pravdepodobne vyrastie nestastny dospely s x psychickymi problemami..

zase na druhej strane, mozno sa to jeho narodenim zmeni a tvoje pocity budu uplne opacne!
drzim ti palce.

drzaopica
30. jún 2022

Tak ho odovzdaj tym, co nemozu mat deti a dospej a prijmi zodpovednost.Netoci sa svet len okolo teba.Myslim si, ze porodis a tvoje city sa zmenia

kvetinka75
30. jún 2022

uvidíš ako sa budeš cítiť po pôrode. Ak rovnako, nechaj dieťa priateľovi a plat mu výživné. Nikto ťa nenúti starať sa o vlastné dieťa.

amiaja
30. jún 2022

Ak ho nechces tak na adopciu, je tolko parov ktore cakaju na dietatko a daju mu vsetko.
A nabuduce sa lepsie chranit aby si taketo veci nemusela riesit.
Ale podla mna ked ho uvidis tak zmenis nazor. Ak nie tak potom ako som pisala vyssie.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anna777115
30. jún 2022

No, na adopciu ho určite nemôže dať, keďže otec dieťaťa oňho prejavuje záujem.Po pôrode môže byť dieťa zverené do osobnej starostlivosti otca, so všetkým čo k tomu prináleží.Treba sa informovať na sociálke...

kitycat
30. jún 2022

Na co jejbtu pisete o adopcii pre pana krala?! Zo dieta ma otca, ktory ho chce.

Takze po narodeni, ak sa city k dietatu nedostavia, tak pekne oteckovi a ten sa isto s laskou postara.

Babo potrebuje lasku a tu moze mat aj od starych rodicov, vzdialenych pribuznych ci adoptivnych. Ale aj od otca dietata.. Na to sa na tomto fore nejako casto zabuda mam pocit.

To dieta nie je chudak, ak o neho bude postarane, trebars aj zverenim do opatery otca

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
30. jún 2022

Na matersku moze ist otec, dieta potom do jasli... a ty uvidis, ci sa city dostavia alebo nie...ja myslim, ze nejake "pochybnosti" ci som toto vobec "chcela" ma asi kazda, ale to je len ta "velka neznama" a casto su tie obavy uplne nepodmienene... daj tomu cas...

banderaska29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banderaska29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nafka0483
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lejusinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nely1704
30. jún 2022

Netlač sa do žiadnych pocitov, nakoniec sa možno do bábätka zaľúbiš a budeš skvelá mama. Nemaj výčitky a dopraj si čas. Skús to prijať teraz tak ako to je. To, čo bude potom , budeš riešiť potom. Dieťa možeš dať do jasli, na matersku môže ísť aj otec....
V živote prídu veci, ktoré nevieme ovplyvniť a nakoniec priznáme, že nič lepšie sa nám nemohlo stať. Veľmi držím prsty

sykoroka_dizajn
30. jún 2022

Ja som ho plne prijala až deň pred pôrodom … potom mi odtiekla voda a na druhý deň sa narodil. A zamilovala som si toho človiečika …aj keď je to niekedy náročné a prajem si aby bol už väčší ale netrvá to vecne ,raz to pominie a bude mi ľúto že už nie je taký maličký

iwwca22
30. jún 2022

Chod za psychológom, povedz o pocitoch priateľovi. Po porode uvidis ci sa vzťah k dieťatku spraví ale rozhodne tie prve týždne by si mala mat niekoho kto ti pomôže. Pretože s tvojim nastavením mysle si nemyslím ze sa doňho zamilujes hned ako ho porodis. A ver mi nebudeš ani prvá ani posledná. Zamilovanosť a vzťah si budete postupne budovať, každým dňom ho budeš mat stále viac rada. Teraz sa hlavne zameraj na svoje pocity, zajdi za psychológom. Lebo hormóny po porode ta ešte viac rozhadzu a nemusí to dopadnúť najlepšie keď už teraz si tak veľmi negatívne nastavená.

alvaluka
30. jún 2022

@iwwca22 uplne s tebou suhlasim, navyse, po porode bude naval dalsich hormonov, nedostatok spanku, telo sa bude davat do poriadku. Myslim, ze je aj na mieste uznat, ze minimalne prvy rok s dietatom byva narocny a moze ovplyvnit aj dlho a zdanlivo dobre fungujuce vztahy. Zamilovanost do dietata sa tiez nemusi dostavit do tyzdna, mesiaca, moze to trvat aj dlhsie.
@autorka ty vies aky mas vztah s partnerom, musis mu povedat a vysvetlit ako sa citis, co prezivas a dufam, ze ta dokaze pochopit. Ja by som ti poradila nadalej navstevevot psychologa, otvorene komunikovat s partnerom, pokracovat v psychologovi aj po narodeni a vzdy uprimne povedat partnerovi, co citis, prezivas a co by si potrebovala.
Dieta je velka zmena, ale ak mas toho spravneho partnera, ktory sa tesi na ulohu otca a bude sa jej vediet zhostit, bude to dobry odrazovy mostik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre