Svadba na začiatku 8 mesiaca tehotenstva

n820p
12. jan 2020

Ahojte rada si vypočujem váš názor, je v poriadku mať svadbu na začiatku 8 mesiaca tehotenstva? Svadbu už máme naplánovanú a trochu priskoro sme otehotneli :D

mogaa
12. jan 2020

@n820p no v poriadku to je, len či ty z takej svadby budeš aj niečo mať😉ja osobne by som sa vydávala až po pôrode😉

ibrunova
12. jan 2020

Radšej v 8.mesiaci ako po pôrode, ja som sa vydávala po pôrode a vôbec som si to neužila, bol to jeden chaos..

vikinkamarkusko
12. jan 2020

Ja som sa vydavala v 8mesiaci a ces leto

mogaa
12. jan 2020

@ibrunova no neviem či si to užije v 8.mesiaci, všetok ten stres, ešte aby skôr neporodila😉

evkao
12. jan 2020

@n820p ja iba jednu vec - kedy mas svadbu? lebo mas uvedene ze si v 3.tyzdni (v 3.tyzdni este ani zena nevie, ze je tehotna), takze aby si sa nakoniec nevydavala uz v 9.mesiaci, alebo v case porodu

lenka2710
12. jan 2020

@n820p sesterka sa vydávala na konci 7.mesiaca a povedala, že už nikdy viac
Všetko ju bolelo, nohy opuchnuté, ledva vydržala do polnoci, potom už len vysedavala

ibrunova
12. jan 2020

@mogaa ja viem len môj pohľad, ráno mi bolo treba obehať kaderníčku atď, niekto musel byť s malou, o kojení ani nehovorím, len sme si ju všetci prehadzovali, potom bola nervózna, plakala - ani sa jej nečudujem, kopa cudzích ľudí, za mňa nikdy viac.. Predsa kým nie je dieťa, má žena omnoho väčší kľud na všetko, čo svadobný deň obnáša.. Ale to je len môj názor..

mogaa
12. jan 2020

@ibrunova tak ja by som už račej počkala kým je dieťa trošku väčšie cca ročné...suseda teraz tak mala svadbu, bolo to super, malú počas svadby mala na starosti babka, samozrejme tam behala, ale keď bolo treba niečo ohľadne malej tak to riešila babka, aj uspať ju večer išla a potom sa vrátila(pri malej bola nejaká kamarátka)...ono s bruchom a unavená sa zabávať na vlastnej svadbe do rána to asi nebude...ale pokiaľ sa dobre cíti, nebýva jej zle a v rámci možností je aj pohyblivá, tak prečo nie😉len v tom pokročilom štádiu už nikto dopredu nevie čo bude, či sa už nezačne žena otváraťalebo nebude mať rizikové tehotenstvo a odporučenie len ležať😉

deti95060810
12. jan 2020

skôr by som sa strachovala či niečo do toho nepríde napr. predčasný pôrod resp. nejaký zdr. problém...😉

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heidy222
12. jan 2020

Ja som sa stahovala 2 tyzdne pred terminom a dala som to, myslela som ze z toho porodim ale nestalo sa 😊 zakladom je mat plan B ak pridu zdravotne komplikacie. Zalezi aj na tom ako fit si, niektore zeny do porodu sportuju, niektore uz v polke tehotenstva nevladzu ist po schodoch. inac svadbu som mala s 1 rocnym dietatom a keby som mohla vratit cas bola by som ju mala pred porodom, kazdy sa chcel zabavat nikto ju nechcela strazit.

pallovas
12. jan 2020

ja som sa vydávala v 6.mesiaci...chceli sme bábätko aj sme sa dlhšie snažili...mala som cystu s ktorou vraj neotehotniem...tak sme sa sústredili na pripravy svadby a podobne.....neľutujem ani jedinú minútu tohoto dna, ze som sa takto vydávala...bol sice trosku problem zo šatami ale v salóne to zvládli 😊 ako obuv som zvolila zdobené tenisky 😊aby ma neboleli nôžky.....tento den som si aj napriek tehotenstvu najviac užila 🙂 jedine ze som si nemohla dat ani pohár vínka nic....ale to mi bolo fuk dam si po pôrode 😊a bavili sme sa a tancovali (ja tak decentne s mierou) v pohodičke do 4tej rano 🙂 bol to náš najkrajší deň v živote aj s našou láskou v brušku 🙂
a stres zo svadby ako tu kazda spomina....neviem preco by mal byt...ja som žiaden stres ani nervy nemala...a to nam dj 2 dni pred svadbou zrušil termin že je chorý....ten deň bol nás dvoch a čo si mysleli iní a podobne nam bolo úplne ukradnuté....užívali sme si jeden druheho....svadbu si mate užiť aby ste na nu pekne spomínali..nie to prestresovať a prenervačit načo je to dobre?

saskia_98
12. jan 2020

Ja som sa vydavala v 7mom a bola som na rizikovom este. Sice som si to neodtancovala tak ako by sa na nevestu patrilo lebo rizikove + velke brucho ale hostia sa super zabavili. Ja by som do toho sla 🙂
A tiez som mala saty len z pozicovne kvoli rastucemu brusku a mala som vykamienkovane tenisky od shoozers 🙂 a citila som sa pohodlne 🙂

ajka0207
12. jan 2020

@n820p a neda sa posunut tu svadbu na skorsi termin? Akoze v pohode to je, ale ak budes mat narocne tehotenstvo, tak si to vobec neuzijes. Ja som sa vydávala v 20. tt a veru uz to bol dost zaberak

donya
12. jan 2020

Ahoj mne tiez svadva vuchadza tak ze budem v 7 mesiaci a vobec z toho nemam stres... 😊

pani_holubova
25. mar 2020

My máme tiež svadbu naplánovanú dlho na 5.9., otehotnela som a v dátum svadby mám byt presne v 7 mesiaci... neviem ako sa budem cítiť, ale bude tehotenstvo, tak sa iba zoberieme v kostole so svedkami a rodicmi a niekedy na jar spravíme veľkú hostinu, ktorú spojíme s krstinami 😊

zuzka_zuzicka
21. apr 2020

Pripnem sa, my sme mali svadbu plánovanú na 21.3. už rok a pol, dozvedeli sme sa, že budeme mať bábätko 11.3., kvôli korone sme to presunuli na 21.8. budem v 7mesiaci, jediný problém čo vystál je, že šaty ušité na mieru si už nikdy neoblečiem, musím zohnať nové, ale vraj ešte treba čakať tak do JÚNA a potom namerajú a ušijú iné. 😁

saskia_98
21. apr 2020

@zuzka_zuzicka ja som sa vydavala v 7 mesiaci a do siat mi vsili taku vsuvku a obliekla som tie, co som na zaciatku chcela. Podla brucha mi ich prisposobovali. Skus sa spytat v salone odkial ich mas, ci ti ich nemôžu poupravovat. A hej naposledy mi ich upravovali tyzden pred svadbou podla brucha. 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre