Už 15 kíl navyše. Boli ste aj vy také?

vivien11
1. mar 2011

ahojte som v 27 tt tehotenstva a mam 15 kil uz na vysse ludia ked ma stretnu tak si myslia ze za mesiac rodim a to zacinam siedmi mesiac boli ste aj vy take a normalne mi nepripada ze som az tak pribrala myslim stehna zadok ze som nejaka tučibomba. 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som stastna ze malicka rastie a pribera len sa proste nechapem tu rychlost priberenia a ako to brutalne pribuda. vid album tam mam teraz aktualis fotky. 🙂

andysok
1. mar 2011

tak sa potom zbytocne nestresuj, je jedno kolko priberies pokial ti na to dr.nic nepovie......dr.vie najlepsie ci je velkost babatka taka ako ma byt, ci nie je moc velke....poznam zenu ktora pribrala 30kg pocas porodu.......kasli na ludi a uziiiiiiiiiiiiivaj si tehotenstvo 🙂

zuzka1008
1. mar 2011

pozrela som si tvoj album a nepripada mi že si tak strašne pribrala, ja som za cele tehu pribrala 13kg, Lenka važila 3120g a 49cm a to všetko od 25tt vtedy mi vybehlo bruško dovtedy skoro nič... pokial ste zdravé, tak sa zbytočne nestresuj 🙂

leeenka26
1. mar 2011

pozri ja som tiez v 27. tt a pribrala som asi tak 2 kg, a vidiet mi len velke brucho, ktore sa kazdy den zvacsuje a zvacsuje, a obcas som tiez pocuvala ze ake mam velke to brucho, a ci necakam dvojicky, a ze je je niake prilis velke na to ze este mam tolko casu pred sebou, a tiez som mala z toho mindraky ale potom som sa na nich vykaslala a povedala si, ze kazde tehotenstvo je ine, kazda zena viac alebo menej priberie, jedna ma male brucho, druha velke a tak je to aj s priberanim, to ze si doteraz pribrala 15 kg nie je ziadna katastrofa, nebud v strese, papaj na co mas chut a kasli na ostatnych, oni si neuvedomuju ze to moze ublizit, oni to tak nemyslia, maj sa rada taka aka si, usmievaj sa na okolie a na pripomienky reaguj s usmevom, mne to pomaha, som dobre naladena, s obcasnych poznamok si nic nerobim, tehotenstvo je krasne obdobie, ktore rychlo utecie, tak si to uzivaj kazdy den 😉

ela2710
1. mar 2011

ja som pribrala za cele tehu 22 kil a ledva na mne bolo vidno ze som tehotna, dokonca do 7.mesiaca mi nikto ani len neveril ze som 🙂 iba ked som ukazala brusko, sice v tehotenskej knizke som mala pri hmotnosti vykricnik ale nic som si z toho nerobila 🙂 proste som sa napachavala, ale do mesiaca po porode som celych 22 kil schudla a mam este menej nez som mala predtym 😉

a moj maly vazil 3750 g a mal 50 cm takze tak akurat a aj plodovej vody som mala primerane mnozstvo

dadka1010
1. mar 2011

Ja mám síce už pomaly termín, pribrala som 15kg a pri poslednej kontrole mi primár povedal, že mám veľké brucho a aj bábätko je vraj veľké. Včera, keď mi ho merali, vraj malo niečo cez 4kg 😅 . Tiež mi povedal, že sa mám trošku obmedzovať, ale čo keď mi tak chutí??? 😀 😀 😀 Ja neviem, niekto priberie 30kg a je všetko OK, niekto menej a vidíš ani to nie je dobré. Podľa mňa to závisí od každej žienky inak, každá sme predsa len iná a aj miminká to inak znášajú 😉

pici
1. mar 2011

pozerala som tvoju fotku a nevyzeras vobec na 80 kil. mas normalnu postavu. je pravda, ze ak na vahe pribudlo 15 a si len v polovici, mala by si si davat pozor lebo skoncis s vahou ˇplus 30. ale to je tiez individualne, kamoska pribrala 28 a nechala ich v nemocnici lebo mala vela vody

kaara1980
1. mar 2011

hlavu hore.Ja som pribrala 9kg,mám 77kg pri 172cm a brucho mám také,že niektoré ženy také majú keď idú rodiť.Aj pri synovi som bola taká a som sa aj po ulici hanbila chodiť,lebo susedky keď ma stretli,tak to bolo samé...,to už budeš rodiť,však?,...alebo ,nebudú to náhodou dvojičky?, a to som bola na začiatku 8ho mesiaca.Predpokladám,že aj teraz to tak bude. 😠 .Ale trápiť sa s kilami budem potom,nemá význam to riešiť teraz,lebo či jem či nejem,priberám aj tak.Keď vidím,ako si mamičky dávajú do albumov fotky brušiek,tak len ticho závidím.Ja by sa ani na foto nezmestila.

atrami
1. mar 2011

ja som pribrala v tehotenstvách 22-16-26 kg, nech som jedla akokoľvek, vždy som skončila na 78 kg. Ja som vyzerala na porod od 5. mesiaca 😀 . Pokiaľ nejako nepapáš moc sladkého, nemáš nejaké zdravotné problémy, tak to nerieš.Hlavne nech ste obe zdravé a krásne. Po porode budeš mať viac starostí, tak sa nejaké zásoby navyše zídu. 😉

lionx
27. sep 2013

hlavu hore 🙂 ,,ja som mala povodnu vahu 60kg,,som v 35tt a pribrala som uz 18kg,,nic si z toho nerobim,,cakam druhe babo,,pri malej som pribrala peknych 24kg,,malinka vazila len 2.769kg,,polovocu som nechala v nemocnici a ta druha pri starostlivosti o malu bola prec ani neviem ako,,takze uzivaj si tehu ako sa len,,vela stastia 😀

magic08
27. sep 2013

heh, pri dcerke som pribrala 27 kg, a to som sa vazila mesiac pred porodom naposledy... potom som uz nemala odvahu postavit sa na vahu... takze to mohlo byt aj viac ako 30 kg... v siestom mesiaci sa ma kazdy pýtal, ze kedy ideme na to... pri druhom tehu to uz bolo lepsie, do plusu "len" 16-17 kg... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre