Zajtra ma čaká sekcia a neviem prekonať strach

niki9807
19. feb 2024

Ahojte. Tak dnes mi volali ze sekcia co mala byť piatok bude zajtra. Spinal... Ale bojim sa😭 neviem nijak prekonať strach plačem a myslím na všetko možné... Pred 5 dňami mi zomrela švagriná potratila a dostala emboliu plodovou vodou... Proste ma ide poraziť ako po takom niečom sa mam ukludnit? Ja viem mam myslieť na dobre nato ze bábätko zajtra bude so mnou ale bojím sa. Prosím nejak ma ukludnite. Ako dlho trvá sekcia a podobne 🥺🙏 ako dlho ste boli po sekcii v nemocnici...?

sejbipi
19. feb 2024

Joj… čítala som tvojú prvú diskusiu… strach je normálny, všetko bude v poriadku, uvidíš. Už ťa čaká len to krásne ❤️

nadush
19. feb 2024

@niki9807 kľud, mám za sebou dve. Od pichnutia spinalu budeš o 5 minút počuť a vidieť svoje bábätko 🩷 potom zasivanie ani neviem koľko trvalo… už som riešila malú, anestéziologička ma s ňou fotila a potom ani neviem ako ma previezli na pooperačku a tam som už len pospavala 😊

mimi3008
19. feb 2024

@niki9807 moja, neboj, viem, ze sa bojis. Ja som mala prvy porod kliestovy, syn pri nom skoro zomrel, preto 2. porod bol sekcia. Tiez som sa velmi bala, mala som vselijake myslienky, ze doma nechavam manzela a uz aj jedno dieta...napadali mi vsetky mozne komplikacie. Bolo to uplne v poriadku, pichli spinal, sadol dobre, nic som necitila, maleho vybrali ani neviem, za kolko od zarezania, mozno za 5 min. Potom, ked ma cistili este, citila som miernu nevolnost, s cim som uz vopred ratala, ale pre istotu som im to oznamila. Potom po vybrati babatka to trvalo, hmmm, ja neviem, mozno 20 minut. Zotavenie bolo daleko lepsie, nez po prvom porode. V porodnici som bola presne 72 hodin. Drzim palce, napis potom, ako si dopadla🤗

janulka1802
19. feb 2024

Po takej tragickej udalosti sú Tvoje emócie pochopiteľné. Snaž sa myslieť na bábo, keď ho prvýkrát uvidíš, aké bude a tak. Ak si veriaca, pomodli sa. Ak nie, tak sila pozitívneho myslenia má tiež svoju moc. Verím, že to dobre dopadne. Kľudne tu napíš, nech sa tešíme s Tebou.

lienocka2808
19. feb 2024

@niki9807 ahoj. Skusim ta ukludnit. Bola som v podobnom stave ako ty. Planovana sekcia a cim sa blizila tak som sa viac a viac bala. Ale uprimne, mozem povedat ze kludne znova. Cela sekcia trvala pofla mojho odhadu 10minut. Nic som necitila, ani vpich epiduralky, proste nic. Akurat po sekcii to boli treba chodit a chodit. Skutocne nic strasne to nebolo, iba nevedomost mi dodavala strach. Teraz by som sa uz nebala vobec.
V porodnici som bola 4noci.

ahhola
19. feb 2024

Na konci tvojej operacie, alebo jej cielom je priviest na svet maleho cloviecika a to je uplne ina aura😀ako rano ranajkovat a vecer riesit slepak, havarku nedajboh. Hod sa do maximakneho pokoja, privolaj niekoho, kto ti s tym pomoze. 🌸

dame2
19. feb 2024

Prvá sekcia akútna so spinalom, dobré na tom bolo, že som sa ani nestihla báť o seba. "len" o dcérku, ktorej v bruchu už nebolo dobre. Po nej som mala dosť problémov a ťažké zotavovanie, takže druhej sekcie som sa veľmi bála, a keďže bola plánovaná mala som dosť času nad tým rozmýšľať a tým sa úplne vystresovat 🙈 a nakoniec jediné mínus bolo, že sa nepodarilo pichnúť spinal a museli ma dať do celkovej, lebo som sa veľmi tešila na to, ako budem počuť synčeka prvýkrát plakať (prvá dcérka sa narodila pridusena a neplakala). Zotavenie extrémne rýchle, hneď na pooperacke som dokázala spať na boku a po dvoch dňoch už aj na bruchu, sama som nechápala, ako je to možné, ale bolo mi proste fajn, bolesti minimálne. V piatok sekcia v pondelok domov. Uvidíš, všetko dobre dopadne, prajem ti, aby si tiež mala rýchle a čo najmenej bolestné zotavenie, zachvilu máš bábätko pri sebe a bude to niečo úžasné 💗

larra15
19. feb 2024

@niki9807 nestresuj všetko dobré dopad e musíš byť pozitívne naladená ,ber to tak ,že v piatok už budeš doma aj s bábätkom,budeš to mať za sebou ,ja som tiež mala naplánovanú sekciu stredu a v nedeľu sa narodila lebo som mala bolesti v noci už je tomu 2 roky ale ten úžasný pocit ,keď počuješ plakať bábätko a hneď ti ju dajú vybozkat ,je niečo úžasné ,ťa spinalna je oveľa lepšia ako celková trvá to možno 20 minút zo všetkým ,ked budeš mať po sekcii ešte ostávas hodinu ležať na sále kde ti kontrolujú tlak ,potom ta prevezú na izbu ,sestrička ťa chodí kontrolovať a ku večeru ti donesú bábätko ukázať na pár minút a celý deň ešte odychujes na druhý deň po obede ťi pomôžu vstať osprchovať a donesú ti bábätko už je stebou na izbe ,nás pustili po 5 dňoch lebo moja malá mala novorodenecké žltačku, držím ti palce neboj sa zvládneš to a zajtra už budeš mať svoj poklad pri sebe ,keby niečo si sa chcela opýtať tak kľudne napíš 😘😘😘

zorkahorka
19. feb 2024

Ja som zas mala strach z prirodzeneho, takze ked mi dali cisarsky, vydychla som si. A po prirodzenom skm takmer vykrvacala... po cisarskom bez komplikacii
Hlavne klud, nuc sa ti nestane

ankare
19. feb 2024

@niki9807 drzime palce! Všetko dobre dopadne!

beata_k
19. feb 2024

Poziadaj o rajsky plyn, ak mas velky strach. Neboj, budu s tebou kecat o vsetom moznom. Ja som mala po vsetkom za 20 minut. Drz sa.

niki9807
autor
20. feb 2024

Od 3:00 som hore co spať nemôžem 🙈 už nech to mam za sebou🙏

andrea_ff
20. feb 2024

@niki9807 držím palce. Aj tak budes na dnešný deň v budúcnosti spomínať ako na najkrajší 🙏💪💕

tamitamitami
20. feb 2024

Držím ti palce a myslím na teba ❤️. Kľudne im povedz svoje pocity a čo sa stalo švagrinej pomôžu ti to celé lepšie zvládnuť.

sejbipi
20. feb 2024

@autorka ako si to zvládla? Všetko v poriadku? 🙏🏼

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niki9807
autor
20. feb 2024

Až o 1 ma berú teraz idú dat klistir 🥺🥺

niki9807
autor
20. feb 2024

Klystir

ankare
20. feb 2024

@niki9807 zachvilu máš poklad v náručí ❤️

niki9807
autor
20. feb 2024

Mam krásne zdravé dievčatko 😍❤️🥰🥰🥰

mimi3008
20. feb 2024

Blahozelam mamicka😍😍😍tesim sa, ze vsetko dobre dopadlo a ze uz to mas za sebou

sofia1979
20. feb 2024

@niki9807 kľud moja hovor si, že tam ideš kvôli novému životu čo máš v brušku. Ja som mala sekciu 42 týždni v svojich 40 rokoch dopadlo všetko ukážkovo držím moc palce mysli na to že zajtra sa ti zmení život o sto stupňov k niečomu nadhernemu potom napíš

mimi3008
20. feb 2024

@sofia1979 ona uz dnes mala tu sekciu, babo ma na svete

nadush
20. feb 2024

@niki9807 blahoželám k dcérke a prajem obom veľa veľa zdravia 🩷🍀

janulka1802
20. feb 2024

My sme Ti to vraveli. Veľa zdravia bábätku a Tebe skoré zotavenie.

larra15
20. feb 2024

@niki9807 blahoželám veľa zdravia a skóre zotavenie 😘😘😘🥰

any_soj
20. feb 2024

@niki9807 gratulujem ❤️

niki9807
autor
21. feb 2024

Ďakujem vám ❤️❤️❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre