Kde ste sa odsťahovali po rozchode?

11. mar 2024

Ahojte, mamky, tie ktoré ste reálne samé na deti, kde ste sa odsťahovali po rozchode? Aktuálne riesim byt a hypotéku, len sa neviem rozhodnúť že kde. Rozhodujem sa medzi dvomi mestami, v jednom pracujem, v druhom mám rodičov. Sú od seba vzdialené iba asi 15km. Ide o to, že mňa ťahá mesto v ktorom žijem a pracujem, no nemám tu nikoho. V tomto meste je otec dieťaťa, starí rodičia z jeho strany, rada by som aby s nimi bolo dieťa v kontakte. V druhom meste mám rodičov, záhradku, kamošku s jej deckami no iné ma tam neviaze a nemám ani ideálne spomienky na to mesto z detstva. Riešim túto otázku dookola a neviem, ako v prípade choroby, alebo keď ma bude treba zastúpiť pri dieťati , je mi jasné že v meste kde žijú moji rodičia by to bolo kôli pomoci s dieťaťom oveľa pohodlnejšie. Potrebujem aj zapísať dieťa do školy keďže nastupuje do prvej triedy. Byty si viem v porovnateľnej cene nájsť v oboch mestách. Auto mám. Vyžitie pre deti aj pre mňa je oveľa bohatšie tu,kde pracujem. Ste tu také ktoré žijete samé s dieťaťom v meste kde ste nikoho blízkeho nemali? Dalo sa to zvládnuť?

linkapaulinka
14. mar 2024

Tak ja mam svojich rodicov 250km. Odstahovala som sa do mesta kde mam pracu , chlapec skolku a reku nech to nema k otcovi daleko. Obcas to lutujem ..je to tazke. Svokrovci sem tam pomozu ,to cest im ... maju zaujem. Ale bez nich by som bola nahrata .... i s ich obcasnou pomocou je to velmi tazke. Prajem ti spravne rozhodnutie a vela sil ...

luccija
14. mar 2024

Nečítam všetko ani som nebola v takej situácii.Kupila by som v meste kde sú rodičia, kde máš kamarátky len neviem či tam máš takú istú možnosť práce.Je rozdiel, že Ti môžu vybrať dieťa zo školy, krúžku a ísť k sebe, alebo k Vam, alebo cestovať hore dole.A aj oni raz budú starší.A niekedy Ti dobre padne ísť k nim len tak na kus reči bez cestovania aj, keď 15 km je nič, ale aj tak...

11bodka11
14. mar 2024

Urcite kde mas rodicov a kamosky.

mandarinka555
14. mar 2024

Svokra býva od nás 15km a autom som tam za 10 minút...Píšeš o tom, akoby to bolo 300km🙈

ouwecka
14. mar 2024

15 km nie je daleko a ostala by som tam kde robis

zuzu1304
15. mar 2024

Pred pár rokmi sme sa presťahovali pri rodičov, len na vedľajšiu ulicu, zatiaľ môžem povedať že super. Deti su s nimi každý deň, naši si to nevedia vynachváliť, decká im dodávajú energiu do života a majú spolu krásny vzťah. Pre nás tiež veľká pomoc keď potrebujeme postrážiť.

bibino22
15. mar 2024

Určite pri rodičoch pomôžu s deťmi

11bodka11
15. mar 2024

@zuzu1304 aj my byvame na tej istej ulici s nasimo a je to super. Ja nechapem ludi co im staci vidiet rodicov raz za cas.

kvetka22
15. mar 2024

Ostala by som v meste, kde je práca. Ja nosím dcéru prvacku do školy do BA kúsok od prace, ona o štvrtej príde za mnou a ideme domov. Byvame mimo BA, ale radšej by som bola tu 🙂

mirikal
15. mar 2024

A medzi akými mestami sa konkrétne rozhodujete?

klodyka76
15. mar 2024

Keďže som aj ja sama s dieťaťom, môžem za mňa povedať, že by som riešila bývanie aj školu v meste, kde mám rodičov. Môžu ti ho ráno odprevadiť do školy, poobede vyzdvihnúť, prípadne, ak sa niečo pritrafí a treba dieťa neplánovane vyzdvihnúť, tak ti vedia pomôcť. Asi by bol pre nich väčší problém, trepať sa do iného mesta.

niki78281
15. mar 2024

Určite pri rodičoch. Človek nikdy nevie do kedy s nimi bude môcť zdieľať spoločný čas...