Riešili by ste moju situáciu "náhradnou babkou"?

alexandra_89
26. mar 2015

Ahojte chcela by som sa spýtať alebo poradiť. Som slobodná mamička. Mám 7 ročnú dcérku. Kedže to finančne nieje nič moc rozhodla som sa zmeniť prácu. Bývam v Nitre a tá nová práca mi začína od 1.aprila v Bratislave. Zatiaľ to chcem riešiť tak, že budem každý deň dochádzať a to je ten problém. V robote musím byt o pól 8 ráno tým pádom už o pól 6 - 6 ráno sedieť v aute a štartovať do Bratislavy. Máme babku ale chodí ešte do roboty a preto to bude aj pre ňu veľmi náročné ak mi bude pomáhať. Rozmýšľala som nad "náhradnou babkou" dôchodkyňu, ktorá by prišla ráno ku mne vychystala mi dcérku do školy, odprevadila ju a samozrejme cez prázdniny alebo keby bola chorá tak by sa o ňu starala.
Fakt neviem ako inak túto situáciu riešiť.
Ďakujem za názor alebo nejakú radu.

panidia
27. mar 2015

Tak toto si ja napriklad vobec neviem predstavit,aby mi cudzia žena vyprevádzala moje dieta do školy.Naozaj nemáš nikoho iného z rodiny, aby ti pomohol?Ešte je naozaj malá aby mohla chodit aj sama,síce sú mobilné telefony,ale aj tak, dieta je schopné samostatnosti podla tabuliek a nejakých výskumov až od desiatich rokov.

miz
27. mar 2015

No nehnevaj sa na mna, ale to si mala mat premyslene pred tym, ako si dala vypoved v povodnej praci. Myslim si, ze rozumnejsie by bolo riesit ubytovanie niekde blizsie k BA ak nie priamo v BA, pretoze ked si spocitas naklady na ddopravu, na nahradnu babku a v neposlednom rade aj casove hladisko ako matky dietata, tak to by bola pre mna rozumnejsia alternativa. Tiez si treba uvedomit, zebudes vstavat skoro rano a soferovat, potom makat 8 hodin ak nie viac a potom zasa sofferovat, prides domov vecer, kde ta caka dieta a povinnosti, ktore musis spravit a coskoro pride prilisna unava a nebudes stihat zakladne veci a to nehovorim o dietati, ktore ta potrebuje aspon na par hodin do dna. Takze u mna stahovanie jednoznacne vyhrava.

natalym
27. mar 2015

No tak túto situáciu ja veľmi dobre poznám. A to mám manžela.
Družina? resp. ŠKD je od koľkej?
7 rokov - zvládne aj sama, naše zvládali, ale majú školu blízko, dokonca staršia vodila mladšiu do škôlky a to mala 8 rokov, prezula, prezliekla.
Predtým sme nacvičovali asi týždeň, vstávanie, odchod, zamykanie, mobil mali práve kvôli tomu.
Ja som tiež uvažovala nad dôchodkyňou, študentkou, nakoniec sme to vždy dobre zvládli aj bez nej.
Čo majú robiť rodičia, ktorí chodievajú na 6 do roboty? Ja som chodila sama od prvej triedy, moja sestra aj do škôlky.
A milé tuto predošlo radiace, hnusné ste baby, ma prekvapuje ako môže byť žena žena takým vlkom, aj v iných diskusiách, ste asi neboli v takejto situácii.
Najlepšie by bol ten školský klub, u nás je od šiestej, zavezieš dcéru pred školu, toľko počká a ideš ideš do roboty, alebo nacvičiť samostatný odchod. Zvládne, neboj.
Ja som tak chodila do roboty, na pol siedmu, škôlka bola od pol siedmej, išli sme skôr, stretávali sme upratovačku, upratovačka brala malú za ruku, ja bežala na autobus a moja dcéra išla s upratovačkou. A prežili sme.

liligreg
27. mar 2015

ja som takuto "nahradnu" babku mala. a dodnes ju volam babka a aj ju tak beriem. obaja rodicia chodili na 6 00 do prace, taklze o 7.00 k nam prichadzala babka. bola to nasa suseda, resp.byvala oproti. vzdy rano prisla, skontrolovala, ci som riadne oblecena, ci som si nezabudla desiatu a potom sme spolu odisli. vzdy ma pekne skontrolovala, ci som zamkla. no a ona isla potom domov a ja cupitala do skoly pesi (byvali sme na dedine, skola bola cca 15min chodze vzdialena). a rovnako, ked sa stalo, ze nasi nemohli prist na cas z prace domov, tak ma cakala doma a sme sa spolu najedli.
na druhej strane je tiez pravda, ze na tvojom mieste by som v dohladnej dobe pohladala byt blizsie k BA, lebo to dennodenne cestovanie, bude hrozne a budes strasne vycerpana a s dietatom ani nebudes poriadne

terezka1947
27. mar 2015

baby...ja by som taku babku NAHRADNICKU chcela pre svoje deti-ani neviete ako...samozerjme aj pomoc by sa zisla...ale stacilo byu ist do skolky,neskor do skoly pre tie moje deturence....a aby zazili ten poci-mat starych rodicov ☹
jaaaj,keby to slo adoptovat si tak babky,dedkov

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maznacik007
27. mar 2015

všetko zavisi od dietata ako je vyspele zodpovedné, od skoly ci je ranna SKD a ako daleko je od domu aka je tam cesta...

ja by som si niekoho nasla, ak teda byvas sama s dcérou a bud ju ty dovezies rano o siestej k nej a pojdu spolu do skoly... nejaka mila suseda .. alebo mamicka spoluziacky....

pripadne vacsia ziacka zo susedstva co ide tiez do tej istej skoly....

jedine asi takto sa to da riesit... je jedno ci to bude nahradna babka ci tetka ci nahradna starsia sestra .. proste niekto koho najdes v okoli a bude ochotny a das mu za to nieco...

miriam11
27. mar 2015

Aj ja by som tvoju situaciu zatial riešila nejakou pani,ktora by dcérku vyprevadila do skoly ( este je mala v dnesnej dobe,aby chodila sama). Budes chodit neskoro z prace, aj to asi budes musiet vykryť babkou. Mam kolegov, ktori z Nitry dochadzaju do prace a veru to lahke nieje. Ale zvyknut sa da. Casom bude dcerka vacsia, bude chodit sama, ty si mozno najdes toho praveho a vsetko bude lahsie. Zvládnu ini, zvladnes aj ty, na vyber moc nemas. Drzim palce🙂

mircalla
27. mar 2015

@alexandra_89 mas to ako slobodna mamicka narocne. na zaciatku by som taketo riesenie mozno skusila - a uvidis ako to bude fungovat. akurat preco zrovna babka? asi by som sa skor sustredila na nejaku spolahlivu osobu s referenciami, bez ohladu na vek. urcite ziadne inzeraty, jedine doporucenie.
predpokladam, ze mas v nitre vlastne byvanie a prenajom bytu v BA je drahy, to sa financne neoplati - oplatilo by sa to jedine, keby si byt v nitra prenajimat... toto tu nepises. skoda, ze si otvorila otazku a nie diskusiu. drzim palce

linda81
27. mar 2015

my mame nahradnu babku....lebo sme s mm na malu sami...tiez este pracuje , tak to platame ako sa da.....ale je to aj tak uz aspon nejaka pomoc...

zdena12345
27. mar 2015

Nie som v takej situácii ale ja som v 7 chodila do skoly sama a ešte som mala na starosť i brata. Dnes sú už aj mobily...Z družiny si nás brávala mama od asi 4 tridy sme aj domov chodili spolu s bratom sami acakali niekoľko hodín doma. Ale dnes je iná doba. Na deti číha všade nebezpečenstvo. Ak sa nájde osoba, ktorej môžeš dôverovať, ako riešenie na jeden- dva roky kým to dcéra zvládne sama by som to videla ako dobrú pomoc..

sue
27. mar 2015

Neviem, čo je na tom zlé 😲 mám rovnako starého syna a teda radšej by som mu dopriala komfort toho, že si môže pospať o trošku dlhšie, ako že by mal chudák vstávať ráno o piatej a byť v školskom klube od pol šiestej do piatej večera 😕

Držím palce, nech nájdeš niekoho milého a zodpovedného !

bonaqa2013
27. mar 2015

Som na RD, a ja by som kľudne mohla niekomu voziť dieťa do školy, alebo postrážiť keď je choré. Takže mohla by to aj mamička na MD.
Nie je to zlý nápad, tiež by som sa to snažila takto riešiť, alebo potom by som uvažovala aj o zmene bydliska.

zuzanah75
27. mar 2015

Ano, urcite by som hladala "nahradnu" babku alebo kamaratku na MD, aby ste si pomahali. Vzdy sa moze stat, ze sa zdrzis alebo dcera necakane ochorie, a vtedy Ti to pomoze. Dlhodobo je ale dochadzanie narocne, tak ak sa Ti praca zapaci, zrejme vas stahovanie neminie... drzim palce

mamulka211
27. mar 2015

Urcite to vyuzij, moja znama chodi takto do Rakuska robit a o dieta sa jej stara cele dva tyzdne cudzia pani, ktoru plati a je velmi spokojna.

chichua
27. mar 2015

Ano baby,kedysi sme v takom veku chodili uz same do skoly,ale ako tu niekro spominal je ina doba..a uz vtedy ked som ja chodila na zs sa stalo,ze spoluziakovu sestru cca 7 r. Nejaky debil cestou zo skoly niekto znasilnil!take male dievcatko.. :(. Tolko asi k tomu....

nela1916
27. mar 2015

Ja som ako dieťa fungovala pod takou "náhradnou tetou" a bolo to v poriadku, len to chce asi natrafiť na tú správnu osobu. Ale nemyslím si, že to musí byť práve babka, volila by som asi niekoho, koho aspoň trochu poznám a kto to s deťmi vie.

peneloppe
27. mar 2015

Vyborny napad. Preco nie? Alebo popros nejaku kamaratku ktora byva blizko a dcera by k nim rano mohla prist ked ty odides do prace a ist do skoly spolu s nimi. My sme tak pomahali jednej kamoske ktorej rodicia museli byt v praci na 6tu a ona zvykla prist rano k nam a potom sme isli do skoly spolu.