Testy otcovstva

januss21
20. jún 2020

Ahojte. Som už zúfalá z mojich myšlienok...
Mám dcérku a jej otec sa o ňu nikdy nezaujímal. Odišiel keď som bola ešte len na začiatku tehotenstva. Nikdy ho nezaujímalo zdravie malej, ani či má čo jesť, nosiť, atď atď. Jeho mama sa sem tam ozve. Pár vecí jej pokúpila ale videla ju len zopárkrat. Nechcem od nich žiadne peniaze. Žiadnu pomoc. Nie je uvedený ani v rodnom liste. Ale stále sa bojím, že si požiada na súd o testy otcovstva. Je vôbec niečo také možné z jeho /ich strany ? Veď to by mohol hocikto keď malá nemá otca uvedeného. Podotýkam, že chalan má/mal problémy s drogami. Veľmi sa bojím, že bude malú chcieť vidieť... Stretávať sa s ňou... Že mu raz jedného dňa prepne....
Máte s niečím takým skúsenosť?

deti95060810
20. jún 2020

ak nie je uvedený v RL tak nemá čo žiadať súd o stretávanie sa s dieťaťom...

januss21
autor
20. jún 2020

@deti95060810 ale o testy otcovstva môže požiadať nie?

pribinak
20. jún 2020

@januss21 môže, je to jeho právo, ale ak doteraz nemal záujem, prečo si myslíš, že chce niečo take spraviť?

oliviakatka
20. jún 2020

Som v rovnakej situácii, áno, môže požiadať o testy otcovstva ale musel by ti spätne vyplácať výživné, takže pochybujem že to spraví. "Môj" sa sudom vyhráža od kedy sa malý narodil (opustila som ja jeho). Ale záujem o to, či je zdravý, či mu nič nechýba, či už rozpráva, atď.. je nulový. Na Vianoce mu poslal 1 pár ponožiek a reklamný hrnček.

sonnenshein
20. jún 2020

@januss21 Ano, moze poziadat o testy otcovstva a nasledne urcenie otcovstva. Ak testy dokazu ze otcom je, Sud nariadi zapis do RL aj bez Tvojho suhlasu, a urci rodicovske prava a povinnosti (najma styk a vyzivne)

sonnenshein
20. jún 2020

@oliviakatka Nie, nemusel. Mohol by musiet v pripade, ze tak Sud rozhodne, co moze, ale nemusi.

januss21
autor
20. jún 2020

Snáď by preboha nedali narkomanovy dieťa ☹️ dotetaz ani obraz ani zvuk... Len stále rozmýšľam nad tým, že čo keď...
Stále sa pohybuje odjakživa v kruhoch nie zrovna čestných a dobrých ľudí a nechcem aby ma dcéra videla niečo také...
Navyše si ľúbi k tomu všetkému aj vypiť...
Bojím sa hlavne toho, že jeho mama začne vyrypovať...

pribinak
20. jún 2020

@januss21 prepáč, ale prečo si si robila dieťa s takým chlapom?

Dieťa v útlom veku sastretava z druhým rodičom výhradne za prítomnosti toho rodiča, ktiry ho má v starostlivosti

zuzka251
20. jún 2020

@januss21 no počkaj, ja som na tom tak isto, akurát môj ex chce kontaktovať úrady, že nie som schopná byť matkou, urobiť mi psychiatrický posudok atď.. ale výživné platiť nechce

januss21
autor
20. jún 2020

@pribinak prepáč, ale všetko vyplavalo na povrch až keď som otehotnela 🙂
Vyryvanie si nechaj inde. Pre mňa je dôležité to, že mám zdravé dieťa.

januss21
autor
20. jún 2020

@zuzka251 ach...
No snáď niečo také neurobí...

evittam
20. jún 2020

@januss21 Prepac ale to si kolko a ako dobre poznala otca svojho dietata ked az po otehotneni "vsetko vyplavalo na povrch"? Asi nie dlho...🤔

januss21
autor
20. jún 2020

@evittam pokiaľ sa žiadna z vás nestretla s takým človekom tak nemôže súdiť a už vôbec sa vyjadrovať k tej téme 🙂
A pýtala som sa na jeho práva a nie na tieto omáčky okolo. Skúste všetky múdre čítať s porozumením a keď nemáte čo povedať k otázke tak sa radšej nevyjadrujte. K ničomu to nie je.

evittam
20. jún 2020

@januss21 Založila si verejnú diskusiu,tak diskutujem. A sama sa dokážem rozhodnúť kam prispejem. Napísané ti uz bolo vyssie nebudem sa opakovat.
Stretla som v živote mnoho ľudí. A ano neviem si predstaviť ze mam dieta s niekým koho nepoznám. To je všetko.

januss21
autor
20. jún 2020

@evittam to je milé ale trepať z cesty a vytvárať nezmyselné debaty s pani vyššie len pre zdvihnutie nízkeho ega je na zamyslenie. Ako som povedala keď nemáte čo povedať k danej téme nehovorte nič. Charakter človeka a jeho skutočná tvár sa môže ukázať aj po 10 rokoch 🤷🏻‍♀️
Takže očividne ste mali v živote šťastie len na tých lepších ľudí.
Ale ďakujem za vaše vyjadrenie 🙏🏼😄😂

evittam
20. jún 2020

@januss21 Iste. Uz ked clovek napise svoj názor tak trepe a dvíha si ego. Ocividne som ti šliapla na otlak. A mýlis sa. A rozkazuj si doma. Ak cakas len diskusné príspevky co sa ti budú pacit tak nezakladaj verejne diskusie. Je to jednoduché. 😉
Želám ti pekný den bez stresu.

heleninamama
20. jún 2020

@januss21 Úplne tvrdo a na rovinu: ten Tvoj ex-feťák má úplne iné priority ako Tvoje decko.
Prečo preboha by sa k nemu hlásil, keď mu z toho vyplynú len povinnosti a nepríjemnosti? Vláčiť sa po súdoch, doťahovať sa s Tebou, musel byl platiť, ak nie, naháňali by ho policajti a exekútor... A k tomu decko, ktoré ho nepozná, nie je na neho zvyknuté a on by sa oň musel starať. Snáď je Ti už jasné, že ak sa nezaujíma doteraz, neskôr už po Vás ani neštekne.
A neplánovanych alebo aj plánovaných detí si ešte môže narobiť...

januss21
autor
20. jún 2020

@evittam veď píšete z cesty 🤷🏻‍♀️😂
Ste jedna z tých zakomplexovaných osôb čo majú potrebu stále vyrývať. Chvalabohu môj rozum mi nedovolí brať si k srdcu takéto reči 😊.
Ego na dnes máte pohonené tak aj vám pekný deň.

januss21
autor
20. jún 2020

@heleninamama Dúfam, že máte pravdu.
Ďakujem 🙂

evittam
20. jún 2020

@januss21 😀😀😀
Ja som sa slusne spytala. Nie som ani zakomplexovana ani nevyryvam a ani si nepotrebujem honit ego.
Evidentne ty si potrebovala pohonit to svoje a svoju frustráciu na niekom vybit. Dúfam, ze ti to pomohlo.Este raz pekny den.

evittam
20. jún 2020

@heleninamama Lepsie by som to nenapisala.👍

januss21
autor
20. jún 2020

@evittam
To malo od slušnej otázky ďaleko 😄
Ale poznali sme sa dlho. Dcéra bola chcená. Posledné týždne to nefungovalo. Zistila som, že som tehotná. Odišiel. Nikto nič o ňom nevedel. Asi po mesiaci sa ku všetkému priznal. Chcel aby som išla na potrat. Nesúhlasila som a vychovávam si dcérku sama. Jeho mama sa čas od času ozve. Len je taká povaha, čo rada do všetkého vŕta a vyvoláva konflikty. A viem, že mu stále malú núti. Ale on podľa všetkého nemá záujem...

evittam
20. jún 2020

@januss21 Kde som neslusna? Naozaj skus byt menej vzťahovacna a za všetkým vidiet len to co pises. Ide z teba len hnev a frustracia.

evittam
20. jún 2020

@januss21 Tak potom je len dobre ze to dopadlo ako to dopadlo a súhlasím ako som uz napisala s
@heleninamama
Teda ak do neho jeho matka nebude vrtat dovtedy kym ho zlomí aj to sa moze stat.

evittam
20. jún 2020

@januss21 A inak ak bral drogy a zili ste spolu dlho tak to si si naozaj nic nevšimla?

januss21
autor
20. jún 2020

@evittam ide zo mňa strach o dcéru a o jej doteraz slušný život.
On je skôr taký človek, že čím viac ho niekto do niečoho tlačí tým viac nechce. Sám povedal, že platiť nechce. Ale stále mi ide v hlave tá otázka, že čo keď...

januss21
autor
20. jún 2020

@evittam nie...
Nevšimol si to nikto... Až potom mi pár vecí začalo dopínať keď sa priznal...

pribinak
20. jún 2020

@januss21 “pani vyššie” ti odpovedala na tvoju otázku. Škoda že si si to nevšimla a miesto toho ty rýpeš.

m_o_n_c_a_k
20. jún 2020

Pre boha, zase sú tu ženy, čo s normálnej debaty musia urobiť z autorky to najhoršie, len preto, že nie je dokonalá. Už som v XY príspevkoch písala. Keď nemáte čo PORADIŤ, radšej nepíšte nič. Ubližovať neustále druhým ľuďom a obhajovať sa verejnou skupinou je naozaj veľmi slabé. To zlo čo s tých príspevkov ide... Je mi z takýchto ľudí naozaj veľmi smutno. Fórum si myslím bolo založené na to, aby sme si ako matky pomáhali, poradili. A nie tu na seba útočili. Každá sme iná a mame iný príbeh. Neútočte, neosočujte, NESÚĎŤE. Keď nemáte čo Múdre povedať neragujte a ušetríte bolesť druhým. Len preto, že vy máte nutkanie sa vyjadriť.

mogaa
20. jún 2020

@januss21 kedykoľvek môže zažiadať súdne o určenie otcovstva a styk otca s dieťaťom...