3 DPO, bolesť pŕs a kŕče

16. feb 2021

Ahojte. Snažíme s o bábo a tento mesiac mam pocit, že to aj mohlo vyjsť.. Viem, že 3 DPO este ani tehotna poriadne byť nemôžem, ale chcela by som sa spytať, či je možné, že sa tam niečo deje. Od ovulacie mam nonstop krče niečo ako medzi začinajucou ms a ovulačnymi bolestami. Dnes ráno pri obliekaní ma strašne boleli prsia a konkrétne bradavky ako v jednom ohni a nie nenamyslam si to. Môže to byť následkom este poovulačnych stavov? lebo PMS začinam mať vždy tak 5 dní pred MS. Mali ste niektora taketo priznaky a boli ste tehotná? Prosím ušetrite ma blbych komentov, naozaj ma zaujimaju iba skusenosti. Dakujem, krasny den prajem kočky

anjelicek26
16. feb 2021

No neviem aky komentar cakas, ked dobre vies, ze to s tehotenstvom suvisiet nemoze (az po uhniezdeni sa tvori hcg a to najskor! na 6.ty den, priemerne okolo 9-ho dna, niektore az 10ty den)... po ovulacii je bolest prs bezna, ked sa meni hladina progesteronu, netreba za tym hladat nic ineho... musis este chvilu pockat na priznaky 😘

autor
16. feb 2021

@anjelicek26 komentar s vysvetlením? :D a dakujem .. ak si myslis ze som cakala komentare WAU SI TEHOTNA tak nie. Chcela som len vysvetlenie a skusenosti a dakujem za koment

mattkapd
16. feb 2021

Ahoj.. Tiež som mávala cykly keď sme sa snažili že som sa moc sledovala každé pichnutie, bolenie pŕs atď.. Vždy som si hovorila ze toto je iná bolesť, iný pocit ze to určite vyšlo.. Ako ubiehali mesiace a roky tak som sa na to vykaslala.. Vyšlo to už 3x a ani raz som sa v ten mesiac nesledovala.. Príznaky väčšinou prišli pár dní pred MS ale také isté príznaky som mala aj keď som ju mala dostať..

anjelicek26
16. feb 2021

Ja som tu bolest prs mavala casto, zacala som pit caj na upravu cyklu a beriem agnus castus (u nas Mönchpfeffer) a upravilo sa to...

zojanka
16. feb 2021

Po ovulácií sa začína tvoriť v žltom teliesku progesterón a ten môže za všetky spomínané pocity. Bolesť pŕs, nadúvanie, bolesti podbruška, ..... niekedy môžu byť pocity silnejšie, inokedy si ani nevšimneš. 3DPO to ešte nemôže byť tehotenské HCG.

autor
16. feb 2021

@zojanka rozumiem, dakujem. Praveze, neviem ci so to mavala.... iba poslednych 7 cyklov sa sledujem ale či pred tym ma zvyklo takto pobolievať sa nepamatam, ale isto ano. Takze je to vlastne hormonálne, nezavysle od toho, či sa vajičko stihlo oplodniť alebo nie. Dakujem za odpoved 🙂

aniko2
3. mar 2021

@anjelicek26 Ahoj, vieš mi prosím poradiť čaj? 😊 Mám nepravidelný cyklus spôsobený hormónmi. Brala som už aj lieky ale pomohli len v ten jeden cyklus a denno denne sa pchať hormónmi, no neviem.. hľadám skôr niečo prirodzenejšie 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre