Ako ste zistili, že ste tehotné, keď ste nemali menzes?

kralicica
22. feb 2011

ahojte mamičky, nie som zasa tehotná, ani zatiaľ neplánujem, ale napadla ma otázka, na ktorú vážne neviem odpoveď. keď žena kojí, často sa stane, že menzes nedostane menzes počas celej doby dojčenia. ja som napríklad kojila už takmer 11 mesiacov a menzes stále neprišiel. ako potom žena príde na to, že je tehotná, keďže základným predpokladom je vynechanie menštruácie. možno to vyznievako šibnutá otázka 😉 ale čakať až kým začne rásť bruško, ale začne bývať nevoľno mi príde dosť dlho... čo ak to žena neplánuje a stane sa... ako ste na to prišli vy? budem vďačná za podnetné odpovede 😀

mamkaivka
22. feb 2011

môj malý má dnes 10 mesiacov a menzes som od pôrodu ešte nemala a vyhovuje mi to 🙂 ak by som bola tehotná prišla by som na to 4 až 5-ty týždeň od počatia, akonáhle mi začne stúpať hladina HCG je mi strašne zle ☹ , takže u mňa to nie je dlhá doba...ak neplánuješ ďalšie bábo používaj antikoncepciu podľa svedomia a viery prirodzenú alebo chémiu 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivett1
22. feb 2011

ahoj...presne toto napadlo aj mna - nevolnost, ta snad pride hned (aspon u mna vpri oboch mojich anjelikoch sa to prejavilo hned...kazde rano som pravidelne travila na wc s hlavou ...viete kde 😖 ...) a potom pachy, stele mocenie, mierne bolesti v podbrusku ...a pod. niektory z klasickych priznakov by urcite zapol kontrolku, ze sa "nieco" deje...a potom urobit si ten tehu test preventivne...tak to je super napad 😀 ...aj ked ja by som radsej volila tu antikoncepciu 🙂

norikk
22. feb 2011

mam nepravidelny cyklus, kojim, a mam dojem ze mozem byt tehu, tak pockam este chviku a spravim test

janka79
22. feb 2011

mna zacali boliet bradavky pri kojeni a bola som velmi unavena, ale pripisovala som to tomu, ze malemu sli zubky a hryzie ma nimi a v noci sa casto budil a ja som bola nevyspata...zle mi nejak nebolo...iba manzel mi hovoril, ze som asi tehotna, lebo mi rastie brucho a inde som nepriberala...ja som mu tvrdila, ze to normalne priberam...tak mi kupil test a bola som tehotna 🙂 ...tiez by som odporucila asi robit si test raz mesacne

bosoriak
22. feb 2011

No my sme mali prvych 5 mesiacov kojenia 100%tnu antikoncepciu, kombinovanu. Pri porode ma nastrihli na 10 stichov a moje dieta sa navyse rozhodlo, ze spanok je pre padavky. 🙂
Ale je pravda, ze bez chybajuceho menzesu sa len velmi tazko da vobec ziskat podozrenie na tehotenstvo, teda ak par nema nechraneny sex, tam by som si ten test robila asi naozaj preventivne.

mircalla
22. feb 2011

Sibnuta otazka to vobec nie je, prave naopak.......snad jedine priznaky a obcas test ako pisu

titulienka
22. feb 2011

Vobec to nieje sibnuta otazka , a aj ked si zena dava pozor a neberie anti je tam naozaj pravdepodobnost ze otehotniet moze 🙂 ...ja tiez kojim a nemam menzes, a pri malej som nemala menzes 13 mes. ja som si zvikla preventivne spravit test, kedze u mna tehu boli rozne ..pri jednom mi bolo zle, pri druhom nie 🙂 ...ale naozaj ak nechces byt tehu tak sa treba chranit, ved na trhu je mnozstvo ponuk antikoncepcie aj v obdobi dojcenia ... 😉

annie13
22. feb 2011

ja som zvracala neskutocne pri obidvoch takze som vedela hned ze som tehotna cca v 5 TT
kamaratka to zistila vsak az na kontrole u Dr a to uz bola v piatom mesiaci, je to neuveritelne ale bolo to tak, doktor je na sone pretoze mala bolesti v podbrusku zistil ze je tehotna a ked jej povedal ze 5 mesiac neverila este mu vravela ze sa asi pomylil a myslel 5 tyzden, zvysok tehotenstva si kvoli poklesnutej maternici odlezala z toho tie bolesti ale teraz je stastna mamina 2 deticky s vekovym rozdielom ani nie 12 mesiacov

rebi
22. feb 2011

ja som menzes dostala hned po ukonceni šestonedelia , ale vzhladom na intezitu spania mojho synatora som ešte v kuse noc neprespala takže antikoncepcia zaručená.... 😀
pri oboch mojích deťoch som zistila že som tehotná , tehotenským testom.... 😉

atrami
22. feb 2011

vobec to nieje hlúpa otázka. Ja som pri druhom a treťom tehotenstve, hneď vedela, že som tehotná, začali ma bolieť prsia, v podbrušku. Keď som prišla ku gynekológovi v 5. t.t a pozeral na mňa nejako divne, lebo som mu tvrdila, že som na 100% tehotná. Pri druhom mi len zobral krv a poslal domov. Pri treťom mi rovno vystavil tehotenský preukaz
😀

lucka1987
23. feb 2011

pri prvom tehu, som to vedela v 26 DC (po roku a pol snazenia sa ked sme to ani necakali) boello ma podbrusko.. a este som si robila srandu ze ako keby sa zahniezduje... jediny krat som vtedy zvracala rano, potom uz nie. a ked som sa kukla do zrkadla som si pripadala ina.. inu tvar som mala... a potom som si vecer lahla a instinktivne pohladkala brucho a uz som mala depku a plakala som a nahlas povedala : drobeck dufam ze teraz si naozaj tam" presne si to pamatam... a na druhy den test pozitivny... a teraz som tiez vedela takmer hned po plodnych dnoch ze sa podarilo... jednoducho som to citila..

kukujka
23. feb 2011

toto je moje prve tehotenstvo,ale ze som tehotna som vedela hned bola som velmi precitlivela a v podvedomi som to tusila v praci som si dala spravit odbery a hcg bolo 15,6 ked som prisla k dr.poslala ma domov bez vys.je je to velmi skoro a ze mam pockat aspon do terminu menstruacie a ked nepride tak potom mam dojst na odbrey

dai
24. feb 2011

kralicica,
to ze nemas menzes pocas kojenia neznamena ze nemozes otehotniet, to ti povie kazdy gynekolog - hlavne ked uz prikrmujes, tak to nie je ziadne meritko... ked nechces otehotniet tak sa treba chranit.
Ja som teraz prisla nato tak, ze okrem toho ze sme to planovali a tym padom som testovala 🙂 ( cize som to vedela uz od nejakeho 3-tieho tyzdna na 100% ) mala som take iste priznaky ako pri prvom tehu - bolesti v podbrusku ako pred menstruaciou, bolesti v prsiach a teda ja som sa pri prvom tehotenstve a aj teraz strasne vyhadzala na miestach kde normalne vyrazky nikdy nemam ☹ cize prsia a plecia a zony tvare mimo T-zony... to je u mna teda uplne neklamny priznak tehotenstva 😅

eleonora2705
29. sep 2015

ja kojim 13 mesiacov,menzes este neprisiel a mam pocit, ze som tehotna.(mavame prerusovany styk alebo kondom) uz zo3 tyzdne mam bolesti podbruska a krizov..nie vkuse cely den, ale kazdy den..pred 2 tyz.sa zvacsili prsia a boleli zo 4dni..testy nic, iba jeden ukazal slabeho ducha a pri dr, tiez nic 😒 mavam aj nepravdepodobne priznaky ako vyrazne zily na prsiach, zda sa mi ,ze sa mi zvacsili a stmavli dvorce..bradavky nebolia ani pri kojeni..nechuti mi velmi jest, v noci a rano som hladna a boli zaludok..zo zaciatku som sa aj vyhadzala a spavat som nevedela vecer..rano by som spala..ale unavena nejak viac nie som, aj vladzem..len od vcera som trosku zlenivela aj bolesti sa zvacsili v krizoch hlavne na lavej strane..a od vikendu ma trosku zaha pali aj mi bolo trosku nevolno vecerom od vikendu..tak co myslite, mozem byt tehu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre