Čakáme bábätko?

19monika19
14. dec 2014

Ahojte žienky, v prvom rade vám chcem poďakovať za vaše názory a rady. 🙂 zo snubencom sme mali nechraneny PS ešte v novembri a odvtedy ešte párkrát. Nad dieťatkom sme rozmýšľali.. lenže, začiatkom decembra som mala dostať menzes a nedostala som.. hovorím si to je klasika, bude meškať dva-tri dní a je tu. OMYL!!! Menzes sa nedostavil do dnešného dňa a to je 14. decembra.. príznaky tehu by som zatiaľ mala: bolesť hlavy-zavrate, hrozná bolesť prsníkov,bolesť podbruska (mám ho také tvrdé), napínanie na vracanie, bolesť krížovej oblasti, vaginalny výtok... a čo som si ešte na sebe všimla smrdí mi kuracie mäso a partnerov parfém. Viem že každá žena je iná ale, aké ste mali priznaky??? Bojím sa sklamania že menzes len mešká a bábätko nikde. Prosím poraďte.. mám 25 bolo by to môj - náš prvý anjelik..

dadka232
14. dec 2014

a tehotenský test si si nerobila? 😉

monhla
14. dec 2014

Na toto Ti tu každý odpove len formou : "pozriem do vešteckej gule"
No a teraz vážne - ako to máme vedieť. Ja som napr. nikdy nemala žiadne symptómy do cca 3 -4 mesiaca. /samozrejme okrem chýbajúcej menštuácie/
Ak chceš približnú odpoveď tak šup do lekárne kúpiť test.
Ak chceš presnu odpoveď - CHOĎ ku gynekológovi.

P.S. A nestresuj, snažíte sa jeden mesiac a už sa stresuješ. To neprospieva zdraviu.

19monika19
autor
14. dec 2014

Ešte nie pretože to bolo posledné čo ma napadlo že môžem byť tehotná... o bábätku bola zatiaľ len reč... 😅

19monika19
autor
14. dec 2014

@monhla mi sme sa praveze o nič nesnažili.. o to krajšie by to bolo...

monhla
14. dec 2014

@19monika19 Tak behni do lekárne a budeš vedeť oveľa viac ako my na mk 😀

henikav
14. dec 2014

Tie priznaky si podla mna len domyslas, nevolnosti a ine neprijemnosti sa zvyknu dostavit najskor az koncom druheho mesiaca tehotenstva, skor je to psychika, myslis si ze si tehotna a hned na sebe zacnes aj badat priznaky, keby si na to nemyslela, nebolo by ti pravdepodobne vobec nic. Taktiez by si nemala napinanie na zvracanie, ale prevdepodobne by si zvracala a to tak ze by si ledva stihala dobehnut. Tym nechcem povedat ze nemozes byt tehotna, najjednoduhsie bude skocit kupit test a budes mat odpoved, pretoze tak ako to moze byt tehotenstvo, moze to byt aj nejaky zapal, prechladnutie.....

zenulkaaa
14. dec 2014

Necháááápem... to ako možeš vydržať, a neurobiť si test? ja by som nečakala a už v prvý den meškania by som si robila test. A ked to nevyjde, tak to vyjde na další krát.

bonaqa2013
14. dec 2014

ja som pri 3 tehu nemala žiadne príznaky, len som prišla k lekárke že mi akosi menzes mešká a bola som tehu. 14tt. Podľa sona robeného v ten deň 15tt. samozrejme neplánovane. v súčasnosti dcéra chodí do 1triedy. A prežili sme aj to prekvapenie. A keď mala dotyčná slečna 18 mesiacov bolo zas ďalšie prekvapenie.... Ďalšia slečna....

sibalka21
14. dec 2014

@henikav ale co nepovies :D kazda zena ma inak prizbaky, ja som zistila ze som v tom tyzden a pol do menzesu a to podla toho ze ma NAPINALO a doteraz som nevracala. A to som len v 7. tyzdni. Tym chcem povedat ze nieje vobec pravda co si jej nakecala a ja som dokazom a vela inych mamiciek tiez. A @19monika19 utekaj do lekarke ak mas casu a daj vediet ako si dopadla, mozes byt aj nemusis, pokial si uz tal dlho po meskajucej MS tak budu urcite dve viditelne ciarky, pokial nebudu tak drzim palce nech to vide co najskor 🙂

irusa
14. dec 2014

no mne mešká 10 dní...a test pozitívny...k tomu nemám žiadne tehotenské príznaky

19monika19
autor
14. dec 2014

@sibalka21 praveze moja smola je že som na PN... A ani z domu sa nesmiem pohnúť 😀 ... inak test by som už dávno skúšala.. 18 idem k lekárovi a hneď skúšam a ak bude // utekať aj na gyndu... uff ... modlím sa nech sú 2 ciarocky... bol by perfektný darček pre partnera pod stromček...

nini1010
14. dec 2014

Aj ked si PN tak do lekarne mozes ist co ja viem takze si ho chod kupit.

henikav
14. dec 2014

@sibalka21 ty co skaces? Skludni hormon, napisala som jej uplne normalne bez emocii moj nazor, ze podla mna je to takto a nikde som nepisala ze to nemoze byt inac, napisala som jej v podstate to iste co aj ty, nech si ide kupit test, tiez som jej napisala ze moze byt tehotna ako to moze byt aj nieco ine. Tak preco hned "co nepovies? a co si jej nakecala". Ci si mam pytat od teba povolenie na diskusiu? Aj ty si jedna z tych co chodi do diskusii len zadrapovat? Ved napis tvoj nazor, tvoju skusenost a autorka temy si z toho vyberie co uzna za vhodne

sibalka21
14. dec 2014

@henikav ty si asi z tych co zadrapuju sa ukludni a prestan vyskakovat, nemas doma co robit tak vypisujes debiliny ludom? Ked mas komplexy vybijaj si ich na inych, ty si jej hned zacala pisat ze si to namysla tak som ta urovnala ze su to hluposti a nebudem sa dalej zamyslat nad takymi ludmi jak si ty tak nevyskakuj na mna!!!!

mawka
14. dec 2014

@sibalka21 no vidis a su zeny, ktore su uplne bezpriznakove a este stihnu mat 1-2x menzes a mozu byt tehotne. to, ze niektoru napina v 4 tyzdni a niektoru az v 8 a niekoho vobec, to je vec prirody a organizmu, nemyslis?
a co sa tyka takychto priznakov, osobne mavam taketo priznaky tyzden pred menstruaciou. bolest v krizoch, nafuknuta, opuchnuta, je mi na vracanie, prsia ma neskutocne bolia a toci sa mi hlava a mam zvyseny vytok. toto iste som mala, ked som mala zapal vajecnikov a z toho mi aj menzes meskal. takze tieto priznaky sa daju priradit k hocicomu. a vidis paradox, PMS mam ako keby som bola tehotna a ked som bola tehotna uz niekolkokrat, tak mi nebolo absolutne nic, citila som sa fantasticky.

sibalka21
14. dec 2014

@mawka no vidis

mawka
14. dec 2014

@sibalka21 no len mat priznaky ako tehotna kazdy mesiac nie je bohvie co 😀

henikav
14. dec 2014

@sibalka21 nie moja ja komplexy nemam, takisto mnou nelomcuju hormony. Vobec si nepochopila co som napisala. psychika je taka, ked si myslis, ze si tehotna, hned zacnes citit aj priznaky, dokonca aj v pripade ze tehotna nie si, ked budes mat podozrenie na nejaku chorobu, zacnes googlit, hned budes mat pocit ze tie priznaky mas. Napisala som moj nazor, na to mam narok tak isto ako aj ty, ale nemam potrebu ti pisat ze pises "debiliny" a ze si vybijam komplexy. Mna nejaka rozhadzana soplana nemusi urovnavat, nie si mi mater, ani poradkyna, dokonca ani husy sme spolu nepasli, tak si prestan o mna papulu obtierat, je to uz teraz jasne? Ak niekomu napisem, snazim sa poradit, som tu dlhe roky a NIKDY som do nikoho nezadrapovala kvoli komplexom, alebo z nudy. Tie priznaky, mozu byt kludne aj z toho ze jej meska perioda, moze to byt zapal, prechladnutie, infekcia, ako aj tehotenstvo, preto je najlepsie si urobit test. A jasne, nezamyslaj sa "NAD TAKYMI LUDMI" ako som ja, aj tak nic nevymyslis

andreasiskova3
14. dec 2014

@henikav ja som mala vo všetkých tehotenstvach hnusné celodenne napinanie na vracanie asi 2-3 mesiace a vracanie nikde. Ani raz som nezvracala ale na záchode som si pobudla dosť lebo to vyzeralo že už a nič.

henikav
14. dec 2014

@andreasiskova3 to hej niektore maminy zial napina az do porodu, kazde tehotenstvo je ine

19monika19
autor
14. dec 2014

@henikav prepáč, ale ja nad tým že môžem byť tehotná som sa ani nezamýšľala... a prečo by som si mala googlit príznaky a správať sa podľa nich... nechcem sa s tebou hádať.. možno máš pravdu je to voľná diskusia názor povedať môžeš, preto som vás požiadala o rady... no nikdy by ma nenapadlo guuuglit si tehotenske príznaky a vsugerovavat si ich... nemavam ani bolesti pred menzesom a ani v priebehu menzesu.. a na to koľko mi mešká napadla ma varianta či náhodou???? Určite sa netreba hádať kvôli jednej otázke... 😉 😉 😉 ďakujem vám obom za rady

andreasiskova3
14. dec 2014

@sibalka21 môže si to kľudne aj namýšľať, to je psychika, je to normálne. Ja som prv tiež mala príznaky každý mesiac keď som hrozne chcela bábo, ale samozrejme to tiež neznamená žeby aj nemohla byť tehu. Tých možností je........habadej. To je ako keď sa rozpravaš s niekým o všoch a začneš si hneď škriabať hlavu. ( len prirovnanie psychiky ).

19monika19
autor
14. dec 2014

@andreasiskova3 myslím že svoju psychiku mám v poriadku... pýtala som sa, a ako opakujem... to že môžem byť tehotná má napadlo posledné.... my sme nič neplánovali...

andreasiskova3
14. dec 2014

@19monika19 Panebože veď ja som nepovedala že si psychicky labilna alebo snad zrelá na psychiatriu ! Jw to úplne normálna bežná vec keď si človek podvedome niečo namýšla z už akychkolvek dôvodov. Tak si to ty nenamyslaš , no prepač ak sa ťa to dotklo. Ja to hovorím len zo skúseností z okolia a aj podľa mojich skúseností a tiež mám psychiku úplne v poriadku. Ale chcela si vedieť čo si o tom myslíme tak potom neviem čo vlastne si chcela počuť . A keď chceš vedieť či tak si tak si sprav test, my totiž do tvojho brucha nevidíme, môžeme len tipovať.

19monika19
autor
14. dec 2014

@andreasiskova3 veď ja som sa neurazila, viem že mi nevidíte do brucha ale máte to čo ja nemám - SKÚSENOSTI....

brigelka
14. dec 2014

@19monika19 ahoj,ten test ti moze kupit aj snubenec v lekarni,ak nemas vychadzky a na gyndu chod potom tak za 2 tyzdne, lebo gynekolog ti nepotvrdi tehotenstvo hned,ale tak asi v 7.tyzdni, to by uz mal vidiet vak a aktivitu

monhla
14. dec 2014

@19monika19 Aspoň si sa poučila, ako tu žienky reagujú ak dáš nejasnú otázku, alebo ako v tomto prípade otázku na ktorú ozaj nemôžeme poznať odpoveď skôr ako Ty.
No @andreasiskova3 má pravdu v tej psychike. Ja som si tiež minulý mesiac vsugerovala jemnú nevoľnosť, lebo mi menzes meškal "AŽ" 2 dni 😀 A to sa pokladám za relatívne psychicky zdravú.
Inak " tehu by som zatiaľ mala: bolesť hlavy-zavrate, hrozná bolesť prsníkov,bolesť podbruska (mám ho také tvrdé), napínanie na vracanie, bolesť krížovej oblasti, vaginalny výtok... a čo som si ešte na sebe všimla smrdí mi kuracie mäso a partnerov parfém " čo opisuješ mám ja každý mesiac pred menzesom, len vždy v inej kombinácii. Takže to môžu byť rovnako príznaky tehu ako predmenštuačný syndróm alebo začínajúca choroba /píšeš, že si PN, nie sú to napr. vedľajšie učínky liekov čo berieš ? /
Bež do lekárne, ak vládzeš /to môžeš aj počas PN, je napr. dôležité vedieť či si alebo nie si tehu kvôli liekom čo berieš/ a ak nevládzeš /napr. zlomená noha/ tak pošli snúbenca. Veď aj on bude rád vedieť na čom ste.

laura0
14. dec 2014

@19monika19 zbytocne sa tu dohadujete ,chod si kupit este dnes test a budeš vediet na com si.... 😉

19monika19
autor
14. dec 2014

@monhla lieky neberiem, mala som úraz a strhavali mi necht na to nechtove lôžko korekcne upravili stehmi... ale lieky neuzivam..ani ibalgin

monhla
14. dec 2014

@19monika19 No aj ibalgin je liek 🙂 Mne by napr. z neho bolo tak zle, že tehu nevolnosti sú oproti tomu nič.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre