Ide o uhniezďovanie alebo potrat?

vyvka
20. apr 2018

Zdravím citim sa uz ako uplny blazon no potrebujem to niekomu povedat a pocut par rozumnych rad vcera a predvcerom som mala slabe ciarky na tehotenskom teste robila som si tu istu znacku a vcera bola silnejsia ako predvcerom skusala som aj ine a na kazdom bola slabunka no vyditelna ciarka dnes rano a poobede som uz na teste nemala nic

Ms som
Mala dostat 16-17 aprila ale apka mi to vypocitala na zajtra cize 21.04
Riadila som sa podla toho ze minuly mesiac som mala 29 dnovy cyklus ale to je jedno nakolko som
Mala “ pozitivne “ tehu testy a dnes spinim mam slabo ruzovy vytok neviem nacom som
Chcela som vediet ci s tym niektora z vas ma skusenosti
Ide o Uhniezdovanie alebo skor prichadza ms ?
Ak By to bolo Uhniezdovanie tak ..by mi snad ziaden test neukazal ducha ze ? Citala som ze
V 3-4 tyzdni tehotenstva je mozne ze zena slabo krvaca ..
Koli uhniezdovaniu
Som uz taka zufala
Tento cyklus mam posledny s Clomidom na podporu ovulky
Tak som sa tesila ze to vyslo a teraz to Spinenie 🤦‍♀️

evita168
20. apr 2018

Aj ja som mala ciarky na teste a po tyzdno dosli kramy a uz potom nebolo nic na testoch prislo odislo bohuzial

ebi88
20. apr 2018

Moze to byt. Mne testy robene pred terminom ms (bola som nedockava), ukazovali ducha potom nic potom zas duch...zrejme podla hcg v moci. ms neprisla ale bolesti boli ako pri ms, aj horsie, cakala som kramy ale nic.. takze to bolo uhniezdovanie a roztahovanie maternice.spinenie moze byt pri uhniezdovani. Znama tak zistila ze je tehu, ked spinila.

vyvka
autor
20. apr 2018

@ebi88
Ale este pred tym spinenim si mala ducha a potom nic a potom zase ducha ? Ja som si myslela ze ducha pred uhniezdovanim mat nemozem

vyvka
autor
20. apr 2018

@evita168 jedno som uz v January potratila v 8tt
Velmi sa Bojim ze zase to iste sa opakuje :(

evita168
20. apr 2018

@vyvka no bohuzial nemalo by sa ale stava sa to je to tazke no aj ja som sa tesila kolaje jak svet na teste a bum bolo po vsetkom nic prijemne ale snad ti to vide a bude vsetko ok

ebi88
20. apr 2018

@vyvka ja konkretne som nespinila vobec, ale mna boleli prsia ale asi den dva po tom uspesnom styku, fialove bradavky neprehanam :D tak som testovala este pred terminom ms, nieco sa mi nezdalo, a ano uz som mala duchov, a v case ked mala byt ms som mala bolesti ako pri menzese, krce klasika.

veronikaszabova
20. apr 2018

@vyvka najprv je uhniezdovanie, potom sa vylucuje HCG.
Cize duch pred uhniezdenim na 100% nemoze byt

ebi88
20. apr 2018

@veronikaszabova vylucuje sa kratko po pocati. Pocatie je vznik zarodku.

ikonica
20. apr 2018

HCG
hCG (z ang. Human Chorionic Gonadotropin) alebo ľudský choriový gonadotropín, ktorý je do krvi uvoľňovaný po tom, čo sa oplodnené vajíčko zahniezdi do sliznice maternice. hCG je jeden z prvých ukazovateľov prípadného tehotenstva ženy.

Vo chvíli, kedy sa oplodnené vajíčko zahniezdi do zväčšenej sliznice maternice, začínajú prvé bunky, ktoré tvoria základ placenty, uvoľňovať do krvného obehu chemické látky a hormóny. Tie zabránia príchodu ďalšej menštruácie. Ide hlavne o humánne choriový gonadotropín (hCG), ktorý ako jeden z prvých ukazovateľov preukáže, či je žena tehotná.

ebi88
20. apr 2018

Ľudský choriový gonadotropín (hCG) je glykoproteínový hormón produkovaný v tehotenstve vyvíjajúcim sa embryom krátko po počatí, a neskôr časťou placenty. Jeho úlohou je zabrániť rozloženiu žltého telieska vo vaječníku a tak zachovať produkciu progesterónu, ktorý je dôležitý pre udržanie tehotenstva.

Tak ako je to?

ebi88
20. apr 2018

Počatie alebo koncepcia je vznik zárodku v maternici po oplodnení. (Wiki)
Nie som lekar, ale vychadza mi ze sa produkuje aj pred uhniezdenin ale ak je tu nejaky lekar mohol by sa odborne vyjadrit ;)

ikonica
20. apr 2018

@ebi88 az ked sa uhniezdi

ikonica
20. apr 2018

@ebi88 my sa nebavime o tom kedy nastava pocatie, ale kedy sa zacne vylucovat hcg

ebi88
20. apr 2018

Zarodok vznika splynutim muz a zen bunky este pred usidlenim v maternici.

Ano, produkuje ho vyvijajucene embryo KRATKO po pocati. Pocatienje vznik zarodku.

Si mudr?

ikonica
20. apr 2018

@ebi88 nie nie som.. ale stojim si za tym ze hcg mozno v krvi namerat az po tom, co zarodok docestuje do maternice a uhniezdi sa...

ebi88
20. apr 2018

@ikonica aha, stojis si.. ok. 🙂

ikonica
20. apr 2018

The hormone human chorionic gonadotropin (better known as hCG) is produced during pregnancy.

It is made by cells formed in the placenta, which nourishes the egg after it has been fertilized and becomes attached to the uterine wall.

ikonica
20. apr 2018

Levels can first be detected by a blood test about 11 days after conception and about 12-14 days after conception by a urine test.

Typically, the hCG levels will double every 72 hours. The level will reach its peak in the first 8-11 weeks of pregnancy and then will decline and level off for the remainder of the pregnancy

ikonica
20. apr 2018

@vyvka nerob paniku.... po uhniezdeni moze byt spinenie.. aj ja som to tak mala.. 4dni...potom to preslo na tyzden a zas sa vratilo.. dali mi duphaston.'.. skus netestovat, len sa tym stresujes..

tinka0000
20. apr 2018

@vyvka aj Ja som v januari v 8tt potratila.. 🙄Snazime aa narovnako asi😋

vyvka
autor
20. apr 2018

@ikonica Ak je to ms zajtra by som mala
Brat clomid na podporu ovulky ..takze aj by slo o tehu by to mohlo poskodit plod asi by som mala zavolat do centra kde chodim ale najhorsie natom je .. je tu v UK to vsetko beru veeeelmi lahostajne .. viem mam s tym skusenosti kedze v january som potratila
Mala
Som ..potvrdele
Tehu lekarom aj na sone som bola spinila som krvacala a nikto mi nebol ochotny pomoct tento krat ..by to... ine nebolo ale
Nemyslim si ze s toho...nieco bude
Lebo ciarka na tehu teste uz nieje :(

vyvka
autor
20. apr 2018

@ikonica zacinajuca ms to urcite nebude
Viem ms sa umna zacina hnednym vytokom a hned nato jaasno cervena krv ...
Behom par hodin ..
Ale toto co mam tera je ruzovy vodnaty vytok

vyvka
autor
20. apr 2018

@tinka0000 drzim vam palce 🙂

tinka0000
20. apr 2018

@vyvka aj Ja Vam. Cakate tiez ci budu dve ciarky, ci este sa nesnazite?

ebi88
20. apr 2018

@ikonica okolo 11 dni po koncepcii - pocati, nie po uhniezdeni. Navyse “okolo”...

Btw myslis ze ked das to po anglicky tak uz to je vazny vedecky zdroj? 😃

Nehovorim ze nemozes mat pravdu, ale toto je “jedna baba na nete precitala - na koni napisala”, mozes to dat aj latinsky...
nic v zlom teda.

vyvka
autor
20. apr 2018

@tinka0000 snazime sa nakolko beriem clomid na podporu ovulky na kyrete som nebola
Vycistila
Som sa sama takze sme sli hned na prvu ms po potrate nato ...
Teraz ma trapi to spinenie .. a vcera slabo pozitivny tehu test ..
Ak je to ms zajtra by som si mala dat clomid ktory sa zacina na druhy den cyklu lenze niesom si ista ci nejde o uhniezdovanie alebo ci niesom tehu len to je proste spinenie lebo ako ms mi to nepride nieje to jasno cervena krv a vobec ..
Sa to nepusta je to len ruzovy Vytok .. takze sama neviem co mam robit 🤦‍♀️🤦‍♀️

Vam sa ako dary ? Snazite sa na plno ci?

ebi88
20. apr 2018

@ikonica Ľudský choriový gonadotropín (hCG) je glykoproteínový hormón produkovaný v tehotenstve vyvíjajúcim sa EMBRYOM krátko po počatí, a NESKOR časťou placenty.

vyvka
autor
20. apr 2018

@ebi88 baby a nieje to uplne jedno ??
Ved kazda to ma Ine ...
Nic nemusi.. byt tak ako to pisu je to fuk 😁

arousa
20. apr 2018

@vyvka Aj ja som po potrate, no sex sme mali s drahým ešte pred prvou mrchou, zároveň sa mi zdá, že som mala asi aj ovulku týždeň pred menzesom (súdiac podľa výtoku), tú som ale vždy mávala týždeň po MS, mávam krátky cyklus. Možno sa to všetko posunulo.. v pondelok som dostala MS, včera skončil. Ale predvčerom a včera ma tak bolela hlava a k tomu sa pridali bolesti bradaviek. Môžem byť znovu tehotná? Potratila som 7+2tt

tinka0000
20. apr 2018

@vyvka ano snazime sa.. Tento krat som dala 100ppercent do ovu testov.. Tak uvidime😊😊😊😊som nedockava.. Aj ja som sa snazila a nikdy som nemala ruzovy vytok.. A minuly mesiac som mala ruzovy vytok, mylslea som si ze uhniezdovanie a boli to kramy.. To bolo den pred ocakavanov mrchov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre