Kedy a ako ste zistili, že ste tehotné?

27. máj 2021

Ahojte bambulky,

kedy a ako ste zistili, že ste tehotné? Mali ste už nejaké úplne skoré príznaky? Kedy vám test ukázal dve čiarky?

Ja mám momentálne týždeň po ,,MS”, ale neviem, či to môžem nazvať menštrúaciou, lebo to bolo len špinenie jeden deň. Cítim sa inak, neviem to celkom opísať, stále mám naliate prsia, vadia mi pachy, ale tak normálne, nie že by ma z nich napínalo. A dnes na teste druhá čiarka taká slabá, že som ju musela hľadať lupou, aj to bol možno len kanálik.

nairia
27. máj 2021

mne meskala MS asi tyzden, len som bola chora, tak som myslela aj, ze moze meskat kvoli tomu. priznaky ako pred menstruaciou som mala nieco vyse tyzdna, no u mna to bolo vzdy tak, ze priznaky prisli cca 2-3 dni pred MS a toto sa tahalo dlhsie. bolelo ma brucho tak akoby mala MS prist, prsia ma boleli hodne aj bradavky, co som nemavala, a kedze priznaky na MS boli, ale MS nikde, tak ze ved skusim test a kolajnice jak svet (to som bola uz cca v 2-3tt). pachy mi nevadili, nevadia mi doteraz, ani mi nebyvalo na vracanie ani nic, len par tyzdnov v rozmedzi cca 7-9tt mi navecer byvalo tazko, ale nevracala som a ako to prislo, tak to odislo.
skus este pockat par dni a zopakovat test, ak MS nedojde a ani test nebude nejako vyrazny, chod k lekarovi, budes mat istotu.

autor
27. máj 2021

@nairia ďakujem, určite pôjdem, len som kúsok zarazená z toho, že týždeň po ,,MS” a vôbec teda nemám koľajnice ako svet. Niektoré baby majú viditeľné dve čiarky ešte pred MS.

nairia
27. máj 2021

asi je to aj v zavislosti od ovulacie, mohla si mat neskor, tym padom este nie su tie hodnoty take vysoke. ja som zhodou okolnosti mala ovulaciu v polke cyklu, takze u mna to uz bolo viac-menej jasne. ale ako sledujem a citam, u kazdej to moze byt ine, rozhodne sa tym netreba nechat znechutit ci odradit a nie sa vzdy stopro upinat na to, co ti povie niekto iny. drzim palce, nech to klapne podla predstav 😉

autor
27. máj 2021

@nairia ďakujem krásne 🙂 určite nie, ak sa nepodarilo teraz, podarí sa nabudúce, akurát mi nejde do hlavy ten test po týždeň ,,meškajúcej MS” 🤷🏻‍♀️🙂 je pravda, že som mohla mať ovuláciu aj neskôr, po vysadní antikoncepcie mám ešte stále celkom rozhádzaný cyklus.

nairia
27. máj 2021

no, ak si vysadila, tak je to mozne, ze sa telo este nejako spamatava. hlavne v klude to treba brat, uzivat si, kym sa da tieto postelne radovanky bez obmedzeni a vsetko pride v spravny cas 🍀

lujza123
27. máj 2021

Intuícia. Hneď nasledujúce rano po otehotneni. Fajčila som na balkóne a niečo mi úplne nahlas v hlave povedalo "nefajčí, si tehotná čakáš Luciu"... Ešte si hovorím no určite (nedávali sme si pozor už dlhšiu dobu) a vôbec co je to za meno nepáči sa mi..... Ale ta istota že som tehotná ma proste držala celých takmer 5 týždňov kým nezačali tehotenstvo ukazovať aj testy....
Lebo však ja som si ich urobila viacero a naozaj slabú 2 čiarku začali ukazovať až tak 4 týždeň po otehotneni presne v čase kedy by som normálne dostala menstruaciu

marianna_peskova
27. máj 2021

Ja som mala po ovulácii príznaky ako pri PMS. To mi hneď napovedalo, že som tehotná, lebo ja PMS nemávam. Taktiež som mala naliate prsia.

dmk_1
27. máj 2021

U mna boli tie slabsie ciarky 10 dni, priznaky vselijake (neviem vsak, kolko som si ich uz domyslela z toho, ze som videla dve ciarky), potom uz prislo masakralne krvacanie a bolo aj po ciarkach. Ak si to vsak teraz uz porovnam so sucasnym tehotenstvom, este pred meskanim som to citila, tahanie v podbrusku, hned zrana zle, ciarky silneli pomalsie, ale silneli. Najvyraznejsie bolo to tahanie v podbrusku, az som nechapala, z coho taka svalovka - a ono sa to asi uhniezdovalo

ivula0807
27. máj 2021

Meskal mi nezes 3 dni, viac menej som si test urobila "zo srandy", necakala som, ze budem tehotna. Nemala som vobec ziadne priznaky, okrem klasickych bolesti v podbrusku, ktore som ale v tom case pripisovala bliziacej sa menstruacii.

any_soj
27. máj 2021

V prvom som dohrala koncert a začala mi po dlhých mesiacoch migréna. Ráno bol test negatívny ale po tomto už dve čiarky. Druhé tehotenstvo - odohrala som koncert a o pár minút migréna, ráno pozitívny test :D až som začala myslieť, že deti vznikajú z hudby... V treťom bola korona, koncerty zakázané, tak ani migréna, a test aj tak pozitívny, tak asi to bude z niečoho iného :D

radiah
27. máj 2021

@nairia ja v 9tt u lekára, bez známok tehu 👶🤩🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre