Môžem byť tehotná aj po tabletke po styku?

ghf123fg
16. feb 2021

Ahojte mám otázku.. antikoncepciu beriem už štvrtý mesiac, ale pri chránenom pohlavnom styku sa nám s priateľom stalo, že praskol kondóm a všimli sme si to, až keď sa priateľ urobil..používali sme aj mechanickú ochranu, pretože som mala len tretiu tabletku..po tomto som užila aj tabletku po.. problém je v tom, že som ju užila aj predchádzajúci cyklus.. toto všetko sa stalo pred 12. Dňami.. s hormonálnou antikoncepciou som pokračovala až do desiateho dňa.. teda som tabletku už v desiaty deň neužila a čakám či sa menštruácie dostaví alebo nie.. je tu nejaká možnosť, že môžem byť tehotná alebo je normálne,že sa menštruácia nedostavuje?

luci_ba
16. feb 2021

@ghf123fg tabletkami "po" si si dobre rozrusila hormony, Prečo si antikoncepciu brala len 10 dni?

ghf123fg
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskakyska
16. feb 2021

čo tu posledne čítam tak mladé baby jedia tabletky PO ,ako lentilky...😲
potom už cyklus dokopy nedáte,aj ked sa poskladáte

snehulak77
16. feb 2021

Precitaj si pribalovy leták pri antikoncepcii. Je tam pekne vysvetlené kedy si chránená. Ak vysadis tabletky hocikedy a dáš si inú hormonálnu bombu, spôsobís si len problémy.
Tabletka po funguje tak, že ti zamedzí ovulácii. Ale to už ti predsa urobí antikoncepcia.
V prípade, že ovulácia nastane, tak ti tabletka po nepomôže.
Ak berieš 4ty mesiac podľa letaciku pravidelne a správne, tak mechanickú ochranu nie je potrebné používať. Je to zbytočné.
Ak nerozumieš fungovaniu, tak sa popýtaj lekárky, myslím, že ti rada vysvetli, aby si bola pokojná a zbytočne nemala stresy.

ghf123fg
autor
16. feb 2021

@miskakyska pardón, ale dieťa už mám a situácia práve nie je priaznivá na to, aby som bola tehotná..nepovedala by som nič, keby sme išli na nechránený sex, lenže to, že praskne kondóm sme nemali naplánované.. preto tá tabletka po

miskakyska
16. feb 2021

@ghf123fg píšem všeobecne,nemusíš byť vzťahovačná

mikasz
16. feb 2021

@ghf123fg ked beries stvrty mesiac antikoncepciu naco si si davala aj tabletku po? Je to davka ako pre kona, minimalne ti to vsetko rozhadze.

ghf123fg
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meluela
16. feb 2021

@ghf123fg ale ked beries 4 mesiac HAK a praskol vam kondom tak ste ok .. akoze len 3 den - to po tej tyzdnovej pauze co je v kazdom cykle? Vsak to normalne je ucinne cely mesiac, nie ze zakazdym musis tyzden cakat. Samozrejme ked si chaosila uz aj mesiac predtym, tak ani srnka netusi co mas s cyklom, chod za gynekologom sa poradit co a ako. Pravdepodobne si davala do seba tak ci tak dost hormonov na to, aby k ovulacii nedoslo.

ghf123fg
autor
16. feb 2021

@snehulak77 ďakujem veľmi pekne.. príbalový leták mám prečítaný a je písané, že prvý týždeň každého balenia, je potrebné používať ešte aj mechanickú ochranu

meluela
16. feb 2021

@ghf123fg aku mas HAK?

ghf123fg
autor
16. feb 2021

@meluela ďakujem moc za radu..

ghf123fg
autor
16. feb 2021

@meluela belaru

snehulak77
16. feb 2021

@ghf123fg
Nie, týka sa to prvého balenia, zvlášť ak začínaš užívať nie na začiatku cyklu. Ak už užívaš druhý, tretí a ďalší, tak si chránená stále, ak užívaš presne ako máš a nemáš tráviace ťažkosti alebo neuzivas napr antibiotika. Nemusíš mať stresy vobec 😊

meluela
16. feb 2021

@ghf123fg Pri prvom baleni ak zacnes brat v prvom dni menzesu, ochrana je ihned. Ak zacnes neskor, tak az po tyzdni. Pri dalsich baleniach uz mas nepretrzitu ochranu.

ghf123fg
autor
16. feb 2021

@snehulak77 Tak ešte raz veľmi pekne ďakujem

nafka0483
16. feb 2021

@ghf123fg
"Účinok antikoncepcie začína v prvý deň jej užitia a pretrváva aj počas 7-dňovej prestávky."
Kde pisu, ze vzdy po 7 dnovej dobe sa musis dodatocne chranit?

Navyse kombinovat uzivanie hormonalnej antikoncepcie a k tomu uzit 2 mesiace po sebe tabletku po - to ti dava zmysel? Ved to su take hormonalne kokteily, take lieky sa nesmu kombinovat len tak a este 2 mesiace po sebe.
Teraz si zas antikoncepciu vysadila pocas brania... mohla si si tak rozhadzat hormony ze az.

nyusika
16. feb 2021

Antikoncepciu berieš ŠTVRTÝ mesiac, popri tom kondóm, dva mesiace po sebe tabletka "PO".
tak teraz neviem... niečomu nerozumiem ?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana005
16. feb 2021

@ghf123fg prosím ťa, naštuduj si poriadne, čo a ako a nechaj do seba toľko hormónov.
Ja som brala antiku asi len tri mesiace keď som mala dvadsať a viem, že si chránená stále, len na začiatku tých pár dní nie.
A nieže ty berieš antiku už štyri mesiace a aj tak
používate kondóm a k tomu ešte aj tabletku po.
Veď to dá rozum, že si chránená a nie ze berieš tabletky a ešte aj používaš kondóm. Zbytocne potom pchas do seba antiku, keď chlap aj tak musí pouzivat kondóm.
Neprišlo ti to divné?
Ináč ja som o tabletke po netušila dlhé roky, až tu na modrom koníku som sa o nej dozvedela a to už mám pomaly štyridsať a niekto si ju berie pomaly každý týždeň.
Ale asi som tiež dosť mimo, keď také nepoznam 😁

jelenec448
16. feb 2021

No ja neviem, ale ja teda používam antikoncepciu aj preto, aby nebolo treba kondóm 😉

elenka.k
16. feb 2021

aj vnútromaternicové teliesko je fajn a úplne Ťa cháni 😉

bororka
20. feb 2021

@ghf123fg Ahoj, kamoška má doma 11 ročnú po tabletke. Takže môžeš

ivca88
20. feb 2021

Kristove rany. Tak beries HAK a ani nevieš čo to robí ? Ved sa spýtaj lekára, odkedy si chránená.
Úplne zbytočne používate kondómy a tá tabletka PO do toho. Fuu..
Hormonálny koktejl.
Keď som brala ja HAK, tak hneď po prvom mesiaci sme chodili stále naplno. 6 rokov a tehotná som bola až keď som ju naschvál vysadila.
O tom je antikoncepcia. Pokiaľ ju berieš správne, tak je minimálna šanca že dôjde k ovulacii a tym možnému tehotenstvu

ghf123fg
autor
20. feb 2021

Všetko v pohodičke ženy 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre