Menštruácia mi mešká 8 dní. Som tehotná?

tamara112
29. nov 2022

Ahojte baby potrebovala by som poradiť meška mi 8 deň menštruácia mala som pred dvomi dňami špinenie . Som unavená a toči sa mi hlava , nechti mi jesť a bolia ma križe ale vždy ak si robím test vide negatívny uz 2 raz ( ale robila som ich večer) .
Mala som aj angínu no nikdy pred tým mi nemeškali myslíte, že by som mohla byť tehotná?
Vopred ďakujem za odpoveď

luciasveckova
29. nov 2022

@tamara112 keď chceš mat istotu správ si tehotenský test

bluemoon24
29. nov 2022

@tamara112 pokud jsou testy negativni, tak prevdepodobne ne

beata_k
29. nov 2022

@tamara112 Nie, nie si tehotna ak mas 2 negativne testy.

91anka
29. nov 2022

@tamara112 tehotenský test sa robí na ranný moč,tak ešte skús,ale ešte počkaj aspoň týždeň

tamara112
autor
29. nov 2022

@91anka prečo týždeň?

luciasveckova
29. nov 2022

@bluemoon24 podľa lekára aj keď test je negatívny môže ísť aj o tehotenstvo.najlepsie zistiť z ultrazvuku a z krvi

tamara112
autor
29. nov 2022

@luciasveckova ďakujem pekne len tie testy som si robila večer a , že testy ukazujú až po 14 dňoch meškania mne meška iba 8 dni 🤔

91anka
29. nov 2022

@tamara112 8 dní je málo,doktori odporúčajú po 14 dňoch si robiť test

tamara112
autor
29. nov 2022

@91anka ďakujem veľmi pekne

majamat
29. nov 2022

@tamara112 vpripade neskorej ovulacie, napr v obdobi, ked by si mala iz dostat ms, tak mozes pri ms meskajucej 8dni byt tehu,a le vlemi kratko, moc je najviac koncentrovany rano,c ize su v nom najvyssie hodnoty a to nie len tehu hormon,a le vseobecne ( preto sa aj nosi ranny moc k dr ). ked je tehu an zaciatku, hladiny hormonov su nizke, preto treba vystihnut obdobie, ked su ajvyssie, co je v rannom moci. ako tehu postupuje, zvysuje sa aj hladina hormonov do takych vysok, ze uz su na tehu teste kolajnice kedykolvek v priebehu dna.

cize urob test rano, z ranneho mocul, mozes ten tyzden pockat, aby sa zabezpecilo, ze v pripade, ak si tehu. bude v moc dostatok tehu hormonu - HCG.

nika_val
29. nov 2022

@tamara112 ja som si robila test pri 8 dnoch meškania a už ukazal kolajnice krasne.. ale teda bolo to z ranne moču
Skus si spravit ešte jeden test z ranného ak bude aj ten negativ tak vieš že nie si
Ale mne tiež po chorobe zvyknu meškavať svoje dni..skoro vždy to tak mám
Takže môže byť aj u teba tak

romikk22
29. nov 2022

Mne meškali pri prvom jeden deň a hneď som robila test lebo už som niečo tušila a bola tam viditeľná čiarka. Pri druhej mi meškali 5 dní a čiarka bola riadna tiež takže neviem podla mňa niesi tehotná keďže testy nič neukázali aj keď večer robene ..ale všetko je zase možné to len môj nazor

koniarova
29. nov 2022

Po 8 dňoch meškania by si mala koľajnice ako hrom. Nie si tehotná.

koniarova
29. nov 2022

@91anka čooo? To akí dr. odporúčajú robiť test po 14 dňoch? No to isto .🤦 Na kieho oného by teda boli tie testy?

romikk22
29. nov 2022

@koniarova tiež nechápem v živote som to nepočula

koniarova
29. nov 2022

@romikk22 somariny rozpráva.

91anka
29. nov 2022

@koniarova kukni na nete ,
Najspoľahlivejšie výsledky tehotenský test prinesie v období 14 dní od počatia, kedy je zvyčajne koncentrácia hCG dostatočná na to, aby ju test odhalil.
Čiže vo väčsine prípadoch je to tak,ja sama som to zažila,keď som si robievala testy skôr ako 10 dní ukazovalo mi negat. Ale dala som na rady a skúsila počkať a test bol pozitívny,no je to u každého inak

koniarova
29. nov 2022

@91anka veď píšu, 14 dní od počatia, nie od meškania

majamat
29. nov 2022

baby, nie je dolezite, kolko ms meska,a le ako dlho je po ovulacii. otehotnenie je proces, ktory ma urcitu postupnost. HCG sa tvori az po uhniedeni, co je na 7-10den od ovulacie.

ak zena vie, ekdy mala ovulku, tak ok. o nei vzdy vie. ovulka byva stadardne uprostred cyklu a ked ms meska, vacsinou je zena 14dni po ovulke, zrejme takto bol mysleny tn test po 14 dnoch. je to teda v obdobi meskajucej ms.
no stava sa, ze ovulka prebehne nie uprostred cyklu, ale neskor. keby o 2-3dni, tka ok, ale niejedy moze prebehnut aj o 2t neskor, cize ak zena so standardnou ovulkou ma test pozitivny o 2t, tak poto zena s posunutou ovulkou o 2t ma problizne o 2t neskor pozitviny trs.

cize standard:
prebehne ms, po 2t od zaciatku ms dojde k ovulke, o 2t nepride ms a test bude pozitivny - to je zhruba na prelome 4-5tt.

posunuta ovulka o 2t:
prebehne ms, dojde k ovulke o 4t, ms meska,a le test negativny, leo zena je theu len vlemi kratko - par dni. v takomto pripade bude test pozit az o nejake 2t ( moze byt aj skor, zalezi od mozstva hormonu ) a teda v toto pripade je test pozitivny az na prelome 6-7tt. v tomto pripade sa zisti na konci 1.trimestra ( teda aj skor ), ze babo je o 2tt mensie a preto by sa mal aj TP o 2tt posunut.

jednodcho standardne sa zacina HCG tvorit po 1t od ovulacie. no este do 2t mozu byt hladiny velmi nizke.

veronikaszabova
29. nov 2022

@91anka sama sebe odporujes.
Raz pises 14dni meskania, potom 14 dni od pocatia.
Tak sa rozhodni 🙂
@tamara112 pokial si nemala posunutu ovulaciu, tehotna nebudes.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre