Môžem byť tehotná?

emmajulia
4. dec 2023

Ahojte. Chcela by som sa opýtať. S partnerom sme mali pohlavný styk dva dni po skončení menštruácie a po skončení sme zistili ze sa roztrhol kondóm pričom sa urobil vo mne. Je možné že by som ostala tehotná po ukončení menštruácie? Je možné že sa spermia uchytí?
Ďakujem🙂

viestta
4. dec 2023

Nikto nevie kedy si mala ovulaciu, takze nikto ti nemoze zarucit, ci si alebo nie si tehotna aj ked statisticky by sa vas pripad blizil k nule

emma2782
4. dec 2023

@emmajulia aké dlhý máš cyklus? A koľko DC bol styk (niekto má menštruáciu 7 dní, 2 dni po je 9DC. Niekto 5 dní, 2 dni po je len 7DC)

emma2782
4. dec 2023

@emma2782 *aký

viestta
4. dec 2023

Este dodam, ze spermia sa nemoze uchytit, uchyti sa len vajicko oplodnene spermiou

emmajulia
autor
4. dec 2023

@emma2782 cyklus mam 5 dní.

emma2782
4. dec 2023

@emmajulia cyklus nemáš 5 dní, menštruáciu máš 5 dní. Cyklus je od prvého dňa menštruácie do prvého dňa druhej menštruácie. Okolo 26-35 dní, každá inak.
No v tom prípade má @viestta pravdu, nie je veľká šanca na tehotenstvo.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkava
4. dec 2023

@emmajulia šanca je vždy, pravdepodobnosť malá

stellarstar
4. dec 2023

@emmajulia kde by sa mala uchytiť spermia?

jaskolka
5. dec 2023

Šanca je veľmi malá, ale v podstate vždy pri nechránenom styku (alebo pri styku kde zlyhá ochrana) je istá možnosť otehotnieť. Lebo hoci obvykle je ovulácia uprostred cyklu, nikdy nevieš, ci to je tak na 100%,môže sa to zmeniť.
Takže na 100%ti nemožme povedať, že určite sa nič nestane, ale je to fakt nízka pravdepodobpst.

zuzi0911
5. dec 2023

Otehotnela som zo styku na 6dc a ovu bola 12dc ...takže šanca je vysoká ...ak teda máš v blízkej dobe ovuláciu .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre