Skúsili sme prerušovanú súlož. Môžem byť tehotná?

emma098
22. aug 2022

Dobrý deň, s priateľom sme skúsili prerušovanú súlož hneď po menštruácii, praktizovali sme to cca týždeň a pol každý druhý/tretí deň, cyklus mám 31 dňový. Teraz mám asi týždeň pred menštruáciou. Zvyčajne by som mala citlivé prsia ako pms no moja kožná doktorka mi nasadila lieky proti veľmi zlému akné Beloretin. Keď som začala brať lieky tak cca po dvoch mesiacoch mi zmizli všetky príznaky pms, postupom času mi dávku znižovala a pred dvoma mesiacmi som znova pocítila citlivé prsia pred menštruáciou no potom znova nič. Teraz keď mám týždeň pred menštruáciou tak pociťujem bolesť len jedného prsníka. Dosť som v strese či nie som tehotná alebo je citlivosť jedného prsníka v tomto prípade normálna. Vopred ďakujem za odpoveď.

stellarstar
22. aug 2022

@emma098 a čo test?

emma098
autor
22. aug 2022

@stellarstar pokiaľ viem, tak najskôr by sa test mal robiť v prvý deň meškajúcej menštruácie, skôr je to zbytočné. Menštruáciu by som mala dostať až o týždeň

babovka2321
22. aug 2022

@emma098 skusili? Akoze pokus - omyl? A pocas plodnych dni? A teraz si v strese? No, mudro...

lenqua_12325
22. aug 2022

Ako to máme vedieť ? 🤨 počkaj pár mesiacov, zistíš.

slovenka753
22. aug 2022

O týždeň budeš vedieť. Dovtedy to nerieš.

ls56
22. aug 2022

Neriešila by som to. Zbytočne stresy a možno kvôli ničomu.

evica17
22. aug 2022

Nerieš, zbytocn sa budeš stresovať a ako naschvál ti bude meškať kvôli stresom a budeš mať ešte väčšie stresy. Proste ver že sa nič nestalo a na ďalší mesiac pouzi lepšiu ochranu. :P

bombulka1987
22. aug 2022

@emma098 mala si nechránený styk počas plodných dní, áno, môžeš byť tehotná, keď Ti budeš menštruácia meškať, sprav si test, ak nebude jasný výsledok, sprav si o niekoľko dní znova.

sisa_s
22. aug 2022

Beloretin uz dufam neberies

stellarstar
22. aug 2022

Užívateľka už nemá účet na MK, nepáčili sa jej odpovede 😬😅

lenqua_12325
22. aug 2022

@stellarstar nevedela, že pri sexe sa dá otehotnieť 😀😀😀 ups

dota6
22. aug 2022

@emma098 Keď ti kožná dr predpísala ten liek nebola si upozornená, aby si sa počas obdobia liečby a najmenej pol roka po skončení liečby chránila pred otehotnením???
Ja som brala Roaccutane a moja kožná dr mi ho nepredpísala, kým som nezačala brať antikoncepciu. A stále som podpisovala papier, že som bola upozornená nakoľko účinná látka v týchto liekoch môže ohroziť plod.
Určite si dávaj pozor a ak aj budeš tehotná, lekárovi povedz, že si brala tento liek 😉

stellarstar
22. aug 2022

@dota6 ona už tu nie je

dota6
22. aug 2022

@stellarstar už nechce radu asi :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre