Slabšia čiarka na teste - mám strach z potratu 🤯

ak2207
21. jan 2021

Ahojte baby. Prosím Vás poraďte mi. Som úplne zúfalá. Snažíme sa o bábätko. Poslednú MS som mala 22.12 , asi pred 5 dňami mi vyšiel pozit teho.test - respektíve slabšia druha čiarka, ale následne som to zopakovala ešte na 3 testoch a vyšli viac menej rovnaké. Začala som sa tešiť. Včera bol deň, keď som mala dostať MS - šla som k lekárke ( nakoľko pracujem v zdravotníctve a cez covid nič nechcem riskovať) aby má pozrela a pripadne poslala na PN. Pozrela má vag.sonom a povedala , že tam ešte nič nevidí - čo ale nemusí ešte znamenať nič, sliznicu som mala vysoko (14mm). Dnes - teda deň po vynechaní MS - som si urobila tehotenský test ( priznávam - nie z ranného mocu ) -očakávala som už riadne koľajnice - a ta čiarka bola slabšia ako ta pred 5 dňami ... ( áno , bola to iná značka testy - ale uvádzajú rovnaku citlivosť ) ... no a teraz som z toho na nervy ... mohla som potratit ak je ta čiarka slabšia ? Prestali má bolieť celé prsia , citlivé mám už iba bradavky ... kríze má bolia veľmi , brucho sem tam ... okrem toho nemám , ale ani som nemala iné príznaky ... stretli ste sa s tým niektorá ? :(
K doktorke mám ísť až 29.1 ( to budem akoby 5+3) na ďalšie sono - do tej doby som PN

babovka2321
21. jan 2021

@ak2207 ake to boli znacky testov? Ja som mala vsetky s rovnakou citlivostou a ciarky robili velmi rozdielne, niektore silne, niektore slabucke. Nestresuj zbytocne, nepomozes si tym vobec, prave naopak. A tiez sa neoplati chodit skoro na vysetrenia (najskor v 8tt+), lebo sa opat len budes stresovat, kym nebude bit srdiecko a porovnavat sa s inymi zenami, ktorym bilo skor.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ak2207
autor
21. jan 2021

@babovka2321 pred tými 5 dňami to boli testy značky - MaybeBaby a dnes som robila z baby top test kazetový

Viem, že nie je dobre chodiť skoro k lekárovi , ale nechcela som chodiť so prace medzi covid pacientov - potrebovala som Pn

babovka2321
21. jan 2021

@ak2207 hm, tieto testy som neskusala, kazdopadne urob si zajtra z ranneho mocu ten test, ktory si si robila ako prvy, to bude mat vacsiu vypovednu hodnotu.

Inak so svojim lekarom(lekarkou) si dohodnuta, ze ta vypise na PN? Lebo v takom pripade na PN nie je dovod ak nemas nejaku diagnozu, zamestnavatel by ta mal preradit na miesto pre teba vhodne.

ak2207
autor
21. jan 2021

@babovka2321
Ďakujem za rady ... trocha som sa upokojila ... nemusí to teda hneď znamenať že HCG sa v mojom tele znižuje , áno ? 🤭
(ja už na PN som - v aktuálnej situácii v nemocnici neexistuje miesto ktoré je vhodne - usúdila sama lekárka 🙂 )

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ak2207
autor
21. jan 2021

@bambulienka25 ďakujem 🙏

babovka2321
21. jan 2021

@ak2207 ak s tym lekarka nema problem, tak ok, len sa s tym velmi nechval, polovica zian tu ta za to ukamenuje a aj lekarka moze mat problem. Nie nie, nemusi to nic zle znamenat (aj ked moze), ale casto testy robia uplne rozdielne ciarky 🙂 mne woman secret (take to "pero") robilo najsilnejsie ciarky, dr max oproti tomu chabe a pepino ani nehovorim :D hlavne je stale testovat tou istou znackou (aj tym istym typom od danej znacky). Drzim palce 🙂

mikasz
21. jan 2021

@ak2207 pokial si nerobila test rano, tak to nemusi nic znamenat, zalezi aj ako bol moc zriedeny. Ideal ti mala dr.zobrat krv pre potvrdenie a sledovanie.
Drzim palce

cookie29
21. jan 2021

tehotensky test ukazuje pritomnost HCG v krvi, nie jeho mnozstvo... sama pises, ze bol neskorsi test, menej koncentrovany moc a pod, vsetko su to mozne vysvetlenia. Ako aj biochemicke tehotenstvo. Ale pokial nespinis, nekrvacas, nie je dovod na paniku a treba vydrzat nejaky ten cas. Je celkom mozne ze aj na sone este nic moc nebude, len gestacny vacok. Zelam vela trpezlivosti

ak2207
autor
21. jan 2021

@babovka2321 tak myslím, že ak je niekto trosku inteligentný tak pochopí , že ak pracujem na oddelení s covid pozitívnymi pacientmi tak by to bábätku od samého začiatku moc nepomohlo ... ak už toto mi niekto závidí tak sa s ním s radosťou vymením 🙂 ... aj tak som si tam za 2 týždne užila dosť aj ja aj babo - nehovorím o stretoch - možno preto som naňho taká úpätá ... lebo viem čím si moje telo prešlo v poslednej dobe 🙂

To len pre vysvetlenie

A ešte raz vďaka za rady !!! Upokojila si má 🙏

ak2207
autor
21. jan 2021

@cookie29 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

joannita
21. jan 2021

@ak2207 vzdy treba robit z ranneho mocu a z rovnakej znacky.
ALE napisem ti co sa raz stalo mne. Spravila som raz rano, z rovnakej vzorky mocu, 2 rovnake testy. A druha ciarka na jednom bola uplne silna a na druhom ovela slabsia. Takze ani to nerozhoduje.
Odporucam nerobit si testy vobec, zbytocne ta to stresuje, viem o com pisem ver mi 😉

ak2207
autor
21. jan 2021

@joannita 🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️🙏🙏🙏

sense
21. jan 2021

Sprav si test z ranného moču... Ak si 4 dní pred MS mala čiarku slabú a v deň ms žiadnu al slabšiu môže ísť aj o biochemické
Ale kým nekrvacas tak treba vydržať pár dní...
A keď si už bola u lekárky mohla ti vziať krv a urobiť test z krvy

waity888
19. feb 2021

@ak2207 ahoj,ako ti to nakoniec dopadlo?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre