Dokument o tehotných ženách "Čtyři v tom" na ČT1

sugarfree999
11. mar 2014

Tento seriál dokumentuje príbehy rôznych českých žien, ktoré privádzajú na svet svoje deti v odlišných situáciach: slobodná matka v hmotnej núdzi, ktorá je na všetko sama, podnikateľka, ktorá sa snaží skĺbiť materstvo a kariéru, žena ťažko pracujúca na farme aj v posledných týždňoch tehotenstva, ďalej žena, ktorá čaká dieťa s Etiópčanom, ktorý len kvôli nej prišiel žiť do ČR, ale nepozná ani jazyk, ani kultúru, potom tehotná lesbička, tehotná maturantka, ktorá sa ide narýchlo vydávať a napokon mladá tehotná žena, ktorá sa už teraz stará o nevyliečiteľne chorú dcéru z predošlého vzťahu a o 15ročného brata svojho súčasného priateľa.

Prvú sériu tohto dokumentu si môžete pozrieť tu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10397777701-...
a druhú tu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10583121197-...

Ja som natrafila na tento miestami kontroverzný dokument dosť náhodou a všetky diely som zhltla za 1 deň, pretože som to nedokázala prestať pozerať.
Aké máte vy z toho dojmy?

emily.s
12. mar 2014

Milujem také dokumenty. Ďakujem za tip, pozriem a vyjadrím sa 🙂

liz_lemon
12. mar 2014

@sugarfree999 super tip, konecne nieco zaujimave 🙂

hradnapani
12. mar 2014

@sugarfree999 prvu seriu som tiez rada pozerala, na druhy zatial nebol cas, ale tesim sa na to.
A vcera som citala jeden pekny blog, ako ceska televizia tymto dokumentom dala na frak tradicnej rodine, za ktoru sa tu dnes tak bojuje. Lebo takmer vsetky vystupujuce rodiny su totalne netradicne 🙂 ...ale do velkej miery uplne bezne.
(A chodi to na CT2, v nedelu o osmej)

maria123
12. mar 2014

@sugarfree999 dojmy mam normalne,odraza to sucasny zivot,nic viac nic menej,ceska tv ma kvalitne dokum.programy

gretocka
12. mar 2014

@sugarfree999 aj ja som ich dopozerala vcera - kamoska mala link na FB, tak som kukla co to je.... no co ti poviem - po pozreti tej celej serie si hovorim, ze dakujem Bohu za to co mam.... manzela ktory pri mne stoji a maka aby sme nemuseli riesit ze si deti nemaju co obliect a obut do zimy ale nemozem im kupit, lebo nemam; dve zdrave deti, ktore su v podstate uplne skvele; rodicov aj svokrovcov, ktori nam veria a stoja pri nas (neriesim ziadne naschvaly ani spochybnovanie nasich rozhodnuti)

sugarfree999
autor
12. mar 2014

@hradnapani aaaano aaaano presne cez ten blog som sa dostala k tomu serialu...
A pardon, je to fakt CT2, mas pravdu... 😅

hajajanka
12. mar 2014

@sugarfree999 Ja som pozerala aj prvu seriu a velmi sa mi to pacilo. Cesi opat nesklamali, maju skvelu vlastnu tvorbu. Paci sa mi, ze vzdy tam vystupuju uplne odlisne zeny, ktorych pocity, sposob zivota, nazory su odlisne. Je zaujimave pozorovat, ako ta-ktora zena vnima tehotenstvo, ako ziju, ako sa pripravuju, ake maju problemy. Kazdu nedelu o osmej sedim pred tv a pozeram, ktore dietatko zase pribudne.

meluela
12. mar 2014

@sugarfree999 videla som nejake diely prvej serie aj jeden diel druhej a pacili sa mi ... na ct pozeravam este malu farmu, ta je tiez super 🙂 skoda ze u nas nie su taketo serialove dokumenty, este aj stv sa prisposobuje vseobecnej tuposti a snazi sa kopirovat ten odpad z markizy a joj ... na ct som videla aj podobny dokument o nevestach a tiez bol ovela kultivovanejsie a menej bulvarne spracovany nez nevesty ktore isli v nasich televiziach ... no esteze tak lahko rozumieme cestine ...

monciky
12. mar 2014

mne sa to tiez velmi paci, sledujem vsetky taketo ich dokumenty..., pozerala som prvu seriu a aj tuto, ta prva sa mi zdala byt lepsia, bola tam ta slobodna mamicka co riesila, ze nezaplati lelktrinu, ale radsej si kupila na seba oblecenie a podobne🙂
z tejto serie mi je najviac sympaticka ta tmavovlasa pani co uz porodila a jej potetovany manzel- su obaja super, ale aj ta lesbicka co bola teraz bola dobra, sa mi pacilo, ako prisla uz na prijem a pytali sa jej tie otazky a bolo na nej vidiet, ze kebyze moze, posle ich do ....🙂
som sa smiala a tesim sa na dalsiu nedelu, ja si to aj nahravam a pozeram znova...

sugarfree999
autor
12. mar 2014

@monciky ano, ja som sa tiez dobre bavila na tej lesbe, ako ju chuda tyrali tymi otazkami 😀DDDDDDDD a velmi velmi sa mi pacilo, ako ten Ábel hovoril svojmu synovi "Jonášku" v ramci vety v anglictine... to bolo take zlate!!! 🙂

monciky
12. mar 2014

@sugarfree999
pre mna je to dobre, lebo tiez ma to o par mesiacov caka, tak sa pripravujem, ci na porod, alebo na tie otazky🙂
mam rada aj dokumenty, ked boli o bezdomovcoch, ale o rodinach pred a po 20 rokoch- tie osudy a podobne....