2011 - začíname. Kto to plánuje rovnako ako my?

evulilik
24. jún 2010

Ahoj tak mi začíname so snažením až 2011 .. asi leto 2011 ....hoc už teraz velmi tužime po malom šťastíčku, ale s finančných dôvodou musíme chvýľu počkať..Sme krátko po svadbe a aj ked máme už vlastný bytík.. ten treba ešte zariadiť... a nakolko peniažky niesu aj vďaka mojej nezamestnanosti tak to asi zo zariaďovaním tak trochu potrvá ☹ .. Nášho drobca by sme cheli priviesť do peknučkého a čistučkého prostredia a okrem našej vrelej lásky ,ktorá je najdôležitejšia, aj všetko čo bude potrebovať z hmotného hľadiska...Je tu ešte niekto kto to plánuje rovnako alebo podobne ako ja ???

evulilik
autor
24. jún 2010

nikto ??? 😒

cathy77
24. jún 2010

evuli... čo ak sa Vám nezadarí po niekoľkých mesiacoch, tak ako máš v pláne?... ale bude to trvať o trošku, či o viac dlhšie? možno si budeš vyčítať, že si čakala celý rok... Ale jasne, je to na Tebe 😉 Ked Ťa zdrav. stav a vek netlačí, ako poniektoré z nás...

katrenka111
24. jún 2010

No baby pridavam sa aj ja by som chcela buduci rok a možno este aj tento..... ale to su len moje planovacky..... moje tužby....

evulilik
autor
24. jún 2010

cathy77 no beriem ťa za slovo a viem že tvoje uvažovanie o tejto veci je správne ,no zatiaľ môžem,povedať že ani zdravotný stav ani vek ma netlačí.. kedže 20-tku budem mať na krku až tento rok koncom júla.. a neviem prečo ale mám taký pocit že nám sa to podarí na prvý raz , možno sa mýlim aj keď dúfam že tento môj vnutorný pocit je pravdivý.Čítam tu veľa príspevkov ako dlho sa snažia niektoré túžiace mamini, no aj môj manželík ked sme sa tak rozprávali povedal že má tiež ten pocit. Tak v to verím. Moja mamka mala mňa rok po svadbe a sestru ako si želali po tropch rokoch, aj ked babka na tom bola horšie keďže mamku nemohla mať 17 rokov... ale nakoniec sa zadarilo... verim že to nebude môj prípad... Navyše mám perfekného gynekologa a ten iba potvrdil že je u mna všetko v poriadku... len ten môj manželik sa nechce dať vyšetriť.. ale pokial je všetko ok tak ja ho tam vlastne ani neposielam...tak už len ta dobrá energia vysielaná z nás dvoch verím že ovplyvní leto 2011... mimochodom prajem všetkým túžiacim maminkám aby v to verily.....

evulilik
autor
24. jún 2010

@cathy77 a ty už máš drobca/cov ???

evulilik
autor
24. jún 2010

@katrenka111 Jej držím palčeky aby to vyšlo podľa plánu. A viete kedy by steho chceli? Mi by sme chceli májové.. kedže všetko dôležité okolo nás sa odohralo v máji... naše zoznámenie 12. máj, naša svadba 1.máj....tak asi preto...Viem že sa to niekedy nedá naplánovať ale túžba tu je !!!! 🙂

cathy77
24. jún 2010

evuli - vek máš krásny, niet sa kam ponahlať. Ja mam synčeka, ma 5,5. veľmi sme chceli druhé, po čase sa zadarilo ale v piatom mesiaci sme onho prišli(teraz v januari). Tiež by ma nikdy nikdy nenapadlo, že sa mne može niečo také stať. A teraz sa snažíme bezvýsledne, hoc túžim ešte po dvoch - troch detoch...... preto možno tento moj postoj.. ale ja mam o 13 rokov viac ako Ty...
Veľmi Ti želám, aby ti to vyšlo podla tvojich predstáv, aby Ťa entuziazmus neprešiel, aby si sa nemusela sklamávať ako ja alebo kopa iných žien. Ale jednoducho taký je život... každým krížom rastieme a ja som ich už mala požehnane. Želám Ti všetko dobré... ak aj to nepojde podla tvojich predstáv, tak aspon veľa síl na zvládnutie starostí.

katrenka111
24. jún 2010

@evulilik jeeej no tak to mate pekne teda a maj lasky cas....
No u nas je to tak že nerozpravali sme sa o tom až tak,priatel sa k tomu nevyjadruje on to nechava na nahodu,tiež ma obyvy co sa týka peniažkov,mna ci to budem zvladat a tak....ale som mu povedala že buduci rok by sme mohli poriešit bud babo alebo svadba....myslím že skor asi svadba by bola realnejsia,ale tak keby sa pritrafilo tak asi tak na leto....alebo potom až v r.2012

yvetta
24. jún 2010

ahoj evulik aj ja sa pridam do tejto temy tiez planujeme cca rok 2011, aj ked uz aj teraz keby prislo babo tak by prislo 😅 ja som tiez z KE, aj ked zijeme v CR
obdivujem ta,ze v takom veku uz rozmyslas nad babom ja som si v 20 este vobec netrufala byt matkou a v podstate som nemala ani nejaky vztah takze tak 🙂 🙂

katrenka111
24. jún 2010

To je pravda že je mladucka ale u každej ženy to je iné a ked to citi tak,tak prečo nie.....

cathy77
25. jún 2010

ja Ti evulik aj uprimne zavidím, že si sa rozhodla tak "skoro"... keby som ja bola riešila skor, nemusím teraz naháňať lekárov a brzdiť svoje roky. Ale kedže nepatrím do tejto témy, tak Vás, dievčatá opúšťam, ja totiž by som brala bábo hned, už v marci bolo neskoro ☹

evulilik
autor
25. jún 2010

cathy77 no naozaj to tak uprimne cítime, nikde sa však neponáhľame len vravím že asi tak leto 2011 tomu necháme volný priebeh.. a nech Boh dá čo dá .. budeme sa tešiť či to príde hneď alebo až neskôr. A ani ty na to nemôžeš pozerať tak hrozne.. máš aspoň jedno...a kolko žien by ďakovalo aj za jedno...a možno sa aj Vám pošťastí druhe.. možno tretie .. možno aj dvojičky... 😉 to už prinesie osud... v každom prípade nesmúť a buď rada že v starobe sa ťa bude mať kto spýťať... Mamička čo ti je ?

evulilik
autor
25. jún 2010

@yvetta no ja detičky strááášne milujem... viem si predstaviť seba ako maminu... aj ked viem že je to zložitá a neraz neľahká úloha ..počítam aj s prebdenými nocami... s rastom zúbku...aj so strachom ked je dieťatko choručké... Ale je to len mala daň za všetky tie radosti ktoré to obnáša... aj ked sa priznám že sa bojím ako budem vyzerať po pôrode ..nuž dúfam že sa prepchám cez dvere 😀 ale nie, ved ked schudli iné mamky tak dúfam.....tiež musím povedať že také strie alebo krčové žily, a u mna aj nábeh na popôrodnú štitnú žľazu nie sú nič lákavé ... nuž ale ak by to mala byť cena za smradľavučký balík plienok.. tak to asi znesiem. No niekde v kútiku duše verím že ma to obíde 🙂

katrenka111
25. jún 2010

@evulilik veru to nie je len tak preto si to naplanovanie treba dobre zvažit ci to budeme zvladat po kadej stranke a tak....
ja napríklad buduci rok končím bakalara,taktiež mam aj zdravotné problemy,takže musím tiež zvažovat ale chciet by som aj ja chcela už.... len to za a proti??? no uvidime

yvetta
25. jún 2010

no ja sa snazim drzat si optimizmus takze verim,ze s tym snazenim to nebude take kriticke ....ved co ma byt to bude necham to v Bozich rukach 🙂

katrenka111
26. jún 2010

Inak baby,ked takto planujete,uvažujete o tom začat si platit dobrovolne nemocenske poistenie??? Ja si asi zacnem kedže zatial pracujem v Rakusku,tak na Slovensku by som nedostala asi ani cent....
Neviete nahodou ako to funguje???

evulilik
autor
26. jún 2010

@katrenka111 Ak si platiš zdravotné v Rakúsku tak by si si mala zistiť či od nich niečo nedostaneš lebo u nás si cudzinci platiť musia či už majú trvalí alebo prechodný pobyt... No a na Slovensku ak nemáš prácu tak je potrebné sa zaevidovať na urad práce a oni budú platiť za teba... Okrem nemocenského je potrebné aj sociálne... a to tiež urad prace alebo zamestnávateľ.. ak by si však chcela na vlastnú päsť tak nemocenské by vyšlo cca 30 eur a socialne cca 80 - 1OO eur..Všetko si je porebné ale preveriť.. ..Neviem ti tak presne poradiť...

yvetta
27. jún 2010

katrenka ja pracujem v CR aj v SR, ale na matersku aj rodicovsku chcem ist v CR a ked ty robis v Rakusku tak mozes stamadial poberat matersku aj rodicovsku nie? ja neviem ako to funguje v Rakusku, ale v CR je rodicovska aj materka vyssia takze SR moc neriesim 🙂
inak zdravotne poistena v 2 krajinach nemozes byt iba ak by si bola SZCO v SR a v inej krajine zamestanec aspon tak to plati pre SR CR, ze ja som SZCO v SR a zamestanec v CR a platim zdravotne aj socialne v 2 krajinach, ale to preto, ze musim....myslim, ze nemocenske si mozes platit v 2 krajinach to neviem presne, ale zdravotku urcite nie...okrem tej vynimky co pisem vyssie 🙂

daniela242
29. jún 2010

Ahojte. Aj ja plánujem dieťatko budúci rok, takže sa pridávam k tejto téme. My už máme 16 mesačnú dcérku, tak dúfam, že sa nám podarí dať jej súrodenca. 🙂 Aj ja si plánujem platit nemocenské, lebo pri dvoch deťoch to asi nebude finančne najjednoduchšie 😒 . tak dúfam, že nám to všetkým vyjde 🙂

evulilik
autor
29. jún 2010

@daniela242 Ahoj dovoľ aby som ťa privítala v tejto téme...Druhé dieťatko chceš až na budúci rok lebo máš ešte to prvé malinké že ? No ale ako tak počítam tak ty si ešte na materskej...nie je náhodou platené za teba nemocenské zamestnávateľom alebo úradom...??? 😕

daniela242
30. jún 2010

Ahoj áno, dcerka je ešte maličká a ja som po cisárskom, takže pokial viem, tak ďalšie tehotenstvo môžem mať až po dvoch rokoch. Tak preto až budúci rok. Ja už by som chcela aj teraz 🙂, ale musíme počkať.nemocenské platí za mna urad, lebo pred pôrodom som skončila VŠ, takže som nepracovala, ale chcela by som si platiť to dobrovolné, aby som mohla mať vyšší rodičovský. predsa pri 2 detoch to už nie je sranda ☹

evulilik
autor
30. jún 2010

jaj počka to je ešte aj iné nemocenské .??? A nevieš aká je jeho výška a ako často sa platí.. kde si vyžiadať papiere atď ??? 😕

evulilik
autor
30. jún 2010

A akoi skoro si ho treba začať platiť? A o čo sa ti potom zvýši ten rodičovský ?

daniela242
1. júl 2010

evulilik Ahoj treba sa prihlásiť na soc. poisťovni. na ich stranke je prihláška. Ak chceš mať zvýšený rod. tak to musíš plaťiť 270 dní za posledné 2 roky. Vychádza to v priemere na 9 mesíacov. Presnú sumu ti neviem povedať. to si ešte zistím a dám vedieť. normálny rodičovský príspevok je okolo 180 € a ten zvýšený je okolo 250€ v prvých 2 rokoch dieťatka. Potom ten poslený rok dostávaš tých 180, takže aspoň tie 2 roky by som na tom bola trochu lepšie 🙂Táto téma je niekde rozpísaná na MK je tam niekto, kto sa do toho rozumie lepšie ako ja, tak poprípade sa opýtaj aj tam. ja si to plánujem platit až od januára 2011, takže zatial to nie je také akútne, ale už pomaly zbieram info.🙂

yvetta
1. júl 2010

prave pozeram, ze dalsia z KE - 🙂 vitaj daniela...
inak tu v CR mas moznost vybrat si z 2,3 a 4 rocnej rodicovskej a podla toho dostanes peniaze....ja vsak planujem popri rodicovskej pracovat z domu, kedze mame tuto moznost 🙂

daniela242
1. júl 2010

Tak to máte super. Myslím že na Slovensku taká možnosť nie je ☹ . Držím palce aby si mala pokojné bábätko a mohla pracovať doma. U mňa by to bol problém, moja dcérka je strašne "živá", tak dúfam, že aspoň to druhé bábo bude pokojné 🙂

evulilik
autor
12. júl 2010

ahojte baby tak nejako sme sa tu zasekli...@daniela242 a aku maš velkú dcérku ??? Ja som myslela že všetky detičky sú živé.. aj my so sestrou sme boli vždy sme čosi vyparátili... a u nás doma sa hovorilo že neposedíme ani chvíľočku ale že to je dobré lebo iba choré dieťa iba posedáva... 😲

evulilik
autor
12. júl 2010

@daniela242 jaj už som sa dočítal že 1r a 4m tak to musi byť zábava, to už asi veselo pochoduje čo ? 😀

yvetta
12. júl 2010

holky tak je otazka ci to dieta je zive, alebo rozmaznane - moj synovec je rozmaznany a moc casto ho nestretavam nastastie ... 😉 pritom kamaratky maju deticky,ktore su naozaj zlate, aj ked zive 😅
myslim rozmaznane tak, ze synovec dostaval v 2 rokoch za to aby siel na WC peniaze 😲

evulilik
autor
12. júl 2010

@yvetta fu ha tak to je fakt sila, peniaze za wc ??? no to sa mi ozaj vidi dajake čudné, inšpirácia to možno je ale ja by som zvolila inú metódu ... veľkú pochvalu, pusu, alebo ubľúbené lízatko , ale peniaze , na čo sú 2 ročnému decku ??? 😕 Čo snimi robil ?? A ako ho potom budú inšpirovať do budúcnosti ďalej .. čo mu v 5 rokoch kúpia vlastné auto a 10 aj byt... je to sice hlúpe ale asi tak ako dávať 2 ročnému decku peniaze... Rozmznancov som videla už aj ja , teda ale to som si myslela že to sú decká čo sa háďzu o zem a mamini okolo nich tancujú.... Občas decku treba dať aj po riti , nikde inde by sa byť ale na riť sa veľa zmestí.... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre