Aprílčatká 2014

hotshot
23. júl 2013

Je tu niekto s termínom pôrodu apríl 2014? Dajte o sebe vedieť 🙂

rencika8
20. sep 2013

@vivianamk ahoj , moźem sa spýtať v ktorom týždni si zistila že si tehu? Robili ti hneď aj sono?

stastenka42
20. sep 2013

@evitamk ide o to že nemusia všetci na fore čitat naše prispevky....

salemia
20. sep 2013

ahojte, predpokladaný termín pôrodu 1.aprííííííííííl 2014, myslím si, že to bude skôr, aj pri prvom som malinkú odrodila skôr 🙂

janduska
20. sep 2013

Ahojte, aj ja sa k vám pridávam, predpokladaný termín mám 16.4. 2014 🙂

vivianamk
20. sep 2013

@rencika8 ano robili mi hned sono v 6.tyzdni, 7.tyzdni, 8. tyzdni (sme kukali srdiečko) a teraz v 10.tyzdni som mala zažitok ked naše malô si nožičkami tancovalo, najlbižšie idem 12.tyzden t.j 2.10.2013

vivianamk
20. sep 2013

@janduska ja tiez presne 16.4.2014 🙂

janduska
20. sep 2013

@vivianamk Super 🙂 Ja mám tiež sono 2.10, dnes som bola na EKG 🙂

lalinko2010
20. sep 2013

Všetkým vám gratulujem, užívajte si tehulkovanie. ale najlepšie je počkať tri mesiace a až potom zakladať a začleňovať sa.....skoro dávate vedieť že čakáte bábätko.... ale držím vám place!
ale kde je zakladateľka tejto témy? už nie je aktívna.

cicamica34
20. sep 2013

Ahojte dievčence, tak sa k vám pripájam s radosťou tiež 😉 .... termín mám 12.4. a na sono idem tiež 2.10. 😀 Salemia - môj manžel je narodený 1.4. a ja som narodená 3.4. 🙂 dcéra je zasa 1.6. na deň detí 🙂 no máme to zaujímavé 🙂

vivianamk
24. sep 2013

babenky, niečo na mna lezie... hrdlo, priedušky, nádcha... joooj co si dať okrem čajíkov a citronov?

mandy29
24. sep 2013

@vivianamk skús homeopatiká, pri prvom tehu mi toto pomohlo...

vivianamk
25. sep 2013

@mandy29 dikes, stavim sa v lekárni, zatial sa dopujem len citronmi a zázvorom.

majka1981
26. sep 2013

@lalinko2010 praveze na zaciatku je dobre si vymienat skusenosti, a prave ked to nechces verejne, tak je na to dobra sukromka! hlavne prvorodicky su neiste - ci je to a ono v poriadku!

majka1981
26. sep 2013

@evitamk prave tehotenstvo a neskor porod je nieco velmi intimne. piseme si v sukromke o nasich pocitoch, stavoch, nevolnostiach, vysetreniach, radostiach a nemusi byt, ze kazda maminka to chce robit verejne.

evitamk
26. sep 2013

Baby, tak aj ja chcem patriť do vašej súkromky. Čo treba urobiť? Ja mám termín 7 apríl.
😵

vivianamk
26. sep 2013

@mandy29 kupila som si homeopatika. pijem čajiky, žmýkam do nich citron riane a zazvor. zatial nič neprechádza. najhoršie priedušky ... ooo chcem byt zdravá.

vivianamk
26. sep 2013

@evitamk ale ved sme tu všetky spolu, tak prečo by sme nepisali o všetkých pocitoch ako píše majka 1981, načo je ta sukromka dobra? to sa mi fakt nepáči, tak potom je nanič ze sme v skupine aprilčatka.. ked sme prvorodičky a chceme sa čo najviac dozvedieť a nič sa tu nepíše všetko len v sukromke. je mi to ľuto... ze nedrzime všetky spolu ☹

vivianamk
26. sep 2013

@majka1981 ale ved sme tu všetky spolu, tak prečo by sme nepisali o všetkých pocitoch ako píše majka 1981, načo je ta sukromka dobra? to sa mi fakt nepáči, tak potom je nanič ze sme v skupine aprilčatka.. ked sme prvorodičky a chceme sa čo najviac dozvedieť a nič sa tu nepíše všetko len v sukromke. je mi to ľuto... ze nedrzime všetky spolu

evitamk
27. sep 2013

@vivianamk máš pravdu. Ja som tiež toho názoru, ale zjavne sa komunikuje mimo túto diskusiu a ako prvorodička som sa dala na modrého koníka, aby som sa niečo naučila a priučila,podebatovala. A keď sa to nedeje tu, tak by som bola rada tam, kde sa to deje. Ja som založila svoju skupinu s tým, že tam začnú baby komunikovať a baviť sa ako normálne- preto som tam aj ja písala o svojich problémoch, ale akosi tam veľa ľudí nieje a akosi sa tam ani moc nekomunikuje. Volá sa: Apríl 2014 - Ružomberok a okolie. Kukni. Nieje to súkromka.

lent1lk4
27. sep 2013

@vivianamk
Neber to prosim nijak utocne, ale brani ti nieco prist do sukromky? 😉 Ja viem, ze oznacenie 'sukromna skupina' nie je 100%-ne, ale ked sa vykecavam tam, mam aspon aku-taku sancu, ze: ked nejaky kolega zazrie moj nick na mojej obrazovke a vyhlada ho cez google, nevyhodi mu za par sekund link na forum kde rozoberam svoje problemy so stolicou.. napriklad.. 😀 Je mi jasne, ze keby sa niekto velmi chcel snazit, tak sa do sukromky dostane, ale spolieham na to ze clovek je tvor lenivy a ze registrovat sa, najst spravnu temu, poziadat o pridanie, by sa uz malokomu chcelo len tak zo srandy...
Myslim ze kazdemu kto si otvori Aprílčatká 2014 dojde ze existuje nejaka sukromna skupina a aj to, komu ma napisat aby ziskal pristup... Tak trochu nechapem v com je problem.
Este raz podotykam ze to nemyslim nijak v zlom, len chcem trosku objasnit pohlad na vec z druhej strany 🙂
Krasny den prajem 🙂

evitamk
27. sep 2013

Ináč baby, doteraz som užívala jeden deň kyselinu listovú a na druhý deň Calibrum Babyplan. Striedala som to. Ináč sama som si ich predpísala, lebo mojej gynde to bolo jedno. Viem že kyselina listová je hlavne dôležitá pred otehotnením a potom do konca 1 trimestra. Calibrum babyblan je tiež určený len do konca prvého trimestra. Ja som už v 13 týždni (začínam druhý trimester) a teraz čo? Aký výživový doplnok používať? Alebo sa na to vykašľať a už radšej neužívať nič? Vraj keď žena užíva počas tehotenstva veľa vitamínov, tak potom má vraj veľké dieťa a je to problém porodiť. Tak neviem. Čo idete riešiť vy?

aadulik2110
27. sep 2013

@evitamk ja som pri prvom užívala Femibion 800 (1. trimester) a potom som prešla na Femibion 400 (2. trimester každý deň a v 3. trimestri som to užívala obdeň). A či sú z vitamínov veľké deti.... myslím, že nik nerobil takúto štúdiu - môžu to byť len dohady. Čo sa mňa týka, tak v mojej rodine sa rodia "veľké" deti (nad 4kg) a tiež som mala malého 4050g, takže "vitamíny" asi za to nemôžu. A kamoška nebrala žiadne a malý sa narodil s pôrodnou hmotnosťou 4450g. Ja si skôr myslím, že väčšie deti sú geneticky dané.... a ešte jedna vec ono je aj dôležité v ktorom týždni sa narodia, lebo bábo priberá ku koncu cca 250g týždene a potom je rozdiel, či sa narodí v 38tt alebo v 42tt.

vivianamk
27. sep 2013

@lent1lk4 ok nevadi, ved budte aj v tej súkromke, my ostaneme tu 🙂 a tu nam to bude stačiť. moj nick nepoznaju nik z mojich znamych takze ma nenajdu a prave preto som rada ze mame tuto stranku modrykonik ze ako prvorodička sa velmi vela veci dočítam. do súkromky sa ja neviem dostat asi som blondinka. ale fakt mi to nevadi, budem proste tu.

vivianamk
27. sep 2013

@evitamk mne odporučali brať cele tehu kyselinu a ziadne vitaminy nemusim, hlavne vela ovocia a zeleniny. ale v lekárni mi znama ponukla tak som si kupila co obsahuje aj zelezo ..

janduska
28. sep 2013

@vivianamk Súhlasím s tebou, takisto nemám problém písať verejne, ale je to každého vec, či chce byť v súkromnej skupine alebo nie. Mne sa páči, že aj mamičky s termínom február 2014 píšu verejne, tak si sem-tam čosi prečítam z ich príspevkov.
Ja beriem zatiaľ len kyselinu listovú a takisto jem veľa ovocia, zeleniny a cereálie.

dulkagabulka
28. sep 2013

Pozývam vás vo štvrtok 23.10.2013 o 20,00 hod. do Kvapky na Slnečnej 32 v Trnave v rámci kurzu rodičovstva, na prednášku o úľavových nemedikamentóznych technikách pri pôrode s certifikovanou dulou, certifikovanou laktačnou poradkyňou a predsedníčkou OZ Ženské kruhy v jednej osobe-teda so mnou emoticon . Oteckovia sú vítaní a majú vstup zdarma. Budeme sa rozprávať aj o prirodzenom pôrode, dojčení, bodningu, poradím, ako ho dosiahnuť v pôrodnici, tiež vzťahovej výchove a iných zaujímavých témach.
v prípade záujmu napíšte na zenskekruhy.oz@gmail.com

evitamk
30. sep 2013

@dulkagabulka keby ste mali niečo také aj v iných regiónoch, určite by som sa s radosťou zúčastnila aj s manželom.

evitamk
30. sep 2013

Ináč baby, ďakujem za info o tom čo užívate. Bola som presvedčená, že prídem do lekárne a že si kúpim nejaký výživový doplnok a tak som si pýtala, nejaký bio. Naozaj som tam chcela oprášiť kopec prachov. Ale tá ženská v lekárni bola taká zlatá, že mi povedala: že nemám absolútne nič užívať. Povedala som jej, že som užívala kyselinu listovú a calibrum babyplan a povedala, že v prvom trimestri je to v pohode a priam vhodné, ale že v druhom a až dokonca už nemám nič užívať. Vraj aj svojim dcérkam to takto poradila a všetko bolo ok. A vraj aj na kolegyniach a známych majú overené, že dieťatko je skutočne veľmi veľké z dôsledku vitamínov. Vraj mám len jesť veľa ovocia a zeleniny. Tak asi to naozaj idem takto riešiť. Veď ináč z krvných testov by malo gynde vyjsť, či mi chýbajú nejaké látky- a ak budú chábať, tak potom si niečo kúpim- ale už len konkrétne- väčšinou to je vraj železo a magnézium.

dulkagabulka
30. sep 2013

@evitamk chystáme premietanie filmu s besedou v Banskej Bystrici
treba sledovať našu stránku www.zenskekruhy.sk

dexterka1
1. okt 2013

mozte aj mna pridat do sukromnej skupiny? Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre