Augustové mamičky 2011

kalman
24. nov 2010

Ahojte nastávajúce augustové mamičky. Mne vychádza termín na 2.augusta 😀
Trochu sa obávam priebehu tehu, ani s cérkou som nemala lahký priebeh tehu, a pred troma mesiacmi sam mala potrat ☹
snažím sa myslieť pozitívne a dúfať že bude všetko ok 😀

dadulajda
20. apr 2011

@gabika84 ahoj, teraz som citala co si si prezila, akoze podla mna si to uzasne zvladla! 🙂 ja mam slepak vonku a lezala som potom este tyzden v nemocnici... neviem si to predstavit v tehu. este ze ste zdrave a gratulujem ku dievcatku, vazne sa to asi vyrovna s tymi nasimi chlapmi 😉

dadulajda
20. apr 2011

@jankaamartin ahoj, dufam ze tie antibiotika pomozu, ked sa to zlepsuje tak mozes byt aspon kludnejsia ze ste prisli nato co to bolo 😉 a inak sa mate ako? kotrmelce ako u nas?? 😀 ...ja sa zase bojim aby som teploty nechytila, lebo u nas su vsetci chori..uz v zime som raz bola a bez antibiotik to bolo nieco hrozne vydrzat. 😒

dadulajda
20. apr 2011

@vanilashot ahojcek, tak ja neviem co je vysoky cukor a ake hodnoty by tam mali byt, ale verim ze budete ok a bude to len nieco v ramci tehu. 🙂 ja si musim este 2 tyzdne pockat....a aj poradnu mam vtedy. som uz 5 tyzdnov nevidela maleho na sono, uz mi to aj chyba tak sa hrozne tesim, ze mi to vynahradi ten zazitok z glukozy 😝

vanilashot
20. apr 2011

@gabika84 ahojky, no tak to ti veru nezávidím...ale hlavne, že je všetko v poriadku, a ty si kludnejšia a že aj bábo je ok 🙂 držím ti palčeky, nech to dotiahneš bez problémov do konca..... 🙂

gabika84
20. apr 2011

@krhlicka zotavujem sa celkom dobre, dakujem. dnes som uz musela trochu vybavovat, ale chodila som vsade autom, takze v pohode. ja som zial nemala ani tu laparoskopiu, normalne mi rezali brusko ☹ taka zasita som bola, vyzeram jak nejake velkonocne kura s plnkou 🙂

@vanilashot dakujem krasne, podobne prajem pekne tehulkovanie. 😉

inak dnes som bola na krvnych testoch na protilatky, kedze som RH negativ, zajtra nas caka glukozovy test.
bola som aj na endokrinologii, kde som sa akurat vytocila, kedze som bola objednana nieco cez dva mesiace, dokrivkam tam a doktorka ze dnes neordinuje 😠 tak som sa aspon spytala na vysledky krvi a to ma velmi potesilo, pretoze hormony skutocne zabrali a hladina TSH je opat v norme!! tzn. ze moja stina zlaza uz pracuje ako ma,stiha produkovat hormony aj pre babatko, tesim sa velmiiii 🙂

jankaamartin
20. apr 2011

@dadulajda ano poznám to ja som v živote nemala teplotu až kým som neotehotnela mala som uz dvakrát,,,,tak nech ste aj vy zdravučí,,,,,baby musíme sa povzbudzovat a vravieť si,že v tom ideme všetké spolu!!!!!TAŽE TEHULKUJEME SPOLU!!!! 🙂

jankaamartin
20. apr 2011

@krhlicka JOJ VIEŠ ČO AJ JA SA UŽ ASI STRAŠNE SLEDUJEM,,,,stále si len namýšľam že čo ak,,,,sa niečo stane,,,,už len 7 dní pracujem a potom oddych,,,,tešíme sa všetci už pomaly traja 🙂

jankaamartin
20. apr 2011

@gabika84 ano máš pravdu toho šetrenia mám asi veľmi málo aleuž len pár dní,,,,,musíme vydržať a ty sa nám máš ako?aj bábo?

vanilashot
20. apr 2011

@dadulajda vysoký cukor znamená, že mám tehotenskú cukrovku a budem musieť chodiť pravidelne na diabetologické kontroly zrejme každé dva týždne....budem pod lekárskym dohľadom, budem musieť obmedziť prísun cukru. čiže zbohom veľkonočné koláčiky 😒 ale nejako to hádam zmákneme....navyše nám dnes ešte zistili chudokrvnosť, tak mi predpísali tabletky....no hádam to už len dotiahneme úspešne všetky do konca.... 🙂

krhlicka
20. apr 2011

@gabika84 ze zasita ako kura s plnkou, ty si teda cislo 🙂super, ze aj veci okolo stitnej su v poriadku.
Je to na porazenie s lekarmi, ja som tak vecne isla mojej obvodnej, ked mali dovolenku.
Potom sa cuduju, ze ich clovek obtazuje telefonatmi, ci vobec ordinuju...

Baby ako pisete, setrime sa. Ja som sa rozhodla menej pracovat, a vobec mysliet viac na seba.
Ved davam pozor nielen na seba, ale aj svoj poklad a ten potrebuje zdravu maminu 🙂

drzkajte sa, oddychujte a budte v pohode, spokojne tehulkovanie zelam

dadulajda
20. apr 2011

@vanilashot no tak ja som zvedava co zistia mne..ja sa inak cudujem ze mi oblicky este neodpadli, lebo ja som bola zavisla na soli zase. ja som denne kludne dala balik cipsov a ked som sa ucila na matury alebo tak na skusky, tak v metre mi mamina baly kupovala! teraz sa to snazim obmedzit, ale aj tak to sa z tela nedostane za mesiac.... 😒 a to mi je luto ze ti zistili vysoky, ale hadam to coskoro prejde a malemu budes moct dopriat 🙂 povec si tak, sak su aj horsie veci 🙂 a drzte sa v tom tehulkovani. ja idem asi zajtra porobit zase fotky, no tak to som zvedava ako maly narastol lebo neska som bola v skole ohodnotena, ze to na mne ani moc nevidno...a to som mala volne saticky na sebe 😠

dadulajda
20. apr 2011

@jankaamartin LIKE!!! 😀 😀 😀

krhlicka
21. apr 2011

@vanilashot ahoj, netrap sa s cukrom, staci dieta a snad sa upravi.
Kamoska mala tiez vysoky cukor a po mesiaci diety bol v norme, takze hlavu hore 🙂

drzim palce, mna to este len caka, som zvedava na vysledky. Kedze motam sladke so slanym...ach jaj.

tak drzkaj sa a spokojne tehulkuj, nech je drobcek v pohode 🙂

11jannka11
21. apr 2011

@kvixa avojky tag uz mam foto zo 4d som tu dlhsie nebola blbol mi net juj sak nervy mam z neho uz nech skonci vymenim za lepsi a mame sa fajn uvidis ja som v soku bola v pondelok dievca na 90 percent a na 4d pipik a gulky xi xi

kvixa
21. apr 2011

@11jannka11 to vazne? no masaker, tak to aj my aby sme nemali nakoniec chlapa🙂 mne sa babo nechcelo ukazat na meraniach malo rozkrok akurat kde mam pupok , tak nebolo vidno ale nakoniec sa pomrvilo a povedal, ze baba... tak uvidim 8.5 na 3-4 D 🙂 ani ja nemam stale pc- je este v tej oprave , katastrofa...

11jannka11
21. apr 2011

@kvixa juj sak ale hlavne ze je zdravy je dlhy a aj viac vazi ako podla tych ich tabuliek tag povedal ze to bude maco ja som bola sama na 4d herec musi makat nedali mu volno vraj nech si da vypoved ked chce behat no hajzli tag som bola sama ale bol to fakt zazitok poculi sme aj srdiecko ma vsetko krasne xi xi
😀 😀 😀

11jannka11
21. apr 2011

@kvixa ozaj uz mas napisany termin nastupu na matersku dovolenku len tag sa pytam bo mam dost dovolenky aj volna aeste stale mi to tam ten moj doki nenapisal

ikusa11
22. apr 2011

@gabika84 uuuha,teraz citam,co si si preskakala,no nastastie to vsetko dobre dopadlo,aj ta stitna zlaza je ok,to je parada.blahozelam k dievcatku,dalsia augustova baba 😉

susanq
22. apr 2011

ahojte kocky... tak uz som si myslela, ze aj ja mam po problemoch, a ze uz ma caka zase len bezproblemove tehulkovanie a prd makovy :( vcera vecer ma zacalo brutalne boliet hrdlo, v noci o jednej uz som nemohla ani prehltat, zahnisane cele hrdlo... tak sup opat na pohotovost, rovnako ako pred dva a pol mesiacmi... zaciatkom februara som mala akutny zapal priedusiek a skoncila som na antibiotikach a teraz znova, akurat, ze teraz mam brutal anginu. Neviem, co ma to vobec prekvapuje, ved moja imunita bola v keli uz pred otehotnenim, liecila som sa na imunologii, brala lieky atd. a v tehotenstve je imunita este viac oslabena :( Strasne sa bojim o mimco, dufam, ze to bude vsetko v poriadku a Zinnat mi neuskodi. Ten pocit, ked som si dala o deviatej prvu davku je zase frustrujuci a asi by som mala zacat pozitivne mysliet: Nic sa drobcovi nestane, vsetko bude ok. Ako ste na tom vy? Brali ste pocas tehu antibiotika, pripadne prekonali ste nejaku infekciu atd?

Ale oproti gabike je to stale nic, vsak? 🙂 Gabi si fakt hrdinka, dufam, ze uz budes mat za sebou vsetky peripetie a ze uz dotehulkujes naozaj len s usmevom na tvari.

petusska2305
22. apr 2011

@dadulajda ajooooj 🙂 dlho som tu nebola, sme boli s priateľom na ,,výlete" 😀.. joj máš krásne fotky v albume, sú fakt úžasné, to kto ťa fotil?? no, už ajja by som si mohla dať nejaké fotos do albumu 😀 by sa patrilo 🙂 ved volačo tam dám.. jaj tebe je už jak dobre, že máš tú bakalárku z krku, ja to budem robiť ešte dva týždne 😖 no do 6. mája to máme odovzdať, momentálne tam vraj musím doplniť viac citátov 😖 tak sa s tým trápim ☹ .. no ajja mám ešte skúšky teraz, ale už len posledná ma čaká 29.4 to bude hádam najťažšia ☹ .. no štátnicové otázky som si zohnala ajja vypracované 🙂 tak ajja mám od toho našťastie pokoj 😎 .. hm, na tú predpôrodnú prípravu by som ajja rada išla, no musím niečo zohnať, ty kam chodíš?? my tuším tu v šali nič také nemáme ☹ , jedine do nitry, a další problém, neviem či by som tam dotiahla priateľa 😒 , najprv rozprával že by nemal problém byť so mnou pri pôrode, a postupom času svoj názor dosť mení ☹ .. a rodiť by som ajja chcela ísť do nitry, tak sa tam hádam aj stretneme 😀
hehe, to si ajja teraz užívam pri priateľovi, všetko nám kúpi, šecko máme 😀 načo si len s malým spomenieme 😀 , no síce aj pred tehu mi priňom nič nechýbalo a mala som ,,všetko", ale teraz je to dvojnásobné 😀

petusska2305
22. apr 2011

@jankaamartin a čo ti pichajú?? magnézium?? mne to tuším už prešlo, ale preistotu som si začala dávať magnézium v tabletkách.. a ty si už ok 🙂 ??

dadulajda
22. apr 2011

@petusska2305 caweees, to je super ze ste si trochu odychli spolu na vylete, ja som s tym mojim chlopom nebola odkedy som tehotna..max.na veceru co ma vezme, lebo furt robi a potom padne mrtvy! ☹ uz som mu hovorila ze by sa mi mohol venovat ale potom som pochopila..nech si len robi, sak prachy sa zidu a ja budem behat von s babami...aj ked mi chyba casto 😒 A drzim palce na tej skuske, ja to mam setko pred sebou este, takze sviatky travim na balkone s knizkami v ruke. 🙂 a inak pecka ze moju bak.ani konzultant nevidel, lebo bol vtedy chory a ja som mu to nechcela posielat, a uz som mala aj nervy, takze to islo bez kontroly do tlace..hmm 🙂 🙂 uvidime co nato oponent!! chi chi. ja chodim ku tej Jahnatkovej na parovce, newem ci som ti spominala...ale da sa ist aj poobede si zacvicit, aj ked tam nechodis na kurz. mozes ist so mnou ak chces niekedy. vzdy v pondelok a v stredu o stvrt na 5. a spytas sa jej, ci by sa dal trebars aj teraz zacat kurz..lebo ja tam chodim od 12.tyzdna. A s porodom sa netrap, on urcite zmeni casom nazor este 8x 😀 urcite bude chciet byt pri tom, ked sa narodi jeho syn, len teraz ma strach. sak sa o vas krasne stara takze to je hlavne, ze vas lubi da ti vsetko co potrebujes 🙂 🙂
aaaaaaa tie fotky.... 🙂 🙂 dikes moc chi chi, sama som sas fotila. treba sa nato divat ako na umelecku fotografiu..... ja strasne rada fotim, aj pred tehu som skusala nejake sutaze, takze teraz je to len iny objekt- ja 😀 ale ma inak aj napadlo, ze by som kludne aj zadarmo pofotila daktoru, kto by chcel!! 🙂 🙂 lebo ja ziskam len skusenosti jak sa to robi, za profesionala sa nepovazujem a myslim si ze sa neni preco hanbit ked som tiez tehula a baba 🙂 🙂

gabika84
22. apr 2011

@ikusa11 dakujem 🙂 ale buduci tyzden sa aj tak chystam ist na 3D sono, dufam, ze konecne vyjde pekne a dostanem aj nejake fotecky. snad sa dievcatko uz definitivne potvrdi, aby som malej levici mohla kocik objednat 😎
@susanq neboj cicus, ATB zvladnete lavou zadnou. ked sme my zvladli uspatie a kto vie aku chemiu. drzim palce nech su to posledne lieky. ach holky, druhy trimester vraj najkrajsie obdobie tehotenstva- no nevieeeem, nejak nam to nevychadza.. 😒

jankaamartin
22. apr 2011

@petusska2305 ešte roška ma bolý to bruško ale už lepšie asi po tych antibiotikách,,,,momentálne ide zas na mna nádcha ach bože,,,,,

krhlicka
23. apr 2011

Ahojte baby, citam, ze mame vselijake radosti aj starosti 😉
U nas byva teraz nejaky nehodovy skriatok'. Pri holeni porezana noha, potom zase ta ista obarena.
Dufam, ze uz nic dalsie ma necaka. Pri obareni som sa poriadne zlakla a dobre som si aj porevala.
Tak uz by aj stacilo 🙂

@jankaamartin na nadchu cajiky a vitaminy. Ja som nasadila na hrdlo Stodal, ten tehotne mozu. Som zvedava, ci mi prva pomoc zaberie, alebo sa vyberiem k tetuske lekarke, ktora ako ju poznam, ihned nasadi antibiotka. Vsak naco by skumala, ci ich treba!!!uz ma to hneva a preto ked nemusim, radsej tam nejdem.

tak baby, ziadne neprijemne prekvapka, nehody, nadchy, choroby...len nech sme spokojne a zdrave spolu s nasimi drobcami 🙂
a maminky studentky, drzim vam silno palce, odovzdajte prace, nech prejdu a potom vela sil pri uceni na statnice a sup mate to za sebou 😎

jankaamartin
23. apr 2011

mamičky prajem vám,vašej rodinke a našim drobčekom krásne Veľkonočné sviatky,,,,a hlavne málo vody,,,,,o rok už budu naši drobčekovia pri nás 🙂

jankaamartin
23. apr 2011

dnes vstupujeme do 6 mesiaca🙂

gabika84
23. apr 2011

pekne sviatky, vela vody (nech sme krasne a zdrave/-í) 😎

krhlicka
23. apr 2011

@gabika84 @jankaamartin dakujeme baby, ale bez tej vody poprosim a ziadne sibaky a smradlave vonacky 🙂
velkonocne pondelky to bola na dedine moja nocna mora.
tak krasne a pohodove sviatky maminky cakatelky 🙂

dadulajda
24. apr 2011

@krhlicka dakujeme, ja uz mam bakalarku nastastie za sebou, teraz este spravit skusky a ak ich spravim pokracujeme v maratone na statnice...takze uzivat si maleho budem asi az v juni.fnuk. ale hlasi sa kazdy den, pokopkava si hocikedy 🙂 a pekne sviatky prajem aj vam,a hlavne vela oddychu! alebo nejaky ten vyletik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre