Košičanky na začiatku tehotenstva

mata299
16. dec 2009

ahojte baby, pozerám, že je tu téma pre košičanky, ale všetko sú tam väčšinou baby, ktoré už majú deti....tak skúsim založiť túto tému, možno si navzájom poradíme a pokecáme... 🙂

lienka228
22. feb 2010

ahoj rubinka, aku stranku myslis?

mata299
autor
22. feb 2010

lienka ...mne mm tiež stiahol jogu pre tehotné, tak sa tiež snažím doma...inak u dr.dankovčíka som bola aj ja v 12/13 tt a teraz sa 11. 3. chystáme na morfologický ultrazvuk, ale už k môjmu dokimu, tiež má 3D ultrazvuk, tak dúfam, že to bude rovnako kvalitné ako v prenatálnom centre...inak rubinka asi myslela link na tie cviky v tehu...
to by som brala aj ja... 😉 inak nemáte niektorá problémy so spaním?ja spím len tak na jedno oko, ako keby som si nevedela nájsť polohu

lienka228
22. feb 2010

bola som aj ja v 12tt, no a teraz ak sa nic nezmeni, tak pojdeme 5.3. dufam, ze bude vsetko ok 🙂 jaj aha 😕 asi mas pravdu, ta stranka je https://www.starostlivostodieta.sk/cvicenie-pre.... mne sa spi dobre, cca 22.hodina je moj cas, ked zaspavam uz aj pri telke a potom spim aj do 9 🙂 akurat mam problemy s krizami, pobolievaju, niekedy viac, niekedy menej

ivkafu
22. feb 2010

ahojte dievcata tiez sa zapojim ...konecne som nasla aj nejake kosicanky, lebo sa mi zda ze v juli 2010 kde podla datumu porodu patrim pisu iba bratislavcanky a zapadniarky..

lienka228 musim povedat, ze fakt super stranka, dakujem za vsetky buduce maminy

mata299 no musim aj a napisat, ze v sobotu som aj ja podlahla cokolade v tekutom stave... bolo to nieco fantasticke, ja som mala chut uz asi 2 tyzdne, ale v Ke nepoznam kde robia vybornu cokoladu, tak som si musela pockat, kym pojdeme k nasim a dala som si parada...

aj ja som zistovala, ze kde sa tu da v ke cvicit, tiez by som rada sla, ale uz mi manzel kupil fitloptu, tak cvicim doma ...aj my sa chystame k dr.dankovicivi 8.3. a velmi sa tesime, ale je tam aj trosku strachu, dufame ze vsetko bude v poriadku a ze sa chrustik, tak otoci, aby bolo vidiet co bo bude...nechodievate niektora v dr. mikulovej, ale neveste teiz dr. mikulovej?

lienka228
22. feb 2010

ahoj ivkafu 🙂 vidim, ze sme na tom rovnako 🙂 hm, pisete o cokolade... ja cca 2 tyzdne mam chut na cokoladu alebo sladke stale... kazdy den musim mat nieco sladke. a na zaciatku tehu som sladke vobec nemohla, ale som sa rozjedla teraz 😒 ivkafu, ako prezivas tehu? mavas aj ty nejake tazkosti?

ivkafu
22. feb 2010

ahoj lienka228 no musim povedat ze tehotenstvo prezivam super, nechcem nic zakriknut, ale je to tak...dnes som bola v poradni, tak som pokojnejsia ako kazda ked vieme ze vsetko ide ako ma...snazim sa nejest vela cokolady, lebo viem ze to malemu skodi..., ale sem tam si dam
a okrem toho ze ma nie kedy boli hlava a ze musim casto chodit na wcko je vsetko ok a ty ako prezivas tehotenstvo?

mata299
autor
22. feb 2010

ahoj ivka....vitaj u nás...no niežeby som chcela robiť reklamu, ale na hlavnej v pasáži je bon bon, majú tam aj ručne vyrábané čokoládové cukríky, baby fantázia...
ja chodím k dr hoppanovi...inak ani ja som na začiatku tehu nemala na sladké chuť, ale teraz tiež každý deň...inak na ťahanovciach sneží, no paráda, ja som už aj vlasy zafarbila na jarný look

lienka228
22. feb 2010

ivkafu, ja sa mam tiez super, som doma asi od 7tt, zaciatok nebol najlepsi... wcko ani nespominaj 😒 ja tiez musim casto chodit. a mna pobolievaju uz krize, obcas aj chrbat, ked som trocha dlhsie v kuchyni, musim si casto sadnut a vylozit nohy, to mi pomaha. a uz citis aj ty pohyby, ze? my asi tyzden uz intenzivnejsie, uz citi aj manzel, ked si polozi ruku na brusko 🙂 velmi sa z toho tesime 🙂

lienka228
22. feb 2010

mata, tu cokoladovnu poznam aj ja.... je tam naozaj super cokolada. mnam 🙂
aj u nas snezi a dost husto a pritom vcera bolo uz kraaasne jarne pocasie 😒

mata299
autor
22. feb 2010

wc,,,detto...je to hrôza a noci sú najhoršie...a aj tie kríže, preto sa snažím cvičiť, ale obávam sa, že extra efekt to nemá...

mata299
autor
22. feb 2010

ozaj kočky, viem, že nie je slušné pýtať sa na vek, ale celkom ma to zaujíma...ja budem mať v apríli 33

ivkafu
22. feb 2010

mata299 dakujem za privitanie... a aj za ten tip s obchodom... ja mam teraz chut na ryby, ale velkuuuu, zavinace a vlastne vsetky druhy mnam.. chichi

lienka228 ja som tiez doma asi od 11tt mala som taku pracu kde som stala od rano do vecera, tak teraz uz konecne oddychulem, a tiez ked dlho stojim v kuchyni , tak ma strasne boli chrbat a musim sadnut aby sa mi uvolnil, alebo ma napr. velmi bolia chodidla, ale priserne ... musim pochvalit mojho manzela ze ma velmi vela masiruje a normalne mam teraz citlivejsiu pokozku a ked sa mi dotkne, tak musim povedat ze je to veelmmi prijemne ...ma co robit jednoducho...pohyby ano prve asi 17 tt, ale ako keby si babo dalo tyzden volno, ale ano citit pohoby...kazdy den rano mame take dorozumievacie znaky a pekne citit... moj manzel kazdy vecer pocuva a rozprava sa s malinkym... je to krasne ...

aj tu v meste snezi, ale je to len, tak ako-ze vsetko sa hned topi...

lienka228
22. feb 2010

mata, ja sa tiez snazim cvicit, aspon raz za tyzden, ale aj sedavam len tak na lopte 🙂 a ja budem mat v auguste 27 🙂

lienka228
22. feb 2010

ivka, tak to je potom ozaj lepsie byt doma pri takej praci 🙂 aspon sme oddychnute stale 🙂 a tak pokozka, no to aj ja mam citlivejsiu a hrozne suchu v oblasti stehna a bruska, mam aj tehotensky olej, aj krem pre tehotne, ale nepomahali mi, tak som od koznej dostala 3 druhy kremov na extra suchu pokozku (ze mam vyskusat, ktory), co mozu aj tehotne, tak jedine to mi pomaha 🙂

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkafu
22. feb 2010

no musim povedat, ze aj ja asi viac sedim na tej fitlopte, ako cvicim aj mi to prislo smiesne, ale je to tak.... aj ja mam olejcek na pokozku neprehanam to, ale natieram si brusko, stehna, prsia... je to prijemne... zalezi aku mas elasticku pokozku... ja mam uz dost velke brusko a nic nepraska mozno neskor, alebo sa mi to vyhne

este k veku ja v novembri 28 vobec mi to nepripada, ale je to tak

mata299
autor
22. feb 2010

tie oleje používam aj ja, je to super vec...v prvom trimestri som sa dosť vyhádzala na rukách, taká krupica, ale teraz to už pomaly mizne...čo je horšie, na bradavke sa mi urobil atopický ekzém...a na to lieky brať nemôžem, tak sa dosť bojím, ako budem kojiť...hm, dúfam, že to s tými pohybmi bude lepšie,teda že ich budem lepšie vedieť rozoznať ☹

ivkafu
23. feb 2010

ahojte dievcata.... este ma napadlo, ze ako to je u vas s vybavickou, mate uz nieco, alebo vsetko nakupene, alebo to nechavate na neskor?
zatial pekny den

lienka228
23. feb 2010

ahojte baby 🙂 no my mame par body kupene, zatial len na prvy mesiac, jeden overalik, jeden par ponoziek, ale v podstate vacsinu kupila moja mama 🙂 a mame uz aj kocik doma. bol teraz v akcii v maderne, tak sme ho objednali a minuly tyzden sme boli prenho. a do postielky vybavicku budem objednavat z netu 🙂 kazdy mesiac nieco kupime, aby to naraz nebolo potom vela 🙂

ivkafu
23. feb 2010

no ja sa musim prizna, ze nemame este ani jednu jedinu vec.... dovod? ani sama neviem, ale mam strach co keby nieco.... velmi sa tesim na prve nakupovanie a aj cakame na 8.3 kedy ideme na ultrazvuk... dufam ze budeme vediet ze co to bude ....
lienka228 a aky kociar ste kupili?

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dianocka
23. feb 2010

ahojte buduce mamicky hlavne si to teraz uzivajte a spite kolko mozete,lebo potom sa vam to vsetko otoci o 360 stupnov.myslim to v dobrom.inak ked vam mozem poradit co sa tyka kociarov tak jednoznacne najlepsie su trojkombinacie klik system - vanicka,vajicko a sportova cast a trojkolka to je uplne super.ja som mala prve tri mesiace polsky kociar.Bol hrozne tazky,zle ovladatelny,neskladny.Potom som si kupila chicco s3,trojkolku a to sa nedalo ani porovnat.Bol lahucky,lahko manevrovatelny a vobec vsetko na nom bolo super.Ocenila som aj to ze vajicko sa dalo nakliknut,takze ked sme isli na nakup,nebol v obchode problem.ono su tie kociare drahsie,ale oplati sa to.co sa taky tehotenstva,tak napriek tomu ze som mala rizikove tehotenstvo tak neviem co je nespavost,bolesti krizov,noh,palenie zahy a este aj migrena zmizla.takze super

mata299
autor
23. feb 2010

ahojte kočky, no dnes som sa neozývala, bola som na odber krvi na triple testy a na hematológii, bola som úplne grogy...dúfam, že všetko bude ok...inak čo sa týka oblečenia pre malé, tak už mám nejaké body s krátkym rukávom a aj taký jeden set, kde je aj čiapočka a body s dlhým rukávom+podbradník...niečo mám aj od segry, keďže ona rodila v decembri a dievčatá jej rýchlo rastú...., ale vyzerá to u nás na chalana, takže veľa vecí od nej asi nevyužijem...tiež sa snažím každý mesiac niečo, aj keď s obavami, ale čo už....naraz sa to potom nedá finančne zvládnuť...

mata299
autor
24. feb 2010

dobré ráno kočky....tak ja som si noc odtrpela....také bolesti chrbta som mala, že som nemohla dýchať...no proste super...čo vy nové?

kishinka
24. feb 2010

Ahojte tehulky, už dlho som sa odhodlávala pridať sa, ale až teraz som našla že su tu aj Košičanky 🙂
Som v 14. tt, a začínam si plne uvedomovať svoje rastúce bruško,
mata, bolesti chrbta dost dobre poznám, mám ich tiež, až dakedy neviem či ma bolí bruško alebo chrbát ☹
tak zatial pekný dník

mata299
autor
24. feb 2010

ahoooj kishinka, vitaj....som rada, že máme ďalšieho člena....ako ti zatiaľ prebieha tehu?všetko ok?už máš nejaké testy za sebou?

kishinka
24. feb 2010

A inak strašne fajny pocit mosť sa rozprávať dookola o problemoch a radostiach suvisiacich s bruškom, lebo ludom okolo to už ide niekedy na nervy, a ja nemyslím na nič iné, len na svojho drobčeka v brušku, 😀

lienka228
24. feb 2010

ahojte dievcata 🙂 vcera sa mi uz nejak nechcelo na net. ivka, kupili sme kociarik cortina x3 evolution 2010. ma velku vanicku, je to trojkolka, trojkombinacia a citala som nanho same chvaly na forach, tak snad budeme spokojni aj my. dam obrazok do albumu. pekny dnik prajem 🙂

kishinka
24. feb 2010

Dakujem za privitanie, inak vopred sa ospravedlnujem za gramtické chyby, ale mám dizgrafiu, takže občas nejaká tá hrubka vyskočí 😅
Moje tehu, je ukážkové doteraz som nemala žiadne problémy, ani raz mi nebolo zle, spím uplne fajne dakedy aj do 11,00h 😀 všetko mi chutí ale narozdiel od ostatných báb ako som čítala nemám chuť na sladké a už vôbec nie na čokoladu, ale možno sa to zmení 😝 Jedine čo mi robí starosti je môj chrbát, ale ten ma pobolieval aj pret tehotenstvom, kedže mám číslo pŕs 4 , čo sa samozrejem teraz zvadčilo 😀
Čo sa týka vyšetrení chodím do poradne kde mi zatial robili len ultrazvuk, ale máme už prvú fotku našho maličkého, ale je chrbátikom 🙂 teraz 3.03. sa chystáme na triple testy, tak dúfam že všetko bude ok.

mata299
autor
24. feb 2010

tak to áno....myslím, že kočky, ktoré založili túto stránku presne vedeli ako nám to všetkým pomôže...je to voje prvé bábo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre