Sú tu nejaké mamičky z Canady?

monika15
25. nov 2010

Ahojte Mamicky....

Je tu nejaka mamicka z kanady 🙂 ??

zuzu1980
25. nov 2010

ahoj, ja som tu 🙂 hadam sa este niekto prida...

monika15
autor
26. nov 2010

ahoj, a kde si v kanade, ja som v Etobicoke, Ontario.....

mokiri
26. nov 2010

🙂 Pozdravujem frankofónnu časť Kanady, ak sa niekto nájde vo vašej novozaloženej témičke. Skúsim aj u vás - vedel by niekto ešte o nejakých ďalších slovenských a českých rozpávkach vydaných vo francúzštine? Ďakujem. 🙂

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mokiri/album...

monika15
autor
26. nov 2010

@mokiri Ahoj 🙂

Ja som v Ontariu a tu je Anglictina...

Keby sa tu nasla mamicka z Quebec urcite by ti mohla pomoct 🙂

zuzu1980
26. nov 2010

@mokiri ahoj, ja som v QC, ale bohuzial, neviem o nicom takom... ale keby som nahodou nieco nasla, dam ti vediet 😉 Znie to zaujimavo, som ani nevedela ze su nase rozpravky take popularne vo svete 🙂

zuzu1980
26. nov 2010

@monika15 ja som v Montreale 😉 je tu MK aj jedna kocka z Calgary, ale asi nema moc casu na pisanie, dam jej vediet ze mame temicku, snad sa nas zozbiera viac....

sisaka
11. jan 2011

@zuzu1980
@monika15
caute baby, ja som tiez v Kanade, Calgary, myslela som, ze tu z Kanady ani nik nie je na tomto fore a ako citam dokonca je tu niekto z Calgary, no je nas zda sa zalostne malo ☹
zuzu1980 takze francuzstina? alebo sa da aj po anglicky, ja som v Quebec este nebola, vlastne ani nikde na vychode, ale chceli by sme sa tam niekedy vybrat... s manzelom radi cestujeme (deti zatial tahame vsade so sebou)

monika15
autor
11. jan 2011

ahoooj, 🙂

no hej len ako kukam tak ja som daaaleko od vas 🙂 ) )

sisaka
12. jan 2011

@monika15 ak tomu teda rozumiem dobre, tak ti hladas niekoho na stretavanie.... tak potom som naozaj daleko ☹
tak dufam, ze niekoho najdes blizko, ale to by som skusila radsej cez siet slovakov, tam kde byvas 😉 Vela stastia

zuzu1980
12. jan 2011

@sisaka ahoj 🙂 Takze ty si v Calgary? Skusim napisat tej kamoske nech sa prida, ale neviem ci este chodi na konika, asi dost nestiha...
A ty mas ake velke deticky? A co tam v C robis? Pracujes? Ako dlho si tam?

Nooo, u nas sa da nastastie aj po anglicky, v praci 99 % len anglictina tak som rada. Po francuzsky hovorim len ked musim, ale niekedy sa tomu nevyhnem.

zuzu1980
12. jan 2011

@monika15 no, zda sa ze kazda sme z ineho konca, ale ved nevadi. Tu v QC snad ani nie su ziadni slovaci, ja som za 3 roky este nikoho nestretla.

monika15
autor
13. jan 2011

🙂
Ja som z Etobicoke Ontario, je tu velmi vela slovakov, ale neviem nejake je to ine :(
robia si veci proti namiesto drzania sa spolu.
za stretavky v parku pytaju $$$$ jak keby chceli zarobit a nie zabavat :(((((((((

dost smutne.......

Moj maly ma 5 mesiacov 🙂 ) ) tak uvidime ze ci najdeme nejakeho kamosa - kamosku 🙂

hajatanufus
13. jan 2011

ahojte babenky ja medzi vas nepatrim tak sa dopredu ospravedlnujem ze sa sem vtieram ale momentalne s mm zijeme v uk a jeho velkym snom je ist zit do kanady a preto by som sa vas chcela opytat ze ako sa tam da najjednoduchsie dostat a tiez ako je to tam s pracou a ake su tam platy myslim minimalne lebo na zaciatok by sme urcite obaja mali len nejake minimalne platy mm pracuje v uk v tescu ako nocny predavac a asi aj v kanade by chcel robit v obchode a tiez by som chcela vediet ako je to tam s cenamy prenajmov bytov skolky potraviny a tak celkovo ci sa da s dvoma malymi detmi vyzit napr z platu predavaca dakujem za odpoved budem sa tesit z akejkolvek odpovede

brandon
13. jan 2011

Ahojte baby radi by sme imigrovali do Kanady s manzelkou a detmi a hladame informacie ako by bolo mozne sa tam dostat skusali sme si urobit test na federalny program ale nepresli by sme a cez provincny program nemali sme stastie najst pracu.Podvodnicke slovenske agentury typu hagiel chceme vynechat.Tymto vas chcem poprosit o radu.Vy co tam zijete ci by ste nam nevedeli poradit.Vdaka

sisaka
13. jan 2011

@zuzu1980 - mam deti dcera 12 r. a syn 2 1/2 r., momentalne som este doma s malym, tam kde som predtym robila sa mi moc nepacilo, takze budem musiet hladat zachvilu nieco nove. Takze ty si sa po roku vratila do prace? A co maly? dala si ho do daycare? Obdivujem ta, ze vies aj po angl. aj francuzsky, dcera sa uci v skole, ale mne to nejak nic nehovori, ja by som sa skor dala na nejaku spanielcinu. Montreal vyzera byt krasne mesto, aspon podla fotiek, Calgary je dost o nicom, pre turistu by som neodporucala, ale zije sa tu dobre, nemozem sa stazovat. Nie som typ, ktory vyhladava davy slovakov, ale par kamaratov slovakov potesi, ani si neviem predstavit, ze tam nikoho nepoznate, to musi byt dost narocne, stale fungovat len v angline a franine. My sme tu 7 rokov, takze sme uz slusne zabyvani a naozaj velmi spokojni a ako vy? paci sa vam? chcete ostat zit v Montreale?
@monika15 ako dlho ste tam? to co pises je typicke asi pre vsetky slovenske komunity, preto ich akcie tiez nevyhladavam, vynimkou je Mikulas (koli detom, teda uz len koli malemu) a par krat sme boli aj na MDD. Akcie pre dospelych - vobec nie, boli sme na 1, ked sme sem prisli, citili sme sa otrasne, ludia sa predvadzali, co kto ma a co si moze dovolit, vsetci strasne doleziti ... tiez som si myslela, ze si snad ani kamaratov nenajdeme, chce to len cas ... mozno by si sa na nejaku akciu najlepsie pre deti mala ist pozriet a snad ti tam bude niekto sympaticky

sisaka
13. jan 2011

@hajatanufus asi ta sklamem, ale predavac tu nema sancu uzivit celu rodinu. Hodinova mzda je okolo $11 + - ( co je nejakych $ 1700 v hrubom!, ubytovanie treba ratat okolo $ 1000, potraviny tu nie su drahe, neviem ti presne povedat sumu, tak tipujem ze okolo tych $300 -400 (mozno ma baby poopravia) skolka, tak to si priprav okolo $ 800 na dieta, cize pri 2 detoch by sa ti uz neoplatilo ist robit predavacku, z takeho platu sa da vyzit len zo socialnou podporou k tomu. A to som este nezaratala veci ako auto (aspon jedno) + k nemu poistka, benzin, ak nie auto tak vydaje na dopravu, telefon, internet, oblecenie ...
@brandon ak nemate dost bodov, potom mate este 2 moznosti bud ziskat pracovne povolenie, skus pozriet stranku http://www.canada.sk/ myslim, ze sa tam niekedy objavuju pracovne ponuky, ake seriozne je to to neviem, v kazdom pripade popozeraj aj forum, mozno tam budu nejake dobre tipy, kde hladat, samozrejme zalezi aj od tvojej profesie, ci take ponuky vobec su, vybavit pre zamestnavatela povolenie zamestnavat cudzinca tiez nie je jednoduche, takze si to mnohi rozmyslia. Druha moznost je ak este nemas 35 rokov potom mas este sancu na program working holiday (alebo tak nejake) , vraj to bolo uz minuly rok schvalene aj pre slovakov, tento rok to ma prist do platnosti, ale mozes tu ostat len 1 rok.

sisaka
13. jan 2011

teraz som si vsimla, ze patrite spolu 😉 tie working holiday neviem, ci je pre zenatych s detmi, to si radsej preverte

sisaka
13. jan 2011

poznate http://www.kanadskyslovak.ca/ zuzu pisu, ze v Montreale je cca 3 500 slovakov a podla stranky tam mate aj dost aktivnu komunitu, dokonca aj folklorny subor!

brandon
13. jan 2011

@sisaka dakujeme ti pekne za odpoved skusime nieco vymysliet co sa da robit.

zuzu1980
13. jan 2011

@sisaka dik za tip, ale ja tiez slovakov moc nevyhladavam. Mame tu kamaratov (z Rumunska a z Maroka) s ktorymi sa stretavame ked je cas, maju aj deti v Adamkovom veku, takze je to fajn. Ani moj manzel nie je slovak 😀 , doma ficime po anglicky, vonku po francuzsky, v praci prevazne anglicky, drobec v daycare po francuzsky...

Ja som tiez pred materskou rozmyslala ze ostanem dlhsie doma a potom si najdem novu pracu, ale predstav si ze ma v 9 mesiaci tehu povysili a tak som pekne po roku nastupila naspat na nove miesto a som velmi spokojna. Maly je v daycare, s prvou bol dost problem tak sme museli menit, ale teraz mame uzasnu, velmi sa mu tam paci.

@hajatanufus @brandon ja som vo francuzskej casti, tu u nas sa rodina bez problemov uzivit da z 1 platu (niekedy aj uplne bez prace) vdaka dobremu socialnemu systemu. Platy su sice trosku nizsie ako v ostatnych provinciach, ale byvanie je lacne (400-600), strava asi rovnako ako inde, skolka okolo 500 ale stat doplaca takze to vyjde zhruba na 150... Poznam rodinu s 1 dietatom, ktori su tu vyse roka, zatial si nenasli pracu takze ziju vpodstate len z davok v nezamestnanosti a davok na dieta a ako-tak vyziju. Ale zase pokial neviete dost slusne po francuzsky, tak nie je sanca imigrovat a uz vobec nie najst si pracu...

brandon
14. jan 2011

@zuzu1980 Pekne zdravime do Kanady,
Dakujeme za prispevok velmi nas potesil.Francuzka cast Kanady je velmi pekna.Zaciname len pomaly s francuzcinou obaja sme vecny zaciatocnici.Momentalne zijeme v Anglicku.Zatial pracujem sam najmy su tu dost drahe my platime 525 libier za 3izbovy byt plus energie plus council tax spolu to vychadza do 800 libier a zarobim 1100 pracujem v obchode.Valika je doma s detmi.

monika15
autor
14. jan 2011

@hajatanufus

Ahoj 🙂

Neni problem sa pytaj, ak viem poradim poviem.
Takze, neviem ze ako sa ti paci tam kde si. Ja som tu prisla pred 9 rokmi. s rodicmi, rodicia sa medzicasom vratili ja som tu ostala. ....
robotu dobru som za 9 rokov nenasla. funguje to na principe ze kto koho pozna. ked chces robit na serioznych miestach ako pre goverment, tak musis mat farebnu plet. Inak neni sanca. ak ta tam niekto neposadi kto je uz tam. ale to je na 40%. bolo mi to povedane na pohovore.

teraz som na materskej co je rok a dostavam 50 % platu.
Po roku sa musis vratit do roboty ( vraj sa da vybavit predlzenie materskej teraz to akurat vybavujem )
ked nemas babku a mamu pri sebe tak to znaci ze dieta ide do skolky kolo 1200$ na mesiac.
NO asi tak.....
ale vies ako vela ludi vela nazoru. Mozna inde je lepsie , viacej ti ludia pomozu.
na slovakoch sa neda spolahnut vobec. zavidiet to vedie velmi dobre, hlavne ked mas papiere. co podotykam ze tiez nie zadarmo sme dostali.
priklad moja teta s rodinou tu prisli v 1990. Hned prve bolo ze sli do Slovenskeho Kostola do Mississaugy.
Tam deti hovorili po madarsky tak im povedali ze nech uz tam viacej nejdu lebo hovorili po madarsky.........

Mi byvame v 2 izbovom byte - 1200$ zatial si nevieme dovolit aby sme si kupili dom.
Je to tiez velmi rozhodujuce ze kde chcete byvat. V nasej Lokalite su domy od 400.000 $ a hore.
50 km od nas su uz od 200.000 ale ked mas robotu v toronte tak pocitaj s traffickom 2 hodiny do toronta a spet. denne 4 hodiny len cesta.

Dufam,ze som ta neodradila alebo sa nehnevas ale vacsinou ludia vsetko chvalia pretoze vies, ked ja som sa popalil tak ty preco nie....

Inak pravdu povedat je tu vela miest co sa tyka pre deti. je tu Niagara Velke Safari a viacero atrakcii...
ale hlavne musis rozmyslat ze co je lepsie pre Deti.
Mne dupkom vlasy stoja ak si zamyslim ze v ontariu skoly su 70 % arabi a indovia. takze moje dieta bude vzdy utlacane. Tak duafam,ze Katolicke skoly budu fungovat........ 🙂

no asi tak.......

monika15
autor
14. jan 2011

@brandon

Mi sme sli cez Hagiel v roku 2001.

Inak je lepsie zaplatit a mas pokoj, ked ides na vlastnu past nie vzdy sa to vydari....

monika15
autor
14. jan 2011

@sisaka

mi to nejako uslo v ktorej casti kanady si ?

No presne co hovoris, aj v kostole , vzdy je preplneny ale nechodi sa tam kvoly sluzbe ale kvoly pletke kukani atd.... 🙂

Mi chodime na akcie co robi Riso z Canada.sk , ( peter nagy, mafstory.. atd... )
na to jedine sa da....
Inak je to dost smutne.
V hamiltone maju Madari Skautov , moj ujo tam robi, by si mala vidiet ze ako su spolu madari. v kuse plesy zabavy kostoly preplnene, deti maju milion akcii. chodia hore dole...... ked treba pomozu. . a hned....

monika15
autor
14. jan 2011

@zuzu1980

tak ako citam vy sa tam mate ovela lepsie ako v ontariu 🙂 ) )

skoda ze sme ne tam sli aj mi....

brandon
14. jan 2011

@monika15 vdaka za info nasli sme nejaku agenturu v canade www.auris.ca sidlia v Toronte tak uvidime.

monika15
autor
14. jan 2011

@brandon

Super. tak ked tu velmi chcete, tak dufam,ze sa vam podari 🙂

zuzu1980
14. jan 2011

@brandon tak drzim palce nech sa vam to podari. Mne sa zda ze do QC sa imigruje jednoduchsie ako keby ste ziadali o federalne viza. Aj bodovy system je trosku miernejsi, uznavaju aj menej kvalifikovanu pracu (na federalne potrebujes pracu vysoko kvalifikovanu ako top manager a podobne...). Ale zase ta francuzstina... vsak ked aspon trochu budete vediet, tak sa hadam podari. My sme sli cez Access Canada (ak si dobre spominam) ale nas pripad bol velmi komplikovany, tak preto sme radsej zaplatili agenture. Kamarati sli bez agenturi a vpohode, aspon zbytocne nevyhodili kopu penazi.

@monika15 aj mne sa zda ze je to tu financne trosku lepsie ako inde, ani nie co sa tyka platov ale skor vydavky su nizsie. Ja som mala matersku tiez rok, prvych 6 tyzdnov 100 % platu, potom 3 mesiace 75 % a zvysok 55 %. Zato keby som ti rozpravala o zdravotnictve v QC, no strasne cosi, to sa neda so zvyskom kanady ani porovnat.

brandon
14. jan 2011

@zuzu1980 dakujeme pekne za informacie budeme skusat moznosti.Skusime zabrat aj vo francuzcine ak by sa podarilo dostat sa jednoduhsie do Francuzkej casti.Boli sme na pohovore v agenture hagiel asi pred 3 rokmi ale dost nas odradilo ked ludia pisali na fore canada.sk ze vzli peniaze a viac sa neozvali a myslim ze tych 2100 eur co beru teraz je dost len tak niekomu dat za nic.

monika15
autor
14. jan 2011

@brandon

mi sme sli cez hagiel ako som uz spominala sme zaplatili a aj vybavili.

poznam viacero ludi co slo cez hagiel a este k tomu boli tu aj skorej ako mi ;)
ani strednu skolu nemali a uz zrazu boli ING. 🙂 ) ) programatory a trvalo im cele 3 mesice vybavit....
no asi tak..... 🙂 ) )

ale ako hovoris 2100 eur je dost velka suma.......

@zuzu1980

ja mam od zaciatku 50%. Moja slavna robota o mne zabudla, takze som ani nic nedostavala
do 15. octobra. som rodila 18 augusta a k tomu som bola uz prec z roboty 6 augusta.
musela som im vyvolavat a potom sa mi priznali ze zabudli na mna ta asi tak.... 🙂) ))

co sa tyka zdravotnictva ja som bola velmi spokojna . Mala som OB polku aj nemocnica bola dobra. Bola biela hehe som bola prekvapena... potom sme sa dozvedeli ze velmi tam nechodia farebny pretoze ked rodi indka tak tam musi byt dnuka 10 ludi a tam im to nedovolia tak vacsinou tam chodia len biely co nemaju take rituale 🙂 ) )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre